14 вересня 2023 року доцентом кафедри менеджменту
Новини кафедри

Вітаємо із перемогою у Всеукраїнському конкурсі Ради молодих учених при Міністерстві освіти та науки України «Молодий вчений року»
Вітаємо Сергія Любомировича Гуменного, викладача «Історії української державності та культури», кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін НАСОА, із перемогою у Всеукраїнському конкурсі Ради молодих учених при Міністерстві освіти та науки України «Молодий вчений року» за підсумками діяльності у 2022 році. Бажаємо нових професійних та наукових досягнень, міцного здоров’я, миру та добробуту!

«Економічна психологія та поведінкова економіка: як емоції впливають на економічні рішення»
Студенти перших курсів Академії продовжують знайомитись з основами психологічної науки в рамках курсу «Психологія та педагогіка» під кервництвом доцента кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін Черушевої Г.Б. Так, 30 січня 2023 року відбулась зустріч з доктором психологічних наук, провідним спеціалістом Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України Оксаною Креденцер, а темою для обговорення стала «Економічна психологія та поведінкова економіка: як емоції впливають на економічні рішення». Спікер познайомила аудиторію з поняттями економічної свідомості та економічної поведінки, складними зв’язками між обома явищами та їх впливом на економічну активність суб’єкту. Торкнулась багатьох цікавих аспектів з когнітивної психології, теорії прийняття рішеньта поведінкової економіки тощо. Представила авторів найбільш вагомих здобутків в галузі економічної психології, що були відзначені Нобелівською премію, та їх внесок у теорію поведінкових фінансів, зокрема у побудову зв’зязку між економікою та психологічним аналізом процесу прийняття рішень індивідом. На завершення студентам були запропоновані діагностичні вправи і Q/A сесія, під час якої вони могли не тільки поставити запитання спікеру, а й поділитись власним баченням перспектив застосування знань економічної психології в подальшій професійній дільності.

Філософія медіареальності
09 грудня 2022 року студенти першого курсу на гостьовій лекції на тему «Філософія медіареальності» зустрілися із д.філос.н., професором Г. Христокіним. З цікавістю відзначили, що таке, нове за вжитком поняття як медіа є реальністю, яка оточує людину за усіх часів, оскільки є, у першу чергу, місцем зберігання, накопичення, формування та передачі інформації. «Медіа – і спосіб комунікації, і знаряддя виробництва, і витончений метод симуляції, і знаряддя політичної боротьби. І якщо спочатку за сучасними медіа закріплюється інструментальний статус …, то надалі ситуація рішуче змінюється: медіа не тільки стають самостійною, але і єдиною онтологічною умовою існування людини». – В.В. Савчук Активну участь в обговоренні тематики взяли студенти: Павленко Ілля, Куліш Данило, Зеленська Інна, Гончарова Марія, Голінська Тетяна.

«Формування управлінської команди: психологічний підхід»
21 листопада 2022 року за ініціативи доцента кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін Черушевої Г.Б. в рамках вивчення курсу «Психологія управління» магістранти освітніх програм «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» зустрілися з доктором психологічних наук, провідним спеціалістом Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України Оксаною Креденцер. Темою заняття була актуальна проблема – «Формування управлінської команди: психологічний підхід». На гостьову лекцію були також запрошені студенти третього курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування». Активну участь в обговоренні питань взяли декан фінансово-економічного факультету Вікторія Пархоменко та завідувач кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін д.ф.н., професор Тетяна Гаврилюк. Оксана Валеріївна зосередила увагу на різних підходах щодо сутності поняття управлінська команда організацій, видах команд. У ході обговорення піднімалися ключові питання командної роботи, рольової структури та функцій лідера, особливостей стилю управління. На прикладах роботи різних організацій Оксана Валеріївна розкрила основні підходи та структурні складові процесу командоутворення (Team building), зокрема: формування і розвиток навичок командної роботи (team skills), як основи командного менеджменту; формуання командного духу (team spirit); формування команди (teambuilding) – механічні дії по підбору, оптимізації структури команди та функціонально-рольового розподілу.. Особливий інтерес викликала інформація щодо типології ролей в команді. Лектор запропонувала студентам пройти тест Белбіна «Ролі в команді». В кінці зустрічі лекторка поділилася основними напрямами науково-дослідної роботи лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України. Дякуємо нашому гостю за змістовну інформацію та можливість познайомити майбутніх управлінців із особливостями командної роботи!

Довіряй, але перевіряй!
Проблему переходу від дисциплінарного суспільства до суспільства довіри обговорювали 21 листопада 2022 року на черговому засіданні гуртка «Соціальне пізнання та особистість» за ініціативою студента 1 курсу Онацько Максима. Означена проблема є актуальною для українського суспільства, яке в тяжких боях з російською федерацією зараз виборює та відстоює найважливішу людську цінність – свободу. Майбутнє нашої держави залежить від подальшого її політичного, соціального та економічного курсу. Саме це було в епіцентрі обговорення – як побудувати країну в правильному співвідношенні довіри та дисциплінованості.

«Голодомор 1932-1933 р.р. в Україні»: мовою документів, очима свідків
Щороку наприкінці листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років. 2022 року, припадає 90 років з часу початку жахливого злочину. Традиційно, вшановуючи пам’ять тисяч жертв тих трагічних подій, в Академії 18 листопада була проведена ХІІІ студентська наукова конференція «Голодомор 1932–1933 рр.: геноцид українського народу», приурочена до сумних роковин організованого радянською владою геноциду українського народу – Голодомору 1932–1933 рр. Студентська молодь відгукнулася на пропозицію викладачів кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін, активно долучившись до науково-дослідної роботи в рамках конференції. Модерування конференції здійснювалося викладачем курсу «Історія державності та культури України», доцентом кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін С.Л. Гуменним. Учасниками освітнього процесу було підготовано ряд співдоповідей під загальним заголовком «Голодомор 1932-1933 рр.: причини, перебіг, наслідки» (студенти Карасевич Олександр, Чужа Віталій та Щеголь Софія), які завершилися обговоренням важливості визнання світовою спільнотою Голодомору 1932–1933 рр. геноцидом українського народу. У рамках другої секції конференції «Голодомор 1932–1933 р.: локальна пам’ять» було презенотоовано доповіді «Голодомор 1932–1933 р. Трагічні сторінки Сумщини» (Лапіна Поліна), «Голодомор на території Попільнянщини» (Павленко Ілля). В останній доповіді було введено в науковий обіг важливе джерело – спогади очевидця Голодомору 1932–1933 рр. Кириленка Романа, записані у 1993 р., а також свідчення інших жителів Попільнянського району Житомирської області. Наприкінці засідання секції, в рамках грантової програми HREC 2022 Non-Residential Research Grants Competition, було виголошено доповідь «Незаконна міграція через радянсько-польський кордон в період Голодомору 1932–1933 рр.». Ми пам’ятаємо!

«Природа гри і сутність людини»
14.11.22. відбулося чергове засідання філософського студентського наукового гуртка «Соціальне пізнання і особистість» на тему «Природа гри і сутність людини». Обговорювали філософію гри, зокрема, виділили гносеологічні, антропологічні, соціальні її аспекти. Було зазначено, що сьогодні ця проблематика стає все більш актуальною. Гра присутня у всіх сферах буття людини і має свої внутрішні закони та закономірності. На прикладі фільму Адама Мак-Кея «Гра на пониження» обговорили феномен гри в фінансово-економічній сфері. Розмова пройшла в атмосфері принципової відкритості та налаштованості на пошук істини. «Гра проходить за певними правилами, які встановлюють обмеження на дії гравця. Ці правила не обов’язково повинні бути ясно сформульованими чи усвідомленими — коли кошенята граються між собою, вони атакують один одного, але при цьому не випускають пазурі й не кусають так, щоб завдати рани».

