25 березня 2024 року в рамках вивчення дисципліни «Психологія та педагогіка» (викладач – к.пед.наук, доцент Черушева Г.Б.) відбулася зустріч з кандидатом педагогічних наук, екс заступником міністра у справах сім’ї, дітей та молоді України, заслуженим працівником соціальної сфери України, член-кореспондентом Міжнародної академії педагогічних наук, заступником голови Всеукраїнського благодійного фонду Надії і Добра Панагушиною Ольгою Євгенівною на тему: «Діяльність молодіжних формальних та неформальних організацій: історія розвитку та сучасні виклики».

Ольга Євгенівна зробила історичний екскурс розвитку українського молодіжного руху протягом 30 років, зазначила особливості його трансформації. Лекторка підкреслила роль молодіжних організацій і рухів у розвитку громадської активності української молоді, яка є умовою самовизначення особистості у соціумі й свідомої регуляції своєї поведінки, а також відображає активну життєву позицію молодої людини, що проявляється у її принциповості, відповідальності, відстоюванні своїх позицій та поглядів при вирішенні соціальних проблем.

Особливу увагу було приділено правовому регулюванню молодіжних та дитячих об’єднань: від їх утворень, соціальної мети та змісту діяльності. Крім того, розкриті різновиди та суспільні функції молодіжних формальних та неформальних організацій, тенденції та перспективи їх розвиту.

Студенти цікавились особливостями та напрямами волонтерської діяльності, умовами приєднання та участі до таких структур.