1 квітня 2025 р., в рамках профорієнтаційної робот
Новини кафедри

Презентація Академії на освітній виставці в Республіці Ботсвана
25-27 березня 2025 року в межах освітньої виставки, яка проводилась в Республіці Ботсвана за підтримки місцевого Міністерства освіти, доцентом кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління Національної академії статистики, обліку та аудиту кандидатом наук з державного управління Воробйовим С.В., який на даний час працює при Посольстві України в Республіці Ботсвана, була представлена НАСОА та надана інформація щодо спеціальностей та освітніх програм для потенційних абітурієнтів, які взяли участь у виставці.

Стажування в Лабораторії міжнародного регіонознавства за програмою “Стратегічна автономія та конкурентоспроможність ЄС в новій глобальній економіці” проєкту Еразмус+
Стажування в Лабораторії міжнародного регіонознавства за програмою “Стратегічна автономія та конкурентоспроможність ЄС в новій глобальній економіці” проєкту Еразмус+ Модуль Жан Моне “Конкурентоспроможність Європи в новій глобальній економіці” EuСompet Університету імені Альфреда Нобеля. З 11 листопада 2024 р. по 24 лютого 2025 р. завідувач кафедри статистики, ІТ та математичних методів в економіці, к.е.н., доцент – Горобець О.О. та к.е.н., доцент, доцент кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління – Гринчак Н.А. успішно пройшли професійне і науково-педагогічне стажування в Лабораторії міжнародного регіонознавства за програмою “Стратегічна автономія та конкурентоспроможність ЄС в новій глобальній економіці” проєкту Еразмус+ Модуль Жан Моне “Конкурентоспроможність Європи в новій глобальній економіці” EuСompet Університету імені Альфреда Нобеля. Під час стажування Горобець О.О. та Гринчак Н.А. відвідали вебінари та тренінги в рамках дискусійних панелей: Єдиний ринок як ключовий актив ЄС і рушій його конкурентоспроможності; Нова глобальна економіка чистої енергії; Сильніша цифрова промислова Європа.

І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Маркетинг»
На кафедрі менеджменту, маркетингу та публічного управління Національної академії статистики, обліку та аудиту 6 березня 2025 року відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Маркетинг». У заході прийняли участь студенти ІІ та ІІІ курсів Обліково-статистичного та Фінансово-економічного факультетів. За результатами проведеного заходу учасники зайняли такі місця: І місце – Гарькавий Богдан (група 23.07) ІІ місце – Топчій Валерія (група 23.05) ІІІ місце – Григоращенко Марина (група 23.06) ІV місце – Лаптєва Владислава (група 23.01) та Мілевська Євгенія (група 23.06) Змагання проводилися в онлайн форматі на Moodl-платформі Національної академії статистики, обліку та аудиту, де для учасників були створені безпечні й комфортні умови.

І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Менеджмент»
4 березня 2025 року кафедрою менеджменту, маркетингу та публічного адміністрування НАСОА було організовано та проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Менеджмент». В Олімпіаді взяли участь здобувачі вищої освіти ІІ шести освітньо-професійних програм: «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Прикладна статистика та бізнес-аналітика», «Публічне управління та адміністрування», «Фінанси банківська справа та страхування», «Облік, аудит та оподаткування» та «Маркетинг і реклама». Конкурсне завдання включало два блоки: тестування, що містило 50 тестових запитань для комплексної перевірки знань здобувачів вищої освіти з теоретичного матеріалу дисципліни, а також два практичні завдання, які оцінювали вміння застосовувати набуті знання на практиці, формулювати власну позицію, обґрунтовувати та аргументувати свої ідеї та підходи до вирішення ситуаційних завдань. Роботи учасників олімпіади перевірило кваліфіковане журі. Відповідно до результатів виконаних завдань, перемогу в Олімпіаді з дисципліни «Менеджмент» здобули: І місце – Мілевська Євгенія (студентка ІІ курсу освітньо-професійної програми «Маркетинг та реклама»); ІІ місце – Кузнецов Іван (студент ІІ курсу освітньо-професійної програми «Облік, аудит та оподаткування») ІІІ місце – Топчій Валерія ( студентка ІІ курсу освітньо-професійної програми «Прикладна статистика та бізнес аналітика») Вітаємо наших переможців! Ми горді студентами НАСОА, які взяли участь в Олімпіаді та показали відмінні знання з дисципліни «Менеджмент»! Бажаємо всім подальших успіхів у науковій діяльності та нових творчих досягнень!

Відбувся круглий стіл на тему «Інновації у молочному комплексі України»
Сьогодні, 21 листопада 2024 р. відбувся круглий стіл на тему «Інновації у молочному комплексі України», організований кафедрою менеджменту, маркетингу та публічного управління НАСОА. Під час заходу, Ліпський Юрій Володимирович, к. е. н., доцент кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління розповів про сучасний стан розвитку молочної галузі України, зміни обсягів виробництва та реалізації молока за останні роки, динаміку цін, обсяги та напрями експорту та імпорту молоковмісних продуктів та як ці зміни обумовлені війною в Україні. Радько Віталій Іванович, д.е.н, професор, старший технічний радник проєкту сільськогосподарського підприємництва Swisscontact, ознайомив учасників зустрічі із сучасними трендами в молочному секторі, акцентував увагу на особливостях впровадження інновацій в у цій сфері в Україні з урахуванням світового досвіду. У заході взяли участь здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня освітніх програм «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Публічне управління та адміністрування», «Маркетинг та реклама», а також другого (магістерського) рівня – ОП «Міжнародний менеджмент» та члени студентського наукового гуртка «Підкорювачі наукових вершин».

«ШАГ – відновлення історичної справедливості»
18 листопада 2024 року кафедрою фінансів, банківської справи та страхування була організована та проведена гостьова лекція для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», «Прикладна статистика та бізнес-аналітика», «Облік, аудит і оподаткування», «Менеджмент ЗЕД» та другого (магістерського) рівня ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Міжнародний менеджмент» Національної академії статистики, обліку та аудиту. Лекція мала тему «ШАГ – відновлення історичної справедливості», а запрошеним гостьовим лектором виступив Андрій БОЙКО-ГАГАРІН, доктор історичних наук, доцент, старший зберігач фондів відділу «Музей грошей», Управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності, Департаменту комунікацій Національного банку України. Захід викликав значну зацікавленість серед здобувачів вищої освіти, представників адміністрації НАСОА та викладачів. До лекції також долучилися колеги з інших закладів вищої освіти, зокрема Луганського національного університету ім. Т.Г.Шевченка та Державного податкового університету. Лекція відбулася в рамках вивчення освітніх компонентів «Гроші та кредит», «Фінанси», «Банківський бізнес» та «Інвестування». Спікер розповів про історичні аспекти формування грошової системи, звернув увагу на значення фінансової грамотності для суспільства, а також поділився цікавими фактами з історії грошового обігу та прикладами відновлення історичної справедливості. Інформативність, емоційність та доступність викладу забезпечили жвавий інтерес аудиторії, а численні запитання здобувачів вищої освіти свідчили про актуальність теми лекції. Висловлюємо щиру вдячність Андрію Бойку-Гагаріну за цікаву лекцію, професіоналізм та внесок у розвиток фінансової та історичної обізнаності здобувачів. Сподіваємося на подальшу співпрацю!

«Академічна доброчесність як складова наукової етики та освітнього процесу у вищій школі»
13 листопада 2024 року, доцентом кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління Національна академія статистики, обліку та аудиту Наталією Гринчак був організований та проведений захід зі здобувачами першого курсу ОП «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Міжнародний менеджмент» і «Маркетинг та реклама» на тему «Академічна доброчесність як складова наукової етики та освітнього процесу у вищій школі». Під час заходу було розглянуто сутність та фундаментальні цінності академічної доброчесності, її принципи і норми; обговорені можливі прояви академічної недоброчесності та академічна відповідальність за них; доведено до відома здобувачів вищої освіти основні положення Кодексу академічної доброчесності НАСОА та Положення про академічну доброчесність в НАСОА. Акцентовано увагу на тому, що важливим процедурним аспектом дотримання в НАСОА академічної доброчесності є запровадження інструментів протидії її порушенням, зокрема антиплагіатної системи перевірки текстових документів на унікальність. Доведено до відома здобувачів вищої освіти основні аспекти Положення про перевірку академічних та наукових текстів на плагіат в НАСОА. Саме так виховуємо нашу молодь, здатну здобувати якісну освіту та будувати індивідуальну траєкторію особистісного зростання, покладаючись лише на власні сили!

«Основи управління фінансовими ризиками у банках»
11 листопада 2024 року здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти ОП «Міжнародний менеджмент» в межах опанування освітньої компоненти «Ризик менеджмент» та розвитку фахової компетентності пов’язаної із здатністю до використання інструментарію антикризового управління в міжнародному бізнесі відвідали гостьову лекцію організовану кафедрою фінансів, банківської справи та страхування на тему «Основи управління фінансовими ризиками у банках». Запрошеним гостьовим лектором виступила PhD, начальник відділу кредитного ризику, якості, моніторингу та контролю Департаменту управління ризиками АТ «ПРАВЕКС БАНК» Ірина Юріївна ГРОМНИЦЬКА. На зустрічі лектором було визначено сутність ризиків у банківській діяльності, надано відповідь на питання «Чому управління фінансовими ризиками у банках має значення?», приділено увагу моделі управління ризиками у банках та рівням захисту регулятивного капіталу банківських установ, охарактеризовано основні види банківських ризиків, їх взаємозв’язок, розглянуто процес управління ризиками, визначено основні підходи і методи до управління ризиками банків та розкрито основні інструменти управління фінансовими ризиками банківських установ. Інформативно та змістовно лектор поділилася не лише теоретичними знаннями, але й практичними кейсами, що допомогло краще зрозуміти реальний процес управління фінансовими ризиками у банках. Висловлюємо щиру вдячність Ірині Громницькій за цікаву лекцію та дружню атмосферу.

Круглий стіл «Антикризове управління – імператив сучасної економіки»
Сьогодні, 08 листопада 2024 року, відбувся круглий стіл «Антикризове управління – імператив сучасної економіки», співорганізаторами якого були: кафедра економіки та фінансів ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК»; кафедра економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Державного податкового університету; кафедра менеджменту, маркетингу та публічного управління Національної академії статистики, обліку та аудиту. Із вступним словом до учасників звернулись: Румик Ігор Іванович, д.е.н., професор, завідувач кафедри економіки та фінансів ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК», Радіонова Ірина Федорівна, д.е.н., професор кафедри економіки та фінансів ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК», Слюсарева Людмила Валеріївна, д.е.н., професор, завідувач кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Державного податкового університету та Лазоренко Лариса Віталіївна, д.е.н., проф., завідувач кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління Національної академії статистики, обліку та аудиту. Доповіді здобувачів другого (магістерського) рівня ОП «Міжнародний менеджмент» НАСОА викликали великий інтерес та стали предметом активного обговорення та дискусії учасників заходу, на що у підсумках Круглого столу звернули особливу увагу члени організаційного комітету. Максим Хомуха презентував доповідь на тему «Розширення автоматизації та самообслуговування як інструмент регулювання демографічної кризи в Україні: стратегічні можливості для бізнесу», а Владислав Бережний – «Інструменти забезпечення стабільного розвитку бізнесу на досвіді банку з іноземним капіталом». Із заключним словом до учасників події звернулися к.е.н., доцент кафедри економіки та фінансів ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК» Чумаченко Ольга Григорівна, к.е.н., доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Державного податкового університету Калач Ганна Миколаївна та к.е.н., доцент, декан фінансово-економічного факультету НАСОА Пархоменко Вікторія Вікторівна, які відзначили актуальність івенту для обміну досвідом і протистояння викликам часу.

«Financial Analysis and Risk Assessment» («Фінансовий аналіз та оцінка ризиків»)
06 листопада 2024 р. кафедрою менеджменту, маркетингу та публічного управління Національна академія статистики, обліку та аудиту було організовано та проведено гостьову лекцію іноземних лекторів Busmachiu Eugenia, Ph.D., Associate Professor, Academy of Economic Studies of Moldova (Chișinău, Moldova) та Kyriakopoulos Constantine, Ph.D., Associate Professor, Hellenic Open University (Patras, Greece) Тема лекції: «Financial Analysis and Risk Assessment» («Фінансовий аналіз та оцінка ризиків») Мова: англійська Модератор зустрічі – Трушкіна Наталія Валеріївна, доцент кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління, кандидат економічних наук, старший дослідник У заході взяли участь здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня освітніх програм «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Публічне управління та адміністрування», «Маркетинг та реклама», а також другого (магістерського) рівня – ОП «Міжнародний менеджмент» та члени студентського наукового гуртка «Підкорювачі наукових вершин». Учасники заходу обговорили питання пов’язані із застосуванням різних методів оцінки фінансових інструментів, оцінки облігацій та акцій, структури капіталу компанії та пов’язаних з нею концепцій, а також особливостей вимірювання ризиків. Щиро дякуємо іноземним колегам за представлену цікаву інформацію і сподіваємось на продовження тісної співпраці з НАСОА!

«Індивідуальна та групова терапія ПТСР за допомогою терапії прийняття та відповідальності»
Психологічне здоров׳я є одним з найважливіших аспектів реалізації потенціалу особистості. Усвідомлюючи цю тезу, здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня ОПП «Менеджмент ЗЕД» та другого (магістерського) рівня ОПП «Міжнародний менеджмент», разом з кураторами груп – доцентами кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління НАСОА 16 жовтня 2024 року відвідали психологічний вебінар, організований та проведений Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та американським фондом Hearts to Hearts Children’s Foundation. Тема вебінару: «Індивідуальна та групова терапія ПТСР за допомогою терапії прийняття та відповідальності». Вебінар проводив Джеф Голдін – PhD, Клінічний психолог. Здобувачі вищої освіти мали можливість дізнатись про особливості використання терапії прийняття та відповідальності в боротьбі зі стресом, який виник через війну. Ветеран США, клінічний психолог, професор Джеф Холгін поділився власним досвідом, відповів на запитання та прокоментував випадки, які запропонували учасники. Дякуємо за цікаву зустріч!

«What is the likelihood that innovative companies have female CEOs? Evidence From WBES Sample of Enterprises»
09 жовтня 2024 р. кафедрою менеджменту, маркетингу та публічного управління Національної академії статистики, обліку та аудиту було організовано та проведено гостьову іноземної лекторки Alexeeva-Alexeev Inna, Ph.D., Associate Professor, Assistant Lecturer, Department of Business Organization, University of Cantabria (Santander, Spain), Member of Santander Financial Institute SANFI (Santander, Spain). Тема лекції: «What is the likelihood that innovative companies have female CEOs? Evidence From WBES Sample of Enterprises» (Яка ймовірність того, що інноваційні компанії очолять жінки? Докази з вибірки підприємств WBES). Мова: англійська. Модератор зустрічі – Трушкіна Наталія Валеріївна, доцент кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління, кандидат економічних наук, старший дослідник. У заході взяли участь здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня освітніх програм «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Публічне управління та адміністрування», «Маркетинг та реклама», а також другого (магістерського) рівня – ОП «Міжнародний менеджмент» та члени студентського наукового гуртка «Підкорювачі наукових вершин». Дослідження, результати якого були презентовані лектором, отримані з WBES, яка містить 107 026 даних великої кількості компаній із 118 країн, шести великих регіонів за період між 2007 і 2023 роками. Через характер і неоднакову доступність даних авторами для аналізу застосовано логістичну регресію з кластерними стандартними помилками за країнами та роками. Основні тези лекції: Участь жінок на керівних посадах у компаніях все ще залишається в меншості. Жінки частіше займають керівні посади в компаніях, які впроваджують інновації, розробляючи нові продукти для нових ринків та в компаніях сфери послуг. Жінки-генеральні директори частіше зустрічаються в компаніях, де принаймні один із власників є жінкою. Жінки-виконавчі директори частіше зустрічаються в компаніях, розташованих у країнах із вищою гендерною рівністю. Щиро дякуємо лектору за представлену цікаву інформацію і сподіваємось на продовження тісної співпраці з НАСОА!

Година куратора з першокурсниками
Година куратора є важливим чинником проведення інформаційної, адаптаційної, культурно-просвітницької, а найголовніше – виховної роботи в академічній групі. 25.09.2024 р. викладачем кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління Гаврисевич Анною Сергіївною була проведена година куратора зі здобувачами першого курсу ОП «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» та «Маркетинг і реклама». Під час зустрічі обговорили питання, пов’язані з особливостями навчання в НАСОА в умовах війни, провели мозковий штурм, щодо ідей участі груп в Батлі факультетів та коледжів НАСОА «Бунтівний і сміливий жовтень!». Анна Сергіївна поінформувала здобувачів вищої освіти про наукові, культурно-просвітницькі та виховні заходи, які очікують їх у цьому навчальному році. Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері!

Враження здобувачів вищої освіти про участь в програмі обміну Erasmus+
Протягом другого семестру 2023/2024 навчального року здобувачки вищої освіти ОП «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» Новаковець Анна та ОП «Публічне управління та адміністрування» Сагайдачна Дар’я приймали участь в програмі міжнародної мобільності для студентів Erasmus+ навчаючись в WSB Merito Universities in Poznan. Повернувшись додому, в стіни рідної Національна академія статистики, обліку та аудиту, дівчата поділились своїми враженнями від навчання в WSB Merito Universities in Poznan. «Національна академія статистики, обліку та аудиту дала нам можливість на практиці зрозуміли особливості європейської освіти, поринули у світ європейської молоді та зіштовхнулись із різними культурами» – каже Анна. «Повернувшись додому, можу сміливо сказати, що це був дійсно цінний досвід. Інтеграція в університеті пройшла легко, бо система освіти майже ідентична до української: навчальні курси містять лекційний та практичний матеріал, форма навчання була змішаною. Виклад матеріалу відбувався на англійській мові, що дозволило нам розвинути навички та подолати мовний барʼєр». Дар’я згадує, що «адаптація серед студентів відбулась гладко». «Наразі підтримуємо дружній звʼязок з деякими учасниками програми.» – каже вона. «Звісно, без труднощів не обійшлось. В перші тижні ми тільки знайомились з польським суспільством та дізнавались деталі проживання в м. Познань (де купувати квиток на транспорт, які магазини на чому спеціалізуються, як оформити студентський тощо). Проте подібні маленькі виклики допомогли розвинути гнучку адаптацію до будь-яких умов, щоб не загубитись у нашому великому світі).» Любі наші здобувачі вищої освіти, ловіть подібні моменти, не нехтуйте пропозиціями участі в міжнародних програмах та проетах та збагачуйте свій досвід!

«Пріоритети діяльності Міністерства фінансів України під час воєнного стану»
16 вересня 2024 року відбулась зустріч з начальником Управління державної політики у сфері пробірного контролю, документів суворої звітності Міністерства фінансів України Король Володимиром Миколайовичем. Тема зустрічі: «Пріоритети діяльності Міністерства фінансів України під час воєнного стану». У заході взяли участь здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня освітніх програм «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Публічне управління та адміністрування», а також другого (магістерського) рівня –«Міжнародний менеджмент» та «Публічне управління та адміністрування» Під час лекції були висвітлені актуальні питання фінансування державного бюджету, управління державним боргом та формування золотовалютних запасів України. Особливу зацікавленість студенти виявили до проблематики державного регулювання у сфері пробірної діяльності і підтримки гемологічної служби в нашій країні. У дискусії взяли участь здобувачі освіти Заярний Тимур, Похлєба Катерина, Артемчук Карина та інші, а також доцент кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління, кандидат наук з державного управління, доцент Сафронова О.М., декан фінансово-економічного факультету, доцент кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління, кандидат економічних наук, доцент Пархоменко В.В. Щиро дякуємо лектору за представлену цікаву інформацію і сподіваємось на продовження практики профорієнтаційної роботи зі студентами НАСОА!

«Маркетинг і екологічні виклики» та «Маркетинг: сучасні тенденції та перспективи»
19 квітня 2024 року відбулися спільні заходи у форматі круглих столів: «Маркетинг і екологічні виклики» та «Маркетинг: сучасні тенденції та перспективи» кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління Національної академії статистики, обліку і аудиту; кафедри маркетингу Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій та кафедри маркетингу та туризму Маріупольського державного університету. До участі у заході були запрошені науково-педагогічні працівники, представники сфери бізнесу, громадських організацій, студенти, яких цікавлять проблеми, що обговорювалися на засіданні. Основними спікерами заходу були: Балабаниць Анжеліка, доктор економічних наук, професор, завідувачка кафедри маркетингу та туризму Маріупольського державного університету, «Формування маркетингових стратегій сталого розвитку в умовах сучасних викликів»; Мітюшкіна Христина, кандидат економічних наук, доцент, завідувачка кафедри раціонального природокористування та охорони навколишнього середовища Маріупольського державного університету, «Екологічна безпека країн: сучасні виклики та індикатори оцінки»; Долгова Надія, директор Національного природного парку «Меотида», «Наслідки військових дій для природоохоронних територій України». Єсмаханова Алуа, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри маркетингу Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій, «Питання соціальної відповідальності маркетингу»; Супрун Наталія, доктор економічних наук, професор, головний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАН України, співзасновниця екологічного підприємства – ресайклінгової агенції «Reban», «Бізнес-ініціатива в діяльності екологічного підприємства»; Лісютін Антон, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри маркетингу та туризму Маріупольського державного університету, виконавчий директор ОК «Перший київський швейний кооператив», «Впровадження принципів lean-менеджменту на підприємствах легкої промисловості» Проведений маркетинговий аналіз із просування еко-інновацій показує, що передумови розвитку «зеленої» економіки в Україні вже сформовані, але потрібна активна інформаційна підтримка і залучення споживачів до цього процесу. «Зелена» економіка має всі шанси на подальший розвиток в Україні, адже екологічна свідомість суспільства зростає і воно стає більш схильними до збереження як власного здоров’я, так і природного середовища.

Відкриті лекційні та практичні заняття з провідними фахівцями корпорації LINKOS GROUP
Кафедрою фінансів, банківської справи та страхування з 15 березня по 12 квітня 2024 року було організовано проведення 5 відкритих лекційних та практичних занять з провідними фахівцями корпорації Linkos Group, яка є компанію-розробником М.Е.Doc. Спікерами виступали – Ігор Андрійови Аладьїн та Діана Суренівна Агабабян. Організаторами зустрічі виступили: кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Тищенко Дмитро Олександрович та керівник навчального центру корпорації Linkos Group – Кондратюк Марина Олександрівна. Під час занять були розглянуті: історія вітчизняного документообігу, особливості законодавства у цій сфері, еволюція електронного документообігу, порядок формування і реєстрація податкових накладних, формування приміток до фінансової звітності за МСФЗ. Також здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри набули практичний досвід по роботі з системою електронного документообігу М.Е.Doc: формування і обмін видатковими накладними, рахунками, податковими накладними. Були розглянуті особливості налаштування та інсталяції програми М.Е.Doc. Окрема зустріч була присвячена формуванню практичних навичок щодо створення приміток до фінансової звітності за МСФЗ. Студенти та викладачі протестували і перевірили основні характеристики програми і здійснити обмін електронними документами з використанням ЕЦП. У серії зустрічей брали участь студенти фінансово-економічного факультету спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» 3,4 та 5 курсів, спеціальності 073 «Менеджмент» 5 курс, обліково-статистичного факультету спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» 2 курс, спеціальності 051 «Економіка» 5 курс та науково-педагогічні працівники кафедри фінансів, банківської справи та страхування. Щиро вдячні спікерам та організаторам за проведені заходи та чекаємо на наступні лекції 19 і 26 квітня 2024р.!

Студенти першого курсу, співробітники і викладачі НАСОА відвідали Державний гемологічний центр України
Сьогодні, 11.04.2024 р., студенти першого курсу спеціальностей 073 «Менеджмент» та 081 «Право», співробітники і викладачі НАСОА відвідали Державний гемологічний центр України (ДГЦУ) Міністерства фінансів України. ДГЦУ є Уповноваженим органом України в Кімберлійському процесі (колегіальний міждержавний орган, який діє відповідно до резолюцій ООН, направлених на запобігання торгівлі так званими “конфліктними”, або “кривавими”, алмазами), членом Всесвітньої конфедерації ювелірів (CIBJO), Європейської ювелірної гільдії, Всесвітньої бурштинової ради. Під час проведення екскурсії студенти мали можливість ознайомитися із особливостями експертизи діамантів, коштовного та декоративного каміння і можливостями навчання за цими напрямами, а також дізнатися про правові процедури і правила відповідної управлінської діяльності, у тому числі – у зовнішньоекономічній сфері. Висловлюємо щиру вдячність директору А. М. Ткаленку, експерту О. В. Горобчишину та всім співробітникам ДГЦУ за цікаву екскурсію та долучення до профорієнтаційної роботи із студентами НАСОА!

«Політика доходів і оплати праці в сучасних умовах господарювання»
4 квітня 2024 року кафедрою менеджменту, маркетингу та публічного управління був проведений науковий семінар на тему: «Політика доходів і оплати праці в сучасних умовах господарювання». Модератор, доцент кафедри, Залюбовська Світлана Сергіївна, ознайомила присутніх із проблемами доходів і оплати праці в Україні в сучасних умовах господарювання; проаналізувала суттєвий вплив війни на вітчизняний ринок праці; відмітила, що попри поступову адаптацію економіки до нових умов функціонування, в країні зберігається високий рівень безробіття; розглянула динамічні процеси вимушеної міграції. Залюбовська С.С. звернула увагу на те, що затяжна війна вносить суттєві зміни у функціонування економічної системи в цілому та ринку праці зокрема, і викликає необхідність подальшого радикального реформування оплати праці, а заходи державної політики доходів, соціальної підтримки і захисту працівників в період військової агресії РФ спрямовуються на формування гнучкості трудової сфери та забезпечення зайнятості, що виявляється в поступових позитивних зрушеннях. Активну участь в обговорені особливостей формування політики доходів і оплати праці в умовах війни прийняли й учасники студентського наукового гуртка «Підкорювачі наукових вершин».

Практичне заняття щодо використання Gantt Chart Template в ProjectManager
15 березня 2024 року для здобувачів ОПП «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» та «Публічне управління та адміністрування» Юрієм Зайцевим, молодшим науковим співробітником НДЦ “ЕкоУкраїна” ГО “Наукова установа “Цифрова агенція “Е-ЕКОЛОГІЯ”, аспірантом кафедри публічного управління та проєктного менеджменту ННІМП ДЗВО “УМО” НАПН України, заступником директора з технічної експертизи Кропивницького дослідницько-проектного офісу цифрового розвитку, Team Leader at IntraNote, exTeam leader at Ciklum, Microsoft Certified® Developer було проведено практичне заняття щодо використання Gantt Chart Template в ProjectManager. До заходу долучились і члени студентського наукового гуртка «Підкорювачі наукових вершин», адже Gantt Chart Template (діаграма Ганта) – ідеальний інструмент длцця координації груп людей і одночасних цілей, а також для забезпечення виконання всіх аспектів плану у потрібний час. Шаблон діаграми Ганта зазвичай складається з електронної таблиці, яка використовується для переліку завдань, і стовпчастої діаграми з накопиченням, яка представляє часову шкалу проєкту. Такі заходи проходять у рамках реалізації Меморандуму про співробітництво щодо підготовки фахівців з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності та публічного управління у сферах цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації між Академією та Центральноукраїнським цифровим офісом.

І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування»
07.03.2024 р. кафедрою менеджменту, маркетингу та публічного адміністрування НАСОА було проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування» (освітньо-професійна програма «Публічне управління та адміністрування»). В Олімпіаді взяли участь здобувачі вищої освіти ІІІ та ІV курсів освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування». Конкурсне завдання складалося з двох блоків – тестові завдання, які передбачали комплексну перевірку рівня знань теоретичного матеріалу, а також практичні завдання на визначення вміння втілювати набуті знання на практиці. Роботи учасників олімпіади перевірило кваліфіковане журі у складі Лазоренко Л.В., завідувачки кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління, д.е.н., професор; Сафронової О.М., доцента менеджменту, маркетингу та публічного управління, кандидата наук з держ. управління, доцента; Мотузки О.М., доцента кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління, к.е.н., доцента, Луньової Т.С., доцента кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління, к.е.н. Перемогу в Олімпіаді з освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування» здобули: І місце – Іванова Катерина (студентка ІІІ курсу освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування»); ІІ місце – Попович Тетяна (студентка ІІІ курсу освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування») ІІІ місце – Сагайдачна Дар’я (студентка ІІІ курсу освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування») Вітаємо переможців! Дякуємо всім учасникам Олімпіади! Бажаємо подальших успіхів у науковій діяльності та нових творчих звершень!

І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Менеджмент»
05.03.2024 р. кафедрою менеджменту, маркетингу та публічного адміністрування НАСОА було організовано та проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Менеджмент». З привітальним словом та побажаннями успіху і перемоги до учасників звернулася д. е. н., професор, завідувач кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління Лазоренко Лариса Віталіївна. В Олімпіаді взяли участь 31 здобувач вищої освіти ІІ та ІІІ курсів шести освітньо-професійних програм: «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Прикладна статистика та бізнес-аналітика», «Публічне управління та адміністрування», «Фінанси банківська справа та страхування», «Облік, аудит та оподаткування» та «Маркетинг і реклама». Конкурсне завдання складалося з двох блоків – тестування (50 тестових завдань), які передбачали комплексну перевірку рівня знань здобувачів вищої освіти теоретичного матеріалу дисципліни, а також 2 практичних завдань на визначення вміння втілювати набуті знання на практиці, формулюванні власної позиції, обґрунтуванні та аргументуванні власних ідей та підходів до вирішення ситуаційних завдань. Роботи учасників олімпіади перевірило кваліфіковане журі у складі Лазоренко Л.В., завідувачки кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління, д.е.н., професор; Гринчак Н.А., доцента менеджменту, маркетингу та публічного управління, к.е.н. доцента; Плахотнікової Л.О., доцента кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління, к.е.н., доцента, Луньової Т.С., доцента кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління, к.е.н. Відповідно до результатів виконаних завдань, перемогу в Олімпіаді з дисципліни «Менеджмент» здобули: І місце – Павленко Крістіна (студентка ІІІ курсу освітньо-професійної програми «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»); ІІ місце Артемчук Каріна (студентка ІІІ курсу освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування») Бережна Єва (студентка ІІІ курсу освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування»); ІІІ місце Краснова Тетяна (студентка ІІІ курсу освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування») Міщенко Владислав (студент ІІІ курсу освітньо-професійної програми «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»). Вітаємо переможців! Пишаємось студентами НАСОА, які прийняли участь в Олімпіаді та продемонстрували високі знання з дисципліни «Менеджмент»! Бажаємо всім подальших успіхів у науковій діяльності та нових творчих звершень!

