22 травня 2023 року кафедрою менеджменту, маркетингу та публічного управління був проведений науковий семінар на тему: «Методологічні засади порівняльно-історичних досліджень економічного розвитку незалежної України».

Модератор, доцент кафедри, Залюбовська Світлана Сергіївна, ознайомила студентів із економічною думкою в Україні у другій половині XIX ст., яка була орієнтована на аналіз тих позитивних змін, що відбувались у пореформеній економіці, водночас вона переживала певний занепад, пов’язаний із процесом становлення, вибору оптимального напряму, що відповідав би українській специфіці, i тому відзначалася великою різноманітністю напрямів. Українські представники цих напрямів в основу своїх позицій ставили національне визволення України з-під колоніального ярма.

Залюбовська С.С. звернула увагу на те, що масштаб економічних перетворень в 90-х роках ХХ століття став втіленням зусиль держави на шляху вибору обґрунтованих  напрямів зміцнення, оскільки Україна здійснювала трансформацію з колишньої радянської республіки до самостійної держави з власною системою управління та економіки. Це і стало вирішальним періодом подальшого розвитку України і визначенням  багатьох аспектів її сучасної економіки та суспільства.