Семінар «Технології роботи організаційних психологів в умовах соціальної напруженості в суспільстві»

6 листопада 2015 року в Інституті психології імені Г. С. Костюка НАПН України відбувся науково-практичний семінар «Технології роботи організаційних психологів в умовах соціальної напруженості в суспільстві».

Семінар став першим заходом у серії заходів, які проводяться Інститутом психології імені Г. С. Костюка НАПН України в контексті святкування 70-річчя наукової діяльності Інституту.

Організаторами семінару виступили:

• Національна академія педагогічних наук України (відділення психології, вікової фізіології та дефектології НАПН України);
  • Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України (лабораторія організаційної психології);
  • Українська Асоціація організаційних психологів та психологів праці.

Семінар проходив під патронатом Європейської мережі організаційних психологів та психологів праці (European Network of Organizational and Work Psychologists, ENOP).

Мета семінару полягала в обговоренні досвіду роботи організаційних психологів та психологів, які працюють в інших напрямах психології, щодо надання психологічної допомоги різним категоріям населення в умовах соціальної напруженості в суспільстві, а також визначення психолого-організаційних шляхів та умов покращання цієї роботи.

У семінарі взяли участь близько 100 осіб із різних міст України (Біла Церква, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Кам’янець-Подільський, Київ, Луцьк, Львів, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Умань та ін.). Учасники семінару представляли такі організації: психологічні служби системи середньої та вищої освіти, кафедри психології вищих навчальних закладів та інститутів післядипломної педагогічної освіти, громадські та волонтерські організації тощо.

У семінарі взяли участь викладачі НАСОА, зокрема декан фінансового факультету, к. е. н., проф. В. В. Пархоменко, викладачі кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін: к. пед. н., проф. Г. Б. Черушева, к. психол. н., доц. О. В. Креденцер, к. психол. н., доц. О. Р. Щіпановська. Учасники семінару отримали відповідні сертифікати.

На семінарі було окреслено ряд важливих психологічних проблем, що стосуються роботи організаційних психологів та психологів, які працюють в інших напрямах психології, щодо надання психологічної допомоги різним групам населення у період психологічної напруженості в суспільстві.