Роль психологічного знання в системі державного управління: знайомимось із практичним досвідом
31 жовтня 2022 року за ініціативи доцента кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін Черушевої Г.Б. в рамках вивчення курсу «Психологія управління» магістранти освітніх програм «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» зустрілися із заступником начальника Бориспільської районної військової адміністрації Андрієм Синяковим. Темою заняття була актуальна проблема сьогодення – «Роль психологічного знання в системі державного управління». У ході обговорення піднімалися питання діяльності органів державного управління щодо командної роботи, особливостей стилю управління в кризових ситуаціях, зокрема в умовах війни. На прикладах роботи колективу Бориспільської районної військової адміністрації Андрій Віталійович розкрив креативні підходи щодо психологічної допомоги, виходу із стресових ситуацій, подоланню тривоги та емоційного виснаження різними верствами населення в підпорядкованих громадах, поділився заходами підтримки психологічного здоров’я працівників державної служби. Андрій Віталійович підкреслив роль комунікативної компетентності для керівників, враховуючи широкий спектр комунікацій як всередині колективу, так і в системі зовнішніх зв’язків з різними соціальними інституціями. Заняття пройшло у дружній і привітній атмосфері. Активну участь в обговоренні питань, які піднімалися під час заходу, прийняла декан фінансово-економічного факультету В. Пархоменко. Студенти виявили бажання щодо подальших зустрічей. Дякуємо нашому гостю за змістовну інформацію та відповіді на питання, за можливість познайомити майбутніх управлінців із особливостями роботи в системі державного управління.

«Голокост в Україні»
7 жовтня 2022 р., відбулася студентська наукова конференція «Голокост в Україні» приурочена до сумних роковин масового вбивства київського єврейства у Бабиному Яру (29-30 вересня 1941 р.). Студентська молодь відгукнулася на пропозицію викладачів кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін, активно долучившись до науково-дослідної роботи в рамках конференції. Студентами було підготовано ряд співдоповідей під загальним заголовком «Голокост: трагедія єврейського народу» (студенти Зелінська І., Ізмайлова А., Павленко І., Палямар М., Щеголь С., Чепурна В., Пацай Д., Ясінська К), а також доповіді, що стосувалися подій Голокосту на Чернігівщині (Зігун І.), Сумщині (Лапіна П.), існування Чортківського (Михайлівський Ю.) та Луцького (Онацько М.) гетто. Окрім цього на конференції прозвучали доповіді, що піднімали питання хронології Голокосту (Карасевич О.), втілення плану «Ост» (Радченко О.), та участі українців в антиєврейських акціях під час Голокосту на території України (Пономаренко С.). Модерування конференції здійснювалося викладачем курсу «Історія державності та культури України» Гуменним С.Л. (НАСОА, КНУ ім. Т. Шевченка).

Міждисциплінарні лекції – запорука продуктивного освітнього процесу
2 травня 2022 року доцентом кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін, к.п.н. Черушевою Г.Б. була проведена проблемна лекція студентам першого курсу з дисципліни «Соціологія» на тему «Економічна соціологія як галузь наукового знання» за участю доцента кафедри економіки та менеджменту ЗЕД, к.е.н. В.В.Пархоменко. Обговорення питань носило міждисциплінарний характер. Спираючись на знання економічної теорії, економічних процесів і явищ та психології, студенти розкрили сутність понять «економічної людини» та «психологічної людини». Це стало основою для пояснення прагнення економістів інтегрувати ідею «економічної людини» (споживача, працівника) з ідеями «психологічної людини» (діючою під впливом інтересів, потреб, стимулів, мотивів) і «соціальної людини», яка виконує соціальні ролі у соціальній структурі суспільства. Лекторка відійшла від традиційно класичного формату подання лекційного матеріалу, а надавала його за допомогою проблемних питань та аналізу ситуацій. Процес пізнання відбувався у діалозі із викладачами і був наближений до дослідницької діяльності студентів. Шляхом пошуку, аналізу та узагальнення традиційних і нестандартних підходів, студенти намагалися висловити власну точку зору, з урахуванням викликів соціально-економічних процесів сьогодення. В ході жвавого обговорення основних факторів впливу на виникнення економічної соціології студенти дійшли висновку, що з позиції однієї науки: тільки економіки або соціології не можливе розв’язання соціально-економічних проблем. Особливий інтерес викликало питання впливу соціальних механізмів на перебіг економічних процесів. Студентам була надана можливість самостійно визначити та обґрунтувати сутність цих соціальних механізмів: соціального управління, демографічного розвитку, впровадження досягнень науки у практику, механізм організації та стимулювання праці тощо. Розкривши ключові поняття економічної соціології «економічна сфера» та «соціальна сфера» суспільства, студенти отримали завдання самостійно зробити їх порівняльний аналіз. Слід зазначити, що така форма занять з міждисциплінарними дискусіями спонукає студентів до активної творчої взаємодії, сприяє формуванню вміння висловлювати власне судження на основі теоретичної бази знань, накопиченої в процесі вивчення інших дисциплін, усвідомлювати соціальні реалії сьогодення тощо.

Команда НАСОА посіла третє місце у змаганнях з лазертагу
5 жовтня та 12 жовтня 2021 року студенти НАСОА взяли участь у змаганнях з лазертагу – військово-патріотичній грі «Захисник України». За результатами гри команда НАСОА увійшла у фінал змагань та виборола третє місце. Вітаємо переможців!

Перші досягнення студентського наукового психологічного об’єднання «Лідер»
З жовтня 2021 року на кафедрі філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін розпочало діяльність наукове психологічне об’єднання «Лідер» під керівництвом к.п.н. Г.Б. Черушевої. Основний напрям досліджень об’єднання – актуальні соціально-психологічні проблеми соціалізації молоді. Науково-дослідна робота студентів сприятиме формуванню навичок аналітичної діяльності, творчого мислення, дискусії, колективному обговоренню сучасних психологічних питань тощо. Після вивчення дисципліни «Психологія та педагогіка» ряд студентів першого та другого курсів виявили бажання взяти участь у роботі об’єднання. Їх першим науковим досягненням стала участь у наукових конференціях з публікаціями тези доповідей). Радіємо їх досягненням: Головко Дмитро, студент ІІ курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування». Тема доповіді: «Дистанційне навчання: переваги та перспективи» (VШ Міжнародна науково-практична конференція «Стратегія розвитку України: фінансово-економічний та гуманітарний аспекти»). Сьогодні Дмитро працює над проблемою планування професійного зростання майбутніх управлінців. Радченко Валентин, студент І курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування», багато років є активним учасником волонтерського руху в Україні, тому його науковим інтересом стали «Психологічні основи волонтерської діяльності в Україні» (Матеріали VШ Міжнародної науково-практичної конференції. Стратегія розвитку України: фінансово-економічний та гуманітарний аспекти, м. Київ, 2021). В майбутньому Валентин бачить себе управлінцем, чим і обумовлений вибір наукового напряму, а саме, лідерські якості майбутніх управлінців та їх розвиток в системі студентського самоуправління. Тема доповіді: «Розвиток лідерських якостей майбутніх управлінців в системі вищої освіти» (V Міжнародної науково-практичної конференція «INTERNATIONAL SCIENTIFIC INNOVATIONS IN HUMAN LIFE». Манчестер (Велика Британія), 2021). Качанівська Єлизавета, студентка І курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування». Тема доповіді: «Сучасні виклики навчальної адаптації студентів» (Матеріали ІХ Міжнародної науково-практичної конференція «PROBLEMS AND TASKS OF MODERN SCIENCE AND PRACTICE», Бордо (Франция), 2021). Качанівська Вікторія, студентка І курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», цікавиться проблемами адаптації та емоційного самопочуття першокурсників. Результатом її наукових інтересів стала публікація: «Емоційна нестабільність студентів першокурсників в період адаптації до навчання» (Матеріали VI Міжнародної науково-практичної конференції «MODERN SCIENTIFIC RESEARCH: ACHIEVEMENTS, INNOVATIONS AND DEVELOPMENT PROSPECTS», м. Берлін (Німеччина), 2021). Гетало Антон, студент І курсу спеціальності «Економіка», піднімає актуальну проблему математичної грамотності майбутніх фахівців. До вибору наукової проблематики Антона спонукала його практична діяльність програміста. Студент дійшов висновку, що математична грамотність є необхідністю та підґрунтям для будь-якої сфери професійної діяльності і, у першу чергу, для економістів. Доповідь: «Математична грамотність у європейському вимірі» (Матеріали III Міжнародної науково-практичної конференції «MODERN SCIENCE: INNOVATIONS AND PROSPECTS», м. Стокгольм (Швеція), 5-7 грудня 2021 року. Заярний Тимур, студент П курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування», досліджує тему «Факторний аналіз продуктивної діяльності персоналу підприємств». Артемчук Каріна, студентка І курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування”, працює над темою «Актуальні питання професійного самовизначення учнівської молоді». Всі студентські роботи виконуються в контексті науково-дослідної комплексної наукової теми кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін «Філософія соціально-економічної сфери суспільства» (державний реєстраційний номер 0119U000682).

«Голодомор 1932-1933 р.р. в Україні»: мовою документів, очима свідків
Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років. Традиційно, вшановуючи пам’ять тисяч жертв тих трагічних подій, в Академії 26 листопада була проведена ХІІ студентська наукова конференція «ГОЛОДОМОР 1932-1933 р.р. В УКРАЇНІ» (мовою документів, очима свідків), організатором якої виступила кафедра філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін. В конференції прийняли участь професорсько-викладацький склад Академії та студенти. З ґрунтовними доповідями виступали студенти першого курсу: А. Лоренц, Т. Карпенко, Є. Пантелейчук, Т. Попович, С. Волошина, Д. Галкіна, Д. Табачук, Н. Чабан, Е. Клаповська, Д. Мороз, Ю. Петрів, О. Кичан, Є. Качанівська, В. Качанівська, С. Босенко, К. Іванова, Т. Рояка, Л. Яценюк, В. Радченко, Т. Краснова. У доповідях було охоплено широкий діапазон досліджень трагічної історії нашого народу – документи, свідоцтва свідків, висвітлення трагедії в закордонній пресі, різноманіття пам’ятників присвячених жертвам голодомору в Україні. Захід спрямований на утвердження національної гідності та національної пам’яті.

Με την Ημέρα του ΌΧΙ των Ελλήνων! Ζήτω η Ελλάδα!
Учасники гуртка «Україна та еллінізм» вітають грецький народ зі святом «ОХІ» (з грец. «ні»). Назва унікальна. З’явилася вона 28 жовтня 1940 р. в другий рік Другої світової війни в день початку фашистської агресії проти Греції і стала початком мужньої, самовідданої та згуртованої боротьби греків з фашизмом. Греки довели, що гідні своїх предків і тієї свободи, яку отримали від них, не скорившись ворогові.

Вперед до перемог!
5 жовтня 2021 року студенти НАСОА взяли участь у змаганнях з лазертагу – військово-патріотичній грі «Захисник України». Змагання проводились в рамках щорічної Спартакіади серед студентських команд закладів вищої освіти Шевченківського району м. Києва, яка організовується Шевченківською районною в м. Києві державною адміністрацією у межах реалізації державної політики у галузі фізичної культури і спорту. За результатами гри команда НАСОА увійшла у фінал змагань та буде боротись за перше місце 12 жовтня. Після закінчення гри був проведений інструктаж та практика по усуненню зовнішньої масивної кровотечі.

«Трагедія бабиного яру – історія й урок для сучасності»
«Бабин Яр. Два коротких слова, що звучать, як два коротких постріли, але несуть в собі довгі й жахливі спогади для кількох поколінь. Бо вони знають і пам’ятають, що пострілів у Бабиному Яру, на жаль, пролунало не два, а в сотні, тисячі разів більше» В. Зеленський 1 жовтня кафедрою Філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін був проведений Круглий стіл, присвячений 80-тій річниці трагедії Бабиного Яру. Викладачі кафедри: д.політ. наук, професор Бушанський В.В., к.пед.н., доцент Черушева Г.Б., народна артистка України, професор Даць І.В., д.філос.н., професор Надольний І.Ф. разом із студентами другого курсу вшанували пам’ять жертв Бабиного Яру – одного із найстрашніших символів Голокосту. Круглий стіл відкрила завідувач кафедри д.філос.н., професор Гаврилюк Т.В. З доповідями про історію подій 29 вересня по 11 жовтня 1941 року виступили студенти академії Заярний Т., Іванова А., Лоренц А., Краснова Т., Валіновська А., Симонова А., Рояка Т., Танчик К., Олексієнко В., Яцентюк Л. Під час проведення круглого столу говорили про знищення тисяч людей не тільки під час Другої Світової війни, учасники заходу обговорювали також питання геноциду у сучасному світі (Головко Д. про етнічні чистки у Чечні). Аби не допустити повторення таких страшних подій у майбутньому, маємо пам’ятати свою історію! Адже поки ми пам’ятаємо про жертви Голокосту, доти вони живуть у наших серцях!

Навчаємося разом зі студентами Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова
27 травня у студентів першокурсників спеціальності «Публічне управління та адміністрування» в рамках курсу «Соціологія» відбувся форум з проблем державної молодіжної політики в Україні. За програмою обміну та мобільного навчання на форумі були присутні представники Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова завідувач кафедри економічної аналітики професор Матвєєва Наталя Миколаївна, доценти Єсіна Валерія Олександрівна, Базецька Ганна Ігорівна, Коюда Олександр Павлович, а також студенти-магістри Коломієць Анастасія, Куденчук Микита, Перетятько Едуард, Раєвська Юлія. Студенти НАСОА Заярний Тимур, Шевчик Деніс, Бурдейний Олександр, Шляхтенко Ліліана та інші підняли актуальні питання молоді як особливої соціально-демографічної спільноти, процесів соціалізації студентської молоді та динаміки їх інтелектуального та емоційного розвитку, охарактеризували життєві стратегії молоді та ситуацію на ринку праці, молодіжної культури та субкультури, освітньо-міграційні процеси української молоді. Виступи супроводжувалися цікавими та змістовними слайд-презентаціями. Особливу дискусію викликало питання інформатизації суспільства та її вплив на становлення молодої людини. Піднімалися питання інформатизації навчального процесу, впровадження сучасних IT-технологій, ролі Інтернет ресурсу як привабливого інформаційного джерела для студентів, якість та ефективність дистанційної форми навчання тощо. В дискусії взяли участь гості Академії. Особливу активність проявив Куденчук Микита, магістр Харківського національного університету, який поставив багато питань виступаючим. Такі сумісні освітні проекти є привабливим та перспективним інструментом для отримання нових знань та обміну думками серед студентів та викладачів! Дякуємо за активну співпрацю усім учасниками та сподіваємося на подальшу співпрацю!