Захист звітів переддипломної практики бакалаврів
Сьогодні, 01.03.2024 року, в перший день весни, на кафедрі менеджменту, маркетингу та публічного управління відбувся захист звітів переддипломної практики здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, галузі знань 28 «Публічне управління та адміністрування», спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування». Базами переддипломної практики були органи державної влади, місцевого самоврядування, відділи та служби підприємств усіх форм власності, у тому числі підприємств міського господарства, з якими Академією укладено договори про проведення практики або ті, від яких є письмові підтвердження про надання місць практики. Здобувачі вищої освіти вкотре продемонстрували здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації та до дослідницької та пошукової діяльності в сфері публічного управління та адміністрування.

Вітаємо зі здобуттям ступеня вищої освіти «магістр»!
На кафедрі менеджменту, маркетингу та публічного управління відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 073 «Менеджмент», освітньо-професійної програми «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності». Здобувачі освіти продемонстрували високий рівень професійної підготовки, фахово представили свої роботи, аргументовано відповіли на поставлені членами комісії запитання, проявили креативність і нестандартне мислення у дослідженні та розв’язанні комплексних проблем у сфері менеджменту зовнішньоекономічної діяльності. Члени екзаменаційної комісії під головуванням д.е.н., професора, професора кафедри менеджменту Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій Гудзь Олени Євгенівни відзначили, що представлені магістерські кваліфікаційні роботи виконані на високому рівні, їх тематика актуальна та своєчасна. Комісія також відзначила їх за елементами новизни, практичним спрямуванням, результатами впровадження. Щиро вітаємо наших випускників зі здобуттям ступеня вищої освіти «магістр»! Бажаємо, щоб отримані знання та компетенції сприяли досягненню вами успіхів на професійній ниві!

Розігруємо яскравий мерч серед тих, хто отримав сертифікати
Друзі, оголошуємо конкурс
Розігруємо яскравий мерч серед тих, хто отримав сертифікати за перегляд освітніх серіалів на платформі Дія.Освіта у січні.
Давно відкладали перегляд освітнього серіалу на платформі Дія.Освіта? Тоді це — той самий знак знову повернутись до перегляду і таки отримати свій сертифікат.
Щоб взяти участь у розіграші:
Отримайте мінімум 1 сертифікат за проходження будь-якого освітнього продукту на платформі Дія.Освіта після 1 січня 2024 року.
Під цим постом у коментарях вкажіть назву освітнього серіалу Дія.Освіта, який ви опанували, а також свої прізвище та ім’я.
Чим більше коментарів та сертифікатів — тим більше шансів на перемогу!
Встигніть взяти участь у розіграші до 23:59 28 січня 2024 року. Переможців буде відібрано за допомогою random.org та оголошено у середу, 31 січня 2024 року на нашій сторінці у Facebook у коментарі під цим дописом.
30 переможців, які будуть першими у списку random.org отримають круті подарунки від Дія.Освіта!
Важливо:
Ми перевіримо виконання умов та попросимо переможців надіслати скриншот сертифіката за проходження освітнього серіалу в дірект.
Якщо переможці протягом тижня не нададуть скріншот сертифіката у дірект, ми передаємо право отримати подарунок наступним учасникам зі списку random.org.
У разі будь-яких змін інформація буде розміщена на офіційній сторінці Обласного координаційного центру з питань реалізації заходів та проектів цифрової трансформації, цифрового розвитку та цифровізації та на сторінках в мережі Facebook наших партнерів.
Конкурс проводиться Обласним координаційним центром з питань реалізації заходів та проектів цифрової трансформації, цифрового розвитку та цифровізації при Кіровоградській обласній державній адміністрації, Цифровим хабом публічного управління та проєктного менеджменту спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Дія.Освіта.

Професор Лариса Лазоренко взяла участь у засіданні робочої групи Центральноукраїнського цифрового офісу
7 грудня 2023року завідувач кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління доктор економічних наук, професор Лариса Віталіївна Лазоренко взяла участь у засіданні робочої групи в рамках діяльності проєктної групи Центральноукраїнського цифрового офісу. Під час засідання були обговорені питання щодо активізації діяльності робочої групи з питань молодіжної політики Центральноукраїнського цифрового офісу, створення нового студентського проєкту Central Ukrainian Startuper’s Club та особливості міжнародного проєкту SelfAgent, першого IT стартапу соціального спрямування, що планується впровадити в рамках діяльності Central Ukrainian Startuper’s Club. Студенти Академії, які навчаються на ОПП “Публічне управління та адміністрування” з нетерпінням чекають безпосереднього активного включення до конкретних дій з реалізації проєкту.

«Академічна доброчесність та принципи її дотримання»
29.11.23 року на кафедрі менеджменту, маркетингу та публічного управління проведено науково-методичний семінар на тему: «Академічна доброчесність та принципи її дотримання». Модератором заходу виступила декан фінансово-економічного факультету, к.е.н., доцент Пархоменко Вікторія Вікторівна. Напередодні зимової заліково-екзаменаційної сесії, Вікторія Вікторівна акцентувала свою увагу на важливсоті дотримання принципів академічної доброчесності в освітньому процесі, охарактеризувала найрозповсюдженіші види порушення академічної доброчесності та плагіату. Нагадала присутнім про основні пункти Положення про академічну доброчесність НАСОА, якого повинні дотримуватись як здобувачі вищої освіти так і викладачі. Активну участь в обговорені різних проявів недоброчесності у навчанні, важливості відчуття довіри, справедливості, взаєморозуміння в освітньому процесі прийняли й учасники студентського наукового гуртка “Підкорювачі наукових вершин”.

Обговорення ролі та місця неформальної освіти у системі безперервного навчання
29 листопада 2023 року на кафедрі менеджменту, маркетингу та публічного управління відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка «Підкорювачі наукових вершин» під керівництвом к.е.н., доц. Гринчак Н. А. Метою зустрічі було обговорення ролі та місця неформальної освіти у системі безперервного навчання. Засідання пройшло в творчій, дружній атмосфері, де члени наукового гуртка висловили своє бачення та відношення до неформальної освіти; розповіли про цікаві онлайн курси, які вони відвідали на протязі першого семестру для розширення своїх Soft skills в межах вивчених дисциплін, похизувались сертифікатами)))!!! Студенти старших курсів поділились своїм досвідом опанування нових програм, які допомагають їм сьогодні в прийнятті управлінських рішень та з якими вони познайомились завдяки неформальній освіті. Наші студенти – найкращі!

«Портрет сучасного лідера та його роль в формуванні ефективної команди»
08 листопада 2023 року студенти 1 курсу ОПП «Публічне управління та адміністрування», «Менеджмент ЗЕД» та «Маркетинг» на практичному занятті з дисципліни «Групова динаміка та комунікації» презентували власні проекти «Портрет сучасного лідера та його роль в формуванні ефективної команди»! Творчий та креативний підхід наших студентів до вибору конкретної особистості, як об’єкта дослідження, обґрунтування його лідерський здібностей, акцентування уваги на їх еволюції в процесі професійного становлення та розвитку особистості захоплює та вражає! Пишаємось нашими студентами!

«Основи інформаційної безпеки. Комунікативний аспект»
В рамках вивчення курсу «Основи інформаційної безпеки», до студентів освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування» завітав Олексій Сивак, кандидат політичних наук, GRдиректор міжнародної агенції CFC Big Ideas, з лекцією на тему: «Основи інформаційної безпеки. Комунікативний аспект». Запрошений гість поділився зі студентами досвідом роботи своєї компанії, штаб-квартири якої знаходяться в Дубаї (ОАЕ) та Києві, у допомозі клієнтам у зв’язках із органами державної влади, кризових комунікаціях, розвитку бізнесу та запровадження інноваційних рішень у сфері управління персоналом. Важливою темою обговорення стало питання забезпечення інформаційної безпеки в організаціях та установах в сучасних умовах. Дякуємо пану Олексію за цікаву зустріч і можливість кращого увідомлення теоретичних знань завдяки практичному досвіду! http://nasoa.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/1699023550350334.mp4
Міждисциплінарна лекція на тему «Особливості формування іміджу управлінця»
30 листопада к.пед.н., доцентом кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін НАСОА – Черушевою Г.Б. проведено лекцію на тему «Особливості формування іміджу управлінця» в рамках вивчення дисципліни «Психологія управління» для студентів 5 курсу освітнього рівня «магістр» ОПП «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності». На заняття була запрошена к.е.н., доцент кафедри статистики, ІТ та математичних методів в економіці – Горобець О.О., яка розкрила питання формування іміджу компанії, бренда та особистості в соціальних мережах. Сьогодні соціальні медіа стали невід’ємною складовою як у повсякденному житті пересічної людини, так і бізнесу та управлінців зокрема, а тому тема була близькою кожному із присутніх, що підтвердилось жвавим обговоренням матеріалу.

Зустріч студентів ОПП «Публічне управління та адміністрування» з Юрієм Зайцевим
27 жовтня 2023 року відбулася зустріч студентів ОПП «Публічне управління та адміністрування» з Юрієм Зайцевим, молодшим науковим співробітником НДЦ “ЕкоУкраїна” ГО “Наукова установа “Цифрова агенція “Е-ЕКОЛОГІЯ”, аспірантом кафедри публічного управління та проєктного менеджменту ННІМП ДЗВО “УМО” НАПН України, заступником директора з технічної експертизи Кропивницького дослідницько-проектного офісу цифрового розвитку, team leader at IntraNote, exTeam leader at Ciklum, Microsoft Certified® Developer. Такі заходи проходять в рамках реалізації Меморандуму про співробітництво щодо підготовки фахівців з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності та публічного управління у сферах цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації між Академією та Центральноукраїнським цифровим офісом. Темою заходу стало обговорення і можливості проходження навчання професійного рівня від Google за допомогою платформи дистанційного навчання Coursera, застосування принципів управління, спілкування, співпраці та навичок вирішення проблем при реалізації проєктів, які є важливими навиками у сучасному цифровому світі, який постійно змінюється.

