«Формування управлінської команди: психологічний підхід»

21 листопада 2022 року за ініціативи доцента кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін Черушевої Г.Б. в рамках вивчення курсу «Психологія управління» магістранти освітніх програм «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» зустрілися з доктором психологічних наук, провідним спеціалістом Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України Оксаною Креденцер. Темою заняття була актуальна проблема – «Формування управлінської команди: психологічний підхід». На гостьову лекцію були також запрошені студенти третього курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування».

Активну участь в обговоренні питань взяли декан фінансово-економічного факультету Вікторія Пархоменко та завідувач кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін д.ф.н., професор Тетяна Гаврилюк.

Оксана Валеріївна зосередила увагу на різних підходах щодо сутності поняття управлінська команда організацій, видах команд. У ході обговорення піднімалися ключові питання командної роботи, рольової структури та функцій лідера, особливостей стилю управління.

На прикладах роботи різних організацій Оксана Валеріївна розкрила основні підходи та структурні складові процесу командоутворення (Team building), зокрема: формування і розвиток навичок командної роботи (team skills), як основи командного менеджменту; формуання командного  духу (team spirit); формування команди (teambuilding) – механічні дії по підбору, оптимізації структури команди та функціонально-рольового розподілу.. Особливий інтерес викликала інформація щодо типології ролей в команді. Лектор запропонувала студентам пройти тест Белбіна «Ролі в команді».

В кінці зустрічі лекторка поділилася основними напрямами науково-дослідної роботи лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України.

Дякуємо нашому гостю за змістовну інформацію та можливість познайомити майбутніх управлінців із особливостями командної роботи!