12 листопада 2024 року відбулася важлива подія для
Новини кафедри
Міжнародна гостьова лекція «Фінанси мистецтва: Економічний інтенсив»
28 жовтня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри фінансів, банківської справи та страхування та здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», «Прикладна статистика та бізнес-аналітика», «Облік, аудит і оподаткування» та другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» Національної академії статистики, обліку та аудиту долучилися до міжнародної гостьової лекції топового експерта Дениса Белькевича на тему «Фінанси мистецтва: Економічний інтенсив». Денис Белькевич – випускник та запрошений лектор Інституту мистецтв Sotheby’s і Цюріхського університету мистецтв, співзасновник Fuelarts – першого акселератора у сфері Creative Tech, справжній гуру арт-економіки, ринковий аналітик, інвестор з понад 15-річним досвідом у світі арт-менеджменту та фінансів, автор численних наукових праць про креативну економіку та фінансування стартапів. На лекції Денис Белькевич розповів про те, що таке економіка мистецтва і чому це справжній must-have, як інвестувати в мистецтво і залишитися в плюсі, про індекси арт-ринку, що таке арт-банкінг, мистецтво як застава, арт-фонди та «фракційне мистецтво». Щиро дякуємо пану Денису, за можливість долучитися до цікавої і змістовної лекції та нові знання у сфері фінансів мистецтв.
Грамота у номінації «За практичну направленість результатів дослідження»
За результатами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 071 “Облік і оподаткування» наукова робота СЕМЧЕНКО Анастасії Михайлівни (науковий керівник – ЗОРІНА Олена Анатоліївна) відзначена грамотою у номінації «За практичну направленість результатів дослідження». Щиро вітаємо конкурсантку та наукового керівника з почесною нагородою!
«Актуальні питання обліку та оподаткування в умовах воєнного стану»
23 квітня на кафедрі обліку, аудиту та оподаткування відбулося засідання студентського наукового гуртка «Сучасний бухгалтер». ️Засідання пройшло у формі семінару-дискусії на тему: «Актуальні питання обліку та оподаткування в умовах воєнного стану». ️ Під час засідання керівник гуртка, професор кафедри, д.е.н. – Зоріна О.А. зосередила увагу на питаннях щодо здійснення та оподаткування зовнішньоекономічної діяльності, які зазнали та донині зазнають постійних змін з початку введення воєнного стану. Здобувачі вищої освіти взяли активну участь в обговоренні теми, а також виступили з короткими доповідями-презентаціями на особливо хвилюючі проблеми для кожного. Розглянуті питання викликали безліч питань та жваву дискусію серед учасників засідання.
Публічний захист кваліфікаційних робіт магістрів зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування»
22 січня 2024 року в Академії відбулася атестація здобувачів вищої освіти освітнього рівня магістр денної форми навчання (гр. 18.01) у формі публічного захисту кваліфікаційних робіт магістрів зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування». У процесі захисту робіт магістри продемонстрували високий рівень володіння теоретичним матеріалом, сучасними технологіями для демонстрування презентацій на обрану тему та методами збирання та обробки та подання наукової інформації, а також формування висновків і пропозицій. За результатами захисту кваліфікаційних робіт Екзаменаційна комісія під керівництвом докторки економічних наук, професорки Павлової Галини Євгеніївни ухвалила рішення про присвоєння кваліфікації магістр зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування» та видачу диплома другого (магістерського) рівня вищої освіти. Вітаємо фахівців – магістрів!
«Управління якістю для фірм, що виконують аудити чи огляди фінансової звітності, або інші завдання з надання впевненості чи супутніх послуг»
23 листопада 2023 року на кафедрі обліку, аудиту та оподаткування відбулося чергове засідання студентського наукового товариства «Аудитор сучасності». Засідання було проведено у форматі Zoom-конференції у формі презентації та обговорення особливостей людських ресурсів як важливого компоненту системи управління якістю аудиторськими послугами. На засіданні студентського наукового товариства були присутні студенти 4 курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування», викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування. Учасники засідання обговорили основні вимоги Міжнародного стандарту з управління якістю (МСУЯ) 1 «Управління якістю для фірм, що виконують аудити чи огляди фінансової звітності, або інші завдання з надання впевненості чи супутніх послуг» в частині розробки внутрішніх політик та процедур з контролю якості в частині формування та використання людських ресурсів. Зазначена презентація актуальних питань щодо розробки внутрішніх політик та процедур контролю якості використання людських ресурсів дозволяє студентам зрозуміти взаємозв’язок між компонентами системи управління якістю в аудиторських компаніях, сприяє формуванню у студентів практичних навиків та умінь у формуванні внутрішніх політик та процедур контролю якості в частині найму, розвитку компетенції, оцінки ефективності та стимулювання персоналу аудиторської фірми.
«Особливості організації управлінського обліку: закордонний досвід»
15 листопада 2023 року відбулося чергове засідання гуртка «Сучасний бухгалтер» під керівництвом професора кафедри обліку, аудиту та аудиту Зоріної О.А. у вигляді семінару-дискусії на тему: «Особливості організації управлінського обліку: закордонний досвід». У рамках зазначеної теми були розглянуті питання релевантного підходу до управління господарською діяльністю, поняття про релевантність облікової інформації, використання CVP-аналізу в процесі прийняття управлінських рішень. Здобувачі вищої освіти четвертого року навчання спеціальності «Облік та оподаткування», освітньо-професійної програми «Облік, аудит та оподаткування» виступили з науковими доповідями та презентаціями.
Команда Академії здобула перемогу у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у 2022/2023 навчальному році зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування»
На підставі Листа Державної наукової установи “Інституту модернізації змісту освіти” від 30.01.2023 №21/08-118 про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022/2023 навчальному році, Національним університетом “Чернігівська політехніка” проведений Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності “Облік і оподаткування”. Конкурс проходив на базі кафедри економіки, обліку і оподаткування шляхом рецензування та оприлюднення рейтингового списку наукових конкурсних робіт (без проведення підсумкової конференції). У Конкурсі приймало участь 80 наукових робіт (90 авторів) Команда Академії успішно пройшла всі етапи Конкурсу і здобула перемогу! Подран Анна Вікторівна (наук.керівник Новиченко Л.С.) нагороджена Дипломом ІІ ступеня Пахарина Анна Євгенівна (наук.керівник Петраковська О.В.) нагороджена Грамотою за актуальність та новизну дослідження. В командному заліку Національна академія статистики, обліку та аудиту нагороджена Дипломом І ступеня! Пишаємося високими досягненнями наших студентів! Дякуємо науковим керівникам за їх допомогу та підтримку! Бажаємо не зупинятися на досягнутому і впевнено рухатися до нових наукових звершень! Диплом I ступеня НАСОА Грамота Новіченко Л. С. Грамота Пахарина А. Є. Диплом II ступеня Подран А. В. Подяка Петраковська О. В.
Гостьова лекція на тему: Автоматизація бухгалтерського обліку та фінансової звітності з використанням програмного забезпечення Дебет Плюс
03 квітня 2023 року Сергієм Мозговим, представником компанії «Дебет Плюс» була проведена гостьова лекція на тему: «Автоматизація бухгалтерського обліку та фінансової звітності з використанням програмного забезпечення Дебет Плюс» для здобувачів вищої освіти третього та четвертого років навчання освітньо-професійної програми «Облік, аудит та оподаткування» в рамках вивчення освітньої компоненти Інформаційні системи і технології в обліку, аудиті та оподаткуванні. Лектором розкриті питання щодо переваг використання програмного забезпечення Дебет Плюс порівняно із іншими ІТ програмами для бухгалтерії. Зосереджена увага на підсистемах і модулях ПЗ «Дебет Плюс», зокрема: банківські та касові операції; облік заробітної плати; облік запасів та необоротних активів; оренда рухомого (нерухомого) майна; облік бюджетних зобов’язань; облік продуктів харчування; облік МПШ; облік ПДВ; автотранспорт; фінансова та статистична звітність. За результатами проведеної зустрічі здобувачі вищої освіти дізналися про ще одне програмне забезпечення для автоматизованого ведення обліку та складання звітності на підприємстві. Щиро дякуємо організаторам заходу та пану Сергію за приділений час та увагу до студентів Академії!
Вплив воєнного стану на облік та оцінку активів і зобов’язань підприємства
27 березня 2023 року в рамках вивчення освітньої компоненти Фінансовий облік ІІ для здобувачів вищої освіти першого бакалаврського рівня, освітньо-професійної програми «Облік, аудит та оподаткування» була проведена гостьова лекція на тему: Вплив воєнного стану на облік та оцінку активів і зобов’язань підприємства. Запрошеними лекторами були: Сергій Рогозний (сертифікований аудитор, консультант з МСФЗ, директор ТОВ «МІК«СТАРТ», Член Ради ФПБАУ) та Олена Дядюн (сертифікований бухгалтер (IFA, IPFM), консультант з МСФЗ, головний бухгалтер ТОВ “МІК “СТАРТ”, заступник голови комітету з фінансів ФПБАУ). Лекторами розкриті питання щодо оцінки: активів на окупованих територіях; пошкодженого, знищеного та втраченого майна; фінансових активів та орендних операцій під час війни. Зосереджена увага здобувачів вищої освіти на нових об’єктах обліку, зокрема: військові облігації, воєнна допомога, товарна гуманітарна допомога, нетипові витрати, тощо. Наведені практичні приклади з бізнесу щодо оцінки запасів, основних засобів та фінансових активів під час війни. Розкриті податкові наслідки операцій із ліквідації основних засобів, вибуття запасів внаслідок дії обставин непереборної сили. Щиро дякуємо організаторам заходу та нашим гостям, Сергію Рогозному і Олені Дядюн, за приділену увагу до здобувачів вищої освіти Академії.
Результат неформальної освіти з навчальної дисципліни інформаційні системи і технології в обліку, аудиті та оподаткуванні
У рамках вивчення освітньої компоненти Інформаційні систем і технології в обліку, аудиті та оподаткуванні здобувачі вищої освіти третього та четвертого років навчання освітньо-професійної програми «Облік, аудит та оподаткування» 27 лютого 2023 року успішно завершили навчання з користування комп’ютерної програми M.E.Doc, яке проводилося представниками компанії ТОВ “М.Е.Док”. Координатором курсів став Артем Кім – сертифікований спеціаліст компанії. «M.E.Doc» – система електронного документообігу, яка допомагає оптимізувати роботу з документами різних типів і призначення: звітами, податковими накладними, актами, рахунками тощо. У процесі навчання здобувачі вищої освіти детально вивчали можливості програми «M.E.Doc», формували практичні навички її використання. Зокрема, такі модулі системи електронного документообігу, як: Бізнес. Обмін електронними документами з контрагентами; Електронний документообіг; Облік ПДВ. Під керівництвом представника компанії, опанували розділи: початкових налаштувань програми; первинних документів; облік ПДВ (створення, обмін ПН та РК, підписання, звірка документів з ЄРПН); довідників програми та роботи з ними; звітності (створення різних звітів, у тому числі й декларації по ПДВ на основі реєстру виданих та отриманих податкових накладних, статуси звітів, квитанції тощо). Отримані сертифікати підтверджують результат неформальної освіти студентів Академії.
Відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Управлінський облік»
20 лютого 2023 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Управлінський облік». У заході взяли участь здобувачі вищої освіти четвертого курсу освітньо-професійної програми «Облік, аудит та оподаткування». За результатами І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Управлінський облік» перемогу в олімпіаді здобули: І місце – Подран Аня (група 19.01); ІІ місце – Кравченко Дар’я (група 19.01); ІІІ місце – Пахарина Анна (група 19.01) та Бондаренко Анна (група 19.01). Вітаємо учасників та переможців олімпіади і бажаємо подальших творчих та наукових здобутків!
Відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Облік і оподаткування»
03 березня 2023 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Облік і оподаткування». Організатором та відповідальною за проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади була кафедра обліку, аудиту та оподаткування У заході взяли участь 15 здобувачів вищої освіти ІV курсу, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Облік, аудит та оподаткування». За результатами І етапу перемогу здобули: І місце – Подран Анна (група 19.01) ІІ місце – Селезень Мілена (група 19.01); ІІІ місце – Пахарина Анна (група 19.01). Вітаємо учасників та переможців олімпіади і бажаємо подальших творчих та наукових здобутків.
Практичні кейси ведення обліку розрахунків із постачальниками та підрядниками від стейкхолдера
В рамках вивчення освітньої компоненти «Фінансовий облік ІІ», 03 березня 2023 року кафедрою обліку, аудиту та оподаткування була проведена зустріч здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня освітньої програми облік, аудит та оподаткування з головним фахівцем відділу обліку послуг та товарно-матеріальних цінностей ТОВ «Нафтогаз Цифрові технології», Ігорем Рябошапкою. Тематикою зустрічі є практичний семінар щодо обліку розрахунків із постачальниками та підрядниками на підприємстві. Запрошеним гостем були розкриті практичні кейси щодо: документування операцій із придбання підприємством матеріальних цінностей; формування податкових накладних та розрахунків коригувань; автоматизації обліку розрахунків із постачальниками та підрядниками. Щиро дякуємо організаторам заходу та пану Ігорю за приділений час та увагу до здобувачів вищої освіти НАСОА!
Гостьова лекція від фахівців-практиків ТОВ «М.Е.ДОК»
23 січня 2023 року в рамках вивчення освітньої компоненти “Інформаційні системи і технології в обліку, аудиті та оподаткуванні” для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 071 “Облік і оподаткування”, освітньо-професійної програми “Облік, аудит та оподаткування” представником компанії «M.E.Doc» Артемом Кімом була проведена гостьова лекція на тему: “Організація електронного документообігу на підприємстві”. Лектор змістовно і професійно ознайомив здобувачів вищої освіти із широким колом функціональних можливостей програми «M.E.Doc», продемонстрував практичні прийоми роботи в системі електронного документообігу з урахуванням специфічних вимог для різних напрямків діяльності. Гостьова лекція проводилась у рамках Угоди про співробітництво між ТОВ «М.Е.ДОК» та НАСОА.
«Моніторинг чинного законодавства з питань обліку в банках України»
Відповідно до плану проведення засідань студентського наукового товариства «Сучасний бухгалтер» на 2022-2023 н.р. було проведено семінар-дискусію на тему: «Моніторинг чинного законодавства з питань обліку в банках України» для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування» під керівництвом кандидата економічних наук, доцента, доцента кафедри обліку, аудиту та оподаткування Петраковської Олени Володимирівни. Засідання пройшло з обговорення надзвичайно актуальних проблем та змін у нормативно – правовому регулюванні бухгалтерського обліку в банках України на період воєнного стану. Завідувач кафедри обліку, аудиту та оподаткування, доктор економічних наук, доцент Шульга Світлана Володимирівна відзначила важливість наукової роботи здобувачів вищої освіти. Дякуємо всім учасникам, і бажаємо подальших успіхів у навчанні та вагомих здобутків в опануванні майбутньою професією.
Обговорення змін внесених до Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність»
02 грудня 2022 року на кафедрі обліку, аудиту та оподаткування відбулося чергове засідання студентського наукового товариства «Аудитор сучасності». Засідання було проведено у форматі Zoom-конференції у формі обговорення змін внесених Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» щодо забезпечення аудиторської діяльності на період дії воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки» від 31 травня 2022 року № 2285-IX в сфері регулювання аудиторської діяльності». На засіданні студентського наукового товариства були присутні студенти 4 та 5 курсів спеціальності «Облік і оподаткування», викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування. Учасники засідання обговорили основні зміни в нормативному регулюванні аудиторської діяльності, що дозволяє студентам бути обізнаними та розуміти порядок застосування нормативних змін в аудиторській професії.
Гостьова лекція на тему: «Податкові перевірки в умовах воєнного стану»
14 листопада 2022, в рамках вивчення навчальної дисципліни “Облік і звітність в оподаткуванні” для студентів четвертого курсу освітньої програми облік, аудит та оподаткування була проведена гостьова лекція експертом із питань бухгалтерського обліку та оподаткування, директором ТОВ “ЕС.СІ.АЙ. – КОНСАЛТИНГ”, сертифікованим аудитором, Інною Анатоліївною Панченко. Тематика зустрічі: «Податкові перевірки в умовах воєнного стану». Під час зустрічі зі стейкхолдером, студенти отримали цікаву та корисну інформацію про види податкових перевірок та особливості їх проведення в умовах воєнного стану. Дякуємо організаторам заходу та пані Інні за приділену увагу.
Вітаємо випускників-бакалаврів спеціальності «Облік і оподаткування» з успішним складанням екзамену!
27 червня 2022 року кафедрою обліку, аудиту та оподаткування проведений кваліфікаційний екзамен з атестації здобувачів вищої освіти ступеня «Бакалавр» спеціальності 071 «Облік і оподаткування» – студентів четвертого курсу денної форми навчання у дистанційному форматі із використанням технологій Zoom та платформи дистанційного навчання Moodle. До складу екзаменаційної комісії увійшли: Бондар М.І., д.е.н., професор, декан факультету обліку та податкового менеджменту ДВНЗ «Київський національний університет ім. Вадима Гетьмана» (голова комісії); Момотюк Л.Є., д.е.н., професор, перший проректор з науково-педагогічної роботи; Пилипенко О.І., д.е.н., доцент, професор кафедри обліку, аудиту та оподаткування, декан обліково-статистичного факультету; Корінько М.Д., д.е.н., професор, завідувач кафедри обліку, аудиту та оподаткування і Новіченко Л.С., к.е.н., доцент, доцент кафедри обліку, аудиту та оподаткування (секретар комісії). Студенти продемонстрували високий рівень знань, належний рівень фахової підготовки та вміння застосовувати набуті компетентності при виконанні різних типів завдань. На завершення атестаційного екзамену головою комісії були оголошені результати виконання студентами завдань та надані рекомендації щодо подальшого вступу в магістратуру. Вітаємо випускників освітнього ступеня «бакалавр» спеціальності 071 «Облік і оподаткування» з успішним складанням кваліфікаційного екзамену! Бажаємо легких рішень у складних професійних питаннях, безмежних можливостей в подальшій практичній та науковій діяльності, не зупинятися на досягнутому та сміливо крокувати у майбутнє.
Розширене онлайн-засідання кафедри: 23 червня 2022 року
Відповідно до концепції освітньої діяльності Національної академії статистики, обліку та аудиту, та з метою оновлення змісту освітньо – професійної програми, 23 червня 2022 року відбулось розширене онлайн-засідання кафедри обліку, аудиту та оподаткування за участю науково-педагогічного персоналу кафедри, здобувачів вищої освіти, випускників, роботодавців та інших стейкхолдерів. Гарант освітньо-професійної програми Соколенко Людмила Федорівна ознайомила учасників засідання зі всіма відгуками, рецензіями, пропозиціями, які надійшли на електронну адресу протягом місяця з дня офіційного оприлюднення проєкту освітньо – професійної програми «Облік, аудит і оподаткування» на сайті академії. Учасники засідання обговорили основні позиції стосовно оновлення та актуальності програми, здійснену трансформацію навчального плану, в частині врахування побажань, конструктивних пропозицій здобувачів та випускників, зауваження та висновки роботодавців, які були долучені до зовнішньої експертизи. За результатами активного обговорення та дискусії, одноголосно прийнято рішення про внесення оновленої освітньо – професійної програми «Облік, аудит і оподаткування» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на затвердження Вченою радою Національної академії статистики, обліку та аудиту.
«Моніторинг оцінювання внутрішньої системи контролю якості суб’єктів аудиторської діяльності»
30 травня 2022 року на кафедрі обліку, аудиту та оподаткування відбулося чергове засідання студентського наукового товариства «Аудитор сучасності». Засідання було проведено у форматі Zoom-конференції на тему: «Моніторинг оцінювання внутрішньої системи контролю якості суб’єктів аудиторської діяльності». Учасники засідання обговорили актуальні питання проведення моніторингу оцінювання внутрішньої системи контролю якості суб’єктів аудиторської діяльності, основні нормативні вимоги та порядок документального оформлення й звітування за результатами моніторингу. Студенти та викладачі активно долучились до дискусії щодо можливих недоліків, які можуть бути виявлені за результатами моніторингу та порядку впровадження рекомендацій щодо дій, спрямованих на виправлення виявлених недоліків. Активна участь студентів в обговоренні зазначених актуальних питань розвиває та удосконалює їх професійні знання та навики, а також забезпечує формування інтересу до подальшого здійснення наукових досліджень в сфері аудиту та аудиторської діяльності.
Гостьова лекція від стейкхолдера
25 травня 2022 року на запрошення завідувача кафедри фінансів, банківської справи та страхування доктора економічних наук, професора, Заслуженого економіста України Бондарук Таїсії Григорівни для студентів Освітньо-професійних програм 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та 071 «Облік і оподаткування» стейкхолдером Кучеренко Людмилою Василівною, HR-бізнес-партнером ПриватБанку було проведено гостьову лекцію на тему «Можливості та перспективи працевлаштування у ПриватБанку». На гостьовій лекції від стейкхолдера також були присутні та взяли активну участь у її обговоренні проректор з науково-педагогічної та виховної роботи – директор Фахового коледжу бізнесу та аналітики НАСОА кандидат економічних наук, доцент Юрченко Олександр Анатолійович, декан фінансово-економічного факультету, кандидат економічних наук, доцент Пархоменко Вікторія Вікторівна, декан обліково-статистичного факультету доктор економічних наук, доцент Пилипенко Олексій Іванович, студенти Фахового коледжу бізнесу та аналітики НАСОА. Особливо жваву дискусію викликали питання студентів про систему захисту інформації в банках, особистих даних клієнтів і банківських ресурсів під час масштабного вторгнення Росії до України. Відповіді Людмили Василівни, які вказують на повний захист інформації та швидку реакцію і вміння звести ризиковість до мінімуму працівниками всіх задіяних служб банку в цьому процесі, ще більше надихнули студентів на подальші перспективи працевлаштування в АТ КБ «ПриватБанк». Крім того, високий професіоналізм і вміння приймати швидко тактичні рішення працівниками банку, породжують впевненість у національних кадрах. Щиро вдячні Кучеренко Людмилі Василівні за гостьову лекцію, яка виявилась цікавою і корисною для студентів. .
Семінар-дискусія «Податкова реформа на період воєнного стану»
20 травня 2022 року відповідно до плану проведення засідань студентського наукового товариства «Сучасний бухгалтер» на 2021-2022 н.р. у форматі Zoom-конференції відбувся семінар-дискусія на тему: «Податкова реформа на період воєнного стану», участь у якому взяли здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування» та для здобувачі першого (бакалаврського) рівнів вищої освіти зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування». Модератором заходу виступила кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку, аудиту та оподаткування Петраковська Олена Володимирівна. На засіданні були обговорені проблеми, пов’язані зі змінами чинного законодавства у сфері оподаткування на період воєнного стану. У ході заходу всі учасники були активними учасниками дискусій. Особливо відзначилися своєю активністю Короп Анастасія (гр. ОАд 19.01), Лукіна Марина (гр.ООд 19.01), Радченко Вікторія (гр. ОАд 18.01). Завідувач кафедри обліку, аудиту та оподаткування, доктор економічних наук, професор Корінько Микола Данилович відзначив важливість наукової роботи студентів із врахуванням поглибленого дослідження податкових реформ. Студенти погодились із тезою, що набуті в результаті науково-дослідної роботи майстерність та навики значною мірою підвищують конкурентоспроможність майбутніх бухгалтерів та аудиторів. Дякуємо всім учасникам, і бажаємо подальших успіхів у навчанні та вагомих здобутків в опануванні майбутньою професією!
Обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Облік, аудит і оподаткування»
23 травня 2022 року на кафедрі обліку, аудиту та оподаткування в онлайн режимі відбулось обговорення проєкту освітньо-професійної програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Облік, аудит і оподаткування» за спеціальністю 071 “Облік і оподаткування”, галузі знань 07 «Управління та адміністрування». Гарант сфокусувала увагу присутніх на унікальності освітньо-професійної програми, її перевагах, наголосила про внесені зміни та доповнення, запровадження нових освітніх компонентів, враховуючи результати моніторингу якості освіти здобувачів вищої освіти та вимоги сучасного ринку праці. Після цього учасники обговорення висловили свої враження щодо якості освітньої діяльності за даною ОПП та внесли свої пропозиції з удосконалення проєкту. Дискусія була цікавою та конструктивною. Підсумком засідання стало рішення про оприлюднення проекту ОПП «Облік, аудит і оподаткування» на сайті академії для громадського обговорення та з метою врахування пропозицій всіх стейкхолдерів. Відгуки, зауваження та пропозиції до освітньо-професійної програми «Облік, аудит і оподаткування» від всіх зацікавлених осіб приймаються за адресою: sokolenko.nasoa@ukr.net.
Співпраця зі стейкхолдерами – запорука якісної освіти!
Запорукою успішної та якісної підготовки майбутніх фахівців, формування прикладних фахових компетентностей на сучасному етапі розвитку вищої освіти є співпраця зі стейкхолдерами. 4 травня 2022 року відбулася онлайн зустріч студентів спеціальностей: “Облік і оподаткування” та “Фінанси, банківська справа і страхування” із Задніпровською Світланою Петрівною, к.е.н., доцентом, начальником відділу аудиту банків та фінансових установ аудиторської компанії ТОВ «Адво-Аудит», сертифікованим аудитором. Гостьова лекція на тему: «Практичні аспекти аудиту банків в умовах невизначеності» дала можливість студентам дізнатися про роль аудиту банку під час війни; нові об’єкти аудиту банку, які виникли в умовах сталого розвитку; значення аудиторського висновку для зацікавлених стейкхолдерів. Лекторка поділилася своїм практичним досвідом аудиторської практики та надала студентам корисні поради в умовах сьогодення. Висловлюємо велику вдячність Задніпровській Світлані Петрівні за надихаючу лекцію та практичну інформацію!
