Відбувся майстер-клас від головного бухгалтера державного підприємства «Антонов»

Відбувся майстер-клас від головного бухгалтера державного підприємства «Антонов»

4 квітня 2017 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту за ініціативи факультету обліку і аудиту, кафедри теорії бухгалтерського обліку, кафедри бухгалтерського обліку відбувся майстер-клас, який провів для студентів та викладачів головний бухгалтер ДП «Антонов», Заслужений економіст України, кандидат економічних наук Мельничук Микола Георгійович.

Тема зустрічі – «Бухгалтер в управлінні підприємством: знання, досвід, етика, комунікації».

Захід відкрив перший проректор НАСОА доктор економічних наук, професор Редько Олександр Юрійович.

Державне підприємство «Антонов» (колишній Авіаційний науково-технічний комплекс імені Олега Костянтиновича Антонова або АНТК імені О. К. Антонова) – український авіабудівний концерн, що об’єднує конструкторське бюро, комплекс лабораторій, експериментальний завод та випробувальний комплекс, для розробки та сертифікації літаків. З 4 квітня 2015 року входить до складу державного концерну «Укроборонпром».

Історія діяльності цього підприємства починається з 1946 року зі створення Дослідного Конструкторського Бюро (ДКБ-153) на Новосибірському авіаційному заводі із завданням побудувати сільськогосподарський літак СХ-1 (Ан-2), перший політ якого відбувся 31 серпня 1947 року. З 1952 року ДКБ переїжджає до Києва, де розпочинається серійне виробництво АН-2.

Багатою на розробки повітряного (і не лише) транспорту є діяльність підприємства.

Минулої п’ятниці, 31 березня 2017 року, був піднятий в повітря новий літак АН-132Д, на випробуванні якого був присутній Президент України.

Микола Георгійович Мельничук, зважаючи на власний досвід роботи на ДП «Антонов» на посаді бухгалтера з 1987 року та головного бухгалтера з 1993 року, поділився своїм баченням ролі бухгалтера в управлінні підприємством, особливостями роботи головного бухгалтера на чолі бухгалтерської служби, кількість бухгалтерів у якій налічує 250 осіб; важливості бухгалтерських знань у розв’язанні господарських ситуацій; важливості вміння бухгалтера розкласти факт господарського життя на найелементарніші складові – господарські операції, зафіксувати їх у документах, обов’язково перевіряючи документ за формою, змістом та логікою; комплексно бачити та розуміти діяльність підприємства на підставі бухгалтерської інформації; співпраці бухгалтера з юридичними, фінансовими та планово-економічними службами; значенні особистості бухгалтера у відстоюванні інтересів підприємства у судах та у досудових процесах, етичних аспектах професії бухгалтера.

Виступ Миколи Георгійовича й наведені приклади із життя та досвіду викликав жвавий інтерес як у студентів, так і викладачів. Завідувач кафедри теорії бухгалтерського обліку д.е.н., проф. Малюга Наталія Михайлівна, завідувач кафедри бухгалтерського обліку д.пед.н., проф. Теловата Марія Теодозіївна, професор кафедри теорії бухгалтерського обліку д.е.н., проф. Пархоменко Валерій Миколайович, викладачі кафедри теорії бухгалтерського обліку к.е.н, доц. Цвєткова Надія Михайлівна, к.е.н. Шкуліпа Людмила Володимирівна, доцент кафедри Хоруженко Олена Іванівна, к.філол.н., доц. Олександрова Галина Мевлютівна, а також найактивніші студенти цікавились різними аспектами діяльності як бухгалтерії, яку очолює наш гість, так і підприємства в цілому, на що отримали високопрофесійні й пізнавальні відповіді.

Із заключним  словом  виступив  перший проректор Редько Олександр Юрійович, який  підвів підсумки проведеного майстер-класу.

Домовленістю про подальшу співпрацю завершилась ця цікава зустріч, зокрема, через можливість проходження студентами Академії виробничої та переддипломної практики на ДП «Антонов», ознайомлення з організацією та особливостями роботи бухгалтерії, проведення тематичних майстер-класів для студентів та викладачів у майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *