В даний час Академія працює над наступними грантовими проектами:

 • Програма розвитку лідерського потенціалу університетів України 2015-2018 (Інститут вищої освіти АПН України разом із Британською Радою).
 • Модуль Жана Моне щодо популяризації ідей Європейського союзу в Академії.
 • Key Action 1 Erasmus+ – обмін студентами та викладачами в рамках програми Еразмус+ з університетом Жешува (Польща).

Цікаві івенти для студентів

Ми закликаємо вас до відправки своїх заявок на семінар, з метою розробки набору керівних принципів щодо запобігання корупції для вищих навчальних закладів. Семінар, який фінансується Німецькою Службою Академічного Обміну (DAAD), відбудеться в Брюсселі (Бельгія) і Ессені (Німеччина) з 09.07.2018 по 18.07.2018. Ми запрошуємо молодих вчених і фахівців в галузі освіти з Німеччини, Грузії, Молдови та України.

Робоча мова – англійська.

Термін подачі заявок: до 02.02.2018

Додаткова інформація.

Deutsche Bundesstiftung Umwelt

Німецький Федеральний Фонд Охорони Навколишнього Середовища Deutsche Bundesstiftung Umwelt у 2018-му році оголошує стипендію на фахову практику у Німеччині

 • в будь-якій області науки;
 • для випускників ВУЗ-ів, молодих дипломованих спеціалістів, аспірантів, які займаються дослідженнями та охороною навколишнього середовища і природи, охороною пам’яток;
 • 6-12 місяців,
 • до науково-дослідних інститутів, університетів, державних управлінь, громадських організацій, корпорацій.

Стипендія включає в себе:

 • 3 тижневі інтенсивні курси німецької мови;
 • медичне страхування;
 • на перебування у Німеччині, на витрати для подорожування і участі у фахових конференціях – 1250 євро на місяць.

Термін подання заявки на німецькій або англійській мові: 10 березня 2018 року.

Стипендіальна програма DBU MOE, Стипендія для отримання фахової практики в Німеччині, Пропонована структура плану дослідження.

Шоста щорічна виставка вищої освіти в США

16 жовтня 2017
14:00 – 18:00
НСК “Олімпійський”
Вул. Вел. Васильківська 55

На виставці ви дізнаєтеся як здобути вищу освіту в США, поспілкуєтеся з представниками вищих навчальних закладів та отримаєте поради від професійних радників EducationUSA, а також, зможете задати свої питання представникам провідних університетів США.

 • 11 університетів учасників;
 • 1000+ відвідувачів щороку;
 • 20+ років роботи в Україні.

Дослідницькі гранти від уряду Швейцарії

Уряд Швейцарії виділяє гранти для молодих науковців, які бажають здійснювати наукові дослідження в наукових та освітніх установах Швейцарії.

Аспірантура з покриттям витрат проживання, медичного страхування, перельоту та щомісячної стипендії.

Дедлайн – грудень (щороку).

Літня школа лідерства у США, Каліфорнія, для бакалаврів

До участі у школі запрошуються студенти-бакалаври, зацікавлені у міжнародних відносинах, дипломатії, міжнародному економічному розвитку.

Покриття витрат проживання, транспорт, програмний матеріал,  перельоту, медичного страхування.

Повні стипендії на навчання у Вестмінстерському університеті

Щороку університет Вестмінстера (University of Westminster) пропонує бакалаврські стипендії для іноземних студентів. Критеріями відбору є академічна успішність кандидата, потенціал та необхідність фінансової допомоги.

 • Спеціальності: всі спеціальності, окрім медицини
 • Рівень: бакалавріат
 • Розмір гранту: покриття витрат на навчання, проживання, стипендія та тревел-грант

Необхідні документи:

Слід заповнити онлайн-заявку, додавши до неї мотиваційний лист і рекомендацію від викладача, вчителя або працедавця.

Дедлайн – 1 травня (щороку).