Цифровізація набирає обертів
12 жовтня 2023 року разом з Університетом менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України та Національною академією статистики, обліку і аудиту Центральноукраїнський цифровий офіс розпочав освітній проект «Цифровий хаб публічного управління та проектного менеджменту». Студенти ОПП «Публічне управління та адміністрування взяли участь у засіданні Центральноукраїнського цифрового офісу. На порядку денному – питання реалізації заходів та проектів цифрової трансформації, цифрового розвитку та цифровізації в Кіровоградській області. Сайт проекту Інформація про засідання

«Основи загальної адміністративної процедури відповідно до Закону “Про адміністративну процедуру”»
19 вересня 2023 року доцентом кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління, кандидатом наук з державного управління, доцентом Сафроновою Ольгою Миколаївною проведено Науково-методичний семінар на тему «Основи загальної адміністративної процедури відповідно до Закону “Про адміністративну процедуру”» для студентів 2-4 курсів ОС «бакалавр» спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування». Ольга Миколаївна ознайомила присутніх з основними положеннями Закону, повноваженнями адміністративного органу, правами та обов’язками особи в адміністративній процедурі, вимогами до адміністративних актів. Обговорили загальний порядок та терміни опрацювання справ, ухвалення рішення та повідомлення про нього громадян. Також доповідачка, познайомила студентів з новим Онлайн-курсом «Загальна адміністративна процедура» на освітній онлайн-платформі «Зрозуміло!», скориставшись яким, студенти зможуть розвинути свої Soft-skills. Цей курс покликаний допомогти державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, суддям адміністративних судів, фахівцям із приватного сектору здобути необхідні знання та підготуватись до майбутніх змін.

Відкрита лекція на тему «Моделі прийняття управлінських рішень та особливості їх застосування в умовах війни»
14 вересня 2023 року доцентом кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління, кандидатом економічних наук Наталією ГРИНЧАК проведено відкриту лекцію на тему “Моделі прийняття управлінських рішень та особливості їх застосування в умовах війни” для студентів 3 курсу освітнього рівня “бакалавр” ОПП “Публічне управління та адміністрування” та “Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності”. Для висвітлення тематики лекційного заняття використовувалися передові технології анімаційної презентації, елементи лекції-дискусії з авдиторією. Під час заняття лектором, для кращого розуміння теоретичного матеріалу, на конкретних прикладах було продемонстровано особливості застосування різних моделей прийняття управлінських рішень в мирний час та в умовах війни. Особливої уваги заслуговує налагоджений зворотній зв’язок між викладачем та студентами, вміле залучення студентів до обговорення досліджуваної проблематики.

«Проблеми оцінки ефективності управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємства»
30 травня 2023 року кафедрою менеджменту, маркетингу та публічного управління за участі членів студентського наукового гуртка «Підкорювачі наукових вершин» був проведений науковий семінар на тему «Проблеми оцінки ефективності управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємства». Модератор, доцент кафедри, Наталія Гринчак, ознайомила присутніх зі змінами, які відбулися в структурі експорту та імпорту України, в період війни, які зміни відбулись в розрізі основних країн партнерів з експорту та імпорту. Обговорили, з якими викликами стикаються сьогодні підприємства в сфері зовнішньоекономічної діяльності, які фактори впливають на ефективність ЗЕД, а також розглянули методичний підхід до оцінки ефективності управління експортно-імпортною діяльністю підприємства.

«Глобальна продовольча безпека: виклики війни в Україні»
05 травня 2023 року кафедрою менеджменту, маркетингу та публічного управління був проведений науковий семінар на тему: «Глобальна продовольча безпека: виклики війни в Україні». Разом з членами студентського наукового товариства «Підкорювачі наукових вершин» обговорили питання глобальної продовольчої безпеки та місце України в її забезпеченні. Модератор заходу В. Пархоменко зазначила, що Україна є потужним експортером агропродукції. Українську олію, хліб з української пшениці чи українську курятину можна зустріти чи не в кожній країні світу. Але через війну можливість України експортувати продукцію стрімко зменшується, причому не лише через заміновані землі, зірвані терміни посівної, а й через знищену інфраструктуру, заблоковані порти, постійну загрозу зриву зернової угоди та міграцію українців. Тому з кожним днем війни все більша ймовірність інфляції, голоду та бідності у всьому світі. В обговоренні гострих проблем забезпечення продовольчої безпеки з боку України взяли студенти Шевчук Олександра, Савощенко Аліна, Тухтабаєва Наталья, Слінченко Катерина.

«Методологічні засади порівняльно-історичних досліджень економічного розвитку незалежної України»
22 травня 2023 року кафедрою менеджменту, маркетингу та публічного управління був проведений науковий семінар на тему: «Методологічні засади порівняльно-історичних досліджень економічного розвитку незалежної України». Модератор, доцент кафедри, Залюбовська Світлана Сергіївна, ознайомила студентів із економічною думкою в Україні у другій половині XIX ст., яка була орієнтована на аналіз тих позитивних змін, що відбувались у пореформеній економіці, водночас вона переживала певний занепад, пов’язаний із процесом становлення, вибору оптимального напряму, що відповідав би українській специфіці, i тому відзначалася великою різноманітністю напрямів. Українські представники цих напрямів в основу своїх позицій ставили національне визволення України з-під колоніального ярма. Залюбовська С.С. звернула увагу на те, що масштаб економічних перетворень в 90-х роках ХХ століття став втіленням зусиль держави на шляху вибору обґрунтованих напрямів зміцнення, оскільки Україна здійснювала трансформацію з колишньої радянської республіки до самостійної держави з власною системою управління та економіки. Це і стало вирішальним періодом подальшого розвитку України і визначенням багатьох аспектів її сучасної економіки та суспільства.

«Ринок землі сільськогосподарського призначення в Україні»
16 травня 2023 року на кафедрі менеджменту, маркетингу та публічного управління було проведено круглий стіл на тему «Ринок землі сільськогосподарського призначення в Україні» (модератор – к.е.н. Луньова Т.С.). Учасниками заходу охарактеризовано основні положення законодавства України щодо функціонування ринку землі сільськогосподарського призначення, наголошено про поновлення ринку під час війни, розглянуто діючі ціни за 1 гектар землі за регіонами. Учасники круглого столу дійшли висновку, що після закінчення війни ринок землі запрацює на повну потужність, що дозволить збільшити виробництво продукції в аграрному секторі країни.

«Функції менеджера в епоху BANI-світу: нові виклики»
18 квітня 2023 року кафедрою менеджменту, маркетингу та публічного управління було проведено науковий семінар на тему: «Функції менеджера в епоху BANI-світу: нові виклики». Активну участь у заході прийняли члени наукового студентського гуртка «Підкорювачі наукових вершин». В ході проведення заходу: розглянуто сутність BANI-світу, обговорено основні відмінності VACA- та BANI-світу; розглянуто якими навичками повинен володіти менеджер в епоху BANI-світу; охарактеризовано сучасного керівника епохи BANI-світу. Дякуємо модератору семінару, доценту кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління Мотузці Олені Миколаївні за такий цікавий та актуальний захід!

Результат неформальної освіти з навчальної дисципліни Система електронного документообігу
У рамках вивчення освітньої компоненти Система електронного документообігу здобувачі вищої освіти освітньо-професійних програм: «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Публічне управління та адміністрування» 13 березня 2023 року успішно завершили навчання з користування комп’ютерної програми M.E.Doc, яке проводилося представниками компанії ТОВ “М.Е.Док”. Координатором курсів став Артем Кім – сертифікований спеціаліст компанії. «M.E.Doc» – система електронного документообігу, яка допомагає оптимізувати роботу з документами різних типів і призначення: звітами, податковими накладними, актами, рахунками тощо. У процесі навчання здобувачі вищої освіти детально вивчали можливості програми «M.E.Doc», формували практичні навички її використання. Зокрема, такі модулі системи електронного документообігу, як: Бізнес. Обмін електронними документами з контрагентами; Електронний документообіг; Звітність. Отримані сертифікати підтверджують результат неформальної освіти студентів Академії.

Обговорюємо результати Олімпіади
06.03.2023 р. на позачерговому засіданні студентського наукового гуртка «Підкорювачі наукових вершин» відбулося обговорення результатів І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Менеджмент». Конкурсне завдання складалося з двох блоків – тестування (70 тестових завдань), які передбачали комплексну перевірку рівня знань студентами теоретичного матеріалу дисципліни, а також 2 практичних завдання на визначення вміння втілювати набуті знання на практиці та навичок ухвалення оптимальних управлінських рішень. В Олімпіаді, яку було організовано та проведено 01 березня 2023 року кафедрою менеджменту, маркетингу та публічного адміністрування, взяли участь члени студентського наукового гуртка «Підкорювачі наукових вершин», а також студенти 2 та 3 курсів чотирьох освітньо-професійних програм: «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Прикладна статистика та бізнес-аналітика», «Публічне управління та адміністрування», «Фінанси банківська справа та страхування». Відповідно до результатів виконаних завдань, перемогу в Олімпіаді здобули: І місце – Заярний Тимур (студент ІІІ курсу освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування»); ІІ місце – Тимощук Лілія (студентка ІІІ курсу освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування») та Головко Дмитро (студент ІІІ курсу освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування»); ІІІ місце – Приходюк Анастасія (студентка ІІІ курсу освітньо-професійної програми «Прикладна статистика та бізнес-аналітика») та Поплавська Катерина (студентка ІІІ курсу освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування»). Вітаємо переможців! Пишаємось студентами НАСОА, які прийняли участь в Олімпіаді та продемонстрували високі знання з дисципліни «Менеджмент»! Бажаємо всім подальших успіхів у науковій діяльності та нових творчих звершень!

Відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Менеджмент»
01.03.2023 в Національній академікі статистики, обліку та аудиту відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Менеджмент». В Олімпіаді приймають участь члени студентського наукового гуртка кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління «Підкорювачі наукових вершин». Результати Олімпіади будуть оголошені на засіданні гуртка 06.03.202 Бажаємо учасникам успіхів та перемоги!

Академічна доброчесність: бути чесним в навчанні
1 грудня 2022 року, напередодні першої у студентському житті заліково-екзаменаційної сесії, була проведена зустріч декана фінансово-економічного факультету В. Пархоменко зі студентами першого курсу, на якій вкотре говорили про важливий тренд в українській освіті – академічну доброчесність. Цього разу, зокрема, обговорювали цінності академічної доброчесності, її етичні принципи. Особливий акцент був приділений видам та академічній відповідальності за порушення академічної доброчесності. В обговоренні важливої проблематики взяла участь завідувач кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін, д.ф.н., професор, Гаврилюк Т.Г., яка звернула увагу студентів на етичні питання обговорюваної тематики з філософської точки зору. Студенти активно задавали питання, наводили приклади та власні доводи щодо неприпустимості будь-яких проявів недоброчесності у навчанні, про довіру, справедливість і взаємоповагу всіх учасників освітнього процесу. Маємо впевненість, що формування у наших студентів позиції непримиримості до будь-яких проявів недоброчесності підвищить якість освітнього процесу та отриманих ними знань.

