Національний центр обліку та аудиту

Національний центр обліку та аудитуНаціональний центр обліку та аудиту (надалі – Центр) був створений 10 грудня 1993 року як відповідь на прийнятий Закон України «Про аудиторську діяльність». В той час, згідно закону, була створена Аудиторська палата України (АПУ) та законодавчо закріплена вимога щодо обов’язкової сертифікації аудиторів. Саме на організацію та проведення разом із АПУ підготовки до сертифікації та проведення відповідних іспитів і був націлений Центр. У період з 1993 по 2001 рр. Центр був практично єдиним закладом, який готував майбутніх аудиторів до сертифікації. На сьогодні майже половина практикуючих в Україні аудиторів навчалася у Центрі та здавала іспити нас сертифікат серії «А» та «Б». І тільки з утворенням АПУ у 2001 році власного навчального центру «Статус», Центр втратив монополію на підготовку аудиторів.

У створенні Центру величезну роль зіграв його перший керівник Гарольд Вікторович Корнієнко, яки і керував Центром з дати заснування до 2008 року. В легалізації Центру йому допомагали так би мовити «батьки-засновники»: Іван Ісакович Пилипенко та Олександр Опанасович Жук.

Серед перших викладачів Центру слід згадати видатних науковців та організаторів обліку та аудиту в Україні, як О.С. Бородкін, В.І. Єфіменко, В.В. Сопко, Н.І. Морозова, А.В. Алєксєєва, А.М. Кузьмінський, О.А. Петрик та ряд інших фахівців. В кінці 90-х років минулого століття в Центрі працювали В.П. Пантелєєв, О.Ю. Редько, С.А. Кириленко, Т.О. Каменська, І.Г. Крупельницька, з яких в наступному почала формуватися наукова школа аудиту НЦОА.

Контактна інформація

закрити

Кабінети №47 / №48, вул. Підгірна, 1, НАСОА, м. Київ, Україна, 04197

телефони / факс: +380 (44) 484-47-76, +380 (68) 040-36-95
e-mail: ncaa@nasoa.edu.ua