Нарешті – магістри!
27 січня 2022 року відбувся захист кваліфікаційних робіт магістрів, які завершили навчання за освітньо-професійною програмою «Облік, аудит та оподаткування». Кваліфікаційна робота магістра представляє собою результат отриманих знань вмінь та навиків, зокрема, у дослідженні об’єктів обліку, аудиту та оподаткування, формуванні новизни щодо покращення організаційно методичних засад. У процесі захисту кваліфікаційних робіт здобувачі освітнього рівня «магістр» презентували основні положення власних досліджень. За результатами оцінки доповідей та презентацій здобувачів комісією було сформовано обґрунтовані висновки щодо рівня підготовки фахівців як у теоретичному, так і практичному спрямуваннях. Кваліфікаційні роботи пройшли перевірку на плагіат, мають достатній ступінь оригінальності. Представлені на розгляд екзаменаційної комісії рецензії на кваліфікаційні роботи фахівців галузі засвідчили актуальність тем, напрямів досліджень та наведених висновків і пропозицій. За результатами захисту двом магістрантам було рекомендовано продовжити науково-дослідну діяльність. Вітаємо наших випускників – магістрів! Професійного зростання та успіхів у використанні отриманих компетентностей!
Студенти 3 курсу презентували результати своїх перших наукових досліджень
В рамках вивчення навчальної дисципліни «Облік оплати праці» студенти 3 курсу НАСОА, які навчаються за освітньою програмою «Облік, аудит і оподаткування» під керівництвом доцента кафедри О.А. Юрченка, презентували результати своїх перших наукових досліджень за темами курсу. Хочеться відзначити студентів: Гаращенко Анастасію з презентацією: “Військовий облік на підприємстві”; Залевську Дар’ю з презентацією: “Електронні трудові книжки: реалії часу для бізнесу”; Селезень Мілану – “Порядок прийняття на роботу студентів, сезонних, тимчасових працівників та іноземців”; Возну Тетяну – “Відмінність трудового договору від цивільно-правового договору”. Надзвичайно приємним є той факт, що студенти креативно підійшли до підготовки наукових доповідей з практичним спрямуванням, значна увага була зосередженана змінах у чинному трудовому законодавстві.
«Організація ефективної роботи аудиторської фірми»
29 листопада 2021 року Громадська організація «Професійна організація Аудиторів, бухгалтерів та викладачів обліково-контрольних дисциплін» спільно з Національним центром обліку та аудиту та Кафедрою обліку, аудиту та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту провели семінар у форматі круглого столу «Організація ефективної роботи аудиторської фірми» для аудиторів та керівників середніх, малих та мікро-аудиторських фірм. З вітальним словом до учасників звернувся доктор економічних наук, професор Олександр Редько. У ході заходу піднімалися та обговорювалися життєво-важливі для аудиторів та підприємців питання, зокрема: Як найкраще структурувати аудиторську фірму ( В.М.Пічкур); Ефективне ціноутворення у суб’єкта аудиторської діяльності (Лубенченко О.Е., Пічкур В.М.); Формування та маневрування кадровим потенціалом (Лубенченко О.Е.); Внутрішній моніторинг якості роботи (Корінько М.Д., Кондратьєв М.М.); Автоматизація аудиту по МСА (Михайлова О.І., Колногозюк О.В.); Ідентифікація ризиків (Михайлова О.І., Потапенко Н.І.); Огляд законодавчих ініціатив по змінам у Законі про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність (Каменська Т.О.). За підсумками роботи Круглого столу внесені пропозиції щодо покращення діяльності середніх, малих та мікро-аудиторських фірм.
Міжнародний день бухгалтера: засідання студентського наукового товариства
10 листопада 2021 року викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування – кандидат економічних наук, доцент Петраковська Олена Володимирівна та старший викладач Свирида Олена Андріївна – разом із учасниками студентського наукового товариства «Сучасний бухгалтер» провели засідання, присвячене Міжнародному дню бухгалтера. З вітальним словом до майбутніх професіоналів-бухгалтерів звернувся завідувач кафедри обліку, аудиту та оподаткування, доктор економічних наук, професор Корінько Микола Данилович. Студенти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» взяли участь в інтелектуальній вікторині. Майбутні спеціалісти Ткаченко Тетяна (гр. 16.01), Лукіна Марина (гр. 19.01) презентували також цікаві доповіді на актуальні теми з бухгалтерського обліку. Учасники події проявили високу активність, продемонстрували високий рівень знань з обраної спеціальності, отримали багато нової цікавої інформації та позитивні враження. Дякуємо всім учасникам, і бажаємо подальших успіхів у навчанні та вагомих здобутків в опануванні майбутньої професії!
Студентське наукове товариство «Аудитор сучасності»: практика застосування Міжнародних стандартів аудиту
9 листопада 2021 року на кафедрі обліку, аудиту та оподаткування відбулося чергове засідання студентського наукового товариства «Аудитор сучасності». Засідання було проведено у форматі Zoom-конференції у формі семінару-дискусії на тему: «Виконання узгоджених процедур відповідно до вимог МССП 4400». На засіданні студентського наукового товариства були присутні студенти 4, 5 та 6 курсів спеціальності «Облік і оподаткування», викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування. Учасники засідання обговорили основні нормативні вимоги в частині виконання узгоджених процедур відповідно до вимог МССП 4400, застосування аудиторських процедур в ході їх проведення. Студенти та викладачі активно долучились до дискусії щодо існуючих недоліків застосування МССП 4400 при виконанні завдань з узгоджених процедур, що дозволило обговорити важливі питання в частині усунення окреслених недоліків та уникнення їх виникнення в подальшій професійній діяльності. Участь студентів у семінарі-дискусії дозволила не лише підвищити їх професійні знання та навики, але й сприяла розвитку активного мислення, вмінь чіткого висловлення та обґрунтування власної точки зору, стимулюванню інтересу до пізнавальної та наукової діяльності.
Семінар-дискусія – формування практичного досвіду обговорення та розв’язання теоретичних проблем та теоретико-практичного мислення майбутнього фахівця
Відповідно до плану проведення засідань студентського наукового товариства «Сучасний бухгалтер» на 2021-2022 н.р. 27 жовтня 2021 року на кафедрі обліку, аудиту та оподаткування у форматі Zoom-конференції було проведено семінар-дискусію на тему: «Моніторинг чинного законодавства України з питань обліку та оподаткування: проблемні питання та шляхи їх вирішення» для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти зі спеціальності 071 “Облік і оподаткування”, та для здобувачів першого (бакалаврського) рівнів вищої освіти зі спеціальності 072 “Фінанси, банківська справа та страхування” під керівництвом кандидата економічних наук, доцента, доцента кафедри обліку, аудиту та оподаткування Петраковської Олени Володимирівни та старшого викладача кафедри обліку, аудиту та оподаткування Свириди Олени Андріївни. З вступним словом до учасників товариства звернулася Шульга Світлана Володимирівна – доктор економічних наук, доцент, професор кафедри обліку, аудиту та оподаткування, яка наголосила на тому, що науково-дослідна робота студентів є одним із засобів підвищення якості підготовки фахівців. У ході засідання студенти проявляли активну позицію, демонстрували гарний рівень теоретичних знань та сформованих навиків застосування нормативно-правового регулювання обліку та оподаткування. Отримані учасниками семінару знання, позитивні враження у процесі дискусії стосовно обговорення актуальних проблем оподаткування та змін чинного законодавства у сфері обліку сприяють підвищенню рівня їх професійної підготовки. Учасники семінару висловили вдячність організаторам дискусії та внесли пропозиції щодо очікувань на наступній зустрічі.
Міжнародне визнання: 1 місце на Міжнародному студентському професійно-творчому конкурсі
Студент Максим Філішин з Національної академії статистики, обліку та аудиту разом із студентами – Сарницькою Дарією (Миколаївський національний університет) та Холестяковою Наталією (Європейський інститут безперервної освіти, Словаччини) перемогли у Міжнародному студентському професійно-творчому конкурсі з бухгалтерського обліку, оподаткування, аналізу та аудиту, посіли почесне І місце і нагороджені Дипломами I ступеня. Роботу на Конкурс підготовлено спільно під науковим керівництвом: д.пед.н., професора, Заслуженого працівника освіти України – Марії Теодозіївни Теловатої, д.е.н., професора Марини Вікторівни Дубініної та президента EIDV Йозефом Затьком. Конкурс проводився у 3 етапи: І етап – у закладах вищої освіти відповідно до рішення вчених рад, до 23 квітня 2021 року; ІІ етап – у Одеському національному політехнічному університеті, до 14 травня 2021 року; ІІІ етап – фінальний 27–28 травня 2021 року, в Одеському національному політехнічному університеті спільно з профільними кафедрами зарубіжних закладів вищої освіти – Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Бухарестського університету «АРТІФЕКС». Текст роботи і супровідні документи подавалися англійською мовою, а участь у підсумковій конференції передбачала виступ з доповіддю та презентацією лише англійською мовою. Визначення переможців конкурсу відбулося за результатами засідання журі (галузевої конкурсної комісії) Міжнародного конкурсу, подвійного сліпого рецензування, обговорення та підсумкової науково-практичної скайп-конференції, на якій студенти представляли свої роботи. Участь у ІІ етапі Конкурсу взяли 76 студентів з 28 вітчизняних та 5 іноземних закладів вищої освіти, які представили 56 робіт. За підсумковою рейтинговою оцінкою було визначено лише 14 конкурсних робіт-переможців (25% від загальної кількості робіт поданих на Конкурс). Дипломами І ступеню нагороджено 3 конкурсні роботи (25% від кількості робіт-переможців). Список переможців Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу з бухгалтерського обліку, оподаткування, аналізу та аудиту № Диплом ПІБ авторів Назва закладу (закладів) вищої освіти 1 I ступеня Zhyrnova Arina Lviv Polytechnic National University 2 I ступеня Sarnytska Daria, Filishyn Maksym, Holestiakova Natalia Mykolaiv National Agrarian University, National Academy of Statistics, Accounting and Audit, European Institute of Further Education 3 I ступеня Kiminchydzhy Hanna Odessа Polytechnic State University Вітаємо нашого переможця Філішина Максима та наукового керівника Теловату Марію Теодозіївну з перемогою в конкурсі міжнародного масштабу! Вкотре переконуємося, що ВИ – найкращі! Пишаємося та бажаємо подальших наукових здобутків!
На засадах міжнародної співпраці
Міжнародна співпраця є конструктивною взаємодією вчених та важливою нормою співдружності освітян, потужним вектором у комплексному вирішенні проблем у сфері освіти та наукових дослідженнях, а обмін викладачами і студентами виступає своєрідним каталізатором процесів модернізації і реформування української системи освіти, забезпечує її органічне входження в міжнародний освітній простір. Варто відзначити активну позицію кафедри обліку та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту, яка здійснює міжнародну співпрацю з європейськими закладами вищої освіти: «University of the Third Age in Gromadka» (Poland); Európsky inštitút ďalšieho vzdelávania (Slovakia); Yenilikçi Adimlar Dernegi, (YADER, Diyarbakir, Turkey). А також міжвузівську співпрацю із 9 закладами вищої освіти України: Миколаївським національним аграрним університетом; Поліським національним університетом; Львівським торговельно – економічним університетом; Ужгородським національним університетом; Львівським національним університетом ім. І. Франка; Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка»; Державним університетом «Одеська політехніка»; Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут»; Національним університетом «Львівська політехніка» з якими укладені відповідні угоди про партнерство та співробітництво. Угодами про співпрацю передбачено вивчення міжнародного досвіду підготовки фахівців із спеціальності 071 «Облік і оподаткування»; поглиблення дружніх зв’язків між народами; участь у виконанні міжнародних наукових робіт, проектів; участь у міжнародних наукових конференціях, форумах, семінарах, круглих столах; здійснення закордонних відряджень науково-педагогічних працівників; членства у наукових радах, редколегіях наукових видань; підвищення кваліфікації НПП; обмін професійним досвідом; спільна участь у написанні наукових статей, тез; написання та видання спільних монографій; рецензування навчальних посібників, підручників і т.д. Нам є чим пишатися! На засадах співпраці з Európskім inštitútом ďalšieho vzdelávania (Slovakia) у збірнику наукових праць «ROČENKA UKRAJINSKO-SLOVENSKÁ» на сторінках 311-320 популяризовано Національну академію статистики, обліку та аудиту, як відомий економічний заклад вищої освіти України і, зокрема, випускову кафедру обліку та оподаткування. Основна увага зосереджена на підготовці фахівців вищої кваліфікації спеціальності 071 «Облік і оподаткування», міжнародній, науковій діяльності та науково-дослідній діяльності зі здобувачами освіти. На с.337-340 ROČENKA UKRAJINSKO-SLOVENSKÁ приділена увага проведеному науковому семінару Україна-Польща-Словаччина, а на с.341-343 зосереджена увага на проведений онлайн студентський круглий стіл з міжнародною участю. Із метою підвищення рівня міжнародної комунікації і взаємодії у сфері науки та освіти, впродовж року, колективом кафедри організовано та проведено: чотири міжнародні заходи: спільно із зарубіжними партнерами (науковий семінар «Єдиний європейський простір вищої освіти: тенденції, виклики, перспективи» (30.10.2020р.) ROČENKA UKRAJINSKO-SLOVENSKÁ (С.337-340); круглий стіл для здобувачів освіти НАСОА «Усе в житті залежить від нас» (09.11.2020р.) ROČENKA UKRAJINSKO-SLOVENSKÁ (С.341-343); ХIX Всеукраїнську студентську конференцію (24.03.2021р.), наукову конференцію «Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: теорія, методологія, організація» (26.03.2021р.) за результатами яких підготовлено збірники матеріалів та інформацію на сайті НАСОА. Підготовлено та опубліковано спільні наукові роботи, статті, тези у вітчизняних та зарубіжних виданнях; НПП кафедри стажувалися в Словаччині, Польщі, Литві; чотири (Пилипенко О.І., Теловата М.Т., Зоріна О.А., Пантелеєв В.П.) – члени вітчизняних редакційних рад збірників наукових конференцій; Теловата М.Т. – член редакційних рад вітчизняних і зарубіжних наукових періодичних видань, що індексуються у наукометричних базах даних. У наступні роки кафедрі обліку та оподаткування НАСОА, планує продовжити розширення міжнародних контактів і подальше урізноманітнення форм співпраці із міжнародними закладами вищої освіти; здійснювати підготовку та участь у реалізації міжнародних проєктів і програм; підготовку наукових праць до друку у зарубіжних виданнях, зокрема англомовних, що входять до наукометричних баз даних Scopus, WEB of Science. Міжнародна співпраця кафедри обліку та оподаткування є необхідним напрямом оптимізації професійної підготовки фахівців у світовий освітній простір. Отже, необхідно розширювати міжнародні контакти за рахунок укладання угод та здійснення спільних проектів, посилити процес обміну досвідом та інформацією.
Захист кваліфікаційних робіт магістрів із спеціальності 071 «Облік і оподаткування» пройшов на високому рівні
3 червня 2021 року на кафедрі обліку та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту відбувся неймовірно цікавий захист кваліфікаційних робіт магістрів зі спеціальності 071 заочно-дистанційної форми навчання. Представлені на захист кваліфікаційні роботи мали не лише теоретичне спрямування, а й практичну цінність, адже більшість студентів вже працюють за спеціальністю в провідних аудиторських компаніях, промислових підприємствах, банківських установах. Тому в своїх роботах вони використовували реальні практичні матеріали та вже набутий досвід. Були представлені й високо оцінені комісією кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти: Бородійчук Вікторії, Гулевич Крістіни, Малакути Олени, Поліщук Дар’ї, Школового Ігора. Члени комісії, присутні на захисті викладачі та магістри – всі відчули святковість події, а також задоволення від результатів захисту. Відчувалося, що студенти разом з теоретичним із навчанням опанували питання обліку, оподаткування на практиці, і саме така спрямованість кваліфікаційних робіт викликала неабиякий інтерес усіх присутніх. Це зайвий раз підтвердило, що фахівці-аналітики мають найширшу сферу застосування своїх компетенцій, а рівень освіти випускників НАСОА дозволяє претендувати на зайнятість у великих компаніях, корпораціях, державних управліннях, що забезпечують гідний рівень оплати праці. Вітаємо магістрів! Бажаємо успіхів і сподіваємося, що знання, отримані в НАСОА, сприятимуть досягненню неймовірних висот у Вашій професії!
Відбулося засідання кафедри обліку та оподаткування в он-лайн режимі, але у вишиванках
В нинішніх умовах, ми оперативно переводимо нашу роботу у віртуальний простір. Реалії сьогодення диктують науково-педагогічним працівникам закладів вищої освіти вимоги до самовдосконалення у сфері інформаційного простору. Так, 20.05.2021 р. завідувачем кафедри обліку та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту – д. пед. н., професором, Заслуженим працівником освіти України Теловатою Марією Теодозіївною було проведено планове засідання в он-лайн режимі, але у вишиванках, бо в цей день (вже 15 років), відзначається – Всесвітній День вишиванки. Безперечно, у період карантинних обмежень, віддати шану традиціям і зустрітися віч-на-віч з колегами у вишиванках складно, проте, працівники кафедри, які кожного дня прагнуть до вдосконалення своїх інформаційних навиків, з легкістю зробили це он-лайн. Зазвичай для проведення засідань кафедра обирає платформу ZOOM або Tеаms, на яких можливе вільне спілкування між усіма членами кафедри, а також показ-відображення необхідних документів та матеріалів. Згідно Порядку денного на засіданні було розглянуто низку поточних питань: педагогічний аналіз виконання індивідуальних планів роботи науково-педагогічних працівників кафедри та їх результати (рейтингове оцінювання згідно критеріїв) – інформація викладачів; впровадження дистанційних технологій в освітній процес за допомогою інтернет-мережі – інформація завідувача кафедри; про хід виконання кваліфікаційних робіт магістрів – здобувачів вищої освіти та їх захист – інформація наукових керівників. Також на засіданні були розглянуті та обговорені питання профорієнтаційної роботи викладачів; винесено на розгляд, обговорення та затвердження «Методичні рекомендації для проведення практичних занять з навчальної дисципліни «Облік і оподаткування ЗЕД» для здобувачів спеціальності 071 «Облік і оподаткування» (автор – д.е.н., доцент Зоріна О.А.). Крім того, відбулося обговорення організації та підготовки документів до акредитації освітньо-професійної програми 071 «Облік, аудит і оподаткування» здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Як завжди, засідання кафедри було цікавим, плідним та конструктивним!
Студенти НАСОА продовжують виборювати призові місця на конкурсах студентських наукових робіт і отримувати нагороди!
На базі Національного університету “Чернігівська політехніка” відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 071 “Облік і оподаткування” у 2020-2021 н. р. Студент 4 курсу, групи 17.01 Філішин Максим гідно представив обліково-статистичний факультет Національної академії статистики, обліку та аудиту. За рішенням Галузевої комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт Диплом II ступеня було присуджено Філішину Максиму за наукову роботу на тему: «Структуризація та інформаційне забезпечення відображення ризиків в бухгалтерському обліку». Подяками відзначено д.пед.н., професора, Заслуженого працівника освіти України, Почесного професора EIDV Словаччини, завідувача кафедри обліку та оподаткування НАСОА Теловату Марію Теодозіївну, як керівника студентської наукової роботи і як члена Галузевої конкурсної комісії у проведенні ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 071 “Облік і оподаткування” у 2020-2021 н. р. Бажаємо подальших успіхів, нових перемог і наукових звершень!
Професор Теловата М.Т. у рамках міжнародної співпраці взяла участь у XVI SECURITY FORUM KRAKOV-2021
В рамках міжнародної співпраці, спільної наукової діяльності та обміну досвідом між Національною академією статистики, обліку та аудиту і ЗВО Словаччини та Польщі, для участі в XVI SECURITY FORUM KRAKOV-2021 у Краківський університет “Apeiron” (Польщі) була запрошена Теловата Марія Теодозіївна – д.пед.н., професор, Заслужений працівник освіти України, Почесний професор EIDV (Словаччини), завідувач кафедри обліку та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту. Форум об’єднав для спільної роботи науковців багатьох країн: США, Німеччини, Словаччини, Польщі, Чехії, України, Малайзії та ін. Програма Форуму включала низку тренінгів і дискусій: присутні розглянули й обговорили різні підходи до побудови миру і соціальної згуртованості, познайомилися із проектами, які реалізовують організації по всьому світу. Форум залишив яскраві позитивні враження – це актуальна тематика виступів учасників, чудові презентації доповідачів, цікаво представлені дослідні результати наукових проектів та їх впровадження. Вдячні організаторам і співорганізаторам за підготовку та проведення наукового заходу! Сподіваємося на подальшу співпрацю!
Чергова перемога НАСОА в Міжнародній олімпіаді!
Вітаємо студентку обліково-статистичного факультету з перемогою в ІІ турі Міжнародної студентської олімпіади з дисципліни «Аудит» Подран Анну, яка достойно представила Національну академію статистики, обліку та аудиту. В олімпіаді, яка проходила на базі Карагандинського державного університету ім. Є.А. Букетова (Казахстан), взяли участь 79 студентів з 52 закладів вищої освіти (у тому числі ЗВО України). За результатами проведення олімпіади, Диплом ІІI ступеня отримала Подран Анна, науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України Теловата Марія Теодозіївна. Щирі вам вітання та найкращі побажання за одержаний високий результат! Бажаємо творчої наснаги та подальшого розширення горизонтів наукової та професійної діяльності!
Перемога студента-обліковця у Міжнародній олімпіаді
Нарешті, маємо підтверджену нагоду привітати студента 4 курсу, групи ОО(б) 17.01 спеціальності 071 «Облік і оподаткування» Філішина Максима Вікторовича, який достойно представив Національну академію статистики, обліку та аудиту на ІІ Міжнародній дистанційній олімпіаді з Міжнародних стандартів фінансової звітності, та його наукового керівника д.пед.н., професора, Заслуженого працівника освіти України, Почесного професора EIDV Словаччини Теловату Марію Теодозіївну з перемогою! ІІ Міжнародна олімпіада проводилася на базі Карагандинського державного університету імені академіка Є.А. Букетова (м. Караганда, Казахстан) протягом тижня з 22.03.21р. по 26.03.21р. у дистанційному форматі. Всі учасники були об’єднанні в 6 команд, Олімпіада проводилася у 3 етапи: Вирішення тестових завдань з навчальної дисципліни МСФЗ. Вирішення кейсових завдань: виробничі ситуації на підприємстві та підходи до їх вирішення. Презентація навчальної дисципліни МСФЗ та її роль в підготовці фахівця- бухгалтера. У відповідності до кінцевих результатів фіналу (за підсумками трьох етапів) і розподілі призових місць серед зарубіжних студентів-учасників, студент НАСОА Філішин Максим здобув 3 місце і нагороджений Дипломом, а Теловата М.Т. – Подякою. Вітаємо нашого переможця і бажаємо успіхів! Висловлюємо щиру подяку Теловатій Марії Теодозіївні, за участь, міжнародне визнання та високий результат!
Вітаємо з перемогою, дипломом 2 ступеня, у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування»
15 квітня 2021 р. на базі НУ “Чернігівська політехніка” відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 071 “Облік і оподаткування” у 2020-2021 н. р. Студент кафедри обліку та оподаткування 4 курсу, групи 17.01 Філішин Максим гідно представив обліково-статистичний факультет Національної академії статистики, обліку та аудиту, а Цибулькіна Анастасія Миколаївський національний аграрний університет. Цього річ на Конкурс було подано 130 робіт здобувачів із 37 найкращих закладів вищої освіти УкраїнИ, які були професійно оцінені та прорецензовані членами Галузевої конкурсної комісії. У фіналі автори наукових робіт демонстрували блискучі доповіді та розроблені презентації, вміло захищали наукові теми, ґрунтовно відповідали на професійні питання досвідчених членів Галузевої комісії, демонстрували глибокі теоретичні знання з обліку, оподаткування, аналізу, контролю та аудиту, інноваційний підхід до вирішення окремих наукових проблем та креативність мислення. Враховуючи результати підсумкової науково-практичної конференції, яка була проведена у режимі відео-конференції, Галузева конкурсна комісія відзначила наукову роботу здобувачів освітнього рівня “бакалавр” за ОПП «Облік, аудит і оподаткування» Максима Філішина та Цибулькіної Анастасії. За рішенням Галузевої комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, було присуджено Диплом II ступеня Філішину Максиму і Цибулькіній Анастасії за спільну наукову роботу на засадах міжвузівської співпраці на актуальну тему: «Структуризація та інформаційне забезпечення відображення ризиків в бухгалтерському обліку» (науковий керівник – д.пед.н., професор, Заслужений працівник освіти України, Почесний професор EIDV Словаччини, завідувач кафедри «Обліку та оподаткування» НАСОА Теловата Марія Теодозіївна і д.е.н., професор, Відмінник освіти, завідувач кафедри «Обліку та оподаткування» МНАУ – Дубініна Марина Вікторівна). Вітаємо Філішина Максима і Цибулькіну Анастасію та їх наукових керівників: Теловату Марію Теодозіївну і Дубініну Марину Вікторівну з перемогою та високим результатом! Бажаємо подальших, нових, наукових звершень та перемог! Слова вдячності науково-педагогічним працівникам кафедри обліку та оподаткування НУ «Чернігівська політехніка» та всім членам Галузевої комісії!