«Адміністративно-фінансова децентралізація в Україні: стан, проблеми та перспективи розвитку»
02 грудня 2022 року кафедрою економіки та менеджменту ЗЕД проведено науковий семінар на тему «Адміністративно-фінансова децентралізація в Україні: стан, проблеми та перспективи розвитку». Активну участь у заході прийняли члени наукового студентського гуртка «Підкорювачі наукових вершин». В ході проведення заходу: розглянуто Концепцію реформи децентралізації в Україні, проведена оцінка процесів створення та розвитку об’єднаних територіальних громад, визначено ризики та проблеми реформи, окреслено напрями розширення фіскального простору ОТГ. Дякуємо модератору семінару, доценту кафедри економіки та менеджменту ЗЕД Луньовій Тетяні Сергіївна за змістовний захід!

«Соціальна відповідальність: вектори співпраці»
1 грудня 2022 року кафедрою економіки та менеджменту ЗЕД Національної академії статистики, обліку та аудиту спільно з кафедрою маркетингу Державного торговельно-економічного університету проведено науковий семінар на тему: «Соціальна відповідальність: вектори співпраці». У заході взяв участь керівник секретаріату комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики д.е.н., заслужений економіст України Старинець Олександр Георгійович. Доповідачами від Державного торговельно-економічного університету були студенти: Боснюк Вікторія, тема доповіді: «Сучасні системи професійної мотивації робітників в умовах воєнного стану» Шнайдрук Аліна, тема доповіді: «Соціальний маркетинг в рітейлі в умовах війни» Чазов Ернест, тема доповіді «Концептуальні основи маркетингу взаємовідносин у сфері бізнесу» Доповідачами від Національної академії статистики, обліку та аудиту були студенти: Попович Тетяна, тема доповіді: «Ключові відмінності між КСВ та благодійністю» Острий Микита, тема доповіді: «Європейський вектор української геополітики» Мацалак Марія, Павленко Крістіна, Іванова Катерина, тема доповіді: «Стратегічні напрями розвитку соціальної відповідальності в Україна». Дякуємо модератору семінару, д.е.н., доц., професору кафедри економіки та менеджменту ЗЕД Лазоренко Ларисі Віталіївна, за цікавий та продуктивний захід.

«Формування управлінської команди: психологічний підхід»
21 листопада 2022 року за ініціативи доцента кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін Черушевої Г.Б. в рамках вивчення курсу «Психологія управління» магістранти освітніх програм «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» зустрілися з доктором психологічних наук, провідним спеціалістом Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України Оксаною Креденцер. Темою заняття була актуальна проблема – «Формування управлінської команди: психологічний підхід». На гостьову лекцію були також запрошені студенти третього курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування». Активну участь в обговоренні питань взяли декан фінансово-економічного факультету Вікторія Пархоменко та завідувач кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін д.ф.н., професор Тетяна Гаврилюк. Оксана Валеріївна зосередила увагу на різних підходах щодо сутності поняття управлінська команда організацій, видах команд. У ході обговорення піднімалися ключові питання командної роботи, рольової структури та функцій лідера, особливостей стилю управління. На прикладах роботи різних організацій Оксана Валеріївна розкрила основні підходи та структурні складові процесу командоутворення (Team building), зокрема: формування і розвиток навичок командної роботи (team skills), як основи командного менеджменту; формуання командного духу (team spirit); формування команди (teambuilding) – механічні дії по підбору, оптимізації структури команди та функціонально-рольового розподілу.. Особливий інтерес викликала інформація щодо типології ролей в команді. Лектор запропонувала студентам пройти тест Белбіна «Ролі в команді». В кінці зустрічі лекторка поділилася основними напрямами науково-дослідної роботи лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України. Дякуємо нашому гостю за змістовну інформацію та можливість познайомити майбутніх управлінців із особливостями командної роботи!

«Роль енергетичного сектору в національній економіці: реалії для України під час війни»
У рамках вивчення навчальної дисципліни «Національна економіка» для студентів 2 курсу економічних спеціальностей НАСОА завідувачем кафедри електропостачання НТУУ “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, кандидатом економічних наук, доцентом Денисом Григоровичем Дерев’янко була проведена гостьова лекція на тему: «Роль енергетичного сектору в національній економіці: реалії для України під час війни». Студенти отримали інформацію про структуру та поточний стан енергетичного ринку України в умовах війни; перспективи теплозабезпечення громадських будівель; роль енергетичного менеджменту та енергоефективності; перспективи відновлення та роботи енергетичного ринку України у післявоєнний період. Дякуємо організаторам заходу та пану Денису за цікаву та корисну лекцію!

Науково-практичний семінар: «Проектний менеджмент: розширення можливостей»
08 березня 2022 року викладачі та студенти Академії взяли участь у науково-практичному семінарі на тему «Проектний менеджмент: розширення можливостей», організованому кафедрою економіки та менеджменту ЗЕД. Під час семінару розглядалися питання управління проєктами; пошуку причин провалу проєктів. Особливу увагу було приділено ролі проєктного менеджера, знанням та навичкам, якими він має володіти. Дякуємо модератору заходу доценту кафедри Олені Мотузці за актуальний, цікавий та змістовний семінар.

Ніщо не може стати на заваді здобуття якісної освіти
Аварійні відключення електроенергії, проблеми із зв’язком та інтернетом не можуть обмежити прагнення отримати якісні знання та бажаний рівень освіти. Головним тут є внутрішні мотиви людини до розвитку і самовдосконалення. Цю тезу сьогодні вкотре підтвердили студенти третього курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, які презентували свої бачення сутності та практики застосування відомих теорій мотивації в умовах сьогодення Пишаємось нашими студентами! Тримаємо освітній фронт!

Неформальне навчання в дії
Студенти спеціальності «Публічне управління та адміністрування», набуваючи професійні компетентності при вивченні дисципліни «Основи публічного управління та адміністрування», пройшли онлайн-курс «Стандарти належного врядування для організацій громадянського суспільства», розроблений в рамках проєкту «Вдосконалення законодавчої бази та спроможності Уряду України та організацій громадянського суспільства (ОГС) ефективно співпрацювати», на платформі Рrometeus. Неформальна освіта – це можливості для саморозвитку та самореалізації. Пишаємось нашими студентами, які активно використовують усі шанси для здобуття нових знань і практичного досвіду!

«Федералізм чи унітаризм: чесноти та вади»
23 вересня 2022 року студенти другого курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування» під керівництвом доцента кафедри Луньової Т.С. взяли участь у дискусії на тему «Федералізм чи унітаризм: чесноти та вади». У ході зустрічі розглядали форми державного устрою різних країн, доводили ефективність унітаризму як базової цінності конституційного ладу України.

«Формування та становлення національної моделі менеджменту»
Студенти освітньо-професійної програми “Фінанси, банківська справа та страхування” прийняли участь в круглому столі «Формування та становлення національної моделі менеджменту», організованому кафедрою економіки та менеджменту ЗЕД в рамках роботи наукового гуртка «Підкорювачі наукових вершин». Доповідачі продемонстрували навички самостійної роботи та відкритості до нових знань, виступивши з доповідями про особливості національного менеджменту Японії, США та країн ЄС. Дякуємо модератору заходу – доценту кафедри Гринчак Наталії за цікаву та насичену зустріч!

Вітаємо студентів ОПП «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»!
Вітаємо студентів ОПП «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» з успішним складанням атестаційного екзамену зі спеціальності на здобуття ступеня бакалавра. Нехай здобуті знання допомагають вашому швидкому кар’єрному зростанню! Країні сьогодні вкрай потрібні спеціалісти вашого рівня: розумні, кмітливі, винахідливі, з нестандартним мисленням, які легко долають усі перешкоди на своєму шляху! Пишаємося вами! І пам’ятайте, на отриманні диплому БАКАЛАВРА навчання не закінчується! Не зупиняйтеся на досягнутому, впевнено крокуйте до нових вершин!

Долаємо вершини науки: Досвід урядування провідних країн як фактор модернізації публічного адміністрування в Україні
02.06.22 на черговому засіданні наукового студентського гуртка «Підкорювачі наукових вершин» студенти ОПП «Публічне управління та адміністрування» презентували власні дослідження стосовно принципів та особливостей публічного та державного управління у провідних країнах світу. В обговоренні взяли активну участь і студенти ОПП «Менеджмент ЗЕД».

Поповнення у лавах магістрів!
01.06.2022 року на кафедрі економіки та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності відбувся успішний захист кваліфікаційних робіт магістрів заочної форми навчання зі спеціальності «Менеджмент» (ОПП “Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності”). На захисті студенти продемонстрували високий рівень теоретичної підготовки. Екзаменаційна комісія відзначила, що роботи виконані на високому науковому та методичному рівні відповідно до діючих нормативних документів та методичних рекомендацій щодо виконання та захисту кваліфікаційних робіт. На питання членів екзаменаційної комісії доповідачі давали обґрунтовані відповіді, враховуючи набуті теоретичні знання та власний практичний досвід. Бажаємо нашим випускникам невичерпної енергії, натхнення, наполегливості, життєвої мудрості та успішної долі!

Зустріч з практиком: Впровадження таргетингової реклами у соціальних мережах
25 травня 2022 року відбулася онлайн зустріч студентів 1-2 курсів Академії з досвідченим фахівцем-практиком, таргетологом Ярославом Козаком. Рівень успіху на ринку праці в умовах конкурентного середовища вже давно перестав залежати тільки від того, наскільки добре працівник виконуєте свої безпосередні обов’язки. Щоб бути компетентним фахівцем, треба розвивати і Hard Skills, і Soft Skills, як професійні, так і універсальні непрофесійні якості, які допомагають взаємодіяти між собою в команді незалежно від сфери діяльності. Доповідач розкрив секрети професії таргетолога та таргетингу у соціальних мережах, який нині є світовим трендом. Проведений майстер-клас включав корисні знання та поради щодо настройки таргетованої реклами в Інтернеті та соціальних мережах, зокрема: формування основних завдань таргетолога, відбір цільової аудиторії, етапи настройки таргетингу, популяризація бренду у соціальних мережах, налаштування рекламної кампанії, тестування та оптимізація кампанії, маштабування і створення звіту та затвердження подальшої стратегії.