Чергова гостьова зустріч в рамках курсу соціологія з відомим українським вченим, Валентином Вікторовичем Бушанским
17 травня за бажанням студентів першого курсу фінансово-економічного та обліково-статистичного факультетів відбулася чергова гостьова зустріч в рамках курсу соціологія з відомим українським вченим, політологом, доктором політичних наук Валентином Вікторовичем Бушанским. Предметом обговорення були актуальні питання соціології конфлікту, зокрема: ціннісні передумови соціальних конфліктів: ідеологічні та релігійні фактори; легітимний конфлікт як передумова розвитку суспільства; міфологема безконфліктного суспільства, феномен конформізму тощо. В ході обговорення вченим розкриті психологічно зумовлені конфлікти та їх прояви (за Зіґмундом Фройдом та Альфредом Адлером), об’єктивні й ірраціональні передумови російської воєнної аґресії проти України. Валентин Вікторович розкрив сутність понять «базовий» і «ситуативний» консенсус як основа легітимного конфлікту й передумова його врегулювання. На яскравих прикладах були представлені конфлікти, які базуються на відмінностях культури представників різних поколінь, расових особливостях, ґендерних стереотипах та інше.

Вивчаємо соціологію разом з відомим українським політологом Валентином Бушанським
5-12 квітня 2021року в рамках курсу “Соціологія” відбулися он-лайн зустрічі студентів першого курсу фінансово-економічного та обліково-статистичного факультетів з відомим українським вченим, політологом, доктором політичних наук, головним науковим співробітником відділу етнополітології Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І.Кураса НАН України Валентином Вікторовичем Бушанским. Предметом обговорення були актуальні питання соціальних ролей особистості, проблеми ідентифікації постмодерністських теорій та специфіки постмодерністського дискурсу в сучасній соціології. Відступивши від консервативно-академічних традицій публічних лекцій, в оригінальній і ненав’язливій манері, Валентин Вікторович надав студентам аналітичну інтерпретацію значення постмодерна як одного з головних понять сучасної соціології. На основі методу генеалогічного аналізу визначив методологічні можливості постмодернізму Розкриваючи основні ідеї представників французького постмодерну Жіля Дельоза і Фелікса Гваттарі, Валентин Бушанський особливу увагу приділив феноменам “тіло без органів”, “машина бажання”, “номадний суб’єкт”, а також розглянув основні ідеї Мішеля Фуко: дискурс як фактор формування громадської думки та соціальної поведінки. На яскравих прикладах було розкрите поняття «соціальна роль» як відбиття взаємодії особистості із оточуючим середовищем та іншими індивідами. Продемонстрована стереотипізація поведінки людини у різних сферах її життєдіяльності відповідно її статусного положення.

«Роль грецької мови, філософії та культури в становленні західної цивілізації»
25 березня в День незалежності Греції, або День національного відродження Греції учасники гуртка «Соціальне пізнання та особистість» обговорювали тему «Роль грецької мови, філософії та культури в становленні західної цивілізації». Мало хто знає, що національне відродження Греції почалося в Україні. Так, 1814 року в Одесі грецькими патріотами Ніколаосом Скуфасом, Еммануїлом Ксантосом і Афанасієм Цакаловим засноване товариство «Філікі Етерія», яке головним чином і підготувало організоване збройне повстання в Греції. Вітаємо грецькиї народ зі святом! Χρόνια πολλά, Ελλάδα! Θερμές ευχές σε όλους τους Έλληνες και όλες τις Ελληνίδες!

Корнієнко Петро Сергійович – доктор юридичних наук!
Колектив Національної академії статистики, обліку та аудиту щиросердечно вітає Корнієнка Петра Сергійовича з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права імені В.М.Корецького НАН України. Бажаємо творчого натхнення в реалізації нових наукових задумів, творчих досягнень та здійснення професійних планів!

Голодомор. Ми пам’ятаємо!
Колектив Національної академії статистики, обліку та аудиту вшанував пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 р.р. 23 листопада 2020 року за багаторічною традицією кафедрою філософії та соціально-гуманітарних дисциплін була проведена ХІ студентська наукова конференція «ГОЛОДОМОР 1932-1933 р.р. В УКРАЇНІ» (мовою документів, очима свідків). В конференції прийняли участь професорсько-викладацький склад академії та студенти. З ґрунтовними доповідями виступали студенти першого курсу: Вараксова А., Майстренко Є., Жмудь Д., Слюзар. А., Блажко В., Ісаєва С., Касьян А., Закидальська Ю. У доповідях було охоплено широкий діапазон досліджень трагічної історії нашого народу – документи, свідоцтва свідків, висвітлення трагедії в закордонній пресі, різноманіття пам’ятників присвячених жертвам голодомору в Україні. Захід спрямований на утвердження національної гідності та національної пам’яті. Не дамо згасити свічу пам’яті! Презентація: Голодомор. Ми пам’ятаємо!

Х науково-практична конференція «Голодомор 1932-1933 років в Україні»
Палає пам’яті свіча. Полинь травою на душі гірчить печаль, Безжальним катом мучить моє серце жаль,– Скорбить нутро… Палає пам’яті свіча. Перед очима сльози болю в їх очах І крики чуються благальні з їхніх вуст… І той великий зі свічок на площі хрест Розповідає ту історію сумну… Їм не прокинутись уже зі свого сну: Без крихти хліба зупинився їхній час. Палає пам’яті свіча. Вогонь – не згас. Кафедра філософії та соціально-гуманітарних дисциплін під керівництвом завідувача кафедри, доктора філософських наук, професора Т.В. Гаврилюк та кандидата педагогічних наук, професора кафедри Г.Б. Черушевої 22 листопада 2019 року провела Х науково-практичну конференцію «Голодомор 1932-1933 років в Україні». Конференція пройшла під гаслом «Ми сильні, ми пам’ятаємо…». Вшанування пам’яті жертв Голодомору розпочалось з ліричного вірша Романа Бойчука “Палає пам’яті свіча..” Крім теоретичних доповідей демонструвалися документальні фільми, слайд-презентації, зачитувалися свідоцтва людей, які вижили. Студенти першого курсу фінансово-економічного факультету показали зворушливу театральну постановку «З життя однієї жінки». Усе разом створило атмосферу живої присутності в трагедії. Утвердження гідності та національної самосвідомості українців – головний посил Конференції!

Змагання з волейболу Профспілки працівників державних установ міста Києва
17 листопада 2019 року, на базі спортивного комплексу Національної академії статистики, обліку та аудиту проходили змагання з волейболу Профспілки працівників державних установ міста Києва. Серед команд-учасників була і команда Академії, яка в минулому році у фінальному матчі поступилась команді Головного управління Національної поліції України у м. Києві. В цьому році на змагання прибули представники 8 команд : Національна академія статистики, обліку та аудиту Головне управління Національної поліції України у м. Києві Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Апарат Верховної Ради України Міністерство фінансів України Об’єднана первинна профспілкова організація Київської міської державної адміністрації Об’єднана первинна профспілкова організація Головного управління АТ «Ощадбанк» по місту Києву та області Банкнотно-монетний двір Національного банку України Після запеклої боротьби зі суперниками, команда Національної академії статистики, обліку та аудиту у фіналі зустрілась з командою Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, і з рахунком 2:1 здобула перемогу зайнявши І місце у змаганнях! ІІІ місце посіла команда Київської міської державної адміністрації, IV місце команда Головного управління АТ «Ощадбанк» у м. Києві та області. Команда Академії була нагороджена кубком, дипломом І ступеня, медалями та грошовою винагородою. Нагородження проводили: Голова Профспілки працівників державних установ м. Києва – Почтовий Віталій Семенович; заступник Голови Профспілки працівників державних установ м. Києва – Машталер Микола Іванович. Крім того, на змаганнях були присутні керівники первинних профспілкових організацій команд-учасниць: Синяков Андрій – заступник голови профспілки (Національна академія статистики, обліку та аудиту), Москаленко Андрій – голова профспілки (Апарат Верховної Ради України), Олійник Наталія – голова профспілки (Міністерство фінансів України), Костіна Наталія – голова профспілки (Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів), Кубрак Оксана – голова профспілки (Головне управління АТ “Ощадбанк” по місту Києву та області). Вітаємо всіх членів команди НАСОА з перемогою та бажаємо успіхів у подальших змаганнях! Висловлюємо окрему подяку капітану команди Академії, старшому викладачу кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Линнику Андрію Миколайовичу за активну участь у діяльності Профспілки Академії та популяризацію спорту серед молоді.