Контактна інформація:

University of Westminster
Cavendish House
101 New Cavendish Street
London W1W 6XH
United Kingdom
T: +44 (0)20 7911 5000 ext 66257/66258/66259
E: scholarships@westminster.ac.uk

Можливості залучення грантового фінансування для НАСОА

Грантове фінансування поділяється на:

 • Гранти для наукових колективів;
 • Гранти для організацій;
 • Індивідуальні гранти.

Основними передумовами успішної грантової діяльності є наявність таких інформацій та обставин:

 • Опис профілю компетентності організації та експерта (тоді потенційні партнери матимуть основу для запрошення нас чи експерта до можливого проекту);
 • Для наукових грантів:
  • колектив науковців, які мають міжнародні наукові публікації;
  • зареєстровані у професійних соціальних мережах (наприклад LinkedIn чи Scientific Sosial Community);
  • беруть участь у міжнародних і національних конференціях;
  • досліджують актуальні проблеми світової економіки, що збігається з пріоритетами грантових програм;
  • мають широке коло професійних контактів та готові інвестувати свій час у підготовку проектних пропозицій;
 • Здатність сформулювати проектну ідею (ідеї), які б відповідали потребам визначених цільових груп (до 1-2 сторінок, тоді на основі цього можна цілеспрямовано шукати партнерів);
 • Активна діяльність з метою промоції проектного потенціалу організації і як результат – знаходження потенційних партнерів. Важливо також обговорити питання спільних проектів із тими організаціями, з якими уже встановлено контакти в рамках попередніх конференцій, зустрічей;
 • Успішну грантову історію;
 • Заготовлені проектні пропозиції для постійно діючих конкурсів;
 • Безперервний стаж роботи у певному напрямку (має здійснюватися діяльність незалежно від фінансування);
 • Наявність актуального конкурсу, програми, цілі яких будуть збігатися з нашими проектними ідеями та можливостями.

Важливі грантові програми, на які варто готувати пропозиції

№ пор. Назва програми Тип Опис
1 Erasmus+ Освітня Нова програма ЄС в галузі освіти/, підготовки, молоді та спорту на період 2014-2020 рр. Для країн-партнерів програми (включаючи Україну) відкривається низка можливостей для студентів, дослідників, працівників вищих навчальних закладів, молодіжних організацій та інших інституцій. Усі ці можливості фінансуються Європейським Союзом. Програма працює за трьома ключовими напрямами діяльності:

 • КА1: Навчальна мобільність;
 • КА2: Співпраця задля інновацій та обміну кращими практиками (Стратегічні партнерства, Альянси знань та Розвиток потенціалу);
 • КА3: Підтримка реформування.
2 Горизонт 2020 Наукова Проект ЄС з досліджень та інноваційної діяльності. Він триватиме з 2014 року до 2020 року з загальним бюджетом близько 70 млрд євро. Проект Горизонт 2020 покликаний об’єднати всі сучасні європейські ініціативи з досліджень та інновацій, які фінансуються через Рамковий проект із з досліджень та інноваційного розвитку (РП), Рамковий проект із конкурентоспроможності та інновацій (СІР) та Європейський інститут інновацій та технологій (ЕІТ). Таким чином, поєднуючи три окремі програми відбувається об’єднання галузі досліджень та інновацій. У той же час Горизонт 2020 робить акцент на соціальні виклики та дає більший доступ для усіх компаній, університетів, інститутів у країнах ЄС та за його межами.
3 Міжнародне агентство з розвитку культури, освіти і науки Наукова Міжнародне агентство з розвитку культури, освіти і науки (IADCES) оголошує проведення конкурсу на отримання дослідницьких грантів в 2015-2016 навчальному році. Довгостроковим завданням програми є підтримка розвитку наукових досліджень у різних країнах світу. Бюджет конкурсу 20 млн. євро.