Гостьова лекція – активний метод навчання нового рівня освіти, для здобувачів спеціальності 071 «Облік і оподаткування»
На засадах міжвузівської співпраці Національної академії статистики, обліку та аудиту і шести ЗВО України – Миколаївського національного аграрного університету, Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця, Одеського національного політехнічного університету, Ужгородського національного університету, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» 12 квітня 2021р. було проведено гостьову лекцію для здобувачів (більше 100 учасників) освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування» на тему: «Інвентаризація майна і коштів підприємства». З вітальним словом, до присутніх, звернулася д.е.н., професор, сертифікований експерт НАЗЯВО, Перший проректор НАСОА – Момотюк Людмила Євгенівна. Сучасні підходи та умови вимагають якісно нового рівня освіти, зокрема використання активних методів навчання у ЗВО. Одним із таких методів є гостьова лекція, яка спонукає здобувачів до активної розумової діяльності, творчого процесу, підвищує рівень засвоєння матеріалу. Наявність в аудиторії двох лекторів пожвавлює лекцію, як традиційну форму навчання, формує культуру дискусії, вчить здобувачів порівнювати, оцінювати, аналізувати і дивитися на одне і те ж явище, але з різних сторін, сприймати різні точки зору як такі, що взаємодоповнюють одна одну. Лекторами-модераторами проведеного заходу були: доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, завідувач кафедри обліку та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту – Теловата Марія Теодозіївна та доктор економічних наук, професор, Відмінник освіти, завідувач кафедри обліку і оподаткування Миколаївського національного аграрного університету – Дубініна Марина Вікторівна. Гостьову лекцію проведено з використання платформи Zoom. Навчальний матеріал доповнювався цікавою, змістовною мультимедійною презентацією, яка побудована за принципом образно-графічного запам’ятовування, що сприяє формуванню необхідних фахових компетентностей для майбутньої професійної діяльності за обраною спеціальністю здобувачів вищої освіти. Під час лекції здобувачі дізналися про історичні підходи інвентаризації; важливість, завдання та її класифікацію; необхідність проведення, виявлення результатів інвентаризації та їх відображення в обліку. Лектори повністю розкрили зміст кожного питання теми, а мультимедійна презентація посилила зрозумілість, логічність і повноту викладення матеріалу лекції. Високий професіоналізм, педагогічна майстерність, компетентність і активність лекторів (Теловатої М.Т. і Дубініної М.В.), викликали позитивні враження, зацікавленість, відповідну розумову й поведінкову реакцію присутніх. Здобувачі мали змогу задати питання, висловити свої думки, отримати відповіді, а також лаконічні, змістовні висновки,. По закінченню лекції, науково-педагогічні працівники ЗВО України відзначили прогресивний, інноваційний формат проведення гостьової лекції, її високий теоретико-практичний, методичний рівень, який відповідає сучасним вимогам вищої школи, а «позитивчиком» від лекторів був цікавий, професійно-виховний епізод з улюбленого фільму, де висвітлено проведення інвентаризації!
XIX Всеукраїнська науково-практична конференція пам’яті видатного вченого сучасності Олексія Сергійовича Бородкіна
Дев’ятнадцять років поспіль, НАСОА проводить Науково-практичну конференцію, присвячену пам’яті видатного вченого сучасності д.е.н., професора, заслуженого діяча науки і техніки України – Олексія Сергійовича Бородкіна (1930 – 2002 рр). Вперше цей захід було проведено у далекому 2003 році. Цю традицію і до сьогодні підтримує та піднімає на нові щаблі колектив кафедри «Обліку та оподаткування». В роботі конференції брали участь поважні особистості, відомі науковці, досвідчені практики, колеги та партнери з України, Словаччини, Азербайджану, Білорусії, Польщі. У Zoom-конференції взяли участь 78 представників 30 закладів вищої освіти України і 7 учасників із зарубіжних країн: Почесний доктор, доктор права, доктор філософії, Почесний професор LL.M, MBA, Президент Європейського інституту безперервної освіти, Засновник Східно-Європейської агенції розвитку, Засновник Наукового журналу “European Science – Europska Veda” Словаччини Йозеф Затько; к.політ.н., доцент, Почесний професор МВА, Віце президент Європейського інституту безперервної освіти Словаччини Тетяна Букорос; д.філос.н., професор, завідувач відділу Інституту філософії і соціології Національної академії наук Азербайджану Хатіра Гулієва; д.псих.н., професор Сумгаїтського державного університету Азербайджану Камала Саламова; д.е.н., професор, мер міста Громадка (Польща) Даріуш Павлишце; д.е.н., професор, декан економічного університету м. Бидгощ (Польща) Марцін Кеші; заступник мера міста Єлена Гора, Польща Пьотр Пачоський. На конференції піднімалися та обговорювалися актуальні питання подальшого розвитку бухгалтерського обліку. Д.е.н., професор, член Ради МСФЗ при Міністерстві фінансів України Голов С.Ф. провів SWOT-аналіз сучасного стану бухгалтерського обліку, розкрив переваги і загрози професії (сильні і слабкі сторони) системи бухгалтерського обліку. До поглиблення і розкриття цієї теми долучилися досвідчені практики: к.е.н., доцент, виконавчий директор федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України Легка В.Г., яка у своїй доповіді приділила увагу професійності бухгалтерів, етиці та соціальній відповідальності професії; к.н. з держ.упр., доцент, начальник управління методології та роз’яснення податкового законодавства Асоціації платників податків України Кашпур Л.М., яка зосередила увагу учасників на законопроекті щодо залучення інвестицій та трьох функціях оподаткування; д.е.н., професор, генеральний директор «Медікал клуб Грейс» Кузнєцова С.А., а також науковці з багатьох ЗВО України, а саме: д.е.н., професор, Заслужений діяч науки і техніки України, ректор Львівського торговельно-економічного університету Куцик П.О.; д.е.н., професор Миколаївського національного аграрного університету Ксьонжик І. В.; д.е.н., професор НАСОА Шевчук В.О.; д.е.н., професор, завідувач кафедри «Обліку, аудиту і оподаткування» Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва Василішин С. І.; д.е.н., професор, академік Академії економічних наук України Харківського державного університету харчування та торгівлі Бочуля Т.В.; д.е.н., професор, директор Інституту адміністрування та післядипломної освіти, Національного університету «Львівська політехніка» Пилипенко Л.М.; к.е.н., доцент Державного університету фіскальної служби Мазіна О. І. Всі учасники були задоволені можливістю оприлюднити свої наукові напрацювання і раділи спілкуванню в середовищі однодумців в умовах обмежувальних обставин, пов’язаних із COVID-19. У дискусії взяли участь: к.е.н., професор, завідувач кафедри «Обліку та оподаткування» Даньків Й. Я. (Ужгородський національний університет); д.е.н., професор, завідувач кафедри «Обліку та оподаткування» Дубініна М.В. (Миколаївський національний аграрний університет); д.е.н., професор, завідувач кафедри «Обліку, аналізу і контролю» Воронко Р.М. (Львівський торговельно-економічний університет); д.е.н., професор, завідувач кафедри «Обліку та оподаткування» Пилипенко А.А. (Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця); д.е.н., професор Малюга Н.М. (Поліський національний університет); к.пед.н., доцент Гресь Н.Л. (Національний технічний університет «Дніпровська політехніка») Всі учасники відмітили високий рівень організації Заходу і висловили щиру подяку завідувачу кафедри обліку та оподаткування НАСОА, доктору педагогічних наук, професору, Заслуженому працівнику освіти України Теловатій Марії Теодозіївні за організаційну довершеність, запальну енергійність, комунікативність і майстерність в організації Конференції.
XIX Всеукраїнська студентська конференція з актуальних проблем обліку, аналізу, аудиту та оподаткування
Не зважаючи на карантин, ми продовжуємо займатися наукою дистанційно. Днями в Національній академії статистики, обліку та аудиту було проведено щорічну XIX Всеукраїнську студентську наукову конференцію, присвячену пам’яті д.е.н., професора, Заслуженого діяча науки і техніки України О.С. Бородкіну. Конференцію відкрив д.е.н., професор, засновник наукової школи аудиту, радник ректора НАСОА Редько Олександр Юрійович. Модератором конференції виступила д.пед.н., професор, заслужений працівник освіти України, Почесний професор EIDV Словаччини, завідувач кафедри «Обліку та оподаткування» Теловата Марія Теодозіївна. З вітальними словами до учасників звернулися запрошені зарубіжні гості: Президент Європейського інституту безперервної освіти Словаччини, Почесний доктор, доктор права, Почесний професор LL.M, MBA Йозеф Затько, доктор економічних наук, професор, декан економічного університету м. Бидгощ (Польща) Марцін Кеші, д.філ.н., професор, завідувач відділу Інституту філософії і соціології Національної академії наук Азербайджану Хатіра Гулієва, які зазначили про важливість та вагомість професійної підготовки майбутніх фахівців спеціальності обліку та оподаткування у закладах вищої освіти для економічної галузі. На конференції працювало 9 секцій, у роботі яких брали участь 89 учасників із 22 закладів вищої освіти України. Всі учасники конференції активно обговорювали найважливіші питання обліку, аналізу, аудиту та оподаткування в Україні. На конференції розглядалися питання присвячені проблемам організації та методики бухгалтерського обліку; фінансовій звітності; особливостям нарахування і оподаткування допомоги в умовах пандемії COVID-19; питанням аудиту в умовах євроінтеграції; ролі аналізу і контролю в системі управління діяльністю суб’єктів підприємництва; проблемам та специфіці застосування сучасних інформаційних технологій в процесах оптимізації управлінських рішень; розробці та експлуатації інформаційних систем; розвитку бухгалтерського обліку в умовах цифровізації; податковим змінам в законодавстві України; оптимізації та управлінню фінансовими та інвестиційними ризиками, моделюванню та прогнозуванню економічних процесів України. Доповіді студентів супроводжувалися цікавими презентаціями, характеризувалися науковою обґрунтованістю викладеної інформації, дослідницьким характером виконаної студентами роботи та свідчили про активну участь студентів у проведенні наукових досліджень, а саме: Ткаченко Марини, Райчевої Анни (НТУ «Одеська політехніка»), Кулаковської Аліни, Цибулькіної Анастасії, Брашавецької Олени (Миколаївський національний аграрний університет), Гараздовської Юліяни (Львівський національний університет ім. І Франка ), Гайдученко Тетяни (НУБІП), Манукян Жанет (НТУ «Дніпровська політехніка»), Єлісеєвої Анастасії, Тумарець Максима (Київський фаховий коледж прикладних наук), Ткаченко Тетяни Стаховської Аліни, Бущан Катерини, Капітоненка Владислава, Карась Аліни, Ткаленко Катерини, Карпець Марини, Радченко Вікторії, Ореховського Сергія (Національна академія статистики, обліку та аудиту). Висловлені у доповідях пропозиції мають практичне та теоретичне значення. Вітаємо всіх учасників конференції та бажаємо сил, натхнення і нових наукових здобутків!
Наукові результати здобувачів освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування»
Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт із спеціальності 071 «Облік і оподаткування» у 2020/2021 навчальному році відбувається на базі Чернігівського національного технічного університету «Чернігівська політехніка». Наша Національна академія статистики, обліку та аудиту також взяла участь у Конкурсі. Маємо зауважити, що подана на Конкурс наукова робота є результатом, який отримано в межах угоди про співпрацю та здійснення спільних наукових досліджень із закладом вищої освіти Миколаївським національним аграрним університетом. Наукове дослідження з тематики конкурсних робіт здійснювалося здобувачами освіти протягом навчального року: Філішиним Максимом (НАСОА) та Цибулькіною Анастасією (МНАУ) під керівництвом двох наукових керівників: д.пед.н., професора, Заслуженого працівника освіти України, завідувача кафедри «Обліку та оподаткування» Національної академії статистики, обліку та аудиту – Теловатої Марії Теодозіївни і д.е.н., професора, завідувача кафедри «Обліку та оподаткування» Миколаївського національного аграрного університету – Дубініної Марини Вікторівни. Підтвердженням спільного наукового дослідження двох здобувачів (Філішина Максима і Цибулькіної Анастасії) є проведені та впроваджені дослідження, опубліковані спільні наукові публікації, тези де відображено основні результати теми дослідження, а також участь у студентських конференціях, наукових заходах різного рівня, зокрема з неформальної освіти. За результатами засідання 25 березня Галузева конкурсна комісія затвердила рейтинговий список студентських наукових робіт, поданих на II етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із спеціальності 071 «Облік і оподаткування». Так, на Конкурс було подано 130 студентських робіт із ЗВО України. Наукова робота здобувачів освіти: Філішина Максима (НАСОА) та Цибулькіної Анастасії (МНАУ) у цьому рейтингу посіла 11 місце, тобто пройшла до фінального змагання – підсумкової науково-практичної конференції, яка відбудеться 15 квітня 2021 року у форматі онлайн-відео зв’язку. Бажаємо авторам студентської наукової роботи – Філішину Максиму та Цибулькіній Анастасії, їх керівникам – професору Теловатій Марії Теодозіївні та професору Дубініній Марині Вікторівні на підсумковій конференції вдалого виступу, цікавої презентації та отримання бажаного результату!
Онлайн профорієнтація кафедри обліку та оподаткування зі студентами Ржищівського індустріально-педагогічного фахового коледжу
Профорієнтаційна робота триває! Днями колектив кафедри обліку та оподаткування НАСОА разом із деканом обліково-статистичного факультету в рамках профорієнтаційної роботи завітали онлайн до Ржищівського індустріально-педагогічного фахового коледжу. Колектив кафедри постійно проводить роботу по залученню абітурієнтів до вступу до НАСОА, і зокрема, за освітньо-професійною програмою 071 «Облік, аудит і оподаткування». Завідувач кафедри д.пед.н., професор Теловата Марія Теодозіївна ознайомила майбутніх вступників-абітурієнтів і викладачів коледжу з науково-педагогічними працівниками кафедри, розповіла про можливості та особливості навчання в НАСОА, переваги подальшого навчання на кафедрі обліку та оподаткування, активне студентське життя, заходи, які відбуваються на обліково-статистичному факультеті. Про умови вступу до НАСОА розповів к.е.н., в.о. доцента Юрченко Олександр Анатолійович. Абітурієнтам та викладачам коледжу була надана можливість дізнатися про історію кафедри, умови вступу, про навчально-виховну та науково-дослідну діяльність, перспективи кар’єрного та особистого зростання за допомогою підготовлених і представлених відео- презентацій. Під час онлайн-зустрічі студенти коледжу ознайомилися із сучасною матеріально-технічною базою академії, умовами проживання у студентському гуртожитку та всіма можливостями, які відкриває перед вступниками НАСОА. Абітурієнти-вступники всі дуже різні, проте це дуже класно, що вони настільки активні, зацікавлені у своєму майбутньому та розглядають нашу Академію, як одну з найкращих можливостей для реалізації себе та своєї успішної кар’єри. А ми, у той час, з радістю чекаємо на них у стінах НАСОА та нашій великій дружній родині! – на завершення онлайн зустрічі наголосила Теловата М.Т. Онлайн профорієнтація у Ржищівському індустріально-педагогічному коледжі пройшла у форматі дискусійної панелі, що дало можливість студентам-випускникам коледжу отримати вичерпні відповіді на запитання.
Вітання з відзнакою HONORARY PROFESSOR EIDV
Президентом та виконавчою радою Європейського інституту безперервної освіти Словаччини (EIDV) згідно пункту 5 ст. 5.7 Статуту за внесок у зміцнення міжнародних відносин у сфері науки та освіти, на основі багаторічної співпраці між закладами вищої освіти України та Словаччини, доктору педагогічних наук, професору, завідувачці кафедри обліку та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту, сертифікованому експерту НАЗЯВО, експерту EIDV, члену редакційної ради Europska veda Теловатій Марії Теодозіївні присвоєне звання «Почесного професора Європейського інституту безперервної освіти Словаччини».
Вибір тем кваліфікаційних робіт – запорука освітньої траєкторії здобувачів-магістрів першого року навчання!
«Вибір тем кваліфікаційних робіт – запорука освітньої траєкторії здобувачів-магістрів». Саме під таким гаслом пройшла зустріч здобувачів-магістрів першого року навчання групи ОО(м) 16.01 спеціальності 071 «Облік і оподаткування» із викладачами випускової кафедри. Кваліфікаційна робота є самостійною випускною науково-дослідницькою роботою, яка призначена для об’єктивного контролю ступеня сформованості умінь та знань, здобутих під час навчання, публічний захист якої має продемонструвати ступінь підготовленості здобувача з обраної спеціальності до отримання академічного ступеня магістра. Основне завдання її автора – продемонструвати рівень своєї наукової кваліфікації, уміння самостійно вести науковий пошук і вирішувати конкретні наукові завдання. На он-лайн зустрічі, були присутні студенти, декан обліково-статистичного факультету – д.е.н., доцент Пилипенко О.І., викладачі випускової кафедри обліку та оподаткування. Модератор зустрічі – завідувач кафедри, д.пед.н., професор, заслужений працівник освіти України Теловата М.Т. – звернула увагу на важливі аспекти та етапи підготовки кваліфікаційної роботи магістра, а саме: індивідуальний вибір теми кожним здобувачем згідно методичних рекомендацій та її затвердження, а також право здобувача запропонувати свою тему, яка відповідає його науковим та практичним інтересам, життєвому досвіду, нахилам та особистим здібностям; роль наукового керівника, який надає допомогу здобувачам із усіх питань підготовки кваліфікаційної роботи: формулюванні теми, розробці її концепції, виборі методики проведення дослідження; відборі та опрацюванні необхідної літератури, довідкових та архівних матеріалів, інших джерел з теми кваліфікаційної роботи; у складанні плану роботи, виборі об’єкта дослідження; у виконанні та підготовці до захисту кваліфікаційної роботи магістра. На відео-зустрічі панувала невимушена та позитивна атмосфера. Наприкінці заходу Марія Теодозіївна Теловата побажала студентам плідної підготовки до написання кваліфікаційних робіт та успішного захисту.
Участь у вебінарі: «Якісній вищій освіті України бути!»
11 лютого 2021 року, з нагоди святкування Міжнародного дня жінок та дівчат у науці, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, на платформі Zoom, провело вебінар для гарантів освітніх програм та груп забезпечення якості освітніх програм. Учасниками цього заходу були науково-педагогічні працівники Національної академії статистики, обліку та аудиту – експерти НАЗЯВО – Момотюк Людмила Євгенівна, перший проректор з науково-педагогічної роботи, д.е.н., професор і Теловата Марія Теодозіївна, завідувач кафедри обліку та оподаткування, д.пед.н., професор, заслужений працівник освіти України. Модераторами вебінару були – заступник голови НАЗЯВО, професор Іван Назаров та заступник голови ГЕР, професор Оксана Білоус, які зосередили увагу присутніх учасників (більше 400) на актуальні питання акредитації освітніх програм, а саме: Алгоритм підготовки до акредитації Важливі дати Створення Відомостей самооцінювання: підводні камені Унікальність, особливість ОП Гарант ОП в процесі підготовки до акредитації Заповнення таблиць ВСО Під час вебінару учасники мали зворотній зв’язок із модераторами і отримали відповіді на запитання, які найбільш часто виникають у процесі проведення акредитації освітніх програм (ОП) у закладах вищої освіти.
Науково-комунікативний захід «Зустріч зі стейкхолдерами освітніх програм»
Днями на кафедрі обліку та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту був організований та проведений у дистанційному режимі науково-комунікативний захід «Зустріч зі стейкхолдерами освітніх програм». Метою заходу було залучення до продуктивної та конструктивної дискусії стейкхолдерів освітньо-професійних програм спеціальності 071 «Облік і оподаткування», за якими відбувається підготовка здобувачів вищої освіти першого та другого рівня навчання, галузі знань 07 “Управління та адміністрування”. У заході прийняли участь науково-педагогічні працівники кафедри, розробники освітньо-професійних програм, випускники, здобувачі вищої освіти. Серед запрошених гостей були присутні зовнішні стейкхолдери: Поліщук Євгенія Анатоліївна, д.е.н., професор, голова правління ГО «Центр прикладних економічних досліджень «СМАРТ»; Золковер Андрій Олександрович, к.е.н., доцент, Голова спостережної ради ТОВ Видавничий дім “Інтернаука”; Дупін Сергій Михайлович, Голова правління ГО “Інститут обліку та оподаткування”; Козуб Лариса Василівна, к.і.н., Голова правління ГО “Дорогою добра”. У ході виступів та обговорення зазначався високий потенціал освітніх програм, різноманіття та цільова спрямованість відповідно до галузі. Учасники зустрічі говорили, про те, що освітні програми дозволяють підготувати як майбутнього фахівця з універсальними базовими теоретичними знаннями, так і про те, що випускники обліково – статистичного факультету НАСОА отримують спеціалізовані практичні вміння з економічної галузі. Також відзначалася необхідність посилення, вивчення і поглиблення практичних знань із сучасних інформаційних технологій та вміння їх застосовувати для аналітичної обробки фінансово-господарських даних. Зібрана інформація під час обговорення (відгуки, пропозиції від учасників) слугуватимуть основою для вдосконалення змісту та якості професійної підготовки здобувачів вищої освіти першого та другого рівня навчання за освітньо-професійними програмами 071 «Облік і оподаткування» Національної академії статистики, обліку та аудиту.
Аудитор сучасності: «Перевірка операцій з пов’язаними сторонами у процесі аудиту»
23 грудня 2020 р. відбулося засідання Студентського наукового товариства «Аудитор сучасності» у формі семінару-дискусії на тему «Перевірка операцій з пов’язаними сторонами у процесі аудиту». Учасниками семінару-дискусії були студенти 1-го курсу магістратури, які здобувають освіту за навчальною програмою «Облік, аудит та оподаткування». Семінар-дискусія проведений доктором економічних наук, професором, завідувачем кафедри аудиту та підприємництва Коріньком Миколою Даниловичем та кандидатом економічних наук, доцентом кафедри аудиту та підприємництва Новіченко Людмилою Степанівною у форматі Zoom-конференції з відображенням презентації та практичних прикладів аудиту операцій з пов’язаними сторонами. Студенти активно долучались до обговорення актуальних питань ідентифікації пов’язаних сторін та операцій з ними, що сприяло обміну практичним досвідом та знаннями. Підсумком проведення засідання студентського наукового товариства було висловлення напрямів подальшого вирішення дискусійних питань щодо удосконалення організації та методики аудиту операцій з пов’язаними сторонами.
Круглий стіл «Моніторинг чинного законодавства України з питань обліку та оподаткування: аналіз, проблеми, пропозиції»
Відповідно до плану проведення засідань студентського наукового товариства «Сучасний бухгалтер» на 2020-2021н.р. 08 грудня 2020 року на кафедрі обліку та оподаткування було проведено круглий стіл на тему: «Моніторинг чинного законодавства України з питань обліку та оподаткування: аналіз, проблеми, пропозиції» для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти зі спеціальності 071 “Облік і оподаткування” під керівництвом: к. е. н., доц., доцентом кафедри обліку та оподаткування Петраковською Оленою Володимирівною та старшим викладачем кафедри Свиридою Оленою Андріївною. Планове засідання студентського наукового товариства «Сучасний бухгалтер» проведено у форматі Zoom-конференції. Учасники товариства – здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти (студенти 3-5 курсів). На засідання наукового товариства із привітанням до студентів звернулася доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, завідувач кафедри обліку та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту – Теловата Марія Теодозіївна. Під час засідання всі учасники проявили надзвичайну активність, чудово демонстрували свої теоретичні знання з нормативно-правового регулювання з обліку та оподаткування, долучалися до цікавих дискусій. У всіх учасників круглого столу залишилися позитивні враження, адже засідання пройшло з обговорення надзвичайно актуальних проблем та змін чинного законодавства у сфері обліку та оподаткування. Дякуємо всім, хто прийняв участь у роботі студентського товариства «Сучасний бухгалтер», зокрема, велика подяка керівникам – Петраковській Олені Володимирівні та Свириді Олені Андріївні за підготовку та проведення цікавого заходу.
Шульга Світлана Володимирівна – доктор економічних наук!
Колектив Національної академії статистики, обліку та аудиту вітає з присудженням наукового ступеня доктора економічних наук доцента кафедри аудиту та підприємництва Шульгу Світлану Володимирівну! Бажаємо міцного здоров´я, творчої наснаги та нових звершень!