Зустріч з Ігорем Козловським, провідним науковим співробітником Відділення релігієзнавства НАН України
За ініціативи кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін, відбулася зустріч студентів Академії з українським вченим та громадським діячем, відомим в Україні та світі фахівцем з релігійних, духовних і психофізичних систем, провідним науковим співробітником Відділення релігієзнавства НАН України, к.іст.н. Ігорем Козловським. У ході зустрічі, темою якої було «Релігії в сучасні Україні», порушувались питання вічних цінностей, сенсу буття людини та мети її життя. Протягом бесіди Ігор Анатолійович поділився великим життєвим досвідом, знаннями. Порушувались питання трансформації людського духу та свідомості в кризових умовах. Дякуємо Ігорю Анатолійовичу Козловському та завідувачу кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін, д.філос.н., професору Тетяні Вікторівні Гаврилюк за надану можливість спілкування та поштовху замислитися над напрямом розвитку думки та пошуку сенсу життя сучасній молоді у непересічних умовах теперішнього України.

Майстер-клас з практичним психологом
24 жовтня 2019 року за ініціативою викладачів-членів Асоціації організаційних психологів та психологів праці НАСОА та Коледжу бізнесу та аналітики до Національної академії статистики, обліку та аудиту з метою профілактики психологічного здоров’я студентської молоді було запрошено практичного психолога, коуча, експерта ТВ – Ремесник Н.Ю. Наталія Юріївна провела майстер-клас студентам Коледжу з проблем Позитивної Психотерапії. На занятті студенти ознайомились з концептуальними підходами до моделі особистості З. Фрейда, К. Юнга, пірамідою потреб А. Маслоу та моделлю особистості у Позитивній психотерапії (Модель балансу). Ремесник Н.Ю. детально охарактеризувала метод Позитивної психотерапії та його застосування в діяльності практичного психолога і психотерапевта. Разом з викладачем психології Коледжу бізнесу та аналітики НАСОА Телегей Н.В., було проведено тестування з метою визначення відношення до себе, самооцінки, ступенем задоволення від життя студентською молоддю.

Волейбольна команда «НАСОА» здобуває перемогу на ІІ етапі Кубку КЗВЛ м. Києва
22 жовтня 2019 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту о 19:00 відбулась гра волейбольного клубу Академії “НАСОА” (капітан команди – старший викладач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Гуляєв А.М.) проти команди “Солом`янка” в рамках участі у Кубку міста Києва з класичного волейболу серед чоловічих команд під егідою Клубно-зальної волейбольної ліги (КЗВЛ) м. Києва. Наша команда “НАСОА” здобула блискавичну перемогу у ІІ етапі з рахунком 3:0, що дає право на вихід до третього етапу Кубку, де вони зустрінуться з командою 3 дивізіону КЗВЛ “Прорив”. Бажаємо успіхів команді Академії та нових перемог!

Звіт про проведення змагань з волейболу серед студентів НАСОА
Змагання з волейболу проходили 31 жовтня 2017 року серед факультетів академії у великому спортивному залі НАСОА. Суддівство: головний суддя: ст. викладач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін (секції фізичного виховання) Линник А. М., суддя – ст. викладач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін (секції фізичного виховання) Гуляєв А. М. Секретар змагань: методист кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін (секції фізичного виховання) – Новіков В. О. Судді в полі: ст. викладач Гуляєв А. М. та ст. викладач Линник А. М. Участь у змаганнях брали студенти Фінансово-економічного та Обліково-статистичного факультетів. Незважаючи на шалену підтримку вболівальників, команда економістів так і не змогла показати своєї найкращої гри. В її грі була помітна певна тривога і незлагодженість у діях: як результат – останнє місце у змаганні. Варто відзначити команду фінансистів, які вирвали перемогу завдяки гарно обраній стратегії на гру. Переможці змагань з волейболу серед чоловічих команд розмістились таким чином: місце – команда Фінансово-економічного факультету. місце – команда Обліково-статистичного факультету.

Вітаємо студентів І курсу з участю у першому Всеукраїнському турнірі із філософії
Вітаємо студентів І курсу Є. Гашевського, А. Кірик та Т. Ткаченко з участю у першому Всеукраїнському турнірі із філософії який проходив 28 – 29 листопада в Київському Університеті імені Бориса Грінченка. В насиченій філософській дискусії щодо суперечливих процесів сучасності у світовому та українському контекстах, вони відстоювали власну точку зору демонструючи високий рівень обізнаності в контексті історико-філософського знання, широту мислення та активну життєву позицію.