Зустріч з заступником начальника Бориспільської районної військової адміністрації Андрієм Синяковим
В рамках набуття студентами hard skills щодо соціальної відповідальності та управлінської етики, студенти 1-2 курсів ОПП “Публічне управління та адміністрування” зустрілися із заступником начальника Бориспільської районної військової адміністрації Андрієм Синяковим. Зустріч пройшла у дружній і привітній атмосфері. Дякуємо нашому гостю не лише за доповідь та відповіді на питання по заявленій темі, а й за змогу наочно познайомити студентів із роботою системи електронного документообігу. Чекаємо на наступні зустрічі!

Студенти – активні учасники обговорення процесу формування власних професійних компетенцій
За підсумками проведеного на кафедрі економіки та менеджменту ЗЕД методичного семінару на тему «Морально-етичні та психологічні засади підготовки менеджерів» до обговорення цих питань запросили активно долучитися студентів-менеджерів 2-го курсу – членів наукового гуртка «Підкорювачі наукових вершин». У ході зустрічі обговорили вимоги суспільства і часу до сучасних управлінців: орієнтація на взаємодію з міжнародним співтовариством визначає актуальність запитів суспільства щодо зміни управлінської діяльності відповідно до гуманістичних цінностей людства. Саме професійно-етична компетентність майбутніх менеджерів, як складова професійної компетентності, має виступати показником їх моральності та внутрішньої культури, здатності приймати соціально відповідальні рішення та діяти відповідно до норм професійної етики.

Семінар-дискусія: Формуємо практичний досвід
В межах вивчення дисципліни «Державне та регіональне управління» доцентом кафедри економіки та менеджменту ЗЕД Т. Луньовою проведено навчальний семінар-дискусію на тему «Форми державного устрою зарубіжних країн». З цікавими та змістовними доповідями виступили студенти групи 20.08, презентуючи форми державного устрою Канади, Японії, Франції, Німеччини, Аргентини, Великобританії, Австрії та Італії. В обговоренні доповідей та дискусії за підсумками студентських презентацій також взяла участь декан фінансово-економічного факультету, доцент кафедри економіки та менеджменту ЗЕД В.Пархоменко. Слід зазначити, що колектив кафедри економіки та менеджменту ЗЕД постійно реалізує заходи з контролю якості проведення занять, переймання професійного та педагогічного досвіду колег і вдосконалення педагогічної майстерності. Взаємовідвідування занять – є одним з таких видів методичної роботи науково-педагогічних працівників кафедри.

New public management. Дискутуємо
В межах вивчення дисципліни “Основи публічного управління та адміністрування”, з метою кращого опанування теоретичних знань і вмінь презентувати та обґрунтовувати свої думки широкому загалу, майбутні держуправлінці під керівництвом доцента кафедри Н. Гринчак провели дискусійний семінар щодо особливостей розвитку публічного управління в Україні та світі, а також сучасного бачення концепції new public management.

«Раціональність та ірраціональність в прийнятті управлінських рішень»
12 травня 2022 року доцент кафедри економіки та менеджменту ЗЕД Гринчак Наталія провела науковий семінар на тему «Раціональність та ірраціональність в прийнятті управлінських рішень». До обговорення таких актуальних для сучасних управлінців проблем долучилися і члени студентського гуртка “Підкорювачі наукових вершин”.

Підкорюємо науку!
Студент ОПП “Публічне управління та адміністрування” Тимур Заярний у рамках наукової роботи студентського гуртка “Підкорювачі наукових вершин” презентував доповідь на тему “Теорія раціональної (ідеальної) бюрократії М. Вебера”.

Міждисциплінарні лекції – запорука продуктивного освітнього процесу
2 травня 2022 року доцентом кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін, к.п.н. Черушевою Г.Б. була проведена проблемна лекція студентам першого курсу з дисципліни «Соціологія» на тему «Економічна соціологія як галузь наукового знання» за участю доцента кафедри економіки та менеджменту ЗЕД, к.е.н. В.В.Пархоменко. Обговорення питань носило міждисциплінарний характер. Спираючись на знання економічної теорії, економічних процесів і явищ та психології, студенти розкрили сутність понять «економічної людини» та «психологічної людини». Це стало основою для пояснення прагнення економістів інтегрувати ідею «економічної людини» (споживача, працівника) з ідеями «психологічної людини» (діючою під впливом інтересів, потреб, стимулів, мотивів) і «соціальної людини», яка виконує соціальні ролі у соціальній структурі суспільства. Лекторка відійшла від традиційно класичного формату подання лекційного матеріалу, а надавала його за допомогою проблемних питань та аналізу ситуацій. Процес пізнання відбувався у діалозі із викладачами і був наближений до дослідницької діяльності студентів. Шляхом пошуку, аналізу та узагальнення традиційних і нестандартних підходів, студенти намагалися висловити власну точку зору, з урахуванням викликів соціально-економічних процесів сьогодення. В ході жвавого обговорення основних факторів впливу на виникнення економічної соціології студенти дійшли висновку, що з позиції однієї науки: тільки економіки або соціології не можливе розв’язання соціально-економічних проблем. Особливий інтерес викликало питання впливу соціальних механізмів на перебіг економічних процесів. Студентам була надана можливість самостійно визначити та обґрунтувати сутність цих соціальних механізмів: соціального управління, демографічного розвитку, впровадження досягнень науки у практику, механізм організації та стимулювання праці тощо. Розкривши ключові поняття економічної соціології «економічна сфера» та «соціальна сфера» суспільства, студенти отримали завдання самостійно зробити їх порівняльний аналіз. Слід зазначити, що така форма занять з міждисциплінарними дискусіями спонукає студентів до активної творчої взаємодії, сприяє формуванню вміння висловлювати власне судження на основі теоретичної бази знань, накопиченої в процесі вивчення інших дисциплін, усвідомлювати соціальні реалії сьогодення тощо.

«Фандрейзинг та основи проектної роботи в умовах воєнного стану»
На кафедрі економіки та менеджменту ЗЕД відбувся методичний семінар на тему «Фандрейзинг та основи проектної роботи в умовах воєнного стану». Під час зустрічі к.е.н., доцент кафедри Мотузка Олена Миколаївна детально ознайомила колег та студентів-членів наукового студентського гуртка “Підкорювачі наукових вершин” з можливостями участі у міжнародних проектах та використання он-лайн платформ для розвитку Soft Skils.

Неформальна освіта – вимога сьогодення
Студенти освітньої програми “Менеджмент ЗЕД” “прокачують” soft skills для досягнення майбутніх кар’єрних висот.

Проведено І етап Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни «Економічна теорія»
22.02.2022 р. членами кафедри економіки та менеджменту ЗЕД було організовано та проведено І етап Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни «Економічна теорія» серед студентів 2-4 курсів спеціальностей 281 «Публічне управління та адміністрування», 071 «Облік і аудит», 072 «Фінанси, банківська справа, страхування», 073 «Менеджмент», 051 «Економіка». Захід проводився у два етапи, перший з яких передбачав виконання тестового завдання, другий – виконання практичного завдання. Олімпіада пройшла у теплій та дружній атмосфері. За підсумками І етапу Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни «Економічна теорія» призові місця посіли Анастасія ІВАНОВА, Тимур ЗАЯРНИЙ, Анна ФІЛЮК, Наталія ТУХТАБАЄВА. Щиро вітаємо призерів та всіх учасників Олімпіади й бажаємо в подальшому досягти нових наукових звершень, наполегливо працювати над підвищенням рівня знань, зберігати й розвивати найкращі традиції Національної академії статистики, обліку та аудиту!

Міжнародне стажування – прогресивний досвід європейських країн та розвитку наукового потенціалу науково-педагогічних працівників
Викладачі кафедри економіки та менеджменту ЗЕД у період з 13.12.2021 по 21.01.2022 пройшли міжнародне стажування за програмою «EСONOMICS, MANAGEMENT AND BUSINESS ADMINISTRATION IN THE SYSTEM OF CROSS-BORDER COOPERATION» в University of Humanities and Economics in Lodz (Гуманітарно-економічному університеті, м. Лодзь, Польща).

Успішний захист магістерських кваліфікаційних робіт за освітньо-професійною програмою «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»
18-20 січня відбувся захист кваліфікаційних робіт магістрів, які успішно завершили навчання за освітньо-професійною програмою «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності». Магістерська робота – це підсумок теоретичної та практичної підготовки магістрів з елементами дослідництва та інновацій. Під час захисту магістерських кваліфікаційних робіт здобувачі освітнього рівня «магістр» презентували результати своїх власних досліджень за обраними темами, що дало можливість встановити теоретичний та практичний рівень володіння матеріалом. Усі магістерські роботи пройшли перевірку на плагіат, мають високий ступінь оригінальності, отримали рецензії фахівців галузі та були представлені на розгляд екзаменаційної комісії. Здобувачі вищої освіти продемонстрували високий рівень знать та вільне володіння матеріалом. На запитання членів комісії були отримані чіткі, лаконічні та аргументовані відповіді. Оголошуючи результати захисту, члени комісії відмітили високий рівень підготовки, актуальність і новизну проведених здобувачами досліджень, їх теоретичну і практичну цінність. Екзаменаційна комісія відмітила, що тематика представлених магістерських робіт була актуальною та інноваційною. За результатами захисту двоє магістрантів отримали пропозицію продовжити наукову діяльність та рекомендацію вступити на навчання до аспірантури Вітаємо наших магістрів та щиро бажаємо подальшого професійного зростання та успіхів!

Ефективні менеджери – вимога епохи цифрової революції!
13 грудня 2021 кафедрою економіки та менеджменту ЗЕД було організовано та проведено круглий стіл на тему: «Компетентності менеджерів епохи цифрової революції». Модератором круглого столу виступила доцент кафедри Гринчак Наталія Анатоліївна. Учасниками були обговорені зміни в межах п’ятнадцяти основних компетентностей ефективних менеджерів, виокремлені World Economic Forum 2020, які обумовлені розвитком четвертої промислової революції. Активну участь у роботі Круглого столу взяли члени наукового студентського гуртка «Підкорювачі наукових вершин», які представили власні аналітичні огляди кон’юнктури світових ринків, як результат набуття такої компетентності, як аналітичне мислення.

«Методологічні аспекти удосконалення системи управління національною економікою в умовах пандемії»
30.11.2021 кафедрою економіки та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності було організовано та проведено методичний семінар на тему «Методологічні аспекти удосконалення системи управління національною економікою в умовах пандемії». Семінар проходив у формі дискусії. Тон її проведення задала доцент кафедри Залюбовська Світлана Сергіївна, презентувавши результати досліджень впливу Covid-19 та карантинних обмежень на світову економіку, як в умовах сьогодення так і в прогнозному періоді. Активну участь в дискусії взяли члени наукового студентського гуртка «Підкорювачі наукових вершин».