Участь експертів Академії у семінарі в Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти
24 листопада 2020 року Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти було організовано та проведено онлайн-семінар на платформі Zoom для експертів та членів галузевих експертних рад. Тема онлайн-семінару: «Внутрішнє забезпечення якості вищої освіти: розвиток освітніх програм і їх акредитація». Організаторами виступили: Національний Еразмус+ офіс в Україні (Проєкт ЄС), Національна команда експертів з реформування вищої освіти, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, Херсонська державна морська академія. Модератором семінару була Жаннета Таланова. Участь в семінарі прийняли близько 340 експертів та членів ГЕР. Варто зазначити, що серед учасників онлайн-семінару були і науково-педагогічні працівники Національної академії статистики, обліку та аудиту – це сертифіковані експерти Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти: д.е.н., професор, перший проректор з науково-педагогічної роботи НАСОА Момотюк Людмила Євгенівна та д.пед.н., професор, Заслужений працівник освіти України, завідувач кафедри обліку та оподаткування Теловата Марія Теодозіївна. В рамках семінару були заслухані доповіді Олени Єременко та Андрія Бутенка, які виокремили основні кроки підготовки до акредитації освітніх програм і методику їх проведення. Спікери звернули увагу учасників на загальні вимоги за усіма критеріями та підкреслили важливість дотримання стандартів. Володимир Бахрушин зосередив увагу на національну рамку кваліфікації та складники освітньої програми. Темою доповіді Вадима Захарченка було забезпечення результатів навчання в освітніх програмах і програмні результати у стандартах вищої освіти. Темою виступу Ірини Золотарьової було: «Силабус: що, як, для кого». Спікерка структуровано розповіла учасникам про основний функціонал силабусу і яким чином використати його як корисний інструмент. Також на семінарі обговорювали нові підходи до забезпечення внутрішньої якості освіти, алгоритм розроблення та вдосконалення освітніх програм, специфіку проєктування, демонстрації та оцінювання для професій, для яких запроваджено додаткове регулювання. Доповіді викликали жваве обговорення та дискусію серед учасників семінару. Разом з тим, під час дискусії, експерти закладів вищої освіти мали змогу обговорити проблемні питання парадигмальних змін в процедурі проведення акредитації освітніх та освітньо-наукових програм, а також поставити питання щодо основних напрямів роботи НАЗЯВО. Наприкінці обговорення, учасники прийшли до висновку, що проведення цього семінару є надзвичайно важливим і актуальним.
Бінарна лекція з навчальної дисципліни «Бухгалтерський облік»
Сучасний період розвитку нашого суспільства потребує якісно нового рівня освіти, зокрема – використання активних методів навчання у ЗВО. Одним з таких методів є бінарна лекція, яка спонукає студентів до активної розумової діяльності, творчого процесу, підвищує рівень засвоєння матеріалу. 24 листопада 2020р. доктором педагогічних наук, професором, Заслуженим працівником освіти України, завідувачем кафедри обліку та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту Теловатою Марією Теодозіївною та доктором економічних наук, професором, завідувачем кафедри обліку та оподаткування Миколаївського національного аграрного університету Дубініною Мариною Вікторівною проведено бінарну лекцію на тему: «Рахунки бухгалтерського обліку та подвійний запис. Класифікація і План рахунків бухгалтерського обліку» для здобувачів вищої освіти 2-го курсу, спеціальності «Облік і оподаткування». Лекція проведена у форматі Zoom-конференції, об’єднала більше 75 учасників, серед яких – здобувачі вищої освіти вищезазначених закладів освіти, іноземні студенти, науково-педагогічні працівники кафедр, декани факультетів. В бінарній лекції, навчальний матеріал теми подавався студентам з відображенням цікавої презентації, живого діалогічного спілкування двох викладачів-лекторів між собою. Висока ерудиція, активність, компетентність та професійна майстерність викладачів Теловатої М.Т. і Дубініної М.В., викликали позитивні враження, зацікавленість, відповідну розумову й поведінкову реакцію присутніх. За підсумком проведеної бінарної лекції, студенти мали можливість висловити свої думки, побажання, а також сподівання на подальше проведення таких лекцій у закладах вищої освіти.
Яким буде твоє майбутнє – залежить від тебе
11 листопада 2020 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту за сприянням кафедри обліку та оподаткування відбувся студентський Круглий стіл з міжнародною участю на тему: «Усе в житті залежить від нас». Захід, проведений у форматі Zoom-конференції, об’єднав 125 учасників закладів вищої освіти України та Європи, а саме: Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Львівський національний університет імені І. Франка, Миколаївський національний аграрний університет, Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана, Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці II, Житомирський національний агроекологічний університет, Національний авіаційний університет, Ірпінський державний коледж економіки та права, Фаховий коледж бізнесу та аналітики. До участі були запрошені науковці, іноземні партнери, поважні особистості та колеги – Словаччини, Німеччини та Польщі. Широкий спектр тематики доповідей, презентацій українською, польською та словацькою мовами охопив актуальні проблеми сучасності. Із вітальним словом до учасників заходу звернулася завідувач кафедри обліку та оподаткування НАСОА, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, професор Європейського інституту безперервної освіти (Словаччини), експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Теловата Марія Теодозіївна, яка відзначила, що дистанційні технології сьогодення розширюють географічні й часові межі та дають можливість акумулювати досвід провідних університетів світу, підтримуючи та впроваджуючи європейські стандарти освіти на засадах міжнародної мобільності та співпраці між ЗВО. Даріуш Павлище – доктор економічних наук, професор, мер міста Громадка (Польща) у своїй доповіді-презентації розкрив актуальні питання екології, які хвилюють громадськість у різних частинах земної кулі, проаналізував проблему захисту водних ресурсів, навколишнього середовища від токсичних речовин, «….що від кожного з нас, залежить, як виглядатиме завтра світ». Мельник Оксана – кандидат педагогічних наук, науковий співробітник кафедри економічної та бізнес освіти Університету Констанца (Німеччина) ознайомила учасників із історією університету, який вважається одним з 9 елітних університетів Німеччини і входить в Асоціацію університетів Європи. Всі учасники заходу із зацікавленням слухали розповідь Оксани Мельник, про особисті філософські підходи та передумови для одержання результативного успіху в житті. Про міжнародну співпрацю ЗВО, мобільність студентів і викладачів, про спільні здійснення наукових досліджень (написання наукових тез, статей, монографій), підвищення кваліфікації, обмін досвідом зазначив у своєму виступі Йозеф Затько, Почесний доктор, доктор права, Почесний професор LL.M, MBA, Президент Європейського інституту безперервної освіти, Засновник Східно-Європейської агенції розвитку, Засновник Наукового журналу “European Science – Europska Veda” (Словаччина). Про освіту та самовдосконалення, про розвиток науково-дослідницької роботи студентів і фактори удосконалення підготовки майбутніх фахівців, про їх професійну компетентність, стимул і відповідальність, про сучасні вимоги працедавців до випускників і значення подвійних дипломів, про головні пріоритетні завдання освітньої діяльності ЗВО говорили: Марцін Кеші – доктор економічних наук, професор, декан економічного університету м. Бидгошч (Польща), Тетяна Букорос – кандидат політичних наук, доцент, Почесний професор МВА, Віце президент Європейського інституту безперервної освіти, секретар Наукового журналу “European Science – Europska Veda” (Словаччина), Пьотр Пачоський докторант, заступник мера м. Єлена Гура (Польща). Студенти-учасники Круглого столу щиро подякували гостям, науковцям, викладачам – усім учасникам – за конструктивні доповіді, цікаві презентації, ґрунтовні наукові дослідження та висловили свої бажання та сподівання на подальші зустрічі. Твоє майбутнє у твоїх руках!
Карантин – не перешкода для студентів НАСОА!
Через карантинні обмеження студенти Національної академії статистики, обліку та аудиту навчаються онлайн. Нинішня ситуація кинула свого роду виклик освітній галузі країни, з яким, на нашу думку, заклади вищої освіти успішно справляються. Пандемія дала зрозуміти нам, що потрібно бути гнучкими і вміти швидко перелаштовуватися на нові підходи, процеси та технології навчання. І хоча вони відбуваються спонтанно, є позитивні результати – ми вже їх побачили, коли перевели в режим дистанційної форми навчальний процес Національної академії статистики, обліку та аудиту. 2 листопада 2020 року доктором педагогічних наук, професором Теловатою М.Т. відповідно до розкладу занять проведено дистанційно лекцію для студентів 2-го курсу групи ОО(б) 19.01 денної форми навчання спеціальності 071 «Облік і оподаткування» з навчальної дисципліни «Бухгалтерський облік». Матеріали лекції заздалегідь було розміщено на порталі Moodle, а лекцію проведено з використання платформи Zoom. Дистанційна освіта – цікава новація, яку застосовує чи не кожен закордонний виш. В Україні нова освітня технологія також активно використовується. Дедалі більше закладів освіти впроваджує цю форму навчання у власну систему. В НАСОА активно використовуються Moodle, Zoom, Skype, Viber та Telegram для забезпечення безперервного освітнього процесу в умовах карантину. Навчатися студентам дистанційно, досить незвично, але круто. Це ще одна можливість спробувати щось нове для самоосвіти. Але будемо сподіватися, що згодом навчання повернеться в аудиторії НАСОА.
Проведено міжнародний семінар «Єдиний європейський простір вищої освіти: тенденції, виклики, перспективи»
30 жовтня 2020 року за сприянням кафедри обліку та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту, в режимі online, проведено Міжнародний семінар на тему: «Єдиний європейський простір вищої освіти: тенденції, виклики, перспективи» Мета семінару – забезпечити академічний майданчик для обговорення ключових здобутків і головних викликів, щодо розвитку вищої освіти України та її взаємозв’язків із іншими країнами світу в єдиний європейський простір. До участі у заході долучилося 40 науковців із 15 закладів вищої освіти України та Європи, а саме: Європейський інститут безперервної освіти (Словаччина), Університет економічний м. Бидгошч (Польща), Словацький аграрний університет м. Нітра (Словаччина), Технологічний університет м. Єлена Гура (Польща), Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Миколаївський національний аграрний університет, Львівський національний університет ім. І. Франка, Житомирський національний агроекологічний університет, Національний університет «Львівська політехніка», Київський національний торговельно-економічний університет, Сумський національний аграрний університет, Глухівський національний педагогічний університет ім. О. Довженка, Національний університет «Чернігівська політехніка», Державний університет телекомунікацій. Семінар відкрила доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, професор Європейського інституту безперервної освіти (Словаччини), завідувач кафедри «Обліку та оподаткування» Національної академії статистики, обліку та аудиту – Теловата Марія Теодозіївна. Вона ознайомила учасників з порядком денним та цілями семінару, довела до відома присутніх інформацію щодо унікальної можливості обмінятися науковими ідеями та практичним досвідом на міжнародному рівні, розвинути і зміцнити співпрацю з новими партнерами, розширити свій світогляд, взяти участь у дискусіях. Учасників семінару привітали Редько Олександр Юрійович, доктор економічних наук, професор, радник ректора Національної академії статистики, обліку та аудиту та Пилипенко Олексій Іванович, доктор економічних наук, доцент, декан обліково-статистичного факультету Національної академії статистики, обліку та аудиту. У роботі міжнародного семінару взяли участь і виступили Йозеф Затько – Президент Європейського інституту безперервної освіти, Почесний доктор, доктор права, доктор філософії, Почесний професор МВА, Засновник Східно-Європейської агенції розвитку (Словаччина); Даріуш Павлище – доктор економічних наук, професор, Президент м. Громадки (Польща); Єлєна Горська – доктор економічних наук, професор, декан факультету економіки та менеджменту Словацького аграрного університету в м. Нітра (Словаччина); Марцін Кеші – доктор економічних наук, професор, декан економічного факультету м. Бидгошч (Польща); Пьотр Пачоський – доктор філософії, докторант, заступник Президента м. Єлена Гура (Польща); Тетяна Букорос – кандидат політичних наук, доцент, Почесний професор МВА, Віце президент Європейського інституту безперервної освіти (Словаччина); Павол Холештяк – доктор філософії (Словаччина). Учасники міжнародного семінару відмітили високий професіоналізм науковців, колег і партнерів Словаччини та Польщі, обговорили актуальні питання реформування системи вищої освіти України та зарубіжжя, позитивні зміни та наслідки впровадження європейського досвіду у заклади вищої освіти України. Теловата М.Т. – доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, професор Європейського інституту безперервної освіти (Словаччини), завідувач кафедри «Обліку та оподаткування» Національної академії статистики, обліку та аудиту Редько О.Ю. – доктор економічних наук, професор, радник ректора Національної академії статистики, обліку та аудиту Пилипенко О.І. – доктор економічних наук, доцент, декан обліково- статистичного факультету Національної академії статистики, обліку та аудиту Йозеф Затько – Президент Європейського інституту безперервної освіти, Почесний доктор, доктор права, Почесний професор МВА, Засновник Східно-Європейської агенції розвитку (Словаччина) Даріуш Павлище – доктор економічних наук, професор,Президент м. Громадки (Польща) Єлєна Горська – доктор економічних наук, професор, декан факультету економіки та менеджменту Словацького аграрного університету в м. Нітра (Словаччина) Марцін Кеші – доктор економічних наук, професор, декан економічного факультету м. Бидгошч (Польща) Пьотр Пачоський – доктор філософії, докторант, заступник Президентам. Єлена Гура (Польща) Тетяна Букорос – кандидат політичних наук, доцент, Почесний професор МВА, Віце президент Європейського інституту безперервної освіти (Словаччина) Павол Холештяк – доктор філософії (Словаччина)
Кафедра обліку та оподаткування вітає випускників-бакалаврів з врученням дипломів
Колектив кафедри обліку та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту вітає випускників-бакалаврів групи ОО 16.01 денної форми навчання та груп: ОО 18.27, ОО 16.23, ОО 17.61 заочно-дистанційної форми навчання з врученням дипломів. Бажаємо вам невичерпної енергії, здобутків у подальшому навчанні та праці, цікавого дозвілля, надійних друзів, вірного кохання, наснаги до нових знань і мети, яку ви поставили перед собою, поєднавши свою долю із нашою спеціальністю. Бажаємо не розлучатися з прекрасним званням студента і продовжити навчання за магістерською програмою, здобути ступінь вищої освіти «магістр» з обліку та оподаткування. Віримо в подальшу співпрацю! Нехай вам щастить!
Вітаємо Петра Куцика та Надію Манько с захистом дисертацій!
Окремі напрями досліджень, які здійснювалися у відповідності до науково-дослідної роботи кафедри аудиту та підприємництва за темою «Обліково-аналітичне забезпечення та контроль діяльності підприємств» успішно завершилися захистом 30 червня 2020 року на засідання Спеціалізованої вченої ради Академії дисертацій на здобуття наукового ступеня: доктора економічних наук Куцика Петра Олексійовича – «Інтегровані системи обліку і звітності в корпоративному управлінні: теорія, методологія, організація»; кандидата економічних наук Манько Надії Федорівни – «Доказовість професійного судження в аудиті: теорія та практика». Колектив кафедри щиро вітає Куцика Петра Олексійовича, Манько Надію Федорівну із отриманими результатами досліджень та успішним захистом дисертацій!
Відбувся захист магістрів групи ОАм 18.31/1 заочної форми навчання
25 та 26 червня 2020 року на кафедрі аудиту та підприємництва відбувся захист кваліфікаційних робіт магістрів студентів групи ОАм 18.31/1 заочної форми навчання, які навчалися за освітньо-професійною програмою «Облік, аудит і оподаткування». Високий рівень підготовки магістрантів надав можливість Екзаменаційній комісії відзначити їх роботи високими оцінками. Магістри Калініченко Світлана Станіславівна, Царенко Вікторія Григорівна та Яковчук Ірина Вікторівна, за проявленні знання на протязі всього періоду навчання, отримають дипломи магістрів з відзнакою. Незважаючи на певні складнощі, пов’язані з карантином, Академія продовжує готувати кваліфікованих фахівців для економіки нашої держави.
Гордість НАСОА – 2 місце в Міжнародному конкурсі наукових робіт із бухгалтерського обліку
В Національному університеті «Львівська політехніка» спільно із Університетом Марії Кюрі-Складовської (Польща), Університетом «Артіфекс» (Румунія) та Одеським національним політехнічним університетом, було організовано Міжнародний конкурс студентських наукових робіт із бухгалтерського обліку, оподаткування, аналізу та аудиту. Основне завдання Конкурсу – розвиток міжнародної наукової співпраці та активізація наукових досліджень студентів у сфері бухгалтерського обліку, оподаткування, аналізу та аудиту, а також підвищення престижу спеціальності 071 «Облік і оподаткування». Основними вимогами конкурсу було те, що наукові роботи студентів повинні бути пошуковими за своїм характером, креативними за суттю, містити наукову новизну, мати практичну та теоретичну спрямованість, містити формулювання вирішення актуальних проблем бухгалтерського обліку, оподаткування, аналізу й аудиту. У фіналі конкурсу, Національну академію статистики, обліку та аудиту представляла студентка 4 курсу спеціальності «Облік і оподаткування» Ткаченко Тетяна під науковим керівництвом доктора педагогічних наук, професора, заслуженого працівника освіти України, завідувача кафедри «Обліку та оподаткування» Теловатої Марії Теодозіївни. Фінал відбувався 29-30 травня у формі відео-конференції на платформі ZOOM. Усі роботи були виконані та представлені англійською мовою. Студенти – учасники фіналу – презентували свої наукові роботи, доповідали про основні результати, активно дискутували із журі. Всі учасники та журі, виходячи із формату конкурсу, спілкувалися (запитання, обговорення, дискусія) виключно англійською мовою. Незважаючи на дистанційний формат конкурсу, це було справжнє, масштабне, цікаве та наукове змагання! За підсумками міжнародного конкурсу, студентка кафедри обліку та оподаткування НАСОА Ткаченко Тетяна здобула 2 місце. Вітаємо Тетяну з визначною перемогою та бажаємо здоров’я, сил, успіхів і натхнення для подальших перемог у майбутньому!
Атестація здобувачів вищої освіти рівня магістр зі спеціальності «Облік і оподаткування»
21 та 22 січня 2020 року в Академії відбулася атестація здобувачів вищої освіти рівня магістр денної форми навчання (гр. 14.01/2) у формі публічного захисту магістерських робіт зі спеціальностей «Облік і оподаткування» спеціалізації «Облік, аудит та оподаткування» за акредитованою магістерською програмою АССА «Облік і аудит в управлінні підприємницькою діяльністю» У процесі захисту робіт магістри продемонстрували високий рівень володіння теоретичним матеріалом, сучасними технологіями для демонстрування презентацій на обрану тему та методами збору, обробки, формування висновків і пропозицій, а також подання наукової інформації. За результатами захисту кваліфікаційних робіт Екзаменаційна комісія під керівництвом доктора економічних наук, професора Бондаря Миколи Івановича ухвалила рішення про присвоєння кваліфікації магістр зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування» та видачу диплома другого рівня вищої освіти – магістр. Заслуговували на підвищену увагу доповіді та демонстрація наукового матеріалу магістрантів: Святюк Лілія, Харченко Неля, Маноїл Лія та Юрченко Анна. Саме вони за результатами атестації отримають дипломи з відзнакою. Вітаємо фахівців – магістрів!
Відбувся захист магістерських робіт студентів зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування»
Обліково-статистичний факультет НАСОА і кафедра обліку та оподаткування, щиро вітає своїх випускників із успішним захистом магістерських робіт програми: «Облік та оподаткування в управлінні підприємницькою діяльністю». Пройдено успішно останній самий складний етап багаторічного навчання в Академії. Студентами були представлені результати наполегливої праці протягом усього періоду навчання під пильним керівництвом досвідчених науковців. Під час доповідей студенти висвітлили актуальні проблеми обліку, аналізу, контролю та аудиту і запропонували своє бачення щодо покращення та удосконалення розвитку фінансово-майнового стану, економічних показників підприємств, організацій, установ різних сфер та галузей господарювання. Екзаменаційна комісія у складі докторів наук, професорів: Шпака Валентина Аркадійовича (голова ЕК), Момотюк Людмили Євгенівни, Пилипенка Олексія Івановича, Теловатої Марії Теодозіївни, Пантелеєва Володимира Павловича та к.е.н., доцента Петраковської Олени Володимирівни (секретар) дійшла висновку, що магістерські роботи студентів виконані на високому науковому та методичному рівні, студенти продемонстрували високий рівень теоретичної підготовки, вільне володіння матеріалом, вміло добирали аргументи під час відповідей на запитання членів екзаменаційної комісії. Екзаменаційна комісія відмітила магістерські роботи Іщука Михайла і Мазура Михайла та рекомендувала їх до вступу в аспірантуру для здобуття наукового ступеню доктора філософії. Вітаємо студентів групи 14.01/1 із успішним захистом магістерських робіт та бажаємо натхнення, наполегливості, невичерпної енергії, життєвої мудрості, нових досягнень та успішного працевлаштування за фахом!
Екскурсія студентів спеціальності «Облік і оподаткування» до Києво-Печерської лаври
Студенти 3-5 курсів спеціальності «Облік і оподаткування» Національної академії статистики, обліку та аудиту на чолі з викладачем Петраковською Оленою Володимирівною – кандидатом економічних наук, доцентом кафедри «Обліку та оподаткування» завітали до однієї з найбільших православних святинь України, визначної пам’ятки історії та архітектури – Києво-Печерську лавру. Студенти НАСОА разом відвідали ближні печери, Успенський собор, Велику лаврську дзвіницю. Екскурсія була дуже важливою та необхідною, бо надала можливість студентам більше дізнатися про розвиток духовності та культури України, збагатила враженнями та емоціями від перебування в такому чудовому умиротвореному місці. Це була цікава подія для студентів НАСОА, яка залишила багато яскравих та позитивних емоцій і вражень.
Вимоги до наукових робіт для Всеукраїнського конкурсу за спеціальністю «Облік та оподаткування»
Оргкомітет конкурсу на своєму засідання 21 листопада 2019 р. протокол № 1, вніс деякі зміни та уточнення у вимоги до конкурсних студентських наукових робіт. Окрім цього Оргкомітет, з метою уникнення непорозумінь та усунення причин для апеляцій, оприлюднює нижче Рекомендації по бальній оцінці конкурсних робіт. При цьому звертаємо увагу на те, що остаточна бальна оцінка наукової студентської роботи є результатом індивідуального компетентного рішення члена галузевої конкурсної комісії, на яку Оргкомітет не має права впливати. За виставлені бали та їх підсумок несуть відповідальність виключно рецензенти.
Вітаємо студентів-переможців НАСОА в другому етапі Всеукраїнських студентських олімпіад
8-10 квітня 2019 року Миколаївському національному аграрному університеті серед студентів закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Організація і методика аудиту». В Олімпіаді прийняли участь 167 студентів із 52 ЗВО, 22-х міст України. Олімпіада складалася з трьох турів: І тур – теоретичний, який передбачав знання законодавчо-нормативної бази, системи регламентів, професійної термінології; ІІ тур – надання відповідей на тестові завдання; ІІІ тур – практичні завдання з використанням кейсів-завдань. Кейси було створено на реальних фактичних матеріалах діяльності підприємств та аудиторських фірм. За результатами олімпіади з навчальної дисципліни «Організація та методика аудиту» студентка НАСОА гр. ОА(м)14.01 Харченко Неля Анатоліївна отримала диплом ІІІ ступеня. З 17 по 19 квітня 2019 року в м. Дніпро в Університеті імені Альфреда Нобеля, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2018/2019 навчальному році» відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Облік і оподаткування» серед студентів закладів вищої освіти України ІІІ-ІV рівнів акредитації. В олімпіаді зі спеціальності «Облік і оподаткування» взяли участь 109 студентів із 49 ЗВО різних регіонів України. Учасники олімпіади розв’язували письмові практичні та тестові завдання з наступних дисциплін: «Фінансовий облік I», «Фінансовий облік II», «Аудит», «Управлінський облік», «Аналіз господарської діяльності». За результатами II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Облік і оподаткування» серед студентів закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації дипломом за 2 місце нагороджена студентка 4 курсу гр. ОА(б) 15.01 Карпець Анжела Анатоліївна і грамотою в номінації «Кращий знавець Фінансового обліку», а грамотою в номінації «Кращий знавець управлінського обліку» нагороджена студентка цієї ж групи – Гуменюк Дарія Олегівна. Вже другий рік поспіль на базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» 15-17 травня 2019 р. було проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади із навчальної дисципліни «Управлінський облік» серед студентів ЗВО України ІІІ-ІV рівнів акредитації. Учасниками олімпіади були 147 студентів із 51 ЗВО з різних регіонів України. ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Управлінський облік» відбувся у два тури. Перший тур олімпіади (тестові завдання) був спрямований на визначення рівня знань конкурсантів з теорії управлінського обліку. З цією метою було запропоновано опрацювати 60 тестових завдань з відповідних тем управлінського обліку. Другий тур (ситуаційні завдання) передбачав розв’язок завдань на перевірку вміння демонструвати свої знання з управлінського обліку за відведений час. Переможцями ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Управлінський облік» серед закладів вищої освіти України стали 7 здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти. Серед них, студентка гр. ОА(б)15.01 Національної академії статистики, обліку та аудиту – Гуменюк Дарія Олегівна – диплом ІІІ ступеня та Почесна Грамота Української асоціації Сертифікованих бухгалтерів і аудиторів. Крім цього, учасницю олімпіади студентку гр. ОА(б) 15.01- Височанську Анастасію Валеріївну було нагороджено Грамотою у номінації: «За креативний підхід до вирішення завдань та активну участь». До складу журі олімпіад від Національної академії статистики, обліку та аудиту було направлено завідувача кафедри «Обліку та оподаткування», д.пед.н., професора, Заслуженого працівника освіти України – Теловату Марію Теодозіївну. Ректорат Академії та колектив кафедри «Обліку та оподаткування» сердечно вітає студентів-переможців Всеукраїнських студентських олімпіад : Карпець Анжелу, Гуменюк Дарію, Харченко Нелю і бажає їм подальших успіхів, максимальної реалізації їх творчого потенціалу в ім’я процвітання нашої академії та рідної України!
Вітаємо Теловату Марію Теодозіївну з присвоєнням почесного звання «Заслужений працівник освіти України»
Колектив та студентство Національної академії статистики, обліку та аудиту щиро вітають доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри обліку та оподаткування Теловату Марію Теодозіївну з присвоєнням почесного звання «Заслужений працівник освіти України» Зичимо вам міцного здоров’я, незгасимого оптимізму, творчої наснаги та нових здобутків на освітянській ниві. Впевнені, що ця висока державна відзнака додасть вам ще більшого стимулу для вашої професійної діяльності на благо Академії!
Підсумки 1 етапу Всеукраїнських студентських олімпіад кафедри «Обліку та оподаткування» у 2018-2019 н.р.
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28 листопада 2018 року № 1313 «Про проведення Всеукраїнських студентських олімпіад у 2018/2019 навчальному році» та з метою пошуку й підтримки обдарованої студентської молоді протягом трьох днів 19, 26, 28 лютого 2019 р. на кафедрі «Обліку та оподаткування» Національної академії статистики, обліку та аудиту проводився перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування» та навчальних дисциплін «Управлінський облік» і «Облік у банках». У заході взяли участь 57 студентів обліково-статистичного та фінансово-економічного факультетів 3-5 курсів спеціальностей «Облік і оподаткування» та «Фінанси, банківська справа та страхування». В результаті проведення підсумків І етапу Олімпіади на основі кількості набраних балів, журі у складі: голова журі – д.пед.н. професор, завідувач кафедри обліку та оподаткування – Теловата М.Т.; члени журі: завідувач кафедри аудиту та підприємництва д.е.н., професор – Корінько М.Д., д.е.н., доцент, професор кафедри обліку та оподаткування – Зоріна О.А., к.е.н., доцент, доцент кафедри аудиту та підприємництва – Шульга С.В., к.е.н., доценти кафедри обліку та оподаткування – Ільченко О.О., Петраковська О.В., Безверхий К.В., викладач кафедри обліку та оподаткування – Свирида О.А.; д.е.н., професор, професор кафедри обліку i оподаткування – Пантелеєв В.П., к.е.н., доцент кафедри обліку і оподаткування – Юрченко О.А., заступник декана обліково-статистичного факультету – Сакада Т.Д., визначило переможців. Ними стали: зі спеціальності «Облік і оподаткування»: місце – Гуменюк Д.О.; 4 курс освітній ступінь «Бакалавр»; місце – Карпець А.А.; 4 курс освітній ступінь «Бакалавр»; місце – Харченко Н.А.; 5 курс освітній ступінь «Магістр». з навчальної дисципліни «Управлінський облік»: місце – Гуменюк Д.О.; 4 курс освітній ступінь «Бакалавр»; місце – Височанська А.В.; 4 курс освітній ступінь «Бакалавр»; місце – Карпець А.А.; 4 курс освітній ступінь «Бакалавр». з навчальної дисципліни «Облік у банках»: місце – Логвін К.В.; 4 курс освітній ступінь «Бакалавр»; місце – Кіріяк А.А.; 4 курс освітній ступінь «Бакалавр»; місце – Відейко К.Ю.; 4 курс освітній ступінь «Бакалавр». Оргкомітет особливо відзначив високий рівень підготовки до Олімпіади та активну участь студентів: Долдіної К.К., Ткаченко Т.А., Томченко А.С., Герасименко А.А., Сефер’янц К.С. – студенти 3 курсу гр. ОА(б) 16.01; Кас’яненко В.І., Колольян Є.Р., Борис В.Ю., Бойко А.М. – студенти 4 курсу гр. ОА(б) 15.01. Щиро вітаємо переможців та учасників Олімпіади та бажаємо їм подальших успіхів і сподіваємося, на подальші високі нагороди!
Випуск студентів-магістрів заочно-дистанційної форми навчання зі спеціальності «Облік та оподаткування»
На кафедрі обліку та оподаткування 14-15 лютого 2019 року відбулися захисти випускних кваліфікаційних робіт магістрів заочно-дистанційної форми навчання програми «Облік та оподаткування в управлінні підприємницькою діяльністю». Магістри груп МОА 17.01 і 17.03 представили цікаві кваліфікаційні дослідження, що охоплюють актуальні питання обліку, оподаткування, аналізу, контролю, аудиту підприємств, організацій, установ. Головою екзаменаційної комісії було призначено завідувача кафедри обліку та оподаткування д.е.н., професора Київського кооперативного інституту бізнесу і права Шпака Валентина Аркадійовича. До складу комісії входили: проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, д.е.н., професор Момотюк Л. Є., завідувач кафедри обліку та оподаткування, д.пед.н., професор Теловата М. Т., завідувач відділення заочного та дистанційного навчання, к.ф-м.н., с.н.с. Дериглазов Л. В., професор кафедри обліку та оподаткування, д.е.н., професор Пантелеєв В. П., професор кафедри обліку та оподаткування, д.е.н., доцент Зоріна О.А., доцент кафедри обліку та оподаткування, к.е.н., доцент Петраковська О.В. Захист магістерських робіт проходив відповідно до встановленого регламенту. У роботах були надані цікаві пропозиції щодо методів оцінки виробничих запасів підприємств в умовах використання національних та міжнародних стандартів бухгалтерського обліку; визначення основних підходів до оптимізації інформаційних ресурсів стратегічного управління діяльності підприємств через створення обліково-аналітичного сервісу управління продуктивністю і стимулюванням праці, розрахунками з дебіторами, кредиторами, основними запасами, тощо; методики складання фінансової звітності та контролю її показників як інформаційного ресурсу управління економічною безпекою суб’єктів господарювання та інші. За результатами захисту визначені найкращі магістерські роботи, а студенти, які показали високий рівень професійної підготовки, рекомендовані для подальшого вступу до аспірантури НАСОА. Вітаємо наших випускників із високими результатами із успішним захистом та бажаємо їм нових звершень і досягнень та кар’єрного зростання у професійному житті!
Випускники кафедри обліку та оподаткування стали переможцями Всеукраїнського конкурсу магістерських робіт
На базі Житомирського державного технологічного університету вже втретє відбувся Всеукраїнський конкурс бакалаврських та магістерських робіт зі спеціальності «Облік і оподаткування». Цьогорічний Конкурс відбувався в умовах високої конкуренції: із 49 закладів вищої освіти було подано 103 магістерські та 38 бакалаврських робіт. За результатами розгляду конкурсною комісією, відкритого обговорення та оцінювання за визначеними конкурсними критеріями до складу переможців ввійшли роботи двох студентів обліково-статистичного факультету НАСОА, які навчалися за магістерською програмою «Облік і оподаткування в управлінні підприємницькою діяльністю». Зокрема, дипломом І ступеня відзначена магістерська робота Дмитра Ляпіна (науковий керівник – к.е.н., доцент кафедри обліку та оподаткування Олена Володимирівна Петраковська), дипломом ІII ступеня відзначена магістерська робота Катерини Ковбаско (науковий керівник – д.пед.н., професор, завідувач кафедри обліку та оподаткування Марія Теодозіївна Теловата). Приємно, що наші випускники-магістри підготували свої магістерські роботи на високому науковому рівні і стали переможцями у Всеукраїнському конкурсі. Не можна не відмітити, що уже другий рік поспіль,студенти Академії завойовують призові місця. Конкурсна комісія відмітила високий рівень робіт, які подано на Всеукраїнський конкурс. Водночас, вирішено направити закладам вищої освіти наступні рекомендації для покращення якості бакалаврських та магістерських робіт: посилити наукову обґрунтованість пропозицій в магістерських роботах із застосуванням математичних методів; здійснювати підтвердження актуальності теми роботи, базуючись на статистичних дослідженнях; дотримуватися тенденції скорочення обсягу магістерських робіт з метою уникнення плагіату; дотримання наукової доброчесності і висвітлення в роботах виключно власної наукової думки. Таких вимог намагалися дотримуватися наші переможці у цьому конкурсі. Вітаємо студентів-переможців Дмитра Ляпіна та Катерину Ковбаско, їх наукових керівників – Олену Володимирівну Петраковську і Марію Теодозіївну Теловату та бажаємо невичерпної енергії, натхнення, оптимізму і нових плідних конкурсних здобутків!
Захист магістерських робіт зі спеціальностей «Облік і оподаткування»
У січні 2019 року в Академії відбулася атестація здобувачів вищої освіти рівня магістр у формі публічного захисту магістерських робіт зі спеціальностей «Облік і оподаткування» спеціалізації «Облік, аудит та оподаткування» за акредитованою магістерською програмою АССА «Облік і аудит в управлінні підприємницькою діяльністю» денної та заочної форми навчання, за результатами якої екзаменаційна комісія під головуванням декана факультету обліку та податкового менеджменту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, доктора економічних наук, професора кафедри обліку і оподаткування Бондаря М.І. ухвалила рішення, про присвоєння випускникам кваліфікації магістра зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування». У ході захисту магістранти продемонстрували високий рівень володіння теоретичним матеріалом, сучасними технологіями та методами збору, обробки і подання наукової інформації. Комісія особливо відмітила найкращі магістерські роботи та їх презентації студентів: денної форми навчання –Лісовий Роман, Шибецький Володимир, Голік Яна, Кравчук Інна, Решетник Тетяна та Осадча Яна; заочної форми навчання – Молодцова Ілона, Петрич Ірина, Чернявський Максим, Юдін Антон та Яренко Аліна. На підставі дипломів другого рівня вищої освіти (магістрів) випускники, які навчалися за сертифікованою АССА програмою: «Облік і аудит в управлінні підприємницькою діяльністю», отримають сертифікати з підтвердженням зарахованих заліків по іспитах Асоціації.
Акредитаційна експертиза діяльності з підготовки фахівців за освітньо-професійною програмою “Облік, аудит та оподаткування”
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 22.01.2019 р. № 72 л у Національній академії статистики, обліку та аудиту експертна комісія у складі: Фоміної Олени Володимирівни – завідувача кафедри обліку та оподаткування Київського національного торговельно-економічного університету, доктор економічних наук, доцент, голова комісії; Проскуріної Нелі Миколаївни – професора кафедри обліку та оподаткування Запорізького національного університету, доктор економічних наук, професор. у період з 28 січня по 30 січня 2019 року проводить акредитаційну експертизу діяльності з підготовки фахівців за освітньо-професійною програмою “Облік, аудит та оподаткування” зі спеціальності 071 “Облік і оподаткування” за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Перевірка діяльності здійснюється відповідно до Закону України “Про вищу освіту”, Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 р. № 978, Державних вимог до акредитації напряму підготовки, спеціальності та вищого навчального закладу, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.06.2012 р. № 689, Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти (у сфері вищої освіти), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 р. № 1187.
Святкування Міжнародного дня бухгалтера в Національній академії статистики, обліку та аудиту
Міжнародний день бухгалтера – професійне свято, яке відзначається щорічно 10 листопада. За ініціативи кафедри обліку та оподаткування відбулося святкування цієї події в Академії. Всі учасники були приємно вражені різноманітною й насиченою програмою заходу, де були: презентація становлення та розвитку бухгалтерського обліку, музичні вітання, КВК, і навіть танці! Святковий захід зібрав у великій залі адміністрацію Академії, працівників бухгалтерії, професорсько-викладацький колектив НАСОА, який не байдужий до професії бухгалтера. На свято також завітала менеджер по роботі зі студентами ЗВО України газети «Все про бухгалтерський облік» Стожук О.Ю. Слова вітання колегам з нагоди свята пролунали від завідувача кафедри обліку та оподаткування проф. Марії Теодозіївни Теловатої. Вона зауважила, що бухгалтери відзначають своє свято двічі на рік (16 липня та 10 листопада), що говорить про надзвичайну важливість цієї професії в країні та світі. У веселій конкурсній програмі взяли участь три студентські команди: «Золотий обліковець» (студенти 2 курсу гр. ОА(б) 17.01), «Бухгалтерський квартал» (студенти гр. ОА(б) 16.01), «Боїнг 15.01» (студенти 4 курсу гр. ОА(б) 15.01). Вони змагалися між собою у шести конкурсах: віршоване привітання для працівників бухгалтерії НАСОА; оцінювання оформленої емблеми команд; розгадування кросворду на бухгалтерську тематику; загадок; на кращу тематичну пісню; цікавих та забавних анекдотів про бухгалтерський облік. Під час заходу студентам-учасникам КВК знадобилися теоретичні та практичні знання,які вони отримали під час навчання. Гравці продемонстрували свої ерудованість та кмітливість. Кожний учасник заходу отримав велетенський заряд позитивних емоцій на цілий рік! У напруженій та веселій боротьбі перемогу здобула команда «Боїнг 15.01» (група ОА(б) 15.01). Команди були нагороджені цікавими призами від редакції Всеукраїнської газети «Все про бухгалтерський облік». Студенти та викладачі кафедри «Обліку та оподаткування» вітають усіх причетних до поважної професії бухгалтера і бажають їм міцного здоров’я, успіхів у роботі, спокою та щастя! Висловлюємо вдячність викладачам кафедри обліку та оподаткування – Теловатій М.Т., Петраковській О.В., Свириді О.А. за гарну підготовку та організацію свята!
Екскурсія студентів до ПриватБанку
На засадах затвердженого договору про співпрацю кафедри обліку та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту і Київського ГРУ АТ КБ «ПриватБанку» протягом двох тижнів були організовані екскурсії для студентів 2, 3, 4, курсів спеціальності «Облік і оподаткування». Під час екскурсії студенти разом з академічними кураторами, д.пед.н., професором Теловатою М.Т., к.е.н., доцентом Петраковською О.В. і викладачем Свиридою О.А., мали можливість ознайомитися з роботою АТ КБ «ПриватБанк», історією розвитку установи, умовами кредитування та оподаткування, здійснення депозитних операцій, роботою з фізичними та юридичними особами. Працівники фінансової установи розповіли про здійснення ідентифікації та верифікації нових клієнтів, вивчення та уточнення інформації щодо аналізу платоспроможності клієнтів при видачі кредитів. Також студенти відвідали приміщення VIP-каси, в якій отримуються великі суми коштів, відкриваються депозитні рахунки, кімнату переговорів для VIP-клієнтів та юридичних осіб. Познайомилися з роботою юридичного відділу. Побачили як працює Контакт-центр АТ КБ «ПриватБанку» і поспілкувалися з його працівниками. Також майбутні бухгалтери дізналися про школу фінансової грамотності та про можливість проходження онлайн практики. Студенти, поділилися своїми враженнями щодо проведеної екскурсії: Половняков Андрій: «Екскурсія дала можливість оцінити перспективи працевлаштування та визначити переваги роботи в АТ КБ «ПриватБанк». Ткаченко Тетяна: «Ми мали можливість побачити роботу працівників та робочу атмосферу АТ КБ «Приватбанку» і порівняти теорію з практикою». Степенко Мар’яна: «Проведена екскурсія дала можливість оцінити структуру роботи АТ КБ «ПриватБанк» і показала переваги працевлаштування». Боцва Тамара: «Було цікаво послухати працівника банку – Вороніну В.В. про специфіку роботи АТ КБ «ПриватБанк», проаналізувати умови роботи працівників банку». Назаренко Дмитро: «Цікавою була презетація про історію створення та становлення АТ КБ «Приват Банку» в Україні». Маємо надію, що і подальша співпраця з ГРУ АТ КБ «ПриватБанк» буде сприяти формуванню практичних вмінь та навичок майбутніх фахівців з обліку та оподаткування. Колектив кафедри «Обліку та оподаткування» НАСОА, висловлює щиру подяку першому заступнику директора «ПриватБанку» – Шпоту Андрію Романовичу та керівнику відділу кадрів – Вороніній Вікторії Валентинівні за проведену екскурсію. Дякуємо за чудові враження та професійні настанови!
Зустріч з головою Аудиторської палати України Каменською Тетяною Олександрівною
1 листопада 2018 року, в стінах Академії, відбулася зустріч студентів IV – V курсів обліково-статистичного факультету спеціальності 071 «Облік і оподаткування», викладачів кафедри аудиту та підприємництва із головою Аудиторської палати України Каменською Тетяною Олександрівною. У ході зустрічі обговорено останні новації у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, зроблена оцінка їх подальшого впливу на формування фахових знань, вмінь та навичок для професіоналів у сфері аудиту. В межах обговорення окремих питань було акцентовано увагу на становлення майбутніх випускників як висококваліфікованих фахівців у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, сформовано окремі рекомендації для студентів в частині зосередження уваги на вивченні Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, Міжнародних стандартів фінансової звітності, Міжнародних стандартів аудиту, отриманні кваліфікації АССА, а також дипломів ICFM.
«Основні напрями взаємодії з представниками столичного бізнесу. Надання сервісних послуг та фіскальна складова»
Викладачі кафедри обліку та оподаткування відвідали семінар Головного управління ДФС у м. Києві «Основні напрями взаємодії з представниками столичного бізнесу. Надання сервісних послуг та фіскальна складова». 15 березня 2018 року відбувся семінар, у якому взяли участь понад 147 працівників фіскальної служби ГУ ДФС у м. Києві, серед учасників були запрошені викладачі кафедри обліку та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту: завідувач кафедри, д.пед.н., професор Теловата М.Т., головний бухгалтер НАСОА Лишиленко Л.В., д.е.н., професор Пантелеєв В.П., к.е.н., доцент Курило Г.М., к.е.н., доцент Юрченко О.А. З вітальним словом перед присутніми виступила Демченко Людмила Дмитрівна – начальник ГУ ДФС у м. Києві. Програма семінару була надзвичайно цікавою, розглядалися питання професійно-практичного змісту, а саме: «Податковий борг та шляхи погашення» (Брицька Л.Є. – заступник начальника ГУ ДФС у м. Києві); «Звільнення з податкової застави. Продаж майна, що перебуває у податковій заставі» (Воропай С.Б. – начальник управління погашення боргу); «Подання заяв про розстрочення (відстрочення) податків» (Миргородець М.В. – заступник начальника управління – начальник відділу організації роботи, моніторингу та інформаційно-аналітичного забезпечення); «Адміністрування податків і зборів з юридичних осіб» (Пруднікова Е.М. – заступник начальника ГУ ДФС у м. Києві); «Реєстрація та зупинення податкових накладних та їх наслідки» (Крупнова О.Ю. – заступник начальника ГУ ДФС у м. Києві); «Планування та проведення перевірок» (Якушко І.В. – директор Департаменту аудиту ГУ ДФС у м. Києві). Велика подяка організаторам семінару за цікавий, високоякісний, продуктивний і дуже насичений інформаційний захід, вдале поєднання науково-теоретичної та практичної частини семінару. Було надзвичайно цікаво, нестандартно, захоплююче! Корисно, як для працівників ГУ ДФС України, так і для викладачів, які викладають навчальні дисципліни «Облік і звітність в оподаткуванні», «Облік розрахунків за податками», «Облік і оподаткування в підприємницькій діяльності», «Адміністрування податків і зборів», «Обліково-аналітичне забезпечення економічної безпеки підприємства» для професійної підготовки студентів – майбутніх фахівців державної фіскальної служби, державної контрольно-ревізійної служби, державного казначейства та митниці. Проведення таких семінарів сприяє підвищенню професійного, інтелектуального рівня та досвіду, для практикуючих бухгалтерів (фінансистів, податківців, викладачів ВНЗ). Бажаємо і надалі продовжувати співпрацю на засадах укладених угод між ГУ ДФС м. Києві та Національною академією статистики, обліку та аудиту.
Відбулася XVI Всеукраїнська студентська конференція
22 березня 2018 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту відбулася XVI Всеукраїнська студентська конференція, присвячена пам’яті д.е.н., професора, Заслуженого діяча науки і техніки України Олексія Сергійовича Бородкіна. З вітальними словами виступили: перший проректор НАСОА, д.е.н., професор Редько Олександр Юрійович, завідувач кафедри обліку та оподаткування, д.пед.н., професор Теловата Марія Теодозіївна, менеджер зі зв’язків з громадськістю редакції газети «Все про бухгалтерський облік» Пономаренко Оксана Валеріївна. У роботі конференції взяли участь 97 учасників-студентів III-V курсів ВНЗ України. Основні питання конференції були присвячені актуальним проблемам, які пов’язані із сучасними підходами до бухгалтерського обліку, оподаткування, аналізу, аудиту та перспективами їх розвитку. Із цікавими, науковими доповідями та презентаціями виступили: Мороз Юля – студентка Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка; Барановська Яна та Шандарівська Юля – студентки Національного університету біоресурсів і природокористування України; Лозоцька Катерина – студентка Національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана; Кучиров Максим – студент Ржищівського індустріально-педагогічного коледжу; Маноіл Лія, Гуменюк Дар’я, Дробченко Яна, Ткаченко Тетяна – студенти Національної академії статистики, обліку та аудиту. Завідувач кафедри обліку та оподаткування М.Т.Теловата, підводячи підсумки студентської конференції, щиро подякувала всім учасникам (студентам та викладачам) за цікаві виступи-презентації, вручила сертифікати, грамоти і висловила впевненість, що студентська наука в НАСОА має гарні перспективи.
Відбулася XVI Всеукраїнська наукова «Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: теорія, методологія, організація»
23 березня 2018 року у Національній академії статистики, обліку та аудиту відбулася XVI Всеукраїнська наукова «Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: теорія, методологія, організація», присвячена пам’яті д.е.н., професора, Заслуженого діяча науки і техніки України О.С. Бородкіна. Важливими напрямами роботи конференції були актуальні питання сучасного стану обліку, оподаткування, аналізу, аудиту, інформаційних технологій та неперервної освіти – їх проблеми, розвиток, удосконалення та перспективи в умовах глобалізації економіки України. На пленарному з привітаннями виступили проректор з науково-педагогічної та виховної роботи НАСОА, д.е.н., професор Момотюк Л.Є., завідувач кафедри обліку та оподаткування д.пед. н., професор Теловата М.Т. Цього року у Конференції взяли участь 48 науковців з усієї країни. Гостями Конференції були ректор Львівського торговельно-економічного університету, к.е.н., професор Куцик П.О.; завідувач кафедри «Бухгалтерського обліку, аудиту та оподаткування» Харківського державного університету харчування та торгівлі д.е.н., професор Бочуля Т.В.; завідувач кафедри «Обліку та оподаткування» Миколаївського національного аграрного університету д.е.н., професор Дубініна М.В.; завідувач кафедри «Обліку та оподаткування» Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, к.е.н., професор Мельник Т.Г.; професор Державного університету інфраструктури і технологій д.е.н. Малишкін О.І.; Вчений секретар НЦ «МАН України» МОН України та НАН України к.пед.н., ст. науковий співробітник Савченко І.М.; професор Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, к.е.н. Гриненко А.М.; доцент національного університету «Львівська політехніка» к.е.н. Грицай О.І.; доцент кафедри «Обліку та оподаткування» Національного аграрного університету м. Біла Церква, к.е.н. Хом’як Н.В.; доцент Міжнародного науково-технічного університету ім. Юрія Бугая, к.е.н. Іванова Т.М.; ст. науковий співробітник відділу інформаційно-дидактичного моделювання НЦ «МАН України» МОН України та НАН України, к.пед.н. Ростока М.Л.; ст. науковий співробітник Служби інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади, к.е.н. Кулицький С.П., які поділилися своїми ідеями та науковими позиціями з розвитку сучасного обліку, аналізу, аудиту, оподаткування та компетентнісних підходів до професійної підготовки майбутніх фахівців у вищих навчальних закладах України. Під час проведення конференції не обійшлося без приємних несподіванок: Вчений секретар НЦ «МАН України» Савченко І.М. від Президента Національної академії наук України академіка Бориса Патона і Президента Малої академії наук України, д.фіз.-матем. наук, професора Станіслава Довгого вручила Почесну Грамоту Національної академії наук України завідувачу кафедри «Обліку та оподаткування», д.пед.н., професору Теловатій Марії Теодозіївні, а також Подяки МАН України викладачам кафедри: д.е.н., доценту Зоріній Олені Анатоліївні, к.е.н., доценту Петраковській Олені Володимирівні, к.е.н., доценту Курило Ганні Михайлівні. Конференція відбувалася в чудовій атмосфері доброзичливості та розуміння, цікавих доповідей та дружніх дискусій. Кожен із учасників конференції отримав цінний досвід, нові знайомства, приємні враження, позитивні емоції, збірники тез наукової конференції та сертифікати учасників.
Співпраця кафедри обліку та оподаткування із всеукраїнською газетою «Все про бухгалтерський облік»
Кафедра обліку та оподаткування організувала зустріч студентів I-V курсів обліково-статистичного факультету НАСОА із PR-менеджером Всеукраїнської газети «Все про бухгалтерський облік» Стужук Ольгою Юріївною. Під час зустрічі Стужук О.Ю. ознайомила майбутніх фахівців з особливостями роботи бухгалтера, акцентувала увагу на необхідності його саморозвиток, самовдосконалення, вільного володіння сучасними інформаційними технологіями. З розповіді Стужук О.Ю. всі студенти почерпнули багато корисної інформації: як потрібно вчитися, щоб бути висококваліфікованим фахівцем, як будувати відносини в колективі, які знання, вміння, навички необхідні для професійної діяльності, як себе презентувати перед працедавцями тощо. Студенти ще раз переконалися, що обрана ними професія бухгалтера-податківця, завжди є запитана та актуальна і після успішного закінчення НАСОА знайти роботу з гідною заробітною платою – це реальність, але для цього необхідно добре вчитися. Зустріч пройшла в атмосфері поваги та взаєморозуміння. По завершенні зустрічі всі студенти 1-5 курсів отримали подарунки від адміністрації газети «Все про бухгалтерський облік» – це оновлені Плани бухгалтерських рахунків, Збірники типових кореспонденцій (для практичних занять), календарі на 2018рік, ручки, лінійки з логотипом Всеукраїнської газети. Ми вдячні адміністрації газети – президенту Юхниці Євгену Леонідовичу, директору Луценку Сергію Дмитровичу та Стужук Ользі Юріївні за плідну співпрацю та організацію спілкування зі студентами. Переконані, що такі зустрічі з професіоналами економічної галузі (обліку, оподаткування, контролю) суттєво розширюють теоретичні знання нашої студентської молоді та сприяють підвищенню їх якісного рівня в навчальному процесі.
Круглий стіл «Складові якості аудиторських послуг: досвід та перспективи в контексті реформування аудиту»
16 червня 2017 року за ініціативи Спілки аудиторів України було проведено Круглий стіл на тему «Складові якості аудиторських послуг: досвід та перспективи в контексті реформування аудиту». У процесі обговорення питань виступили: Лук’яненко Д.Г., Ректор КНЕУ ім. В.Гетьмана, д.е.н., проф., Заслужений діяч науки і техніки; Южаніна Н.П, Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики; Гаєвська Н.І., Президент ВПГО «Спілка аудиторів України»; Ричаківська В.І., член Ради Національного банку України; Каменська Т.О., Голова Аудиторської палати України; Залєтов О.М., член Нацкомфінпослуг; Рафальська К.Л., Директор департаменту НКЦПФР; Кричун П.М., Президент Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України; Шалаєв В.М., Голова Ради ГО «Всеукраїнське об’єднання Українське товариство оцінювачів; Мельничук Б.В., виконавчий директор ФАБіФ АПК України; Наталя Коноваленко, Координатор регіональної програми STAREP в Україні. Світовий Банк; Олег Канцуров, перший заступник Керівника Головного департаменту з питань економічної політики – керівник департаменту реального сектору економіки Адміністрації Президента України, д.е.н.; Володимир Головач, Голова комісії з правового забезпечення аудиту ВПГО «Спілка аудиторів України»; Неля Проскуріна, Голова комісії ВПГО «Спілка аудиторів України» з питань професійної етики аудиторів, д.е.н., проф.; Олена Петрик, Голова комісії з освіти та сертифікації ВПГО «Спілка аудиторів України», д.е.н., проф.; Валентина Рядська, член Ради ВПГО «Спілка аудиторів України», д.е.н., проф.; Сергій Рогозний, член Ради Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України”. У процесі обговорення проектів законів «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» представниками Національної академії статистики, обліку та аудиту було внесено пропозиції стосовно: приведення у відповідність термінологічної складової зазначених законів з термінами Цивільного кодексу України; передбачення відповідальності головних бухгалтерів та суб’єктів господарювання за відбораження у фінансовій звітності недостовірної інформації та її подання.
Що говорять про АССА її члени та роботодавці
АССА Membership Ceremony March 2017 Дізнайся, що говорять про АССА наші члени та роботодавці! Опубліковано ACCA 1 червня 2017 р.
Відбувся майстер-клас від керівника журналу «Бухгалтерський облік і аудит»
24 квітня 2017 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту за ініціативи факультету обліку і аудиту, кафедри теорії бухгалтерського обліку в рамках святкування Тижня факультету обліку та аудиту відбувся майстер-клас, який провів для студентів та викладачів керівник науково-практичного журналу «Бухгалтерський облік і аудит», кандидат економічних наук, доцент Янченко Юрій Володимирович. Тема зустрічі: «Бухгалтер і суспільство: очікування, вимоги, сподівання». Модератори заходу – завідувач кафедри теорії бухгалтерського обліку д.е.н., професор Н.М. Малюга та д.е.н., професор кафедри теорії бухгалтерського обліку В.М. Пархоменко. «Бухгалтерський облік і аудит» – широко відомий науковцям і практикам журнал, що заснований ще у 1993 році, а перший номер якого побачив світ у січні 1994 року. І вже протягом понад 20-ти років на сторінках цього видання висвітлюються події, що відбуваються у сфері бухгалтерського обліку і аудиту, питання їх регламентації, реформування, розкриваються нові течії та наукові здобутки. Журнал має Урядові відзнаки. Мати публікацію в журналі «Бухгалтерський облік і аудит» – престижно для кожного науковця. Редакційна колегія висуває високі фахові вимоги до публікацій. До речі, членом редакційної колегії журналу є д.е.н., професор кафедри теорії бухгалтерського обліку Пархоменко В.М. Юрій Володимирович Янченко з власного багатого досвіду як викладача, підприємця, директора поділився думками, які ж слід мати знання, щоб бути успішним в житті, користуватися попитом на ринку праці. Майстер-клас був побудований навколо таких питань: Що потрібно вчити? Які міжпредметні зв’язки розуміти? Якою має бути поведінка бухгалтера у взаємовідносинах з топ-менеджментом, власниками, колективом? Виступ Юрія Володимировича й наведені приклади із життя та досвіду викликав жвавий інтерес як у студентів, так і викладачів. Результатом цієї цікавої зустрічі стала домовленість про подальшу співпрацю, зокрема, через можливість публікації в журналі «Бухгалтерський облік і аудит» викладачів і студентів Академії, проведення тематичних майстер-класів у майбутньому.
Відбувся майстер-клас від головного бухгалтера державного підприємства «Антонов»
4 квітня 2017 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту за ініціативи факультету обліку і аудиту, кафедри теорії бухгалтерського обліку, кафедри бухгалтерського обліку відбувся майстер-клас, який провів для студентів та викладачів головний бухгалтер ДП «Антонов», Заслужений економіст України, кандидат економічних наук Мельничук Микола Георгійович. Тема зустрічі – «Бухгалтер в управлінні підприємством: знання, досвід, етика, комунікації». Захід відкрив перший проректор НАСОА доктор економічних наук, професор Редько Олександр Юрійович. Державне підприємство «Антонов» (колишній Авіаційний науково-технічний комплекс імені Олега Костянтиновича Антонова або АНТК імені О. К. Антонова) – український авіабудівний концерн, що об’єднує конструкторське бюро, комплекс лабораторій, експериментальний завод та випробувальний комплекс, для розробки та сертифікації літаків. З 4 квітня 2015 року входить до складу державного концерну «Укроборонпром». Історія діяльності цього підприємства починається з 1946 року зі створення Дослідного Конструкторського Бюро (ДКБ-153) на Новосибірському авіаційному заводі із завданням побудувати сільськогосподарський літак СХ-1 (Ан-2), перший політ якого відбувся 31 серпня 1947 року. З 1952 року ДКБ переїжджає до Києва, де розпочинається серійне виробництво АН-2. Багатою на розробки повітряного (і не лише) транспорту є діяльність підприємства. Минулої п’ятниці, 31 березня 2017 року, був піднятий в повітря новий літак АН-132Д, на випробуванні якого був присутній Президент України. Микола Георгійович Мельничук, зважаючи на власний досвід роботи на ДП «Антонов» на посаді бухгалтера з 1987 року та головного бухгалтера з 1993 року, поділився своїм баченням ролі бухгалтера в управлінні підприємством, особливостями роботи головного бухгалтера на чолі бухгалтерської служби, кількість бухгалтерів у якій налічує 250 осіб; важливості бухгалтерських знань у розв’язанні господарських ситуацій; важливості вміння бухгалтера розкласти факт господарського життя на найелементарніші складові – господарські операції, зафіксувати їх у документах, обов’язково перевіряючи документ за формою, змістом та логікою; комплексно бачити та розуміти діяльність підприємства на підставі бухгалтерської інформації; співпраці бухгалтера з юридичними, фінансовими та планово-економічними службами; значенні особистості бухгалтера у відстоюванні інтересів підприємства у судах та у досудових процесах, етичних аспектах професії бухгалтера. Виступ Миколи Георгійовича й наведені приклади із життя та досвіду викликав жвавий інтерес як у студентів, так і викладачів. Завідувач кафедри теорії бухгалтерського обліку д.е.н., проф. Малюга Наталія Михайлівна, завідувач кафедри бухгалтерського обліку д.пед.н., проф. Теловата Марія Теодозіївна, професор кафедри теорії бухгалтерського обліку д.е.н., проф. Пархоменко Валерій Миколайович, викладачі кафедри теорії бухгалтерського обліку к.е.н, доц. Цвєткова Надія Михайлівна, к.е.н. Шкуліпа Людмила Володимирівна, доцент кафедри Хоруженко Олена Іванівна, к.філол.н., доц. Олександрова Галина Мевлютівна, а також найактивніші студенти цікавились різними аспектами діяльності як бухгалтерії, яку очолює наш гість, так і підприємства в цілому, на що отримали високопрофесійні й пізнавальні відповіді. Із заключним словом виступив перший проректор Редько Олександр Юрійович, який підвів підсумки проведеного майстер-класу. Домовленістю про подальшу співпрацю завершилась ця цікава зустріч, зокрема, через можливість проходження студентами Академії виробничої та переддипломної практики на ДП «Антонов», ознайомлення з організацією та особливостями роботи бухгалтерії, проведення тематичних майстер-класів для студентів та викладачів у майбутньому.
XV Всеукраїнська наукова конференція «Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: теорія, методологія, організація»
Хто не сумнівається, той не досліджує. Хто не досліджує, той не прозріває. Хто не прозріває, той залишається в темряві… Східна мудрість Наукова конференція відбувалася 24 березня 2017 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту. Вона була присвячена як 30-й річниці з дня заснування кафедри бухгалтерського обліку яку очолював О.С. Бородкін, так і пам’яті цієї непересічної людини, фахівця, практика та науковця у сфері бухобліку. Мета конференції – ознайомлення з новаціями в сфері удосконалення обліку та оподаткування, перспективами їх розвитку в Україні та проблемами пов’язані з аудитом, аналізом, фінансовою системою в умовах глобалізації економіки. У роботі наукової XV Всеукраїнської конференції взяли участь науковці, практики, викладачі, докторанти, аспіранти ВНЗ України та зарубіжжя, зокрема: Азербайджанський державний економічний університет, Prezes Zarzadu Benteler Distribution Dabrowa Gornicza Polska, Молдавська економічна академія. Конференція розпочалася з пленарного засідання, на якому з вітальними словами виступив – ректор НАСОА, д.н.д.у., професор, член-кореспондент НАН України, Заслужений економіст України – О.Г. Осауленко. У ході пленарного засідання було заслухано виступи провідних науковців, досвідчених практиків України, в тому числі: Головний бухгалтер ДП «Антонов» – Мельничук В.Г. Директор науково-практичного журналу «Бухгалтерський облік і аудит» – Янченко Ю.В. mgr. inz., MBA Polska – K. Borycki. д.е.н., професор Київської державної академії водного транспорту – Малишкін О.І. д.е.н., доцент Національного університету «Львівська політехніка» – Пилипенко Л.М. д.е.н., професор Київського національного економічного університету імені В. Гетьмана – Герасимович А.М. к.е.н., доцент Служби інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади, Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського – Кулицький С.П. к.е.н., професор Київського національного економічного університету імені В. Гетьмана – Бабіч В.В. к.е.н., доцент Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту – Мельничук І.І. к.е.н., доцент ДННУ«Академії фінансового управління» – Чумак О.В. к.е.н., доцент Університету державної фіскальної служби України – Мазіна О.І. к.е.н., доцент Київського національного економічного університету імені В. Гетьмана – Захожай К.В. д.е.н., професор Національної академії статистики, обліку та аудиту – Попова В.В. д.ф-м.н., професор Національної академії статистики, обліку та аудиту – Моцний Ф.В. в.о. доцент, Національної академії статистики, обліку та аудиту – Хоруженко О.І. Конференція продемонструвала широке розмаїття інтересів сучасних вчених, які у своїх доповідях та в дискусії піднімали питання місця статистики у бюджетній системі України, формування резерву відпусток, механізму функціонування податку на майно, соціальної відповідальності аудиторів, економічного аналізу діючих виробництв, застосування бухгалтерського та фінансового інжинірингу, порівняння стандартів обліку між Польщею та Україною, економічного аналізу в умовах глобалізації, оцінки наукових публікації з обліку та аудиту, тощо. Учасники наукової конференції приймали активну участь у дискусіях та обговоренні презентованих матеріалів, висловлювали власні бачення щодо проблематики означених питань та пропонували шляхи їх оптимізації у практичній діяльності. Із заключним словом виступив перший проректор НАСОА, д.е.н., професор Редько О.Ю., який підвів підсумки проведення XV Всеукраїнської наукової конференції: «Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: теорія, методологія, організація» та узагальнив пропозиції щодо вирішення проблемних питань, подальшого розвитку обліку та оподаткування і гармонізації їх положень до стандартів міжнародної практики. Учасники конференції прийшли до думки щодо доцільності в наступному концентрувати інтереси вчених та практиків на одній з найактуальніших проблем вітчизняного обліку, аналізу та аудиту з метою створення панельної дискусії в визначеного питання.
За результатами XV студентської наукової конференції
23 березня в Національній академії статистики, обліку та аудиту згідно з Реєстром наукових заходів УкрІНТЕІ України відбулася XV Всеукраїнська студентська наукова конференція «Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту:теорія, методологія, організація» присвячена пам’яті д.е.н., професора, Заслуженого діяча науки і техніки України О.С. Бородкіна. З вітальним словом виступив перший проректор д.е.н., професор Редько Олександр Юрійович. Такі конференції в НАСОА вже стали традиційними. Проведення таких конференцій в академії, безумовно, надихає студентську молодь, надає їй нового імпульсу для наукових пошуків. Конференція знайшла широкий відгук у студентів з усіх регіонів України: було зареєстровано 79 делегатів, у тому числі 14 студентів з інших вищих навчальних закладів України. У роботі конференції взяли участь відомі науковці НАСОА професори: В.М. Пархоменко, Л.Є. Момотюк, М.Т. Теловата, М.Д. Корінько, І.Ф. Надольний, В.П. Пантелеєв, викладачі кафедр, а також гості: к.е.н., доцент Литвиненко В.С. з Національного університету біоресурсів та природокористування України, к.е.н., доцент Безверхий К.В. з ДВНЗ «Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана», менеджер із зв’язків з громадськістю газети «Все про бухгалтерський облік» І.В. Дручило. На конференції були розглянуті найбільш важливі питання міжнародного та національного досвіду щодо розвитку бухгалтерського обліку, оподаткування діяльності підприємств, фінансової звітності, як джерела інформаційного забезпечення контролю, аналізу та аудиту в Україні, актуальним проблемам економіки, фінансів, інформатики та перспективам їх розвитку. Завідувач кафедри бухгалтерського обліку д.пед.н., професор Марія Теодозіївна Теловата, підводячи підсумки конференції, щиро подякувала всім присутнім учасникам, доповідачам за цікаві доповіді-презентації, вручила сертифікати, і висловила впевненість, що студентська наука в НАСОА має непогані перспективи. Сертифікатами за кращу доповідь-презентацію були нагороджені: Корженко Олексій – студент університету економіки та права «Крок» Богатир Надія – студентка КНТЕУ Лебедєва Вікторія – студентка КНЕУ ім. Вадима Гетьмана Лозоцька Катерина – студентка НУБІП України Ковбаско Катерина – студентка НАСОА Грамотами за кращу наукову студентську тезу були нагороджені: Нерода Крістіна – студентка НАСОА Ткаченко Тетяна – студентка НАСОА Матейчук Юлія – студентка КНТЕУ Костяна Ірина – студентка НАСОА
Олімпіада зі спеціальності «Облік і аудит» 2017
23 лютого 2017 року викладачами кафедр «Бухгалтерського обліку» та «Аудиту» проводився I-й етап Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Облік і аудит». Учасниками олімпіади були студенти III-Vкурсів спеціальності 6.030509 і 8.03050901 «Облік і аудит». Під час проведення олімпіади студенти-учасники виконували письмове завдання, яке поєднувало в собі знання з навчальних дисциплін: «Бухгалтерський облік», «Фінансовий облік 1-2», «Управлінський облік», «Аналіз господарської діяльності» та «Аудит». За результатами проведеної олімпіади в НАСОА переможцями стали: Серед студентів 3 курсу: місце – Харченко Неля Анатоліївна місце – Тимошенко Ольга Олегівна, Коваленко Катерина Юріївна, Маноїл Лія Спиридонівна місце – Іщук Михайло Сергійович Серед студентів 4 курсу: місце – Решетник Тетяна Іванівна місце – Шибецький Володимир Михайлович місце – Голік Яна Миколаївна Серед студентів 5 курсу: місце – Пархоменко Валентина Юріївна місце – Пересада Катерина Юріївна місце – Нечитайло Тетяна Віталіївна Студенти-переможці V курсу I-го етапу студентської олімпіади зі спеціальності «Облік і аудит» будуть представляти нашу академію в II-му етапі Всеукраїнської студентської олімпіади в Дніпропетровському університеті імені Альфреда Нобеля 12-14 квітня 2017року. Бажаємо нашим студентам успіхів і перемоги!
Захист магістерських робіт в НАСОА на факультеті обліку та аудиту
У Національній академії статистики, обліку та аудиту 23-24 січня 2017 року проведено захист магістерських робіт у студентів групи ОА(м) 11.01/1,2. Захист магістерських робіт є важливим етапом у житті кожного студента, що знаменує закінчення навчання та здобуття диплома про вищу освіту. Дана процедура передбачала доповідь студента, розроблений демонстраційний матеріал, презентацію за змістом теми роботи, яка готувалася заздалегідь. За результатами захисту магістерських робіт екзаменаційна комісія під головуванням професорів Герасимовича А.М. та Сопко В.В. ухвалила рішення щодо оцінок робіт та їх захисту, про присвоєння кваліфікації магістр із спеціальності 8.03050901 «Облік і аудит» та видачу диплому державного зразка. Слід зазначити, що студенти виконали свої наукові дослідження дуже якісно, їх високий рівень був відзначений всіма членами ЕК. Особливо варто відзначити магістерські роботи студентів: Водзінського Василя, Задорожко Альони, Ковальчук Валентини, Колча Олександра, Калужських Наталії, Козаченко Вероніки, Мосійчук Альони, Мишко Тетяни, Новосядлої Тетяни, Пихтін Лесі, Раціної Інни, Ярмоленко Марії. Членами екзаменаційної комісії із захисту відмічено, що студенти-магістри продемонстрували достатньо високий рівень теоретичних знань, практичних вмінь з фахових дисциплін, які набуті протягом навчання в Академії та рекомендовані для подальшого навчання в аспірантуру. Вітаємо студентів із успішним захистом та бажаємо їм нових звершень і досягнень! Кафедра бухгалтерського обліку
Студенти факультету обліку та аудиту зустрілись з представниками Асоціації сертифікованих присяжних аудиторів в Україні на ACCA students Networking Party
25 січня 2017 року відбулася зустріч працівників представництва Асоціації сертифікованих присяжних аудиторів в Україні з студентами групи 12.01/1 напряму підготовки «Облік і аудит в управлінні підприємницькою діяльністю», яка акредитована за програмою АССА Accelerate. Керівництво представництва ACCA в Україні, Білорусі та Кавказу запросило студентів разом відсвяткувати День студента та поздоровити студентів, які успішно здали екзамени в грудні 2016 року. Голова представництва АССА в Україні розповіла історію розвитку АССА в світі та в Україні. Були оголошені статистичні дані стосовно кількості членів АССА в Україні. Доцільно відмітити, що така зустріч за участю студентів Національної академії статистики, обліку та аудиту відбулася вперше. Наші студенти мали змогу поспілкуватися з колегами з інших вищих навчальних закладів, поділитися враженнями за результатами навчання за програмами АССА, приєднатися до нагородження Top Achievers грудневої сесії, прийняти участь у розіграші призів від АССА та послухати кубинську музику. У березні 2017 року студенти групи 12.01/1 матимуть нагоду та можливість здійснити перевірку своїх знань та здачу іспитів з дисциплін за програмою АССА. Для підготовки до екзаменів на сайті ACCA є всі необхідні ресурси для підготовки до здачі іспитів, зокрема: технічні статті, практичні тести, питання та відповіді по іспитах минулих років. Наявна можливість прослухати, у зручний для студентів час, вебінари, які проводили фахівці АССА!
Цікава та корисна зустріч із шеф-редактором газети «Все про бухгалтерський облік»
28 листопада 2016 року в межах науково-дослідної роботи кафедри бухгалтерського обліку відбулася цікава та корисна зустріч студентів, магістрантів та викладачів факультету обліку та аудиту НАСОА з шеф-редактором Всеукраїнської професійної газети «Все про бухгалтерський облік», Олександром Георгійовичем Степовим. Його виступ на тему: «Пошуки роботи: поради потенційного роботодавця» супроводжувався показом слайдів, що доречно доповнювали цікаву розповідь фахівця-практика. Присутні почули багато корисного: про роль і поєднання фрілансеру – «шляхетного самурая» Інтернету та його переваги (репутація та відповідальність); як правильно скласти резюме, зокрема звернута увагу (на індивідуальність,безпомилковість та лаконічність, акцент на результат, хобі, громадську діяльність), все це – дозволить сформувати більш точну думку про кандидата. Лектор запропонував студентам пройти пробні тестування, які проводять роботодавці при співбесіді по прийому на роботу. Це тести за методикою Елерса, Айзенка, Холанда, Люшера, за допомогою їх, визначаються відповідні одержані професійні знання та навички студентів – випускників. Олександр Георгійович Степовий зосередив увагу студентів, що досягнення високого рівня майстерності в складних видах діяльності неможливе без певного обсягу практики. Кожний фініш – старт! Цікавим доповненням до теми «Пошуки роботи: поради потенційного роботодавця» був подарований студентам тираж (200 примірників) видання «Зручний посібник для підготовки дипломних, курсових і рефератів з бухгалтерського обліку», як добірка корисних публікацій. Степовий О.Г. відповів на чимало запитань, які ставили присутні. Висловлюємо щиру вдячність шеф-редактору Всеукраїнської професійної газети «Все про бухгалтерський облік», Олександру Георгійовичу Степовому за цікаву, змістовну та перспективну зустріч.
Міжнародний день бухгалтера – професійне свято!
У 1494 році 10 листопада побачила світ книга монаха, математика Луки Пачолі (LucaPacioli) «Все про арифметику, геометрію і пропорції». Історичним для майбутньої професії бухгалтера був розділ книги, який мав назву «Трактат про рахунки та записи». Саме тоді з’явилася перша інформаційна система в світі – подвійний запис. 10 листопада в Національній академії статистики, обліку та аудиту за участю студентів 3-4 курсів факультету обліку та аудиту відбулося свято «В гостях у Луки Пачолі», організоване кафедрою бухгалтерського обліку. Міжнародний день бухгалтера відзначали разом декани факультетів, завідувачі кафедр, професорсько-викладацький склад, працівники бухгалтерії, студенти. З вітальним словом до присутніх звернувся перший проректор, доктор економічних наук, професор О. Ю. Редько та завідувач кафедри бухгалтерського обліку, доктор педагогічних наук, професор М. Т. Теловата. Програма свята була надзвичайно цікавою, веселою, різножанровою. У виконанні студентів звучали вітання в прозі, оригінальні пісні, демонструвалися пародійні курйози, а також кіно-екскурс професійної діяльності бухгалтерів. Завершилося свято «В гостях у Луки Пачолі» веселою композицією за мотивом пісні «Милий мій бухгалтер» та пригощанням від імені Луки Пачолі всіх присутніх солодощами. На завершення учасники дійства побажали всім присутнім «безлімітного щастя, здоров’я і удачі в Активі, відсутності недоїмки в коханні, взаємозаліків у відносинах, а також невичерпних джерел фінансування для реалізації особистих планів».
Тиждень фінансового факультету 2016!
З 24 по 28 жовтня 2016 року проходив Тиждень фінансового факультету, проведення якого вже встигло стати доброю щорічною традицією на факультеті. Студенти та викладачі демонстрували свої наукові здобутки і творчі таланти. Як і будь-яке свято, тиждень факультету розпочався із привітань та солодкого ПІМ-пікника. Також 24 жовтня під егідою кафедри фінансів відбулася VI студентська науково-практична конференція: «Проблеми та перспективи сучасного розвитку фінансової системи України», у якій молоді автори зробили спробу знайти підхід до висвітлення і обґрунтування наукових питань, подати своє бачення актуальних економічних проблем. 25 жовтня студенти зустрілися з радником Голови Державної служби статистики України В.О. Піщейко. Темою обговорення була роль фінансових ресурсів в економіці України. До 160-ої річниці від дня народження Івана Франка кафедрою сучасних європейських мов була проведена Всеукраїнська науково-практична студентська конференція на тему: «Європейські вектори творчої спадщини Івана Франка». Конференція об’єднала молодих дослідників творчості видатного українського поета нашої Академії, Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, Київського педагогічного університету імені Бориса Грінченка, Національного транспортного університету, Національного авіаційного університету. Середа 26 жовтня була позначена спортивним духом змагань. У спортивній залі зійшлися у запеклій боротьбі команди фінансового, економіко-статистичного факультетів та факультету обліку та аудиту. Захоплююча, емоційна боротьба принесла велике спортивне задоволення всім учасникам змагань, на спортивному майданчику панувала приємна, дружня атмосфера. Учасники турніру позмагались у естафетах, продемонстрували свою силу та влучність. За підсумками всіх етапів змагань третє місце зайняли команда економіко-статистичного факультету, команда факультету обліку та аудиту посіла друге місце і заслуженими переможцями стала команда фінансового факультету. Всі учасники отримали оригінальні нагороди – можливість весело провести вільний час із своїми друзями у Dream Town. Дякуємо викладачам кафедри фізичного виховання за організацію та проведення чудового заходу! У четвер 27 жовтня традиційно відбулися Нобелевські читання. Кафедра фундаментальних економічних дисциплін НАСОА разом із студентським економічним товариством «Golden Capital» організувала круглий стіл з нагоди чергового присудження однієї з найпрестижніших міжнародних премій – Нобелівської. Свої презентації представили Штельмах Ілона (гр. 14.04/3), Мотузенко Андрій (гр. 14.04/2), Красножон Володимир (гр. 15.04), Мащенко Ганна та Козяр Тетяна (гр. 12.04/1), Ібрагімова Лола (гр. 14.04/2), Федорчук Руслан та Швидка Аліна (гр. 12.04/3), Кролівець Юлії та Огієвич Вікторії (гр. 13.04/2), Алексєєва Валерія та Герасимчук Каріна (гр. 13.04/1). У ході роботи круглого столу обговорювалися питання, які охопили всю сферу Нобелівських вручень – від історії виникнення до сьогоднішнього часу. Особлива увага була приділена лауреатам Нобелівської премії у галузі економіки. Учасники круглого столу дізналися, що хоча, серед лауреатів Нобелівської премії поки що немає українців за громадянством, Україна є батьківщиною семи Нобелівських лауреатів. Водночас серед всесвітньо відомих нобелівських лауреатів є вчені, письменники, діячі культури, які народилися, зростали чи жили і працювали в Україні чи мали українське походження. Тож нам є чим пишатися і на кого рівнятися! Родзинкою тижня стала музично-літературна композиція «Більш, ніж меч, і огонь, і стріла, і коса, небезпечне оружжя – жіноча краса» (за творами збірки Івана Франка «Зів’яле листя»), яку підготували студенти наукового гуртка «СіЧ» («Слово і час») під керівництвом викладачів кафедри сучасних європейських мов З.Д. Варавкіної та О.Д. Яковенко разом з викладачами Академії. Яскравою несподіванкою для всіх стало виконання поезії Івана Франка завідувачем відділення заочного та дистанційного навчання Л.В. Дериглазовим та деканом факультету обліку та аудиту О.І. Пилипенком. Глядачі отримали незабутні враження та відкрили для себе нові творчі таланти нашого колективу. Завершився тиждень факультету презентаціями композицій «Осінні барви рідної землі». Свої творчі роботи представили студенти груп 15.04, 14.04/3, 13.04/1, 2. Висловлюємо вдячність всім студентам, викладачам та працівникам Академії, які підтримували нас та разом з нами святкували 16-річчя фінансового факультету! Тож, до зустрічі наступного року!
III Міжнародна науково-практична конференція «Стратегія розвитку України: економічний та гуманітарний виміри»
17 жовтня 2016 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту відбулась III Міжнародна науково-практична конференція «Стратегія розвитку України: економічний та гуманітарний виміри», яка присвячена пам’яті першого ректора Академії, доктора економічних наук, професора, заслуженого економіста України Івана Ісаковича Пилипенка. У Конференції прийняли участь представники наукової та ділової еліти України і зарубіжних країн – Вірменії, Грузії, Польщі, США та Франції, понад 137 авторів опублікували свої виступи у Збірнику тез. Конференцію відкрив ректор Національної академії статистики, обліку та аудиту, доктор наук з державного управління, професор, член-кореспондент НАН України, заслужений економіст України Олександр Григорович Осауленко. На пленарному засіданні виступила доктор економічних наук, професор, академік НАН України, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Лібанова Елла Марленівна з доповіддю на тему «Соціальний вимір нерівності в Україні». Серед зарубіжних учасників велику зацікавленість викликала доповідь доктора економічних наук, професора, екс-прем’єр міністра Вірменіії, депутата парламенту Вірменії Гранта Багратяна, яка була присвячена порівняльному аналізу економік країн східного партнерства. Президент компанії Benteler Distribution Кароль Борицкі (Польща) представив доповідь на тему «Аудит соціальної відповідальності бізнесу на прикладі металургійної галузі». Представники Міністерства фінансів України – Чумакова Ірина Юріївна та Король Володимир Миколайович розповіли про роль внутрішнього аудиту в Україні та проблеми запровадження в органах державної влади управлінського контролю європейського зразка. Серед інших учасників Конференції були представники Київського політехнічного інституту, ДВНЗ «Університет банківської справи», ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», ДННУ «Академія фінансового управління», Національного авіаційного університету, Київського національного торговельно-економічного університету, Житомирського національного агроекологічного університету, Харківського національного університету імені Каразіна, Тернопільського національного економічного університету, Вінницького фінансово-економічного університету. Проведення Конференції «Стратегія розвитку України: економічний та гуманітарний виміри» стало доброю традицією Академії, яка вшановує пам’ять першого ректора, видатного організатора науки Пилипенка Івана Ісаковича. Цей захід привертає увагу відомих вчених і практиків України і зарубіжних країн, які обмінюються досвідом і розпочинають активну співпрацю у сфері науки та освіти.
Екскурсія до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз
13 жовтня 2016 року студенти групи ОАд 12.01/1, що навчаються за магістерською програмою «Облік і аудит в управлінні підприємницькою діяльністю» здійснили екскурсію до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. У процесі екскурсії студенти ознайомилися із історією експертної діяльності, структурою інституту та відвідали Музей, що знаходиться безпосередньо в його приміщенні. Студенти мали можливість познайомитися із провідними фахівцями, які здійснюють різні види експертиз, зокрема: товарознавчої, лінгвістичної, почеркознавчої, інтелектуальної власності, інженерної та будівельно-технічної, військової, економічної, трасологічної, психологічної. У процесі зустрічі із завідувачем лабораторії судово-економічних експертиз заслуженим економістом України Галиною Петрівною Ільчук та директором Інституту доктором юридичних наук, заслуженим юристом України Олександром Григоровичем Рувіним досягнута домовленість про укладення договору про співпрацю, зокрема, про проходження студентами виробничої практики, в тому числі і на посадах співробітників Інституту. Студенти та викладачі кафедри аудиту щиро вдячні Олександру Григоровичу Рувіну за надану можливість та організаційне забезпечення екскурсії, адже отримані знання, з практичної діяльності за фахом, формують у майбутніх фахівців високий рівень професійної компетентності, необхідний рівень знань та вмінь, підвищують мотивацію і бажання студентів навчатися за магістерською програмою «Облік і аудит в управлінні підприємницькою діяльністю». Екскурсія була проведена за ініціативи кафедри аудиту Національної академії статистики, обліку та аудиту.
Зустріч студентів НАСОА з професором Віктором Михайловичем Пинзеником
11 жовтня 2016 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту відбулася відкрита публічна лекція народного депутата України, заслуженого економіста України, доктора економічних наук, Пинзеника Віктора Михайловича на тему: «Фундаментальні українські дисбаланси». Учасниками лекції були студенти 3-6 курсів НАСОА та професорсько-викладацький склад Академії. Слід відзначити, що у виступі доктора економічних наук, професора В.М. Пинзеника були окреслені такі проблем вітчизняної економіки та її регулювання, як: дефіцит публічних бюджетів України; монетизації дефіциту бюджету (ОВДП у власності НБУ); зміни споживчих цін; значення ПДВ та його функції в Україні; прямі, гарантовані, зовнішні державні борги України. Багаторічна робота В.М. Пинзеника на посаді Міністра фінансів України та народним депутатом Верховної Ради України кількох скликань, досвід співпраці з міжнародними донорами України, надали професійно-практичну спрямованість лекції, в якій окреслено основні напрямки підвищення ефективності сучасної української економіки, серед яких проблеми податку на додану вартість, сальдо торгівельного балансу країни за 2004-2016 роки, дефіцит публічних бюджетів України за 2008-2015 роки. Вкрай цікавими були і коментарі лектора щодо сучасної політики в галузі оплати праці, пенсійного забезпечення. Беззаперечно лекція Віктора Михайловича Пинзеника, викликала неабиякий інтерес серед слухачів. Студенти та викладачі Академії мали змогу поставити свої запитання професору В.М. Пинзенику та отримали професійно-обґрунтовані відповіді. Слід вказати на демократичний стиль лекції та саму постать лектора, що сприяло її проведенню в атмосфері поваги, психологічного балансу та емоційного комфорту, Академія щиро вдячна Віктору Михайловичу Пинзенику за цікаву зустріч, адже такі зустрічі формують в майбутніх фахівців високий рівень професійної компетентності, економічну культуру, підвищують мотивацію і бажання студентів навчатися в Національній академії статистики, обліку та аудиту. Зустріч з народним депутатом України, доктором економічних наук, професором В.М. Пинзеником була організована за ініціативи кафедри бухгалтерського обліку Академії.
Святкування Дня працівника освіти на кафедрі бухгалтерського обліку
З нагоди святкування професійного свята – Дня працівника освіти та вшанування ювілею І.Я. Франка, викладачі кафедри побували у Мистецькому центрі ім. І. Козловського на виставі «І. Франко, якого ми не знаємо» у виконанні львівських акторів. Літературно-поетична вистава «І. Франко, якого ми не знаємо» охопила життєвий шлях поета і познайомила з маловідомими фактами його біографії. Викладачі кафедри відкрили для себе цікаві факти і почули зворушливі історії з життя поета. У виставі звучали уривки з прозових творів та вірші, що відображають душевний стан поета у різні роки його життя і творчості від «Малого Мирона» до «Мойсея», а рефреном лунало пронизливе Франкове «Якби ти знав як много важить слово…». Вистава відкрила нам Франка, якого ми не знали! Режисер-постановник – Заслужена артистка України Олена Баша. Вистава викладачам кафедри сподобалася, оскільки дозволила зануритися в різні за жанром твори від патріотичних, громадянських, гостро-сатиричних до проникливої інтимної лірики, звучали так, ніби написані сьогодні, для нас і про нас – сучасних українців. Після закінчення вистави довго лунали оплески глядачів.
Акредитована магістерська програма «Облік і аудит в управлінні підприємницькою діяльністю» на п’ять заліків по іспитам АССА
Освіта є великий «двигун» особистого розвитку. Саме через освіту можна досягти того, що дочка селянина може стати лікарем, що син гірника може стати керівником шахти, що дитина сільськогосподарських робітників може стати президентом великої нації. Це те, що ми робимо самі з того, що у нас є, а не те, що нам дано, що відокремлює одну людину від іншого. Нельсон Мандела 2 червня 2016 року Комісією з акредитації Асоціації Присяжних Сертифікованих Бухгалтерів (далі – АССА, від англ.: Association of Chartered Certified Accountants) акредитована магістерська програма НАСОА «Облік і аудит в управлінні підприємницькою діяльністю» на п’ять заліків по іспитах АССА, зокрема: F1 «Роль бухгалтера у бізнес-середовищі» F2 «Управлінський облік» F3 «Фінансовий облік» F4 «Корпоративне і підприємницьке право» F8 «Аудит та підтвердження звітності» Розробником програми виступив висококваліфікований колектив кафедри аудиту, а керівником даної програми є завідувач кафедри, д.е.н., професор Корінько Микола Данилович. Дана програма є унікальною, оскільки надає можливість студентам без складання додаткових екзаменів та залучення коштів отримати п’ять заліків по іспитах АССА. Саме високий рівень теоретичної та практичної підготовки студентів є запорукою отримання сертифікатів АССА, їх успішного працевлаштування та фахового зростання в майбутньому. Співпраця з АССА забезпечує вдале поєднання в НАСОА переваг класичної академічної школи підготовки майбутніх фахівців та необхідними, для успішного працевлаштування випускників Академії, досвідом практичної роботи, вміннями та навичками. Отримання заліків по іспитах АССА, за акредитованою програмою, проводиться на підставі пред’явлення зазначеного диплому та клопотання Академії без будь-яких додаткових іспитів та оплат. Дані сертифікати надають перевагу у процесі проходження випускниками співбесіди з роботодавцями для зарахування на відповідні посади. ACCA – це глобальна асоціація професіоналів в області фінансів і обліку. Мета Асоціації – запропонувати найкращі кваліфікації для практичних, здібних і амбітних людей по всьому світу, які прагнуть до успішної кар’єри в області обліку, аудиту, фінансів і менеджменту. Знання, отримані в ACCA, відповідають вимогам роботодавців в будь-якій сфері і гарантують підготовку фахівців самого широкого профілю. Безперервне вдосконалення та підвищення рівня кваліфікації покликані задовольнити потреби як студентів, так і роботодавців. ACCA співпрацює з органами державного управління, міжнародними та професійними організаціями з метою розвитку фінансової професії в усьому світі і підтримки громадських інтересів. Прагнення забезпечити прозорість фінансової професії в світовому масштабі, щоб підвищити довіру до фінансових систем, сприяти залученню іноземних інвестицій та економічного розвитку. ACCA пропонує рекомендації і ділиться експертними знаннями зі своїми партнерам в країнах, що розвиваються для того, щоб допомогти їм розвинути свій потенціал і поліпшити стандарти. Робота здійснюється за наступними напрямками: створення професійних бухгалтерських організацій, в тому числі робота над проектами законів, статутів та внутрішніх нормативних документів; формування структури управління та кадрової структури; стратегічне планування, регулювання і професійні стандарти, в тому числі розробка нормативно-правової бази в області етики, контролю діяльності, перевірок і дисципліни, навчання і сертифікація, в тому числі присвоєння кваліфікацій, перепідготовка і підвищення кваліфікації та підготовка викладачів, а також прийняття і впровадження Положення про зобов’язання організацій – членів Міжнародної федерації бухгалтерів (IFAC). ACCA є офіційним партнерів понад 70 бухгалтерських організацій в різних країнах світу і співпрацює з ними в таких областях, як контроль діяльності, підтримка при реалізації політики підвищення кваліфікації, впровадження Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) і реалізація 18 спільних програм проведення іспитів. Інвестиції в знання платить кращі дивіденди. Бенжамін Франклін
Презентація магістерської програми на факультеті «Обліку та аудиту»
2 червня 2016 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту для студентів – бакалаврів факультету «Облік та аудит» проводилася презентація магістерської програми «Облік та оподаткування в управлінні підприємницькою діяльністю», яка відповідає державним стандартам вищої освіти і європейським нормам підготовки фахівців означеного профілю, впровадженим в НАСОА у рамках реалізації Болонського процесу і складена з акцентом на: ціль, завдання, орієнтацію, унікальність. З вступним словом до студентів звернувся декан факультету «Обліку та аудиту», д.е.н., професор Пилипенко О.І. У своєму виступі, він підкреслив важливість вибору магістерської програми кожним студентом, яка розрахована для впровадження у професійну підготовку майбутніх фахівців галузі знань 07«Управління та адміністрування» освітнього ступеня «Магістр» зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування». Розробник магістерської програми «Облік та оподаткування в управлінні підприємницькою діяльністю» – завідувач кафедри бухгалтерського обліку, д.пед.н., професор Теловата М.Т. зосередила увагу присутніх на знання, вміння та навички, отримані під час навчання випускниками магістерської програми, що дозволять їм працювати в якості: фінансових директорів та інших висококваліфікованих фахівців і керівників у бухгалтерських, фінансових та аналітичних службах організацій (фірм) різних галузей і форм власності; податкових консультантів і незалежних консультантів в області бухгалтерського обліку, аналізу, оподаткування та аудиту; провідними бухгалтерами в управліннях (департаментах) бухгалтерського обліку міністерств, відомств. Висока професійність викладацького складу кафедри бухгалтерського обліку є гарантом підготовки фахівців нової генерації, вільних у своєму світогляді від догм, які добре розуміються на особливостях теперішнього і майбутнього економічного розвитку країни, мають лідерські та високі моральні якості, є конкурентоспроможними на ринку праці, ефективно здійснюють взаємодію в професійному, корпоративному та суспільному середовищі, таких, що володіють соціальною мобільністю і мають стійкий попит у працедавців. Під час презентації магістерської програми, всім присутнім були роздані ознайомлювальні матеріали. Запрошуємо всіх бажаючих, з дипломом бакалавра, вступати на магістерську програму «Облік та оподаткування в управлінні підприємницькою діяльністю». Зробіть свій вибір – все у ваших руках!
Міжнародна наукова конференція у Львові
20-21 травня 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка на економічному факультеті відбулася XXIII Міжнародна наукова конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми функціонування господарської системи України». Всього було за реєстровано 128 учасників. До Львову було відряджено й студентів Національної академії статистики, обліку та аудиту: Півньову Оксану (ІІІ курс, напрям підготовки «Облік і аудит») та Черненьку Вікторію (ІV курс, напрям підготовки «Облік і аудит»). Робота конференції була проведена за такими секціями: міжнародної економіки; банківського та страхового бізнесу; економіки підприємства; економічної теорії; економіки України; кібернетики та математичних методів в економіці; інформаційних систем у менеджменті; менеджменту; маркетингу; обліку та аудиту; статистики; фінансів, грошового обігу та кредиту. До секції економічної теорії було включено Черненьку Вікторію з темою доповіді: «Методичні аспекти дослідження передумов глобалізації економіки України», науковий керівник к.е.н., доц., в.о. завідувача кафедри фундаментальних економічних дисциплін О.Ю. Гулевич. До секції економіки України було включено студентку Півньову Оксану з доповіддю: «Сучасний стан та проблеми утилізації побутових відходів в Україні», науковим керівником якої була ст. викладач кафедри фундаментальних економічних дисциплін Г.М. Луньова. Студенток НАСОА було запрошено до виступу на пленарному засіданні, де вони достойно представили Академію, а також висвітлили всю проблематику своїх доповідей, які викликали активне обговорення після викладу матеріалу. Декану економічного факультету ЛНУ ім. І. Франка було вручено збірники матеріалів конференцій, які проводяться щорічно в НАСОА. Також студентки представили останній випуск Наукового вісника НАСОА, що видається Академією. Було запропоновано активно долучатися до міжвузівської співпраці та в подальшому брати участь у конференціях НАСОА і обов’язково публікуватися в збірниках як студентам так і професорсько-викладацькому складу. Після пленарного засідання та роботи в секціях іногороднім студентам було проведено екскурсію найцікавішими історичними місцинам міста Лева.
Прощавай СЕЛ… привіт «Студ Times»!
Побачив світ шостий, травневий номер студентського видання Студентська економічна газета «Студ Times» (колишній «Студентський економічний листок»). В цьому номері читайте про: Історія виникнення, традиції та обряди Великодня; Історія свята; Весняний «Фестиваль писанок»; Пасхальний кошик – 2016; Аналіз цін пасхального кошика за 2013-2016 роки; У ритмі з НАСОА; НАСОА на виставці «Освіта та кар’єра – 2016»; Очима очевидців; Калейдоскоп новин; Випуск в обіг оновлених банкнот; Дай життя своїм креативним ідеям! Найшвидший вертоліт в Україні. та інше.
Історія Академії очима очевидців
22 квітня 2016 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту відбулось відкрите засідання Вченої ради факультету обліку та аудиту «Історія Академії очима очевидців», приурочене до ювілею доцента кафедри теорії бухгалтерського обліку Хоруженко Олени Іванівни. Засідання відкрив ректор НАСОА, доктор наук з державного управління, професор, член-кореспондент НАН України Осауленко Олександр Григорович. З привітальним словом виступили: Олександр Юрійович Редько – перший проректор з науково-педагогічної роботи, доктор економічних наук, професор. Олексій Іванович Пилипенко – декан факультету обліку та аудиту, професор кафедри бухгалтерського обліку, доктор економічних наук, доцент. Валентин Аркадійович Шпак – в.о. завідувача кафедри теорії бухгалтерського обліку, доктор економічних наук, професор. Марія Теодозіївна Теловата – завідувач кафедри бухгалтерського обліку, доктор педагогічних наук, професор. Наталія Михайлівна Малюга – професор кафедри теорії бухгалтерського обліку, доктор економічних наук. Світлана Володимирівна Шульга – доцент кафедри аудиту, кандидат економічних наук, доцент. Надія Михайлівна Цвєткова – професор кафедри теорії бухгалтерського обліку, кандидат економічних наук. Центральна доповідь на тему «Двадцять два роки в академії» була проголошена ювіляром – доцентом кафедри теорії бухгалтерського обліку Хоруженко Оленою Іванівною. Виступ викликав жваву дискусію, спогади та уточнення деяких фактів в історії НАСОА, особливо в контексті того, що у грудні цього року Національна академія статистики, обліку та аудиту відзначатиме свій ювілей – 30 років з дня заснування. Також на засіданні були представлені доповіді: Пилипенко О. І., д.е.н., професор кафедри бухгалтерського обліку «Історія створення та функціонування факультету обліку та аудиту в НАСОА». Пархоменко В. М., д.е.н., професор кафедри теорії бухгалтерського обліку «Академія: становлення і розвиток бухгалтерського обліку та аудиту». Шкуліпа Л. В., к.е.н, доцент кафедри теорії бухгалтерського обліку «Історія академії очима студента – аспіранта – доцента». Цвєткова Н. М., к.е.н, професор кафедри теорії бухгалтерського обліку «Історія розвитку кафедри бухгалтерського обліку». Малюга Н. М., д.е.н., професор кафедри теорії бухгалтерського обліку «Спеціалізована вчена рада НАСОА: унікальність діяльності». Петраківська О. В., к.е.н., доцент кафедри бухгалтерського обліку «Реформування бухгалтерського обліку та фінансової звітності в банківських установах». Нікітіна Ю. Р., студент, методист кафедри теорії бухгалтерського обліку «Що для мене Академія». Відкрите засідання Вченої ради факультету обліку та аудиту стало початком реалізації заходів, присвячених 30 – тій річниці НАСОА, та спрямованих на висвітлення історії Академії очима очевидців.
Лекція «Розвиток аудиту в системі управління»
4 квітня 2016 року для студентів 3-5 курсів спеціальностей «Облік і аудит» та «Фінанси та кредит» було проведено відкриту лекцію на тему «Розвиток аудиту в системі управління». Лекцію проводив завідувач кафедри аудиту Національної академії статистики, обліку та аудиту, д.е.н., професор Корінько Микола Данилович. Тематика лекції присвячена питання подальшого розвитку незалежного аудиту в управлінні економікою держави. Окремо було розглянуто проблемні питання незалежного аудиту та внутрішнього контролю і внутрішнього аудиту державних підприємств. Окреслено заходи, що здійснюються в Академії для забезпечення подальшого покращення рівня навчання та отримання знань студентами Академії, зокрема співпраця із Асоціацією присяжних сертифікованих аудиторів. Висвітлено завдання та роль майбутніх випускників Національної академії статистики, обліку та аудиту в системі управління. У процесі обговорення надано відповіді на питання студентів із теми лекції. Лекцію відвідали експерти місії Євростату в рамках проведення глобальної оцінки національної статистичної системи України на її відповідність європейським нормам та стандартам.
«Студентський економічний листок» №5: April smile
Зустрічайте п’ятий номер періодичного студентського видання «Студентський економічний листок». Тема випуску – «April smile». В цьому випуску: Історія виникнення Дня сміху; Сміх в економіці; Сміх допомагає заробляти; Не смішно: 1 квітня 2016 року; Український Нобель; Влучний погляд на життя; Новини. Тема наступного випуску: «Травневий Благовіст». Запрошуємо талановитих і небайдужих!
Гра на пониження
30 березня (середа) 2016 року в Академії відбулося обговорення причин та наслідків світової фінансової кризи 2008 року, високохудожньо відображених у творах літератури та кіномистецтва. Прийняли участь: перший проректор з науково-педагогічної роботи, професор Редько Олександр Юрійович, працівники та студенти ІІІ курсу фінансового та облікового факультетів. Організатор Сергієнко С.Б.
XIV всеукраїнська наукова конференція «Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: теорія, методологія, організація»
25 березня 2016 року відбулася XIV всеукраїнська наукова конференція «Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: теорія, методологія, організація», присвячена пам’яті д.е.н., професора, заслуженого діяча науки і техніки України Олексія Сергійовича Бородкіна (15.03.1930 – 14.03.2002). З вітальним словом до учасників конференції звернувся голова організаційного комітету конференції, ректор Національної академії статистики, обліку та аудиту, доктор наук з державного управління, професор, член-кореспондент Національної академії наук України Олександр Григорович Осауленко. У своєму виступі він підкреслив важливість заходу для подальшого розвитку науки та використання надбань науковців у процесі підготовки кадрів у вищих навчальних закладах України. Власними напрацюваннями з питань планування навчального процесу підготовки фахівців з обліку та аудиту освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавр, спеціаліст, магістр поділився Анатолій Григорович Загородній – професор, завідувач кафедри обліку та аналізу Національного університету «Львівська політехніка». Результати власних досліджень стосовно потреби суб’єктів господарювання в отриманні практичних знань майбутніми працівниками – випускниками вищих навчальних закладів зі спеціальності «Облік і аудит» висвітлив ректор Львівської комерційної академії, професор Петро Олексійович Куцик. Виступ Ігоря Йосафатовича Яремка професора кафедри обліку та аналізу Національного університету «Львівська політехніка» був присвячений питанням відображення капіталу підприємства в обліку та звітності. Завідувач кафедри обліку і аудиту Вінницького фінансово-економічного університету професор Франц Францович Бутинець поділився спогадами про співпрацю із заслуженим діячем науки і техніки України, професором Олексієм Сергійовичем Бородкіним. Також зупинився на окремих питаннях підготовки наукових кадрів в системі вищих навчальних закладів України. Старший науковий співробітник Служби інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Сергій Петрович Кулицький висвітлив питання впливу інформаційно-психологічних факторів на розвиток валютно-грошових відносин в Україні. У своєму виступі Любомир Миколайович Пилипенко, доцент кафедри обліку та аналізу Національного університету «Львівська політехніка», навів результати власних досліджень та пропозиції стосовно напрямів гармонізації систем бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Доцент кафедри інформаційних систем і технологій Національної академій статистики, обліку та аудиту Вадим Іванович Одноволик розповів про адаптивний контролінг з точки зору кібернетичної системи управління підприємством в умовах кризи. Докторант Київського національного торговельно-економічного університету Світлана Яківна Король присвятила свою доповідь питанням обліку в умовах глобалізації. Аспірант Національної академії статистики, обліку та аудиту Мар’ян Олегович Юнацький проінформував про результати дослідження облікової політики підприємства. З ініціативи професора Миколи Даниловича Корінька, завідувача кафедри аудиту Національної академії статистики, обліку та аудиту, відбулася дискусія про роль держави та вищих навчальних закладів в частині формування навчальних планів. Професор А.Г. Загородній висловив думку про те, що Міністерством освіти України повинні бути розроблені галузеві стандарти вищої освіти в Україні. Професор П.О. Куцик переконаний, що вищі навчальні заклади України мають розробляти власні навчальні програми, виходячи із запитів та потреб роботодавців стосовно професійної компетентності майбутніх фахівців з обліку і аудиту. Підсумки конференції підбив у своєму виступі заступник голови організаційного комітету проректор з науково-педагогічної та наукової роботи Національної академії статистики, обліку та аудиту, професор Володимир Олександрович Шевчук. Учасники конференції прийняли резолюцію, в якій висвітлили завдання подальшого розвитку бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту.