Тиждень фінансового факультету 2016!
З 24 по 28 жовтня 2016 року проходив Тиждень фінансового факультету, проведення якого вже встигло стати доброю щорічною традицією на факультеті. Студенти та викладачі демонстрували свої наукові здобутки і творчі таланти. Як і будь-яке свято, тиждень факультету розпочався із привітань та солодкого ПІМ-пікника. Також 24 жовтня під егідою кафедри фінансів відбулася VI студентська науково-практична конференція: «Проблеми та перспективи сучасного розвитку фінансової системи України», у якій молоді автори зробили спробу знайти підхід до висвітлення і обґрунтування наукових питань, подати своє бачення актуальних економічних проблем. 25 жовтня студенти зустрілися з радником Голови Державної служби статистики України В.О. Піщейко. Темою обговорення була роль фінансових ресурсів в економіці України. До 160-ої річниці від дня народження Івана Франка кафедрою сучасних європейських мов була проведена Всеукраїнська науково-практична студентська конференція на тему: «Європейські вектори творчої спадщини Івана Франка». Конференція об’єднала молодих дослідників творчості видатного українського поета нашої Академії, Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, Київського педагогічного університету імені Бориса Грінченка, Національного транспортного університету, Національного авіаційного університету. Середа 26 жовтня була позначена спортивним духом змагань. У спортивній залі зійшлися у запеклій боротьбі команди фінансового, економіко-статистичного факультетів та факультету обліку та аудиту. Захоплююча, емоційна боротьба принесла велике спортивне задоволення всім учасникам змагань, на спортивному майданчику панувала приємна, дружня атмосфера. Учасники турніру позмагались у естафетах, продемонстрували свою силу та влучність. За підсумками всіх етапів змагань третє місце зайняли команда економіко-статистичного факультету, команда факультету обліку та аудиту посіла друге місце і заслуженими переможцями стала команда фінансового факультету. Всі учасники отримали оригінальні нагороди – можливість весело провести вільний час із своїми друзями у Dream Town. Дякуємо викладачам кафедри фізичного виховання за організацію та проведення чудового заходу! У четвер 27 жовтня традиційно відбулися Нобелевські читання. Кафедра фундаментальних економічних дисциплін НАСОА разом із студентським економічним товариством «Golden Capital» організувала круглий стіл з нагоди чергового присудження однієї з найпрестижніших міжнародних премій – Нобелівської. Свої презентації представили Штельмах Ілона (гр. 14.04/3), Мотузенко Андрій (гр. 14.04/2), Красножон Володимир (гр. 15.04), Мащенко Ганна та Козяр Тетяна (гр. 12.04/1), Ібрагімова Лола (гр. 14.04/2), Федорчук Руслан та Швидка Аліна (гр. 12.04/3), Кролівець Юлії та Огієвич Вікторії (гр. 13.04/2), Алексєєва Валерія та Герасимчук Каріна (гр. 13.04/1). У ході роботи круглого столу обговорювалися питання, які охопили всю сферу Нобелівських вручень – від історії виникнення до сьогоднішнього часу. Особлива увага була приділена лауреатам Нобелівської премії у галузі економіки. Учасники круглого столу дізналися, що хоча, серед лауреатів Нобелівської премії поки що немає українців за громадянством, Україна є батьківщиною семи Нобелівських лауреатів. Водночас серед всесвітньо відомих нобелівських лауреатів є вчені, письменники, діячі культури, які народилися, зростали чи жили і працювали в Україні чи мали українське походження. Тож нам є чим пишатися і на кого рівнятися! Родзинкою тижня стала музично-літературна композиція «Більш, ніж меч, і огонь, і стріла, і коса, небезпечне оружжя – жіноча краса» (за творами збірки Івана Франка «Зів’яле листя»), яку підготували студенти наукового гуртка «СіЧ» («Слово і час») під керівництвом викладачів кафедри сучасних європейських мов З.Д. Варавкіної та О.Д. Яковенко разом з викладачами Академії. Яскравою несподіванкою для всіх стало виконання поезії Івана Франка завідувачем відділення заочного та дистанційного навчання Л.В. Дериглазовим та деканом факультету обліку та аудиту О.І. Пилипенком. Глядачі отримали незабутні враження та відкрили для себе нові творчі таланти нашого колективу. Завершився тиждень факультету презентаціями композицій «Осінні барви рідної землі». Свої творчі роботи представили студенти груп 15.04, 14.04/3, 13.04/1, 2. Висловлюємо вдячність всім студентам, викладачам та працівникам Академії, які підтримували нас та разом з нами святкували 16-річчя фінансового факультету! Тож, до зустрічі наступного року!

Перемога у змаганнях з ігрового багатоборства
З нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту 16 вересня на території спортивного клубу «Сокіл» відбулися змагання з ігрового багатоборства. У змаганнях брали участь вісім команд підприємств, установ та організацій Шевченківського району міста Києва. Команда Академії була представлена у складі: Висоцький Віктор Анатолійович, Гуляєв Андрій Миколайович, Чуєнко Світлана Ігорівна, Нікітіна Юлія Русланівна, Півньова Оксана Миколаївна, Дідук Владислав Віталійович, Комаренко Тарас Анатолійович, Дешевий Андрій Володимирович Наша команда виборола призове ІІІ місце у змаганнях. Пишаємося нашими переможцями!

Соціальна відповідальність у громадянському суспільстві
25 травня 2016 року в Академії відбулося засідання студентського круглого столу за темою «Соціальна відповідальність в громадянському суспільстві», організованого кафедрою філософії та соціально-гуманітарних дисциплін для студентів, що вивчають дисципліну «Соціальна відповідальність» та всіх бажаючих, хто цікавиться проблематикою цього суспільного явища у всіх сферах життєдіяльності соціуму. У заході прийняли активну участь студенти-магістранти 5 курсу спеціальності «Облік та аудит», а також студенти першого курсу Академії. Кураторами проекту виступили декан факультету обліку та аудиту, доктор економічних наук, професор Пилипенко Олексій Іванович та завідувач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін, доктор філософських наук, професор Надольний Іван Федотович. У вступному слові науковий керівник та модератор проекту, доктор філософських наук, професор кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Горбань Олександр Володимирович наголосив на важливій ролі суспільного феномену соціальної відповідальності як теоретичного концепта сучасного соціального пізнання, а також як практичного механізму формування моделі сталого розвитку. У своїх виступах кандидати психологічних наук, доценти кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Щіпановська Олена Робертівна та Креденцер Оксана Валеріївна зосередили увагу присутніх на важливих соціально-психологічних компонентах соціальної відповідальності бізнесу, держави та суспільства та проблемах цього явища в сучасній Україні. Головні дійові особи круглого столу – студенти-магістранти 5 курсу спеціальності «Облік та аудит» представили тези своїх наукових розвідок. Круглий стіл проходив у вигляді жвавої дискусії з актуальних проблем соціальної відповідальності у сучасному суспільстві та шляхів подолання існуючих ризиків та проблемних ситуацій. Особливе зацікавлення та дискусійне обговорення викликали ідеї та тези доповідей студентів Авраменко Анни «Чи готовий українській бізнес до соціальної відповідальності?», Бевз Анни «Права громадян як об’єкт соціальної відповідальності», Водзінського Василя «Корпоративна соціальна відповідальність як фактор зростання вартості компанії», Калужських Наталії «Роль екологічного менеджменту в сталому розвитку суспільства», Ковальчук Валентини «Методи боротьби з корупцією та шахрайством», Козаченко Ніки «Соціальне інвестування в Україні», Мосійчук Альони «Проблеми підвищення соціальної відповідальності українських компаній», Пихтін Лесі «Соціальна відповідальність у первісному суспільстві», Сало Ірини «Виховання як проблема соціальної відповідальності», Семенець Ірини «Соціальна справедливість», Федчика Андрія «Адміністративна відповідальність в громадянському суспільстві», Чепки Єви «Державне стимулювання соціальної відповідальності бізнесу». В цікавій дискусії активну участь прийняли студенти першого курсу Академії, зокрема з власним баченням проблематики соціальної відповідальності виступив студент першого курсу спеціальності «Облік та аудит» Макян Тігран. Підводячи підсумки заходу учасники круглого столу зазначили необхідність продовження дискусійного обговорення проблематики соціальної відповідальності в форматі круглих столів із застосуванням методології «brainstorm» – «мозкового штурму», як найбільш ефективного методу студентського наукового спілкування.

Актуальні проблеми психології в умовах соціальної напруженості в Україні
18 травня 2016 року в Академії відбулося засідання круглого столу на тему: «Актуальні проблеми психології в умовах соціальної напруженості в Україні». Організаторами круглого столу виступили кафедра філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Академії спільно з Інститутом психології імені Г. С. Костюка НАПН України (лабораторія організаційної та соціальної психології), з яким укладено договір про співпрацю. З привітальним словом та побажанням плідної роботи виступила декан фінансового факультету, кандидат економічних наук, доцент Пархоменко Вікторія Вікторівна. На засідання круглого столу були запрошені гості – провідні науковці лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту – Терещенко Кіра Володимирівна, Лагодзінська Валентина Іванівна та ін., які представили змістовні доповіді: з актуальних проблем економічної психології в Україні; розвитку організаційної культури, зокрема в закладах освіти, в умовах соціальної напруженості; психологічні технології розвитку творчого потенціалу освітнього персоналу. З цікавими доповідями виступили викладачі Академії, зокрема: Креденцер Оксана Валеріївна, кандидат психологічних наук, доцент, старший науковий співробітник лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, член Виконавчої дирекції Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці з доповіддю на тему «Актуальні проблеми економічної психології в Україні»; Пархоменко Вікторія Вікторівна, декан фінансового факультету НАСОА, кандидат економічних наук, доцент з доповіддю на тему: «Формування економічної культури студентів економічних спеціальностей як соціально-психологічна проблема»; Черушева Галина Борисівна, кандидат педагогічних наук, професор кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін з доповіддю на тему: «Роль економічної психології в професійній підготовці економіста»; Щіпановська Олена Робертівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін НАСОА, член асоціації організаційних психологів та психологів праці, науковий керівник студентського гуртка з психології з доповіддю на тему: «Асертивність як конструктивний спосіб досягнення безконфліктної міжособистісної взаємодії в умовах соціальної напруженості». Захід відбувся за участі членів науково-психологічного гуртка кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Академії, а саме студенти Майструк Юлія, Гайдук Оксана, Макян Тігран, Нелуп Анастасія, Псурцева Вікторія, Ромер Ганна, Денисюк Анастасія та аспірантка Рибак Ірина. У своїх доповідях студенти підняли питання щодо психологічних аспектів лідерства, управління, відповідальності в організаціях, розглянули психічні особливості протікання стресів, способи профілактики та подолання травмуючих впливів. Виступи викликали жвавий інтерес та обговорення у слухачів. Учасники круглого столу ухвалили практичні рекомендації щодо подальшого дослідження актуальних проблем життєдіяльності нашого суспільства в умовах виходу його із кризового стану. Із заключним словом виступив завідувач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Академії, доктор філософських наук, професор Надольний Іван Федотович.

Конференція «Досвід України та країн Європейського Союзу у вирішенні актуальних проблем психології в сучасних соціально-політичних умовах»
11 грудня 2015 року у Києві відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Досвід України та країн Європейського Союзу у вирішенні актуальних проблем психології в сучасних соціально-політичних умовах» у рамках заходів, присвячених 70-річчю діяльності Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Організаторами конференції виступили: Національна Академія педагогічних наук України, Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України, Представництво Польської Академії Наук у Києві, Католицький університет Любліна Іоанна Павла ІІ (Інститут науки про родину і працю соціальну), Всеукраїнська громадська організація «Товариство психологів України», Українська Асоціація організаційних психологів та психологів праці. Активними учасниками конференції стали понад 100 наукових співробітників, викладачів, аспірантів, студентів, керівників освітніх закладів, лікарів та практикуючих психологів із різних регіонів України (Львів, Вінниця, Дрогобич, Луцьк, Київ та Київська область (Ірпінь), Чернівці, Рівне та Рівненська область (Острог), Камянець-Подільський та ін.). Було представлено змістовні наукові доповіді фахівців Польщі (Люблін) та України, які стосувались актуальних академічних і прикладних проблем психології. У роботі конференції взяли участь викладачі кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Національної академії статитики, обліку та аудиту к. психол. н., доцент Креденцер О. В. та к. психол. н., доцент Щіпановська О. Р., якими було представлено наукові доповіді на різних секційних засіданнях. Зокрема, к. психол. н., доцент Креденцер О. В. виступила з докладом «Технології формування підприємницької поведінки персоналу освітніх організацій в контексті розвитку організаційної структури» на секції «Технології роботи психологів щодо вирішення актуальних психологічних проблем в сучасних організаціях та родинах: досвід України і країн Європейського Союзу», к. психол. н., доцент Щіпановська О. Р. представила доповідь: «Сучасні погляди на емоційні реакції на стрес та механізми психологічного захисту» на секції «Особливості психологічної допомоги учасникам АТО та постраждалим від військового конфлікту». З 6 листопада 2015 року к. психол. н., доцент Щіпановська О. Р. стала членом Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці (УАОППП), яка є однією із засновників Європейської Асоціації організаційних психологів та психологів праці (Europen Association of Work and Organizational Psychology, EAWOP).

Результати першої спартакіади «Захисник Вітчизни»
З метою популяризації здорового способу життя у студентських колективах, сприяння розвитку фізичної культури і спорту відділом сім’ї, молоді та спорту Шевченківської райдержадміністрації в місті Києві було проведено першу Спартакіаду студентської молоді з прикладних видів спорту «Захисник Вітчизни» серед вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівня акредитації, де прийняли участь студенти нашої Академії. Спартакіада включала в себе наступні види змагань: Кульова стрільба Міні-футбол Волейбол Плавання Шахи Шашки Військово-прикладне єдиноборство Студентам та представникам кафедри фізичного виховання нашої Академії вдалося здобути призові місця, зокрема в наступних видах: ІІ командне місце у змаганнях з кульової стрільби; ІІ командне місце у змаганнях з волейболу; ІІІ командне місце у змаганнях з футболу; ІІІ командне місце у змаганнях з шашок. У результаті проведеної першої Спартакіади студентської молоді з прикладних видів спорту «Захисник Вітчизни» серед вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівня акредитації Національна академія статистики, обліку та аудиту посіла призове ІІІ місце в загальному заліку. Учасники змагань були нагороджені грамотами і кубком за зайняте ІІІ місце у Спартакіаді. Студентам нашої Академії бажаємо ще не раз побувати на вершині Олімпу, міцного здоров`я і успіхів у всіх починаннях.

Конференція «Changing Society»
13–14 листопада 2015 року у Києві відбулася І Міжнародна конференція з науково обґрунтованої практики в психології «Changing Society». Організатори конференції – факультет психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка та найбільший приватний університет Польщі – Університет соціальних та гуманітарних наук у Варшаві. Одним зі співорганізаторів конференції виступив Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Метою цього заходу було залучення до обміну інформацією та досвідом провідних вітчизняних і зарубіжних учених, зокрема фахівців зі США й Польщі. Основними спікерами конференції були психологи-науковці: М. Бєлєцькі, П. Стефані, Дж. Перротт, М. Суховєрська, С. Луппо та ін. У роботі конференції взяли участь директор Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України академік С. Д. Максименко та заступник директора з науково-організаційної роботи та міжнародних наукових зв’язків член-кор. НАПН України Л. М. Карамушка. Активними учасниками конференції стали понад 200 студентів та викладачів із різних регіонів України (Дніпропетровськ, Миколаїв, Одеса, Запоріжжя, Львів, Дрогобич, Чернівці, Житомир, Харків, Рівне, Кривий Ріг, Кіровоград та ін.), студенти з Великої Британії, Канади. Було представлено наукові доповіді фахівців зі США, Польщі, України з актуальних академічних та прикладних проблем психології. Учасники семінару отримали відповідні сертифікати. У цій конференції взяв участь викладач НАСОА к. психол. наук, доцент кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін О. Р. Щіпановська, яка зупинилася на емпірично обґрунтованій психотерапії з метою запобігання негативному впливу псевдо-психологічної практики у повсякденному житті.

