17 жовтня 2016 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту відбулась III Міжнародна науково-практична конференція «Стратегія розвитку України: економічний та гуманітарний виміри», яка присвячена пам’яті першого ректора Академії, доктора економічних наук, професора, заслуженого економіста України Івана Ісаковича Пилипенка.

У Конференції прийняли участь представники наукової та ділової еліти України і зарубіжних країн – Вірменії, Грузії, Польщі, США та Франції, понад 137 авторів опублікували свої виступи у Збірнику тез.

Конференцію відкрив ректор Національної академії статистики, обліку та аудиту, доктор наук з державного управління, професор, член-кореспондент НАН України, заслужений економіст України Олександр Григорович Осауленко.

На пленарному засіданні виступила доктор економічних наук, професор, академік НАН України, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Лібанова Елла Марленівна з доповіддю на тему «Соціальний вимір нерівності в Україні».

Серед зарубіжних учасників велику зацікавленість викликала доповідь доктора економічних наук, професора, екс-прем’єр міністра Вірменіії, депутата парламенту Вірменії Гранта Багратяна, яка була присвячена порівняльному аналізу економік країн східного партнерства.

Президент компанії Benteler Distribution Кароль Борицкі (Польща) представив доповідь на тему «Аудит соціальної відповідальності бізнесу на прикладі металургійної галузі».

Представники Міністерства фінансів України – Чумакова Ірина Юріївна та Король Володимир Миколайович розповіли про роль внутрішнього аудиту в Україні та проблеми запровадження в органах державної влади управлінського контролю європейського зразка.

Серед інших учасників Конференції були представники Київського політехнічного інституту, ДВНЗ «Університет банківської справи», ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», ДННУ «Академія фінансового управління», Національного авіаційного університету, Київського національного торговельно-економічного університету, Житомирського національного агроекологічного університету, Харківського національного університету імені Каразіна, Тернопільського національного економічного університету, Вінницького фінансово-економічного університету.

Проведення Конференції «Стратегія розвитку України: економічний та гуманітарний виміри» стало доброю традицією Академії, яка вшановує пам’ять першого ректора, видатного організатора науки Пилипенка Івана Ісаковича. Цей захід привертає увагу відомих вчених і практиків України і зарубіжних країн, які обмінюються досвідом і розпочинають активну співпрацю у сфері науки та освіти.