XІV Всеукраїнська студентська наукова конференція «Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту: теорія, методологія, організація»
24 березня 2016 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту проведена ХІV Всеукраїнська студентська наукова конференція на тему: «Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту: теорія, методологія, організація», присвячена пам’яті д.е.н., професора, Заслуженого діяча науки і техніки України Олексія Сергійовича Бородкіна (15.03.1930 – 14.03.2002). Завідувач кафедри бухгалтерського обліку Національної академії статистики, обліку та аудиту, професор Марія Теодозіївна Теловата розповіла про життєвий шлях професора О.С.Бородкіна та його наукові здобутки. Вже понад півтора десятиліття науковці та студентська молодь Національної академії статистики, обліку та аудиту проводять дослідження бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту, їх проблем та тенденцій розвитку. У роботі Всеукраїнської студентської наукової конференції взяли участь студенти провідних вищих навчальних закладів та установ, запрошені на конференцію зі своїми науковими керівниками з різних куточків України. Конференція викликала цікавість, окрім науковців, практиків, зокрема у представників Всеукраїнської професійної газети «Все про бухгалтерський облік» та Агентства «Сова». Робота ХІV Всеукраїнської студентської наукової конференції традиційно відбувалася у формі пленарного засідання та засідання наукових секцій. З привітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Національної академії статистики, обліку та аудиту, доктор наук з державного управління, професор, член-кореспондент Національної академії наук України Олександр Григорович Осауленко, в якому, зокрема, зазначив, що бухгалтерський облік, аналіз та аудит в Україні перебуває у процесі свого реформування. Саме тому обрана тематика науково-практичної конференції є можливістю наукового диспуту для студентів, під час проведення якого доцільно обговорити сучасний стан системи обліку, аналізу та аудиту в Україні та провести аналіз їх розвитку. Конференція проходила у формі пленарного та секційних засідань, які відбулися на належному науково-теоретичному рівні, в дусі дискусій з поміркованою полемікою та зацікавленням студентської молоді. У наукових доповідях, виголошених на пленарному засіданні, порушувалися актуальні питання проблем розвитку обліку, аналізу та аудиту в Україні. Робота конференції відбувалася за секціями: «Національний та міжнародний досвід розвитку бухгалтерського обліку» «Фінансова звітність, як джерело інформаційного забезпечення контролю,аналізу та управління» «Аудит і перспективи його розвитку в Україні» «Економічний аналіз діяльності підприємств: оптимізація та прогнозування» «Актуальні проблеми економіки, фінансів, інформаційних систем і технологій». З доповідями на секціях виступили студенти: Водзінський Василь Войтюк Олексій Колч Олександр Черненька Вікторія Проскуріна Руслана Задорожко Альона Макян Тігран Вони підготували змістовні доповіді та цікаві презентації, за що були нагороджені грамотами. ХІV Всеукраїнська студентська наукова конференція відбулася на високому організаційному та науковому рівні. Обрана тема науково-практичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції опублікований збірник матеріалів тез та доповідей учасників конференції. Організаційний комітет щиро дякує студентам за активну участь у роботі конференції.
Вийшов четвертий номер «Студентського економічного листка»
Світ побачив четвертий номер періодичного студентського видання «Студентський економічний листок». Тема випуску – «3 8 березня!». Нагадуємо, що підготовкою листка займаюся хлопці та дівчата зі Студентського економічного товариства «Golden Capital», що діє при кафедрі фундаментальних економічних дисциплін. Тема наступного випуску: «April Smile». Запрошуємо талановитих і небайдужих!
Результати І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Облік і аудит»
23 лютого 2016 року викладачами кафедри бухгалтерського обліку та кафедри аудиту проводився I етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Облік і аудит». Учасниками Олімпіади були студенти III-V курсів спеціальності 6.030509 «Облік і аудит». Студенти виконували письмове завдання, яке поєднувало в собі такі дисципліни: «Фінансовий облік I-II», «Управлінський облік», «Аналіз господарської діяльності», «Аудит». За результатами проведеної Олімпіади переможцями стали: Серед студентів 3 курсу місце – Шибецький Володимир Михайлович місце – Дробченко Яна Олександрівна місце – Лісовий Роман Валентинович, Колісецька Наталя Василівна Серед студентів 4 курсу місце – Калініченко Аліна Андріївна, місце – Войтюк Олексій Олександрович, Ковбаско Катерина Андріївна, Пархоменко Валентина Юріївна місце – Вільховська Катерина Ярославівна, Білецька Вероніка Юріївна Серед студентів 5 курсу місце – Колч Олександр Леонідович місце – Водзінський Василь Володимирович місце – Раціна Інна Василівна Студенти-переможці I-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Облік і аудит» – Колч Олександр і Калініченко Аліна – будуть представляти нашу Академію в II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади в Тернопільському національному економічному університеті 11-13 травня 2016 року. Бажаємо нашим студентам успіхів і перемоги!
Вітаємо із захистом магістерських робіт
Завершилася пора навчання в стінах Національної академії статистики, обліку та аудиту для студентів спеціальності 8.03050901 «Облік і аудит» денної форми навчання, а 11-13 січня відбувся захист їх магістерських робіт. Слід відзначити високий рівень підготовки процесу написання та захисту робіт. Комісія відзначила, що тематика магістерських робіт відповідає сучасному стану науки та запитам виробництва. Під час захисту студенти показали свій фаховий рівень, вміння робити аргументовані висновки та підтверджувати матеріали фактичними даними. В цілому, найбільш цікавими роботами можна вважати: Ігнатенко А.К. Теоретичні та методичні аспекти відображення в обліку дебіторської заборгованості підприємства, її аналіз та аудит. Ільчук О.М. Теоретичні та методичні засади обліку, аналізу і аудиту операцій з грошовими коштами підприємства в національній валюті. Крикля А.Ю. Теоретичні та методичні аспекти обліку, аналізу і аудиту витрат на оплату праці підприємства. Місюра І.В. Організація та методика обліку, аналізу і аудиту кредитних операцій підприємства. Харченко А.А. Теоретичні та методичні аспекти складання фінансової звітності підприємством – суб’єктом малого підприємництва. Магістри: Галицька Ольга, Кушнір Євген, Любчик Ірина, Масловська Аня, Новохацька Яна, Поліщук Юля отримали рекомендацію для вступу в аспірантуру. Присутні привітали студентів аплодисментами. Колектив кафедри бухгалтерського обліку вітає магістрів групи ОА(м) 10.01/1 з успішним завершенням навчання в НАСОА і бажає міцного здоров’я, професійного зростання та успіху!
Круглий стіл «Сучасні види навчання при викладанні дисциплін професійно-практичного циклу у ВНЗ»
28 грудня 2015 року відбувся круглий стіл на тему: «Сучасні види навчання при викладанні дисциплін професійно-практичного циклу у ВНЗ» для професорсько-викладацького складу кафедр: «Бухгалтерського обліку», «Теорії бухгалтерського обліку» та «Аудиту». Науковий керівник круглого столу – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри бухгалтерського обліку Теловата Марія Теодозіївна. Такі зустрічі стали традиційними на кафедрі, адже дають змогу ознайомитися з новими методами, які широко використовують фахівці в європейських країнах, обмінятися практичним досвідом, проанонсувати нову фахову літературу та зміни (нововедення) в нормативно-правовій базі. Теловата М.Т. зосередила увагу присутніх на необхідність підвищення рівня економічної освіти, яка потребує розробки стратегії і тактики викладання дисциплін професійно-практичного циклу. В сучасних умовах підготовка фахівців з обліку та аудиту вимагає від викладачів уміння з успіхом передавати свої знання та навички студентам, які максимально спрямовані на майбутні фахові потреби. Необхідно формувати високий рівень загальної культури та професійної компетентності. Активними учасниками обговорення виступили викладачі кафедри теорії бухгалтерського обліку (Заслужений економіст України, доктор економічних наук, професор Пархоменко В.М., кандидат економічних наук, доцент Цвєткова Н.М.) та кафедри бухгалтерського обліку (кандидат економічних наук, доцент Ільченко О.О., кандидат економічних наук, доцент Курило Г.М., кандидат економічних наук Юрченко О.А.). Проблеми, які обговорювалися учасниками круглого столу: Економічна наука і вища обліково-економічна освіта – нерозривні складники сучасного навчального процесу. Існуючі проблеми з удосконалення проходження виробничої та переддипломної практик у студентів III-V курсів. Зміни в методичних рекомендаціях щодо написання магістерських робіт студентів із спеціальності 8.03050901 «Облік і аудит». Круглий стіл викликав неабияку цікавість серед викладачів кафедр, пройшов в атмосфері психологічного балансу, емоційного комфорту, згуртованості і гармонійних відносин.
Вийшов другий номер «Студентського економічного листка»
Вийшов другий номер періодичного студентського видання «Студентський економічний листок». Тема випуску – «Новорічний happy present 2016». Нагадуємо, що підготовкою листка займаюся хлопці та дівчата зі Студентського економічного товариства «Golden Capital», що діє при кафедрі фундаментальних економічних дисциплін. Тема наступного випуску: «Міжнародне жіноче свято». Запрошуємо талановитих і небайдужих!
Відбулися студентські дебати «Глобалізація: за та проти»: «Young Generation» vs «Golden Capital»
25 листопада об 11:40 в ауд. 201 відбулися студентські дебати «Глобалізація – за та проти: «Young Generation» vs «Golden Capital». Учасники обох команд вели дискусію з питання українського майбутнього в світовій економіці, висували свої припущення щодо негативних та позитивних наслідків глобалізації для країни. Команду «Young Generation» представляли студенти IV-го курсу спеціальності «Облік та аудит». Їхніми опонентами були студенти I-IIIкурсів, учасники студентського економічного товариства «Golden Capital», створеного при кафедрі фундаментальних економічних дисциплін НАСОА. Модератором даного заходу був канд. екон. наук Сергієнко Святослав Броніславович. Розглядалися питання щодо минулого та сьогодення України. Аналізувалися відносини у форматі «трикутника» (ЄС – Україна – Росія). Були висловлені думки щодо імпорту та експорту: чи обмежувати ввезення товарів до країни, чи залучати інвестиції та багато інших. У обговоренні взяли участь всі присутні. Дискусійні питання торкнулися кожного. Заключною частиною заходу було підведення підсумків та визначення переможців шляхом голосування. Переможцями було визнано Молодіжну громадську організацію «Young Generation» – 76% слухачів проголосували «за» глобалізацію та достойне відстоювання своєї думки, 14,5% голосів було віддано студентському економічному товариству «Golden Capital», а 9,5% не визначились, кому віддати перевагу.
Вийшов перший номер «Студентського економічного листка»
Світ побачив перший номер нового періодичного студентського видання на ім’я «Студентський економічний листок» («СЕЛ»). Тема пілотного випуску – «Нобелівські читання з економіки». Підготовкою листка займаюся хлопці та дівчата зі Студентського економічного товариства «Golden Capital», що діє при кафедрі фундаментальних економічних дисциплін. Періодичність виходу листка – щомісячна. Тема наступного випуску: «Новорічний happy present 2016». Запрошуємо талановитих і небайдужих!
Святковий семінар до Міжнародного дня бухгалтера
Бухгалтеру шана і низький уклін! Ти справи вирішуєш з різних сторін! На тебе рівняється ціла держава І весь колектив НАСОА – сурмить тобі «СЛАВА»! 10 листопада в Національній академії статистики, обліку та аудиту відбувся святковий семінар який був приурочений Міжнародному дню бухгалтера. Організаторами семінару виступили кафедри бухгалтерського обліку та теорії бухгалтерського обліку, спільно з студентами 3-5 курсів факультету «Обліку та аудиту». У семінарі взяли участь: ректор, проректори, декани, завідувачі кафедр, професорсько-викладацький склад, працівники бухгалтерії, студенти. Відкрив семінар ректор НАСОА – доктор наук з державного управління, професор, член-кореспондент НАН України, заслужений економіст України Осауленко Олександр Григорович. Він провів невеличкий екскурс в історичне минуле, яке стало передумовою святкування Міжнародного дня бухгалтера. 10 листопада 1494 року у світ вийшла книга під назвою «Все про арифметику, геометрії і пропорції», яка згодом стала фундаментом, на якому збудували сучасну теорію бухгалтерського обліку. Автором праць значиться Лука Пачиоли (Пачолі), повне ім’я звучить як Фра Лука Бартоломео де Пачолі. А раніше, за 50 років до цього, Іоанн Гутенберг винайшов книгодрукування окремими металевими буквами і знаками, і відомо, що друкування книги в той час обходилось надзвичайно дорого. Луку Пачіолі називають «батьком бухгалтерії», хоча він не був ні винахідником, ні розробником системи бухгалтерії. Він усього лише описав методи, які використовували у своїй роботі венеціанські торговці в період італійського Ренесансу. Завідувач кафедри бухгалтерського обліку, доктор педагогічних наук, професор Теловата Марія Теодозіївна розповіла присутнім про значимість і відзначення свята в Україні так і в зарубіжних країнах. Свято «рахівників» – визначна подія для світової громадськості. Бухгалтерія – одна з точних і найважливіших професій. Без бухгалтерів зараз не можливо уявити собі життя, адже бухгалтерія так чи інакше стосується кожної цивілізованої людини. Від блискучих знань і досвіду наших бухгалтерів залежить робота будь-якої економіки. Марія Теодозіївна нагадала, що в Україні День бухгалтера відзначають щорічно 16 липня. Дата була обрана не випадково. Справа в тому, що саме 16 липня 1999 року прийнято Закон України «Про фінансову звітність та бухгалтерський облік в Україні». В Білорусі відзначається народне свято – День бухгалтера – 18 листопада, в Казахстані – 6 жовтня, в Узбекистані – 9 грудня. Модератором святкового семінару була студентка НАСОА (IV-й курс, напрям підготовки «Облік та аудит») – Черненька Вікторія, яка на високому рівні підготувала «Бухгалтерський батл» в якому приймали участь дві команди – студенти 4 курсу спеціальності «Облік та аудит» (переможцям конкурсу було вручено сертифікати) та відеоролик – інтерв’ю з професорсько-викладацьким складом та працівниками бухгалтерії. Музичне вітання – пісні «Бухгалтер» та «Калина» прозвучали для присутніх семінару у виконанні студентки 4-го курсу спеціальності «Облік та аудит» Людмили Борисенко. У цей святковий день звучали привітання на адресу працівників бухгалтерії та викладачів кафедр бухгалтерського обліку, теорії бухгалтерського обліку та кафедри аудиту. На завершення семінару всім бухгалтерам-практикам було вручено пам’ятні сувеніри та гарні квіти.
В НАСОА відбувся круглий стіл, присвячений розвитку бухгалтерського обліку в Україні
В Національній академії статистики, обліку та аудиту відбувся круглий стіл на тему «Розвиток бухгалтерського обліку в Україні: теорія, історія, перспективи». Організаторами круглого столу виступили кафедра теорії бухгалтерського обліку спільно з кафедрою аудиту та кафедрою бухгалтерського обліку НАСОА. Подія відбулась 20 жовтня 2015 року і була приурочена 65-річчю професора кафедри теорії бухгалтерського обліку Пархоменка Валерія Миколайовича – відомої людини в світі бухгалтерського обліку, доктора економічних наук, професора, Заслуженого економіста України. 18 жовтня 2015 року свій Ювілей відзначив відомий вчений і методолог у сфері бухгалтерського обліку і аудиту, заслужений економіст України, доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України, основоположник створення системи бухгалтерського обліку сучасної України, активний сподвижник становлення незалежного аудиту в Україні, почесний член Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України, професор кафедри теорії бухгалтерського обліку Національної академії статистики, обліку та аудиту – Валерій Миколайович Пархоменко. Вела засідання доктор економічних наук, професор Малюга Наталія Михайлівна. Метою круглого столу було обговорення актуальних проблем бухгалтерського обліку науково-педагогічними працівниками разом зі студентами, аспірантами та докторантами; сприяння підвищенню престижу бухгалтерської професії в сучасному суспільстві. У засіданні круглого столу взяли участь: ректор, проректори, декани, завідувачі кафедр факультету обліку та аудиту, професорсько-викладацький склад, студенти, аспіранти, докторанти НАСОА, а також гості з інших ВНЗ і організацій: Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Національної академії аграрних наук, Вінницького фінансово-економічного університету, Житомирського державного технологічного університету, Житомирського національного агроекологічного університету, Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» (м. Київ), Національного університету державної податкової служби (м. Ірпінь), газети «Все про бухгалтерський облік», МГО «Янг Дженерейшн» (Young Generation), ТОВ «Ес.-Сі.-Ай.-Консалтинг», ТОВ «Сент-Медіком». Про доповіді заявили 24 учасники, взяли учать 45 осіб, було проголошено й обговорено 10 доповідей. Відкрив засідання Ректор НАСОА – доктор наук з державного управління, професор, член-кореспондент НАН України, заслужений економіст України Осауленко Олександр Григорович, який побажав учасникам плідної роботи та привітав Валерія Миколайовича Пархоменка з 65-річчям. Доповідь «Розвиток бухгалтерського обліку в Україні» проголосив ювіляр – Валерій Миколайович. Вчений зосередив увагу на основних напрямах розвитку бухгалтерського обліку в Україні в спектрі стратегії економічного розвитку бізнесу, серед яких: розширення переліку об’єктів бухгалтерського обліку; трансформація основної мети фінансової звітності; застосування МСФО та зміна концептуальних підходів до організації та ведення бухгалтерського обліку; удосконалення нормативного регулювання бухгалтерського обліку; підвищення рівня підготовки облікових кадрів через удосконалення управлінської компоненти та розвиток професійного судження; удосконалення організації бухгалтерського обліку в частині розширення повноважень бухгалтерів шляхом їх участі в управлінні; використання можливостей бухгалтерського обліку для вирішення завдань економічного розвитку на мікро- та макрорівні. Декан факультету економіки АПК Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, кандидат економічних наук, професор, завідувач кафедри обліку, аналізу і аудиту в АПК Коцупатрий Михайло Миколайович звернув увагу на питання вдосконалення обліку пайового капіталу у виробничих кооперативах. Доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НААН, віце-президент Національної академії аграрних наук України, заслужений діяч науки і техніки України Жук Валерій Миколайович розповів про основні аспекти застосування інституціональної теорії у вирішенні проблем розвитку бухгалтерського обліку. Від імені Федерації бухгалтерів і фінансистів АПК разом з начальником відділу ННЦ «ІАЕ» кандидатом економічних наук, старшим науковим співробітником Мельничуком Борисом Вікторовичем вручив Пархоменку Валерію Миколайовичу медаль Федерації аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК «За професійні заслуги II ступеня». Шеф-редактор газети «Все про бухгалтерський облік» Степовий Олександр Георгійович висловив свій погляд на перспективи бухгалтерського обліку з урахуванням сучасних тенденцій розвитку суспільства та економіки. Звернув увагу на роль сучасного бухгалтера та вимоги до нього – обов’язкове знання сучасних інформаційних технологій та фахових іноземних мов, як мінімум економічної англійської. Історичний екскурс щодо розвитку бухгалтерського обліку на теренах України та інших держав зробила в своєму виступі кандидат економічних наук, доцент, докторант Житомирського державного технологічного університету, директор ТОВ «Ес.Сі.Ай.-Консалтинг» Боримська Катерина Павлівна. На питаннях філософського аналізу методів наукового пізнання зосередив увагу доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін НАСОА, заслужений працівник освіти України Надольний Іван Федотович. Пізнавальним для всіх учасників було трактування Іваном Федотовичем поняття методології в гносеологічній та праксеологічній площинах, зважаючи на те, що люди в своїй діяльності використовують це поняття як при здійсненні наукових досліджень, так і працюючи у департаментах методології, наприклад, бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України. Студентка НАСОА (IV-й курс, напрям підготовки «Облік та аудит»), заступник голови МГО «Янг Дженерейшн» Черненька Вікторія Василівна у своєму виступі звернула увагу присутніх на одне із нагальних практичних питань, що стосуються майже кожного, – податок на нерухомість – підвищення податку на нерухомість як стимул затримки введення в експлуатацію житлових будинків: обліковий аспект. Інтегрованому обліку як інформаційній системі управління підприємницькою діяльністю присвятив свій виступ доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри аудиту НАСОА Корінько Микола Данилович. У дискусію щодо елементів інтегрованого обліку вступив доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, заслужений професор ЖДТУ, завідувач кафедри обліку та аудиту Вінницького фінансово-економічного університету Бутинець Франц Францович. Вчений свою увагу зосередив на бюджетуванні як складовій підсистемі інтегрованого бухгалтерського обліку. Підсумок круглого столу з виступом «Облікова парадигма XXI століття: підходи та інтерпретації» підвів доктор економічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи НАСОА Шевчук Володимир Олександрович. Вчений наголосив на трьох точках опори (основах) такої парадигми: перша – теоретична економія, яка в XXI ст. має розглядатись як синтез фізичної, заснованої на природничих засадах, і політичної економії, прикметникова ознака якої розкриває її сутність; друга – облік як складова управління – враховуючи, що основою управління можна вважати кібернетику, то базуючись на економічній теорії можна говорити про синтез фізичної економії та кібернетики (Сергій Подолинський та Броніслав Трентовський – XIX ст., академік Володимир Вернадський та Норберт Вінер – перша половина XX ст., академік Віктор Глушков і Микола Руденко – друга половина XX ст.); третя – новітня методологія обліку, яка має базуватися на метрології, сполученій з фізичною економією, де еталоном вартості виступатиме тонна або центнер пшениці. Український подвижник фізичної економії Герой України Микола Руденко визначав сучасну світову економічну науку як таку, «від якої залежить життя на Землі», а також був науково переконаним, що запровадження тонни (або центнера) пшениці як еталона вартості дозволятиме урятувати від голодної смерті сотні мільйонів землян. З огляду на це вважаємо, що бухгалтерський облік у ХХІ ст. має розвиватися в руслі формування й утвердження рятівного економічного знання. Під час обговорення питань учасники круглого столу дійшли висновку про доцільність організації та проведення подібних заходів, про необхідність пропаганди бухгалтерської професії, відзначення Міжнародного дня бухгалтера 10 листопада 2015 року, привітали присутніх представників сфери статистики з професійним святом – Міжнародним днем статистики.
Відбувся круглий стіл «Нобелівські читання 2015»
Кафедра фундаментальних економічних дисциплін НАСОА разом із студентським економічним товариством «Golden Capital» 27 жовтня 2015 року провели круглий стіл з нагоди чергового присудження однієї з найпрестижніших міжнародних премій – Нобелівської. У роботі круглого столу були висвітлені питання, які охопили всю сферу Нобелівських вручень – від історії виникнення до сьогоднішнього часу. Учасниками круглого столу були як студенти, так і викладачі Академії. Щодо історії виникнення та методики присудження Нобелівських премій виступив професор Володимир Олександрович Шевчук та студенти Володимир Шибецький, Ольга Уманець, Яна Дробченко. закрити Тема круглого столу була висвітлена в першому випуску Студентського економічного листка. Цікаві факти щодо нобелівських лауреатів висвітлив професор Володимир Павлович Пантелеєв. Студенти Тигран Макян, Оксана Півньова, Наталія Колісецька та Інна Кравчук із задоволенням продовжили обговорення теми. Лауреатам Нобелівської премії з фізики, медицини та літератури було також приділено багато уваги. Професор Федір Васильович Моцний, науковий співробітник Юрій Олександрович Бутко та студенти Анастасія Кулай, Ольга Старинець, Надія Зданавічуте достойно висловилися щодо преміантів вищезазначених галузей. Усіх присутніх зацікавила так звана «Шнобелівська премія». З питання того, курйоз це чи наука, на засіданні круглого столу виступила студентка Алла Чорноус. Учасники круглого столу зачепили найактуальніші питання цієї сфери, розгорнуто доповідали по кожній темі та активно дискутували щодо висловлених думок.
Останні новини
Всеукраїнському тестуванні з фінансової грамотності
4 листопада 2024 року з нагоди 100-річчя Всесвітнь
Вітаємо нашу збірну команду з волейболу з перемогою!
9 листопада 2024 року, на базі спортивного комплек