Учасником конкурсу може бути будь-який працівник наукових і освітніх установ, або особа, яка навчається в них. Сфери досліджень – будь-які наукові дисципліни, включаючи математику, матеріалознавство, економіку, право, педагогіку, психологію, фізику, фізичну культуру і здоров’я, філософію, культурологічні дослідження, гендерні дослідження тощо. Заявки приймаються англійською або російською мовами.

4 EERC Наукова Мережа EERC надає підтримку для проведення передових досліджень, спрямованих на вирішення актуальних проблем, організовує тренінги та дослідницькі семінари, сприяє діалогу між представниками наукової спільноти і тими, хто формує політику та приймає рішення.

Мережа EERC здійснює фінансування передових досліджень для вирішення актуальних проблем через проект із грантових змагань, які проводяться двічі на рік, і тендери на дослідницькі проекти з окремих напрямків.

Консорціум економічної освіти та досліджень був створений у 1995 р. з метою виховання нового покоління вчених-економістів, сприяння реформі економічної освіти та розвитку економічної науки в країнах СНД. Координацію діяльності дослідницької мережі EERC здійснює секретаріат, який знаходиться в Києві.

5 Гранти від посольства США Наукова Назва конкурсу – «Загальний конкурс сприяння демократії».

 • Цілі – економічні реформи: сприяння ініціативам у сфері ринкової економіки, розвиток малого та середнього бізнесу, реформи в аграрному секторі; підтримка зв’язків між громадськістю та приватним сектором; лобіювання податкової реформи та інших питань стосовно підприємницької діяльності;
 • Сума гранту: рекомендована від 5000 до 15 000 доларів, максимальна 24 000 доларів США;
 • Термін гранту: 1 рік;
 • Термін: подається впродовж року;

Грант надається громадським організаціям та аналітичним центрам.

6 Канадське агентство міжнародного розвитку Освітня, наукова Метою діяльності Агентства є сприяння країнам, що розвиваються у їх прагненні досягти сталого економічного та соціального розвитку у відповідності до їхніх потреб шляхом співпраці з ними у проведенні заходів, спрямованих на розвиток, надання гуманітарної допомоги і, таким чином, сприяння поширенню соціальної справедливості, міжнародної стабільності та довготривалих відносин на користь світової спільноти, що відповідає політичним та економічним інтересам Канади за кордоном.

Метою програм технічної співпраці Канади із Україною є сприяння успішній інтеграції України до світової ринкової економіки, а також надання допомоги в мирному розвитку демократичної системи врядування на основі верховенства права.

7 Міжнародний фонд «Відродження» Наукова, освітня Міжнародний фонд «Відродження» є однією з найбільших благодійних фундацій в Україні. Фонд оголошує конкурси згідно зі своїми пріоритетами. Суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами.

Галузь інтересів:

 • громадянське суспільство;
 • впровадження ідей демократії;
 • жіночій рух;
 • мистецтво і культура;
 • природничі науки;
 • освіта.
8 Фонд Королеви Ядвіги Освітня Фонд Королеви Ядвіги, заснований у 2002 році при Ягеллонському університеті, надає можливість молодим науковцям і аспірантам з країн Центральної і Східної Європи, держав колишнього Радянського Союзу і Балкан пройти наукове стажування у Кракові (Польща), терміном 1-2 місяці.
9 Європейський науковий фонд Освітня Європейський науковий фонд (European Science Foundation) є недержавною організацією, заснований у Франції у 1974 році, налічує 78 установ, які займаються науковою діяльністю в 30 країнах Європи. Фонд координує та підтримує європейські дослідницькі консорціуми.

Науковцям країн колишнього СРСР надаються:

 • гранти на проведення семінарів, конференцій, наукових досліджень;
 • можливість взяти участь у діяльності Фонду (за запрошенням).

Фонд підтримує дослідження у галузі технічних, природничих, гуманітарних і соціальних наук. Напрям дослідження повинен бути актуальним для європейського наукового простору та мати практичний результат.