Семінар «Технології роботи організаційних психологів в умовах соціальної напруженості в суспільстві»
6 листопада 2015 року в Інституті психології імені Г. С. Костюка НАПН України відбувся науково-практичний семінар «Технології роботи організаційних психологів в умовах соціальної напруженості в суспільстві». Семінар став першим заходом у серії заходів, які проводяться Інститутом психології імені Г. С. Костюка НАПН України в контексті святкування 70-річчя наукової діяльності Інституту. Організаторами семінару виступили: Національна академія педагогічних наук України (відділення психології, вікової фізіології та дефектології НАПН України); Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України (лабораторія організаційної психології); Українська Асоціація організаційних психологів та психологів праці. Семінар проходив під патронатом Європейської мережі організаційних психологів та психологів праці (European Network of Organizational and Work Psychologists, ENOP). Мета семінару полягала в обговоренні досвіду роботи організаційних психологів та психологів, які працюють в інших напрямах психології, щодо надання психологічної допомоги різним категоріям населення в умовах соціальної напруженості в суспільстві, а також визначення психолого-організаційних шляхів та умов покращання цієї роботи. У семінарі взяли участь близько 100 осіб із різних міст України (Біла Церква, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Кам’янець-Подільський, Київ, Луцьк, Львів, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Умань та ін.). Учасники семінару представляли такі організації: психологічні служби системи середньої та вищої освіти, кафедри психології вищих навчальних закладів та інститутів післядипломної педагогічної освіти, громадські та волонтерські організації тощо. У семінарі взяли участь викладачі НАСОА, зокрема декан фінансового факультету, к. е. н., проф. В. В. Пархоменко, викладачі кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін: к. пед. н., проф. Г. Б. Черушева, к. психол. н., доц. О. В. Креденцер, к. психол. н., доц. О. Р. Щіпановська. Учасники семінару отримали відповідні сертифікати. На семінарі було окреслено ряд важливих психологічних проблем, що стосуються роботи організаційних психологів та психологів, які працюють в інших напрямах психології, щодо надання психологічної допомоги різним групам населення у період психологічної напруженості в суспільстві.

Відбувся турнір з футболу на першість Академії в рамках VІІІ Спартакіади
В основі народної традиції лежить досвід багатьох поколінь, все те, що люди несуть через життя з минулого в майбутнє. Не є винятком і традиції нашої Академії. Щоосені, напередодні свята трудівників освітянської ниви, кафедрою фізичного виховання проводиться турнір з футболу на першість Академії в рамках VІІІ Спартакіади Національної академії статистики, обліку та аудиту між збірними факультетів. Цього року в турнірі, який відбувся 30 вересня, брали участь чотири команди: «Кібернетик» – команда економіко-статистичного факультету; «МЗЕД» – команда економіко-статистичного факультету; «Обліковець» – команда факультету обліку та аудиту; «Фінанси» – команда фінансового факультету. Матчі турніру обслуговували арбітри: Володимир Васильович Лесик – завідувач кафедри фізичного виховання НАСОА; Віктор Анатолійович Висоцький – старший викладач кафедри фізичного виховання НАСОА; Андрій Віталійович Синяков – методист кафедри фізичного виховання НАСОА; Віталій Олегович Новіков – студент ІІ курсу фінансового факультету. Після проведеного жеребкування, за олімпійською системою, було сформовано дві пари команд, переможці яких виходять до фінальної частини, інші дві команди змагатимуться за право посісти третє місце турніру. Отже, поєдинки відбулися у такій послідовності: першою зіграла пара команд: «Обліковець» – «МЗЕД». Наполеглива праця гравців команди «Обліковець» на початку гри дала свій результат. Вже після закінчення першого тайму рахунок був 3:1 на користь «Обліковця». Здавалося, «Обліковець» оволодів стовідсотковою перевагою над командою «МЗЕД», і в другому таймі очікувалась гра від захисту, але колосальна фізична і тактична підготовка гравців команди «Обліковець» вразила всіх глядачів. Команда не зупинилась на досягнутому і продовжувала впевнено крокувати до перемоги. Особливо відзначився капітан команди Віктор Чекан, який забив чотири голи у бік воріт команди «МЗЕД». Матч закінчився з рахунком 7:1 на користь «Обліковця». Наступна пара команд «Фінанси» – «Кібернетик». Обидві команди продемонстрували чудову гру, і цим самим порадували своїх вболівальників справжньою «грою мільйонів». Із другої хвилини матчу був відкритий рахунок командою «Фінанси», але через 6 хвилин після пропущеного голу Олександр Перхун, капітан команди «Кібернетик», зрівняв рахунок. Матч продовжував приємно дивувати завзяттям гравців обох команд. Вже наприкінці другого тайму рахунок був 3:3 , але на останній хвилині матчу Микола Весельський здобуває путівку для своєї команди «Кібернетик» до фіналу турніру, забивши вирішальний четвертий гол. Таким чином, з рахунком 3:4 перемога дісталася команді «Кібернетик». Кращим бомбардиром матчу став Олександр Перхун – капітан команди «Кібернетик», який зробив хет-трик у ворота суперника. Наступна гра відбулася вже за третє місце турніру на першість Академії з футболу. У двобій за бронзу вступили «Фінанси» – «МЗЕД». Гра розпочалась із значної переваги екс-чемпіона Академії з футболу, команди «Фінанси». Вже на 4 хвилині матчу Владислав Косяк блискавичним і потужним ударом вразив ворота суперників. На цьому команда «Фінанси» не зупинялася, і вже після закінчення другого тайму вела з рахунком 3:0. Але слід відзначити справжній командний дух гравців команди «МЗЕД», які спромоглися дати відсіч команді-супернику, забивши в другому таймі три голи. Паралельно до своїх невдач, в першій половині другого тайму, гравці команди «Фінанси» перехопили ініціативу і тим самим довели, що гідні посісти третю сходинку турніру. Після закінчення матчу результат був 3:8 на користь команди «Фінанси». Найкращим гравцем матчу за бронзу став Владислав Косяк – гравець команди «Фінанси», який вразив всіх глядачів своїм блискавичним голом на початку матчу. Останній матч турніру на першість Академії відбувся між командами «Обліковець» і «Кібернетик». Гра розпочалася зі швидкої атаки гравців команди «Обліковець», результатом якої став забитий гол. У такому ж дусі і продовжувався перший тайм, після закінчення якого «Обліковець» вів у рахунку 3:0. Після перерви капітан команди «Обліковець» – Віктор Чекан, оформив хет-трик у ворота суперників , чим зменшив шанси команди «Кібернетик» на перемогу. Але вже досвідчені гравці команди «Кібернетик» під керівництвом свого капітана і наставника Олександра Перхуна, змогли дати відсіч наполегливим гравцям команди «Обліковець». «Кібернетик» все ж зміг вразити ворота «Обілковця» чотирма голами. На жаль, цього було замало, аби наздогнати і перемогти сильних і досвідчених гравців команди «Обліковець». Матч закінчився з рахунком 6:4 на користь команди факультету «Обліку та аудиту» – «Обліковець». Героєм матчу і найкращим бомбардиром турніру сезону 2015-2016 став капітан команди «Обліковець» – Віктор Чекан, забивши за турнір 7 голів. Отже, після завершення турніру команди розташувалися в турнірній таблиці так: «Обліковець» – факультет обліку та аудиту; «Кібернетик» – економіко-статистичний факультет; «Фінанси» – фінансовий факультет; «МЗЕД» – економіко-статистичний факультет. Команди – призери турніру були нагороджені грамотами, а переможці , окрім грамот, отримали перехідний кубок. Переможцям бажаємо ще не раз побувати на вершині Олімпу, всім іншим учасникам турніру – наснаги і вдачі у подальших турнірах і чемпіонатах. Дякуємо ректорові Національної академії статистики, обліку та аудиту доктору наук державного управління, професору Олександрові Григоровичу Осауленку, за сприяння і підтримку чудової традиції, яка започаткована в стінах нашої Академії.
Останні новини

Віртуальна екскурсія «Особливості грошового обігу Київщини»
15 вересня 2023 року наші студенти відвідали вірту

Участь в благодійній акції «Смілива гривня»
Здобувачі вищої освіти 2 та 3 курсу при підтримці