Враження студентів про Академію
Студенти 1 курсу спеціальностей 073 “Менеджмент” та 281 “Публічне управління та адміністрування” поділися своїми першими враження про навчання в Національній академії статистики, обліку та аудиту.

Вітаємо магістрів програми «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»
Вітаємо магістрів освітньо-професійної програми «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» з успішним захистом кваліфікаційних робіт. Бажаємо наполегливості, оптимізму, бадьорості та завжди йти тільки вперед – до нових професійних звершень! Ми за вами будемо сумувати.

Вебінар «Програми пільгового фінансування та підтримки бізнесу»
4.03.2020 студенти 4 та 5 курсів спеціальностей «Менеджмент» та «Облік і оподаткування» в межах курсу «Управління інноваціями» долучилися до онлайн-семінару «Програми пільгового фінансування та підтримки бізнесу» організованого Клубом Ділових Людей України в рамках проекту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», метою якого є створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту. Учасники отримали інформацію про: актуальні програми грантового та пільгового фінансування для підтримки МСБ від експертки з підбору та аналізу можливостей для МСБ Ірини Швидко; грантову програму підтримки інноваційних підприємств від представниці Українського Фонду Стартапів Евеліни Комарницької; рекомендації щодо подачі заявки та участі у грантових програмах від експертки з інноваційного інвестиційного та грантового проектування та проектного менеджменту, управлінського обліку та бюджетного планування Олександри ДРАБИК; досвід участі переможця грантового конкурсу спіч переможця грантового конкурсу українського фонду стартапів Тараса Родцевича. Дякуємо Клубу Ділових Людей за надану можливість та чудовим спікерам за актуальну, своєчасну та корисну інформацію! http://nasoa.edu.ua/wp-content/uploads/2021/03/1.mp4

Карантинні обмеження не є перешкодою науковій діяльності і науковим здобуткам!
10 грудня 2020 року завідувач кафедри економіки та менеджменту ЗЕД відвідала з робочим візитом Західноукраїнський національний університет, де в якості опонента прийняла участь у роботі спеціалізованої вченої ради по захисту дисертаційної роботи Сохацького Олександра на тему «Макроекономічні ефекти військових витрат у відкритих економіках» на здобуття ступеня доктора філософії (PhD) за спеціальністю 292 – міжнародні економічні відносини. Вітаємо Олександа Сохацького із успішним захистом дисертаційної роботи! Бажаємо дисертанту та всьому колективу Західноєвропейського національного університету творчої наснаги та нових наукових звершень! Напередодні різдвяних та новорічних свят хочемо побажати родинного тепла, здоров’я, добробуту та затишку у ваших оселях. Всього найкращого у Новому році!

Атестація магістрів спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Менеджмент»
З 21 по 24 січня 2020 року в Академії відбулася атестація здобувачів вищої освіти освітнього рівня магістр зі спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Менеджмент» денної форми навчання. Здобувачі вищої освіти продемонстрували високий рівень теоретичної та практичної підготовки з тематики, яка є актуальною та зорієнтованою на розвиток сучасних економічних процесів в державі. Цього року 68 випускників фінансово-економічного факультету отримають магістерські дипломи, які є результатом застосування ними здобутих знань, глибоких наукових досліджень та наполегливої праці. Вітаємо наших випускників! Бажаємо бути успішними та впевнено летіти у майбутнє на крилах отриманих знань!

Тиждень фінансово-економічного факультету. День третій – науковий.
У середу, 30 жовтня за багаторічною традицією відбулися Нобелівські читання. Круглий стіл організований з нагоди присудження у 2019 році Нобелівської премії у сфері економіки. Студенти 2-3 курсів разом з модератором заходу старшим викладачем кафедри економіки та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Тарасенком А.Г. обговорили результати економічних досліджень, автори яких були відзначені Нобелівською премією у різні роки. Найбільший інтерес, звичайно, викликала премія з економіки, яку присудили цього року Майклу Кремеру, Абхіджіт Банерджі і Естер Дюфло за «експериментальний підхід до боротьби з глобальною бідністю». У цей день також відбулася ІХ студентська науково-практична конференція: «Проблеми та перспективи сучасного розвитку фінансової системи і менеджменту в Україні», у якій взяли участь студенти Академії та Коледжу бізнесу та аналітики. У доповідях молодих науковців знайшли своє відображення результати їх наукових досліджень з актуальних проблем фінансової системи, страхового бізнесу, міжнародного співробітництва та менеджменту. Також на Пленарному засідання з актуальною та дуже пізнавальною презентацією нових продуктів ПриватБанку та цікавими пропозиціями щодо працевлаштування, проходження практики та стажування виступила керівник напрямку трудових ресурсів ПриватБанку Кучеренко Людмила Василівна.

Конференція наукової молоді 2.0 «Економічне майбутнє України»
Студенти ІІ курсу фінансово-економічного факультету спеціальності «Менеджмент» та викладачі кафедри економіки та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Національної академії статистики, обліку та аудиту стали учасниками Конференції наукової молоді 2.0 «Економічне майбутнє України». 5 квітня 2019 року в залі Unit.Verse на території бізнес-кампуса Unit.City відбулася Конференції наукової молоді 2.0 «Економічне майбутнє України», у якій взяли участь талановиті студенти-економісти, викладачі і дослідники провідних університетів з усієї країни. На конференції обговорювалися питання економічної політики і держуправління, бізнесу і підприємництва, а також особистісного розвитку. Організаторами конференції виступили Українська асоціація Римського клубу та Київський Міжнародний Економічний Форум. Серед запрошених гостей конференції був відомий норвезький економіст Ерік Райнерт, який є автором бестселеру «Як багаті країни забагатіли… і чому бідні країни лишаються бідними» (How Rich Countries Got Rich … and Why Poor Countries Stay Poor). Його інтереси та публікації зосереджені навколо теорії нерівномірного розвитку та історії економічної думки і політики.

В Академії традиційно пройшли «Нобелівські читання – 2018»
1 листопада 2018 року кафедра економіки та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності разом із студентським економічним товариством «Golden Capital» організували круглий стіл з нагоди присудження у 2018 році однієї з найпрестижніших міжнародних премій – Нобелівської. Цього року відбудеться 50 церемонія вручення премії у сфері економіки. Із вступним словом до учасників звернулася декан фінансово-економічного факультету Пархоменко В.В., яка привітала всіх присутніх та зробила короткий екскурс в історію заснування премії та біографію видатного науковця, винахідника, підприємця та благодійника Альфреда Нобеля. Свої доповіді-презентації про видатних економістів-лауреатів Нобелівської премії представили Сефер`янц Катерина, Степенко Мар’яна, Іллічова Євгенія, Герасименко Анна, Носаченко Ірина, Розпутна Ірина, Долдіна Катерина (гр. 16.01), Луговська Альона (гр.16.07), Гунько Дмитро (гр. 16.04), Тімченко Єлізавета (гр. 18.04). Найкращим виступом стала доповідь студентки групи 16.03 Матвеєвої Марії про життя та наукові здобутки Лауреата Нобелівськой премії з економіки 1994 року Джона Неша, доля якого описана в біографічному романі Сильвії Назар «Блискучий розум», за яким знято оскароносний фільм «Ігри розуму». Дякуємо старшому викладачу кафедри економіки та менеджменту ЗЕД Тарасенку Анатолію Григоровичу та методисту кафедри Кравчук Інні за високий рівень підготовки та організації заходу!

Підсумки VІІІ студентської науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи сучасного розвитку фінансової системи і менеджменту в Україні та світі»
31 жовтня 2018 року в рамках тижня фінансово-економічного факультету кафедрою фінансів, банківської справи та страхування та кафедрою економіки та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності у Національній академії статистики, обліку та аудиту було проведено VІІІ науково-практичну студентську конференцію «Проблеми та перспективи сучасного розвитку фінансової системи і менеджменту в Україні та світі». З вітальними словами виступили завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту, доктор економічних наук, професор Бондарук Т. Г. та декан фінансово-економічного факультету кандидат економічних наук, доцент Пархоменко В. В. У конференції взяли участь 56 студентів IV-VI курсів з Національної академії статистики, обліку та аудиту та Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Доповіді студентів були присвячені актуальним питанням сучасного розвитку фінансової системи України та менеджменту. Гарячу наукову дискусію серед учасників конференції викликав виступ студента 6 курсу групи 13.04/2 Національної академії статистики, обліку та аудиту, Генерального директора та співвласника ТОВ «РЕВЕЛД» Євгенія Малахова з проблем методології оцінки впливу рівня заощаджень на рівень інвестицій. Також були представлені доповіді 10 учасників конференції з проблем сучасного розвитку фінансової системи і менеджменту в Україні та світі, які викликали зацікавленість широкого кола слухачів. Програмою конференції було передбачено та проведено обговорення результатів досліджень учасників конференції. Матеріали конференції опубліковано у електронному збірнику.

Результати І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування»
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України № 1247 від 27.11.2015 р. «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2015/2016 навчальному році» та з метою пошуку й підтримки обдарованої студентської молоді 25 лютого 2016 року у Національній академії статистики, обліку та аудиту на базі кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування». В олімпіаді взяли участь студенти третього та четвертого курсів напряму підготовки 6.030601 «Менеджмент». Під час олімпіади учасники розв’язували практичні та тестові завдання, показали високий рівень підготовки та творчий характер опрацювання запропонованих завдань. Переможцями І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування» стали: місце – Шкурдода Юлія Олександрівна – студентка 4-го курсу (гр. МЗЕД-12.07); місце – Халимон Марина Олександрівна – студентка 4-го курсу (гр. МЗЕД-12.07); місце – Журжа Леонід Васильович – студент 3-го курсу (гр. МЗЕД-13.07) та Пінчук Роман Миколайович – студент 4-го курсу (гр. МЗЕД-12.07). За рішенням оргкомітету до участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування», який відбудеться 7-8 квітня 2016 року у Полтавському національному технічному університеті ім. Юрія Кондратюка рекомендовано таких студентів: Шкурдода Юлія Олександрівна та Халимон Марина Олександрівна – студентки 4-го курсу (гр. МЗЕД-12.07).
Останні новини

Гостьова лекція на тему «Оподаткування власного бізнесу: чекліст для підприємця»
На запрошення колег кафедри фінансів і кредиту Пол

Вебінар Аудиторської палати України щодо аналізу облікових оцінок за справедливою вартістю
Викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування