21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свобо
Новини кафедри
«Автоматизація процесів бюджетування у межах Microsoft Dynamics 365 finance and operations applications»
19 листопада 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри фінансів, банківської справи та страхування, здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», зокрема представники студентського наукового гуртка «Фінансист», взяли участь у вебінарі «Автоматизація процесів бюджетування у межах Microsoft Dynamics 365 Finance and Operations Applications», організованому компанією SMART business. Вебінар, проведений за участю Софії Кобрин — Product Owner, Senior AX/FO Consultant SMART business, вирізнявся високим практичним спрямуванням і насиченістю корисною інформацією. Учасники отримали можливість не лише ознайомитися з теоретичними аспектами автоматизації процесів бюджетування, але й детально розглянути реальні кейси впровадження цих рішень у бізнес-практику та оцінити вплив автоматизації процесів бюджетування на показники діяльності організації. Під час заходу було продемонстровано функціонал Microsoft Dynamics 365 Finance and Operations Applications, який дозволяє ефективно оптимізувати ключові етапи бюджетного процесу — від планування до контролю. Завдяки професійному підходу пані Софії та глибокому розумінню предметної області, вебінар став джерелом нових знань, надихнув учасників на впровадження сучасних цифрових рішень і надав корисні інструменти для практичного застосування в професійній діяльності. Наприкінці вебінару учасники мали можливість отримати вичерпні відповіді на свої запитання. Щиро дякуємо пані Софії та компанії SMART business за можливість долучитися до пізнавального й практичного заходу!
«ШАГ – відновлення історичної справедливості»
18 листопада 2024 року кафедрою фінансів, банківської справи та страхування була організована та проведена гостьова лекція для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», «Прикладна статистика та бізнес-аналітика», «Облік, аудит і оподаткування», «Менеджмент ЗЕД» та другого (магістерського) рівня ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Міжнародний менеджмент» Національної академії статистики, обліку та аудиту. Лекція мала тему «ШАГ – відновлення історичної справедливості», а запрошеним гостьовим лектором виступив Андрій БОЙКО-ГАГАРІН, доктор історичних наук, доцент, старший зберігач фондів відділу «Музей грошей», Управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності, Департаменту комунікацій Національного банку України. Захід викликав значну зацікавленість серед здобувачів вищої освіти, представників адміністрації НАСОА та викладачів. До лекції також долучилися колеги з інших закладів вищої освіти, зокрема Луганського національного університету ім. Т.Г.Шевченка та Державного податкового університету. Лекція відбулася в рамках вивчення освітніх компонентів «Гроші та кредит», «Фінанси», «Банківський бізнес» та «Інвестування». Спікер розповів про історичні аспекти формування грошової системи, звернув увагу на значення фінансової грамотності для суспільства, а також поділився цікавими фактами з історії грошового обігу та прикладами відновлення історичної справедливості. Інформативність, емоційність та доступність викладу забезпечили жвавий інтерес аудиторії, а численні запитання здобувачів вищої освіти свідчили про актуальність теми лекції. Висловлюємо щиру вдячність Андрію Бойку-Гагаріну за цікаву лекцію, професіоналізм та внесок у розвиток фінансової та історичної обізнаності здобувачів. Сподіваємося на подальшу співпрацю!
Всеукраїнському тестуванні з фінансової грамотності
4 листопада 2024 року з нагоди 100-річчя Всесвітнього дня заощаджень здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», «Прикладна статистика та бізнес-аналітика», «Облік, аудит і оподаткування» та другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» разом із викладачами кафедри фінансів, банківської справи та страхування – завідувачем кафедри, д.е.н., професором Бондарук Т. Г., к.е.н., доцентами Богріновцевою Л. М., Заїчко І. В., Ковернінською Ю. В., Тищенко Д. О. та Фединою В. В. взяли участь у Всеукраїнському тестуванні з фінансової грамотності від Національного банку України. Тестування проходило на онлайн-платформі ГАРАЗД, яка створена НБУ з метою підвищення рівня фінансової обізнаності населення за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у межах чотирирічної Програми технічної допомоги «Фінансова інклюзія задля економічного зростання». Для викладачів та здобувачів вищої освіти НАСОА це було не просто тестування, а справжній фінансовий стимулятор, який дав їм можливість оцінити свої знання у сфері особистих фінансів, продіагностувати готовність до щоденних фінансових викликів і отримати практичні поради, які допоможуть надалі приймати ефективні фінансові рішення. Подібні ініціативи є надзвичайно важливими для формування фінансово-грамотного суспільства, де молодь відіграє одну з ключових ролей. Чим вища фінансова грамотність населення, тим стійкішим є фінансовий сектор країни.
Гостьова лекція PhD, начальника відділу кредитного ризику, якості, моніторингу та контролю Департаменту управління ризиками АТ «ПРАВЕКС БАНК» Ірини Громницької
11 листопада 2024 року кафедрою фінансів, банківської справи та страхування була організована та проведена гостьова лекція для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», «Прикладна статистика та бізнес-аналітика», «Облік, аудит і оподаткування» та другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» Національної академії статистики, обліку та аудиту на тему «Основи управління фінансовими ризиками у банках». Запрошеним гостьовим лектором виступила PhD, начальник відділу кредитного ризику, якості, моніторингу та контролю Департаменту управління ризиками АТ «ПРАВЕКС БАНК» Ірина Юріївна ГРОМНИЦЬКА. Приємно констатувати, що до гостьової лекції доєдналися представники адміністрації НАСОА та здобувачі інших ОПП, а також колеги та здобувачі з інших закладів вищої освіти, зокрема Львівського торговельно-економічного університету та Львівського національного університету ім. Івана Франка. Лекцію було проведено в рамках вивчення освітніх компонент «Гроші та кредит», «Фінанси», «Банківський бізнес», «Фінансовий моніторинг», «Інвестування», «Страхування» та «Управління банківськими ризиками» ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування». На зустрічі лектором було визначено сутність ризиків у банківській діяльності, надано відповідь на питання «Чому управління фінансовими ризиками у банках має значення?», приділено увагу моделі управління ризиками у банках та рівням захисту регулятивного капіталу банківських установ, охарактеризовано основні види банківських ризиків, їх взаємозв’язок, розглянуто процес управління ризиками, визначено основні підходи і методи до управління ризиками банків та розкрито основні інструменти управління фінансовими ризиками банківських установ. Інформативно та змістовно лектор поділилася не лише теоретичними знаннями, але й практичними кейсами, що допомогло краще зрозуміти реальний процес управління фінансовими ризиками у банках. Висловлюємо щиру вдячність Ірині Громницькій за цікаву лекцію, дружню атмосферу та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.
Участь у Міжнародному соціально-економічному форумі «Компетенції майбутнього – виклики і загрози в епоху ШІ»
24 жовтня 2024 року на базі ВШТІП Академія Прикладних Наук (м. Познань, Республіка Польща), під почесним патронатом Міністра цифровізації Республіки Польща, відбувся Міжнародний соціально-економічний форум «Компетенції майбутнього – виклики і загрози в епоху ШІ». В рамках угоди про співпрацю між Національною академією статистики, обліку та аудиту та ВШТІП Академія Прикладних наук д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Таїсія Бондарук та к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Людмила Богріновцева в онлайн форматі взяли участь у роботі Форуму. Форум став майданчиком для дискусій та дій у соціально-економічній, освітній та культурній сферах. Мета Форуму полягала у: сприянні діалогу між представниками різних секторів, зокрема економічного та наукового; підтримці інноваційних рішень і найкращих практик, пов’язаних із представленими панелями; створенні умов для обміну знаннями, досвідом та ідеями між учасниками форуму; підвищенні обізнаності учасників форуму і, насамперед, студентів; підтримці міжнародної співпраці з метою пошуку глобальних рішень існуючих проблем; створенні публічного дискурсу, який сприятиме економічному зростанню та покращенню умов життя. За програмою Форуму було передбачено роботу шести дискусійних панелей: Панель I: Індустрія 5.0 в епоху штучного інтелекту – Компетенції та сталий розвиток; Панель II: Трансформація енергетична в епоху штучного інтелекту – Інновації та майбутні тенденції; Панель III: Наука, бізнес, освіта у світі Al – Розвиток майбутніх компетенцій; Панель IV: ESG в епоху ШІ – Соціальна відповідальність і сталий розвиток; Панель V: Well-being на робочому місці в епоху штучного інтелекту; Панель VI: Сучасні технології в бізнесі – Роль Шl в автоматизації та інноваціях. За результатами участі у Форумі Таїсія Бондарук та Людмила Богріновцева отримали відповідні сертифікати про участь. Висловлюємо щиру вдячність за довіру, взаєморозуміння, підтримку та академічну співпрацю, а також за можливість, у рамках нашої співпраці, долучатися до участі у таких заходах. Сподіваємося на подальший успішний розвиток нашого партнерства та реалізацію нових наукових проєктів.
«Сучасна економіка України в умовах війни: проблеми сьогодення та перспективи розвитку»
4 листопада 2024 р. відбулась зустріч представників кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління НАСОА кандидата економічних наук, декана фінансово-економічного факультету В.В. Пархоменко, ст. викладача, завідувача відділом по роботі з іноземними студентами А.С. Гаврисевич та кандидата педагогічних наук, завідувача відділом профорієнтаційної роботи Г.Б.Черушевої з учнями Ничипорівської гімназії імені Андрія Бобиря Бориспільського району. Вже багато років Академія плідно співпрацює з навчальним закладом, який очолюють творчі, талановиті особистості – директор Анатолій Володимирович Саса та заступник директора Віта Миколаївна Білокур, які перш за все опікуються вихованням достойного покоління, яке неодмінно стане гордістю України. Завдяки спільним зусиллям створюються сприятливі умови для професійного самовизначення учнів, їх свідомого вибору й оволодіння майбутньою професією. Сьогодні нашими студентами Фахового коледжу бізнесу та аналітики (НАСОА) є талановита молодь, випускники гімназії Ціцура Павло, Семеняка Вікторія, Корольова Анастасія та інші. В ході зустрічі Вікторія Вікторівна провела бесіду з учнями на тему «Сучасна економіка України в умовах війни: проблеми сьогодення та перспективи розвитку». На завершення випускників ознайомили з освітніми програмами, можливістю навчатися на підготовчих курсах, а також умовами вступу. В кінці зустрічі Анатолій Володимирович та Віта Миколаївна гостинно запросили в музей гімназії, створений зусиллями дітей, педагогічного колективу та батьків, у якому зібрані історичні експонати, подаровані закладу місцевими жителями. Україна сильна і непереможна, поки ми зберігаємо історію і пам’ятаємо своє коріння!
Участь у гостьовій лекції на тему: «Financial Analysis and Risk Assessment»
6 листопада 2024 року здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» в рамках вивчення дисципліни «Фінансовий аналіз», а також представники студентського наукового гуртка «Фінансист» долучилися до гостьової лекції на тему «Financial Analysis and Risk Assessment», організованої кафедрою менеджменту, маркетингу та публічного управління Національної академії, статистики, обліку та аудиту. Лекцію провели Busmachiu Eugenia, Ph.D., Associate Professor, Academy of Economic Studies of Moldova (Chișinău, Moldova) та Kyriakopoulos Constantine, Ph.D., Associate Professor, Hellenic Open University (Patras, Greece), а проходив захід на платформі Zoom. Під час заходу було розглянуто низку важливих питань, пов’язаних із застосуванням різних підходів до оцінки фінансових інструментів, а також структури капіталу компаній. Окремо зосередилися на специфіці оцінки ризиків. Висловлюємо подяку лекторам Constantine Kyriakopoulos та Eugenia Busmachiu за змістовний і цінний матеріал, а також колегам з кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління за надану можливість участі у цьому заході.
«Фінансова система України під час війни»
31 жовтня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри фінансів, банківської справи та страхування та здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» долучилися до гостьової лекції Юрія Городніченка на тему «Фінансова система України під час війни», організованої громадською організацією «Вокс Україна». Юрій Городніченко — професор Університету Каліфорнії (Берклі), дослідник монетарної та фіскальної політик та член редколегії Вокс Україна. В умовах війни на виснаження, фінансова стійкість – це запорука суверенітету держави. На сьогодні, особливої актуальності набули питання, які стосуються державного боргу, торгового балансу, монетарної політики, побудови нової фінансової архітектури та макрофінансової дороги Заходу. На лекції було розʼяснено, як Україна насправді справляється з цими викликами та які політики сприятимуть довгостроковій фінансовій стійкості. Щиро дякуємо пану Юрію за можливість долучитися до цікавого та пізнавального заходу!
Вітаємо Бударєва Олександра із почесним 2 місцем на міжнародному турнірі «Меморіал Георга Луріха»
Щиро вітаємо Бударєва Олександра, здобувача першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» із почесним 2 місцем на міжнародному турнірі «Меморіал Георга Луріха» (м. Раквере, Естонія) з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 65 кг. Олександр гідно боровся зі спортсменами з Туреччини, Франції, Латвії, Швеції та Фінляндії. Змагання об’єднали учасників із 18 країн Європи та Азії, що підкреслює високий рівень конкуренції й майстерність спортсменів. Особлива подяка тренеру Котовому Олександру Васильовичу за підтримку й внесок у цей результат! Бажаємо Олександру подальших спортивних успіхів!
Недобросовісна конкуренція та промислове шпигунство в банківській сфері. Відкрита лекція
Відповідно до плану проведення відкритих занять кафедри фінансів, банківської справи та страхування на 2024–2025 навчальний рік, 31 жовтня 2024 року відбулася відкрита лекція кандидата економічних наук, доцента, доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування Федини Віти Віталіївни з дисципліни «Банківський бізнес» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Недобросовісна конкуренція та промислове шпигунство в банківській сфері». Відповідно до плану лекційного заняття були розглянуті питання сутності недобросовісної конкуренції та промислового шпигунства, їх прояв у банках і можливі способи залучення до роботи працівників банку промисловими шпигунами. Лектор акцентувала увагу присутніх на особливостях прояву недобросовісної конкуренції та її наслідках для банківського бізнесу, видах відповідальності за правопорушення, що класифікуються як недобросовісна конкуренція, особливостях прояву, джерелах, різноманітності форм і способів промислового шпигунства, а також ознайомила присутніх із методами соціальної інженерії, які застосовують промислові шпигуни для вербування працівників банківських установ. Особливої уваги заслуговує налагоджений зворотній зв’язок між викладачем та здобувачами вищої освіти, вміле залучення їх до активного обговорення досліджуваної проблематики. Присутні на відкритому занятті викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування та здобувачі позитивно оцінили його зміст, актуальність теми та високий науковий рівень проведеного заняття.
Міжнародна гостьова лекція «Фінанси мистецтва: Економічний інтенсив»
28 жовтня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри фінансів, банківської справи та страхування та здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», «Прикладна статистика та бізнес-аналітика», «Облік, аудит і оподаткування» та другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» Національної академії статистики, обліку та аудиту долучилися до міжнародної гостьової лекції топового експерта Дениса Белькевича на тему «Фінанси мистецтва: Економічний інтенсив». Денис Белькевич – випускник та запрошений лектор Інституту мистецтв Sotheby’s і Цюріхського університету мистецтв, співзасновник Fuelarts – першого акселератора у сфері Creative Tech, справжній гуру арт-економіки, ринковий аналітик, інвестор з понад 15-річним досвідом у світі арт-менеджменту та фінансів, автор численних наукових праць про креативну економіку та фінансування стартапів. На лекції Денис Белькевич розповів про те, що таке економіка мистецтва і чому це справжній must-have, як інвестувати в мистецтво і залишитися в плюсі, про індекси арт-ринку, що таке арт-банкінг, мистецтво як застава, арт-фонди та «фракційне мистецтво». Щиро дякуємо пану Денису, за можливість долучитися до цікавої і змістовної лекції та нові знання у сфері фінансів мистецтв.
ІV Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Актуальні проблеми розвитку фінансово-економічної системи: пріоритети та перспективи
17 жовтня 2024 року у Львівському торговельно-економічному університеті відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених під назвою «Актуальні проблеми розвитку фінансово-економічної системи: пріоритети та перспективи». Співорганізатором заходу була кафедра фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту (НАСОА). У заході взяли участь здобувачі вищої освіти та молоді вчені з різних куточків України, а також представники з Франції (EM Strasbourg Business School) і Польщі (Finansowej Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu). Від Академії з вітальним словом до учасників виступила завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Таїсія Бондарук. Наукову молодь Академії на конференції представляла Краснова Тетяна, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування», яка також є активною учасницею студентського наукового гуртка кафедри «Фінансист». Тетяна презентувала доповідь на актуальну тему: «Фінансова інклюзія як стратегічний напрям розвитку фінансового сектору» під керівництвом кандидата економічних наук, доцента кафедри Юлії Ковернінської. Також у конференції брали активну участь викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування і здобувачі ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування». Захід став важливою платформою для обміну досвідом та пошуку рішень актуальних проблем фінансово-економічної системи, що є особливо значущим у нинішні складні часи для України. Щира подяка організаторам і учасникам за плідну роботу та високий рівень проведення конференції.
«Індивідуальна та групова терапія посттравматичних стресових розладів (ПТСР) за допомогою терапії прийняття та відповідальності»
16 жовтня 2024 року здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти НАСОА ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» відвідали психологічний вебінар, організований Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та американським фондом Hearts to Hearts Children’s Foundation. Тема вебінару: «Індивідуальна та групова терапія посттравматичних стресових розладів (ПТСР) за допомогою терапії прийняття та відповідальності». Вебінар проводив Джеф Голдін – PhD, Клінічний психолог. Здобувачі вищої освіти мали можливість дізнатись про особливості використання терапії прийняття та відповідальності в боротьбі зі стресом, який виник через війну. Ветеран США, клінічний психолог, професор Джеф Холгін поділився власним досвідом, відповів на запитання та прокоментував випадки, які запропонували учасники.
Відкрита лекція Людмили Богріновцевої на тему «Страховий ринок»
Відповідно до плану роботи кафедри фінансів, банківської справи та страхування на 2024-2025 навчальний рік, 30 вересня 2024 року відбулася відкрита лекція кандидата економічних наук, доцента, доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування Людмили Богріновцевої з дисципліни «Страхування» на тему «Страховий ринок» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківської справи та страхування». На відкритій лекції були присутні завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування, д.е.н., професор Таїсія Бондарук, викладачі кафедри: к.е.н., доценти Ірина Заїчко, Юлія Ковернінська та Віта Федина. Відповідно до плану лекційного заняття були розглянуті наступні питання: поняття, учасники та структура страхового ринку; страхові посередники в системі реалізації страхових послуг; об’єднання страховиків та учасників страхового ринку; сучасні тенденції розвитку страхового ринку України; цифровізація страхового ринку України. Лектор акцентувала увагу присутніх на етапах розвитку та трансформації страхового ринку України, особливостях функціонування страхового ринку в умовах воєнного стану, ознайомила з основними показниками діяльності страховиків у 2018 – І півріччі 2024 року, охарактеризувала основні новації Закону Україні «Про страхування», який введений в дію 1 січня 2024 року, а також визначила основні ризики та переваги цифровізації страхового ринку. Присутні на відкритому занятті викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування та здобувачі позитивно оцінили його зміст, порядок викладення матеріалу, відзначили високий науковий рівень проведеного заняття, його практичну спрямованість, послідовність та лаконічність у викладенні матеріалу Людмилою Богріновцевою.
Гостьова лекція: Штучний інтелект для бізнесу та інвестицій
26 вересня 2024 року здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» долучилися до гостьової лекції на тему «Штучний інтелект для бізнесу та інвестицій» від інвестора, підприємця, експерта з питань міжнародних фінансових ринків і криптовалют, фінансового радника, засновника WEB 3-університету професійного майбутнього «Learn to Earn Global», засновника блокчейн-платформи «Amsets» МИХАЙЛА ПАЦАНА, яка була організована факультетом фінансів та цифрових технологій Державного податкового університету на платформі Zoom. Дякуємо Михайлу Пацану за чудовий і пізнавальний матеріал та колегам ДПУ за можливість доєднатися до цікавого заходу!
Організаційне засідання студентського наукового гуртка «Фінансист»
25 вересня 2024 року відбулося організаційне засідання студентського наукового гуртка кафедри фінансів, банківської справи та страхування «Фінансист». Засідання відбулося в розширеному форматі за участі викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування та всіх бажаючих здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування». Під час засідання здобувачі ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» мали можливість дізнатися більше про важливість студентської наукової роботи, її основні завдання та функції, ближче познайомитися з науковими керівниками від кафедри (Бондарук Т.Г., Заїчко І.В., Богріновцева Л.М., Ковернінська Ю.В., Федина В.В.) та активом гуртка, а також в цілому з організаційними особливостями роботи гуртка. У той же час, діючі члени гуртка «Фінансист», мали можливість обмінятися думками та обговорити плани роботи на поточний навчальний рік. Впевнені, що робота гуртка в поточному навчальному році продовжуватиме сприяти підвищенню якості підготовки здобувачів вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», розкриттю здібностей і можливостей учасників гуртка у науковій діяльності, а також буде підсилена приєднанням до наукової спільноти здобувачів освіти нових активних учасників.
«Грошовий ринок»
24 вересня 2024 року відбулася відкрита лекція на тему «Грошовий ринок», яку провела кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів, банківської справи та страхування Ірина Заїчко для студентів другого курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок». Метою лекції було визначено набуття знань щодо сутності, структури та ключових суб’єктів грошового ринку, а також визначення чинників, які впливають на попит і пропозицію грошей. Окремо розглядалося питання встановлення рівноваги на грошовому ринку. Ірина Заїчко підкреслила актуальність теми для майбутньої професійної діяльності студентів. Лекція була побудована на науково-проблемному підході, що викликало активний інтерес як у студентів, так і у присутніх науково-педагогічних працівників. Важливу роль у поданні матеріалу відіграв грамотно підібраний презентаційний супровід. На лекції були присутні завідувачка кафедри фінансів, банківської справи та страхування д.е.н., професор Таїсія Бондарук, а також кандидатки економічних наук, доцентки кафедри — Людмила Богріновцева, Юлія Ковернінська та Віта Федина які відзначили професіоналізм і науково-педагогічну майстерність Ірини Заїчко. Лекція Ірини Заїчко на тему «Грошовий ринок» сприяла поглибленню знань студентів у сфері фінансів. Її науковий підхід викликав активний інтерес і дискусії серед присутніх. Лекція була проведена на високому науково-методичному рівні та відповідала сучасним стандартам вищої освіти.
Захист кваліфікаційних робіт бакалавра ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» денної форми навчання
З 17 по 20 червня 2024 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалавра здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» денної форми навчання. Екзаменаційна комісія працювала під головуванням д.е.н., професора, професора кафедри фінансових ринків та технологій Державного податкового університету, Заслуженого діяча науки і техніки України Світлани Онишко. Члени комісії: Світлана Шульга – д.е.н., професор, проректор з науково-педагогічної та фінансово-економічної роботи НАСОА; Вікторія Пархоменко – к.е.н., доцент, в.о. проректора з науково-педагогічної та виховної роботи НАСОА; Таїсія Бондарук – д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА, Заслужений економіст України; Ірина Заїчко – к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА, гарант ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня; Людмила Богріновцева – к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА. Захист робіт відбувся у невимушеній та дружній атмосфері. Під час захисту здобувачі продемонстрували результати власних досліджень. Тематика кваліфікаційних робіт бакалавра, представлених на захист, відзначалася актуальністю, відображала практичні аспекти та сучасні проблеми розвитку у сфері фінансів, банківської справи та страхування. Під час відповідей на питання бакалаври запропонували досить багато цікавих рішень та розкрили ряд важливих питань сьогодення. Високий рівень виконання, вміння здійснювати наукові дослідження та вирішувати практичні завдання свідчить про набуття здобувачами відповідних компетентностей освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування». Шановні випускники першого (бакалаврського) рівня ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», ми щиро вітаємо вас із успішним захистом. Бажаємо не зупинятися на досягнутому та чекаємо вас на другому (магістерському) рівні вищої освіти на освітній програмі «Фінанси, банківська справа та страхування» в стінах рідної Національної академії статистики, обліку та аудиту!
«Академічна доброчесність: зарубіжний досвід та вітчизняна практика»
30 квітня 2024 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування було проведено методичний семінар на тему: «Академічна доброчесність: зарубіжний досвід та вітчизняна практика». Модератором заходу виступила к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Федина Віта Віталіївна. Активну участь в обговоренні питань семінару взяли завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Таїсія Григорівна Бондарук, кандидат економічних наук, доцент Людмила Миколаївна Богріновцева, доцент кафедри, кандидат економічних наук, доцент Ірина Володимирівна Заїчко, доцент кафедри, кандидат економічних наук, доцент Юлія Вікторівна Ковернінська. В рамках методичного семінару увагу було приділено питанню необхідності забезпечення академічної доброчесності в освітньому процесі та дослідженнях. Доповідач зауважила, що в українських ЗВО культура наукової доброчесності ще тільки формується, тому при оцінюванні їхніх напрацювань і здобутків у цій сфері доцільно орієнтуватися на кращі європейські практики. У цьому контексті присутніх було ознайомлено із досвідом Великої Британії, яка є одним із світових лідерів у галузі вищої освіти Методичний семінар відбувся у доброзичливій, жвавій атмосфері.
Засідання гуртка «Фінансист», присвячене підведенню підсумків та затвердженню звіту роботи гуртка за 2023-2024 н.р.
17 червня 2024 року відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри фінансів, банківської справи та страхування «Фінансист», яке було присвячене підведенню підсумків та затвердженню звіту роботи гуртка за 2023-2024 н.р., а також окресленню подальших перспектив його розвитку. На засіданні була присутня більшість членів гуртка та викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування. В доброзичливій атмосфері було підведено підсумки роботи за 2023-2024 н.р., який виявився дуже плідним для усіх членів наукового гуртка, зокрема: участь у науково-комунікативних заходах, організатором або співорганізатором яких виступила кафедра фінансів, банківської справи та страхування (дві міжнародні конференції : «Стратегія розвитку України: фінансово-економічний та гуманітарний аспекти» 20.10.2023р., м. Київ, «Актуальні проблеми розвитку фінансово-економічної системи: пріоритети та перспективи» 19.10.2023 р., м. Львів та одна всеукраїнська ‒ «Сучасні виклики та тенденції розвитку фінансової системи», 23.04.2024р., м. Івано-Франківськ; чотири наукові семінари кафедри, низка методичних семінарів та гостьових лекцій від практиків у сфері фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку); участь у міжнародних та всеукраїнських конференція з публікацією тез доповідей та широкою географією (Івано-Франківськ, Запоріжжя, Київ, Львів, Одеса, Харків, Умань тощо) участь та отримання призових місць в І етапі Всеукраїнських студентських олімпіад з таких дисциплін, як «Фінанси», «Страхова справа» та ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування»; постійне поглиблення теоретичних знань та розширення практичних навичок у фінансовій сфері, за рахунок участі у неформальній складовій навчання, про що засвідчують численні сертифікати членів гуртка; участь у Літній школі «Фінансової та цифрової грамотності», яка була організована факультетом фінансів та цифрових технологій Державного податкового університету тощо. Під час засідання також було окреслено подальші перспективи розвитку гуртка в частині залучення нових здобувачів до співпраці, розширення участі членів гуртка в наукових заходах внутрішньоакадемівського, національного та міжнародного рівнів, використання набутих навичок на практиці та інше. Дякуємо усім учасникам за плідну працю! Пишаємося нашими здобувачами та бажаємо подальших успіхів!
Літня школі «Фінансової та цифрової грамотності»
12-14 червня 2024 року д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА, Заслужений економіст України Таїсія Бондарук, к.ф.-м.н., професор, завідувач відділення заочного та дистанційного навчання НАСОА Леонтій Дериглазов, к.е.н., доценти, доценти кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА Людмила Богріновцева, Ірина Заїчко, Юлія Ковернінська, Дмитро Тищенко, Віта Федина та здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» 2 курсу денної та заочної форми навчання (в межах проходження навчальної практики), прийняли участь у Літній школі «Фінансової та цифрової грамотності», яка була організована факультетом фінансів та цифрових технологій Державного податкового університету. Навчання проводилося online на платформі Zoom. Учасники провели три дні насичені цікавими та крутими лекціями і тренінгами від провідних експертів та практиків у сфері фінансів та цифрових технологій! Спікерами літньої школи виступили: 12 червня 2024 року: Ігор Порох, незалежний аналітик криптографічного ринку з майстер-класом «Особливості та секрети трейдингу віртуальними активами»; Михайло Пацан, інвестор, підприємець, експерт з питань міжнародних фінансових ринків і криптовалют, фінансовий радник, засновник WEB 3-університету професійного майбутнього «Learn to Earn Global», засновник блокчейн-платформи «Amsets», з тренінгом «Децентралізовані фінанси. Як скласти інвестиційний портфель із децентралізованих фінансових інструментів». 13 червня 2024 року: Андрій Дубас, Президент Асоціації українських банків, з лекцією на тему «Вплив воєнних дій на банківську систему України: аналіз та прогнози»; Євгеній Бридун, Засновник та Голова правління страхової компанії «ПРЕСТИЖ», з лекцією на тему «Автоматизація страхової діяльності». 14 червня 2024 року: Василь Фурман, член Ради Національного банку України, доктор економічних наук, з лекцією на тему «Як побудувати успішну кар’єру. Практичні поради». За результатами навчання всі учасники отримали сертифікати про завершення навчання в Літній школі «Фінансової та цифрової грамотності» (30 год., 1 кредит ЄКТС). Щиро дякуємо організаторам за можливість долучитися до цікавого та пізнавального заходу!
«Студоцентризм в освітній діяльності»
31травня 2024 року відбувся черговий методичний семінар викладачів кафедри фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту на тему: «Студоцентризм в освітній діяльності». Модерувала зустріч к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування, гарант ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Ірина Заїчко. Участь у семінарі взяли професор, завідувач кафедри Таїса Бондарук, доценти Людмила Богріновцева, Юлія Ковернінська та Віта Федина. Під час онлайн-засідання методичного семінару розглянули обставини визначення студоцентризму в освітній галузі, висвітлили питання впровадження особистісно-орієнтованої технології навчання, для забезпечення всебічного розвитку особистості здобувача вищої освіти. Викладачі кафедри обговорили основні завдання студоцентризму в існуючих умовах навчання та визначили необхідним створення активуючого освітнього середовища, яке забезпечує високі результати навчання.
Захист кваліфікаційних робіт бакалавра ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» заочної форми навчання
28 травня 2024 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалавра здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» заочної форми навчання. Екзаменаційна комісія працювала у складі: Голова комісії: Онишко Світлана Василівна – д.е.н., професор, професор кафедри фінансових ринків та технологій Державного податкового університету, Заслужений діяч науки і техніки України; Члени комісії: Шульга Світлана Володимирівна – д.е.н., професор, проректор з науково-педагогічної та фінансово-економічної роботи НАСОА; Бондарук Таїсія Григорівна – д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА, Заслужений економіст України; Дериглазов Леонтій Васильович – к.ф.-м.н., професор, завідувач відділення заочного та дистанційного навчання НАСОА. Заїчко Ірина Володимирівна – к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА, гарант ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня; Богріновцева Людмила Миколаївна – к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА. Голова та члени екзаменаційної комісії відзначили, що здобувачі гарно володіють досліджуваною тематикою у сфері фінансів, банківської справи та страхування, що було підтверджено влучними та обґрунтованими відповідями на поставлені запитання. Всі здобувачі-бакалаври заочної форми навчання спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» за результатами захисту отримали позитивні оцінки. Колектив кафедри фінансів, банківської справи та страхування вітає здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти з успішним захистом кваліфікаційних робіт бакалавра, бажає наполегливості, гармонії, реалізації усіх незавершених наукових задумів на наступному етапі навчання. Бажаємо успіхів при складенні ЄВІ, ЄФВВ та здобутті другого (магістерського) рівня вищої освіти на освітній програмі «Фінанси, банківська справа та страхування» в стінах рідної Національної академії статистики, обліку та аудиту!
Неформальна освіта на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування
Освітнім трендом XXI століття є неформальна освіта. У контексті забезпечення сталого та збалансованого розвитку суспільства вона набуває надзвичайно важливого значення. В рамках проекту «Європейський центр знань молоді» (European Youth Knowledge Centre) неформальну освіту визначають, як будь-яку організовану поза формальною освітою навчальну діяльність, яка доповнює формальну освіту, забезпечуючи засвоєння тих умінь і навичок, які необхідні для соціально та економічно активного громадянина країни. «Вчитися в дії», «вчитися взаємодіяти» та «вчитися вчитись» – три найважливіші складові неформальної освіти, яка дає можливість розвиватись, реалізовувати свої потреби та отримувати натхнення. У рамках вивчення дисциплін «Фінанси місцевого самоврядування» (викладач – д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Бондарук Т. Г.), «Інвестування» (викладач – к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Заїчко І.В.), «Фінанси підприємств» (викладач – к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Заїчко І.В.), «Публічні фінанси» (викладач – к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Богріновцева Л.М.), «Соціальне страхування» (викладач – к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Богріновцева Л.М.), «Банківська справа» (викладач – к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Федина В. В.), «Фінансовий маркетинг» (викладач – к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Федина В. В.), «Фінанси» (викладач – к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Ковернінська Ю. В.) здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 071 «Облік та оподаткування», 051 «Економіка», 281 «Публічне управління та адміністрування» пройшли онлайн-курси «Ефективний бюджетний процес в органах місцевого самоврядування», «Фінансовий менеджмент», «Соціальне підприємництво», «Профорієнтаційний курс: Банкір», «Кредитна історія: що це і чому вона важлива», «Є-data: можливості та ефективний контроль за публічними фінансами», «Маркетинг: розробка та продаж пропозиції цінності», «Цифровий маркетинг», «Зростайте до величі: розумне зростання до приватного бізнесу», «Фінанси для нефінансистів», «Основи фінансів та інвестицій», «Особистий та сімейний бюджет» та «Як почати власну справу в часи невизначеності: покроковий гайд від ТОП-підприємців України» на різних освітніх платформах. Загалом, здобувачі вищої освіти отримали 154 сертифікати, що засвідчують успішне проходження курсів. Пишаємося успіхами нашої молоді!!! Кр Марченко Юлія Кр Філюк Анна М Качанівська Вікторія М Клибанський Роман М Кратенко Владислав М Яцентюк Лариса ОБ_Голішевський М. ОБ_Коваль ОБ_Страшна І. ОФ Качанівська ОФ Макаренко ОФ Шевченко СС Галкіна Дар’я СС Ємельянов Кирило СС Луцик Іван СС Сус Богдан ФН Клибанський ФН Мерзляков ЦМ Бережна Єва ЦМ Краснова Тетяна ЦМ Макаренко Анастасія ЦМ Петрів Юліана ЦМ Шевченко Аліна +ПФ Артемчук Каріна +ПФ Похлєба Катерина +ПФ Радченко Валентин +ПФ Рева Анна 1_Касьян Ангеліна 1_Медоваров Денис 1_Савощенко Аліна 1_Тимощук Лілія Б Гуренко Валерія Б Іщук Богдан Б Ражик Христина Б Стецюк Анастасія ВС_Зігун ВС_Палямар ВС_Федоряка ЗВ Бережна ЗВ Волошанюк ЗВ Карпенко ЗВ Орленко Кр Ісаєва Світлана Кр Карпенко Тетяна
У гостях Сновидовицького ліцею Рокитнівської селищної ради Рівненської області
20 травня 2024 року к.е.н., доцентом, доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування Вітою Фединою та здобувачкою першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Христиною Ражик у форматі онлайн/офлайн було проведено профорієнтаційну роботу у Сновидовицькому ліцеї Рокитнівської селищної ради Рівненської області. Під час зустрічі випускникам ліцею було презентовано освітні програми Національної академії статистики, обліку та аудиту і спеціальності коледжів, роз’яснено умови цьогорічного вступу та акцентовано увагу на перевагах навчання в Академії. Будемо раді бачити випускників Сновидовицького ліцею Рокитнівської селищної ради Рівненської області в лавах студентів Національної академії статистики, обліку та аудиту!
Науковий семінар на тему: «Бізнес і інвестиції»
21 травня 2024 року відбувся науковий семінар, організований кафедрою фінансів, банківської справи та страхування, на тему: «Бізнес і інвестиції». Модератором заходу стала к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування, гарант ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Ірина Заїчко. Окрім здобувачів участь у семінарі взяли професор, завідувач кафедри Таїса Бондарук, доценти Людмила Богріновцева, Юлія Ковернінська та Віта Федина. На семінарі було обговорено ряд актуальних питань, зокрема: види інвестицій у бізнес, переваги інвестицій у бізнес, ризики вкладання грошей у бізнес, тенденції і динаміку інвестиційних напрямів у 2023 році та їх перспективи у 2024 році. Досить цікаві дискусії відбулися з приводу вкладання грошей в золото, а також криптовалюту.
Захист курсових робіт з навчальної дисципліни «Фінанси»
Важливою складовою професійної підготовки майбутніх фахівців у сфері фінансів, банківської справи та страхування є написання курсових робіт. Даний вид роботи з одного боку дозволяє реалізувати на практиці знання та навички, набуті під час вивчення навчальних дисциплін, з іншого ‒ зорієнтований на реалізацію наукового потенціалу здобувачів через можливість здійснення ними власного наукового пошуку. 22 травня 2024 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбувся захист курсових робіт здобувачів групи 22.04 освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування» з навчальної дисципліни «Фінанси». Здобувачі вищої освіти презентували роботи, обґрунтовуючи вибір теми та методику дослідження, відображаючи в презентаційному матеріалі ключові положення та висновки власних наукових досліджень. Комісія у складі д. е. н., професора, Заслуженого економіста України, завідувача кафедри фінансів, банківської справи та страхування Т. Г. Бондарук, к.е.н., доцента, доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування (гаранта ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування») І. В. Заїчко, к. е. н., доцента, доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування Ю. В. Ковернінської відзначила, що здобувачі групи 22.04 під час захисту своїх робіт продемонстрували глибоке розуміння основних фінансових категорій та процесів, а також вміння визначати ключові проблеми та пропонувати ефективні шляхи їх вирішення. Це свідчить про високий рівень знань та навичок, які здобувачі отримали під час навчання, і про їх здатність застосовувати ці знання на практиці. Вітаємо здобувачів групи ФБСС-22.04 з успішним завершенням важливого етапу в їхньому навчанні та бажаємо подальших успіхів!
«Цифрові навички для освіти з Google»
За результатами засвоєння освітньої програми підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників «Цифрові навички для освіти з Google», виконання 100% загального обсягу завдань та проходження підсумкового тестування на понад 70% максимально можливої кількості балів, науково-педагогічні працівники кафедри фінансів, банківської справи та страхування: к.е.н., доцент Людмила Богріновцева, к.е.н., доцент Ірина Заїчко та к.е.н., доцент Дмитро Тищенко отримали сертифікати про успішне завершення курсу. Підвищення кваліфікації «Цифрові навички для освіти з Google» було організованого ТОВ «Академія цифрового розвитку», у співпраці з Міністерством освіти і науки України, в період з 19 березня по 1 травня 2024 року. Метою програми підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників «Цифрові навички для освіти з Google» було визначено поглиблення цифрових навичок педагогічних і науково-педагогічних працівників щодо організації безпечного цифрового освітнього середовища за допомогою інструментів Google Workspace for Education, та його наповнення. Курс складається з 7 онлайн-тренінгів та 3 сесій запитань і відповідей. Формою контролю було підсумкове тестування наприкінці кожного модуля та фінальне підсумкове тестування за результатами курсу. Обсяг програми: 30 год/1 кредит ЄКТС за повний курс із можливістю помодульного проходження (3 год/0,1 кредиту ЄКТС). Щиро вітаємо колег з успішним завершенням курсу та бажаємо не зупинятися на досягнутому.
Зустріч зі здобувачами вищої освіти «Фінанси, банківська справа, страхування»
З метою проведення контролю етапів виконання календарного плану написання кваліфікаційних робіт бакалаврів, за ініціативою завідувача кафедри фінансів, банківської справи та страхування д. е. н., професора Таїсії Бондарук та гаранта ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти к. е. н., доцента Ірини Заїчко проведено зустріч зі здобувачами вищої освіти освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня «Фінанси, банківська справа, страхування». Не зустріч були запрошені доценти кафедри: Людмила Богріновцева, Віта Федина, Юлія Ковернінська. На зустрічі обговорювалися питання проміжного контролю виконання кваліфікаційної роботи бакалавра, своєчасності подання звітів керівників про хід виконання здобувачами робіт, а також інші організаційні питання щодо підготовки до захисту КРБ. Зустріч була націлена на сприяння своєчасності та якості виконання кваліфікаційних робіт бакалавра. Бажаємо здобувачам успіху у фінальному етапі здобуття диплому бакалавра, впевненості та віри у власні сили.
У гостях Дніпровського ліцею Верхньодніпровської міської ради Дніпропетровської області
9 травня 2024 року д.е.н., професором, завідувачем кафедри фінансів, банківської справи та страхування Таїсією Бондарук та здобувачкою першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Ангеліною Касьян у форматі онлайн/офлайн було проведено профорієнтаційну роботу у Дніпровському ліцеї Верхньодніпровської міської ради Дніпропетровської області. Під час зустрічі випускникам ліцею було презентовано освітні програми Національної академії статистики, обліку та аудиту і спеціальності коледжів, роз’яснено умови цьогорічного вступу та акцентовано увагу на перевагах навчання в Академії. Будемо раді бачити випускників Дніпровського ліцею Верхньодніпровської міської ради Дніпропетровської області в лавах студентів Національної академії статистики, обліку та аудиту!
Методичний семінар «Головні компоненти методики наукового дослідження»
8 травня 2024 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування було проведено методичний семінар на тему: «Головні компоненти методики наукового дослідження». Модератором заходу виступила доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Бондарук Таїсія Григорівна. В обговоренні питань семінару активну участь взяли: доктор економічних наук, професор Людмила Євгенівна Момотюк, доценти кафедри: кандидат економічних наук, доцент Людмила Миколаївна Богріновцева, кандидат економічних наук, доцент Ірина Володимирівна Заїчко, кандидат економічних наук, доцент Юлія Вікторівна Ковернінська, а також здобувачі вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування». В рамках методичного семінару увагу було приділено питанню методики та методології наукового дослідження. Усі учасники виявили зацікавленість до рівнів пізнання методології наукових досліджень та основного призначення методики наукового дослідження. Методичний семінар відбувся у дружній, доброзичливій атмосфері.
У гостях ліцея №2 Калинівської міської ради Вінницької області
6 травня 2024 року к.е.н., доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування Людмилою Богріновцевою та здобувачкою першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Анастасією Матвійчук було проведено профорієнтаційну роботу у ліцеї №2 Калинівської міської ради Вінницької області. Під час зустрічі випускникам ліцею було презентовано освітні програми Національної академії статистики, обліку та аудиту і спеціальності коледжів, роз’яснено умови цьогорічного вступу та акцентовано увагу на перевагах навчання в Академії. Будемо раді бачити випускників ліцею №2 Калинівської міської ради Вінницької області в лавах студентів Національної академії статистики, обліку та аудиту!
«Особливості складання бібліографічних описів документів: ДСТУ 8302:2015 та References в стилі АРА»
29 квітня 2024 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування було проведено методичний семінар на тему «Особливості складання бібліографічних описів документів: ДСТУ 8302:2015 та References в стилі АРА». Модератором семінару виступила к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Людмила Богріновцева. У заході прийняли участь науково-педагогічні працівники кафедри фінансів, банківської справи та страхування і здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», в тому числі члени студентського наукового гуртка «Фінансист». Людмила Богріновцева акцентувала увагу присутніх на особливостях оформлення літературних джерел відповідно до стандарту ДСТУ 8302:2015, References в стилі АРА, а також представила зразки оформлень бібліографічних описів документів на прикладі наукових та навчальних праць науково-педагогічних працівників кафедри фінансів, банківської справи та страхування. Інформація, представлена на семінарі, перш за все, стане у нагоді здобувачам вищої освіти при підготовці до практичних занять та написанні наукових, курсових і кваліфікаційних робіт.
Питання фінансів домогосподарств як особливої сфери фінансової системи країни
24 квітня 2024 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка «Фінансист». Цього разу на засіданні гуртка було обговорено питання фінансів домогосподарств як особливої сфери фінансової системи країни. З привітальним словом до учасників засідання звернулася завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Таїсія Григорівна Бондарук, яка окреслила значимість даної теми в сучасних реаліях України та мотивувала здобувачів реалізувати свій науковий потенціал, беручи участь в студентській науковій діяльності. Своїми думками та напрацюваннями щодо ролі фінансів домогосподарств як джерела інвестицій в економіку країни, практики управління особистими фінансами, а також використання сучасних мобільних застосунків задля планування особистого та сімейного бюджету поділилися Краснова Тетяна (здобувачка 3 курсу), Касьян Ангеліна (здобувачка 4 курсу) та Павленко Ілля (здобувач 2 курсу). До активного обговорення долучилися не лише члени наукового гуртка, але й інші здобувачі вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» та викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування. Засідання пройшло в невимушеній та доброзичливій атмосфері, де кожен з учасників міг висловити свою думку. Дякуємо усім учасникам за цікаве та пізнавальне спілкування!
«Банківські системи провідних країн світу»
Відповідно до плану проведення відкритих занять кафедри фінансів, банківської справи та страхування на 2023–2024 навчальний рік, 25 квітня 2024 року відбулася відкрита лекція кандидата економічних наук, доцента, доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування Федини Віти Віталіївни з дисципліни «Банківська справа» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Банківські системи провідних країн світу». Відповідно до плану лекційного заняття були розглянуті питання становлення та розвитку банківських систем Великобританії, США, Швейцарії, Німеччини, Японії. Лектор акцентувала увагу присутніх на особливостях зародження та основних етапах становлення банківських систем розвинутих країн світу, факторах, що вплинули на розвиток банківського сектору цих країн, ролі центральних банків у забезпеченні надійності грошово-кредитних систем та фінансової стабільності. Особливої уваги заслуговує налагоджений зворотній зв’язок між викладачем та студентами, вміле залучення здобувачів вищої освіти до обговорення досліджуваної проблематики. Присутні на відкритому занятті викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування та здобувачі позитивно оцінили його зміст та високий науковий рівень проведеного заняття.
Відкриті лекційні та практичні заняття з провідними фахівцями корпорації LINKOS GROUP
Кафедрою фінансів, банківської справи та страхування з 15 березня по 12 квітня 2024 року було організовано проведення 5 відкритих лекційних та практичних занять з провідними фахівцями корпорації Linkos Group, яка є компанію-розробником М.Е.Doc. Спікерами виступали – Ігор Андрійови Аладьїн та Діана Суренівна Агабабян. Організаторами зустрічі виступили: кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Тищенко Дмитро Олександрович та керівник навчального центру корпорації Linkos Group – Кондратюк Марина Олександрівна. Під час занять були розглянуті: історія вітчизняного документообігу, особливості законодавства у цій сфері, еволюція електронного документообігу, порядок формування і реєстрація податкових накладних, формування приміток до фінансової звітності за МСФЗ. Також здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри набули практичний досвід по роботі з системою електронного документообігу М.Е.Doc: формування і обмін видатковими накладними, рахунками, податковими накладними. Були розглянуті особливості налаштування та інсталяції програми М.Е.Doc. Окрема зустріч була присвячена формуванню практичних навичок щодо створення приміток до фінансової звітності за МСФЗ. Студенти та викладачі протестували і перевірили основні характеристики програми і здійснити обмін електронними документами з використанням ЕЦП. У серії зустрічей брали участь студенти фінансово-економічного факультету спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» 3,4 та 5 курсів, спеціальності 073 «Менеджмент» 5 курс, обліково-статистичного факультету спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» 2 курс, спеціальності 051 «Економіка» 5 курс та науково-педагогічні працівники кафедри фінансів, банківської справи та страхування. Щиро вдячні спікерам та організаторам за проведені заходи та чекаємо на наступні лекції 19 і 26 квітня 2024р.!
Викладачі Академії отримали сертифікати про участь у дебатах
В рамках угоди про співпрацю між Національною академією статистики, обліку та аудиту та ВШТІП Академія прикладних наук (м. Познань, Республіка Польща), за результатами участі у Циклічних міжнародних дебатах в галузі освіти та наукових інновацій, які було організовано та проведено ВШТІП Академія прикладних наук (м. Познань, Республіка Польща) 26 березня 2024 року, д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Таїсія Бондарук, к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Людмила Богріновцева та к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Ірина Заїчко отримали сертифікати про участь у дебатах. Щиро дякуємо ВШТІП Академія прикладних наук за можливість долучатися до цікавих заходів міжнародного рівня, підвищувати професійні компетентності та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.
«Цифрові технології у сфері державних фінансів»
27 березня 2024 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування було проведено науковий семінар на тему: «Цифрові технології у сфері державних фінансів». Модератором заходу виступила к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Юлія Ковернінська. Участь в обговоренні тематики наукового семінару взяли науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», в тому числі учасники студентського наукового гуртка кафедри фінансів, банківської справи та страхування «Фінансист». В процесі доповіді Юлія Ковернінська акцентувала увагу учасників заходу на розумінні сучасного поняття GovTech, що виражає ключові засади використання цифрових технологій у сфері державних фінансів. Також викладач проаналізувала актуальні дані щодо оцінки розвитку GovTech в Україні та світі, шляхом представлення динаміки індексу GTMI (GovTech Maturity Index) за 2021-2022рр. та навела найпоширеніші напрямки використання цифрових технологій у сфері державних фінансів в сучасних реаліях України. Науковий семінар відбувся у доброзичливій атмосфері, а його учасники отримали можливість обговорити та висловити своє бачення сучасних аспектів та подальших перспектив розвитку цифрових технологій у сфері державних фінансів.
Обговорення проєктів освітньо-професійних програм «Фінанси, банківська справа та страхування»
Необхідною умовою підвищення якості вищої освіти є перманентний моніторинг освітньо-професійних програм з ціллю покращення їх наповнення в умовах динамічних змін в суспільстві та відповідно до потреб ключових стейкхолдерів і здобувачів вищої освіти. Саме тому 27 березня 2024 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту відбулося обговорення проєктів освітньо-професійних програм підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Фінанси, банківська справа та страхування» та здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти «Фінанси, банківська справа та страхування». Модераторами заходу виступили гаранти ОПП: д. е. н., професор, Заслужений економіст України, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Таїсія Григорівна Бондарук та к. е. н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Ірина Володимирівна Заїчко. У обговоренні проєктів освітньо-професійних програм прийняли участь здобувачі вищої освіти та випускники програм, академічна спільнота та стейкхолдери, зокрема: Житар Максим Олегович, д.е.н., професор, професор кафедри фінансів Київського столичного університету імені Бориса Грінченка; Коваленко Юлія Михайлівна, д.е.н., професор, професор кафедри фінансових ринків та технологій Державного податкового університету; Кужелєв Михайло Олександрович, д.е.н., професор, професор кафедри фінансів Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Вінницька Оксана Анатоліївна, к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, обліку та економічної безпеки Навчально-наукового інституту економіки та бізнес-освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Мединська Тетяна Володимирівна, к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, економічної безпеки, банківської справи та страхового бізнесу Львівського торговельно-економічного університету; Довгань Євген Романович, заступник керівника відділення № 10 столичного макроекономічного управління АТ КБ «ПриватБанк»; Мельничук Ірина Олександрівна, аналітик з моніторингу та оцінки, Проєкт міжнародної технічної допомоги «Кредитування сільськогосподарських виробників» в Україні; Синяков Андрій Віталійович, заступник голови Бориспільської районної державної адміністрації Київської області; Халахур Ігор Вікторович, директор Уманського регіонального центру приватного акціонерного товариства «Страхова група «ТАС»; Третиниченко Світлана Русланівна, випускниця спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Національної академії статистики, обліку та аудиту; Безпалько Лілія Іванівна, здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» Національної академії статистики, обліку та аудиту; Яцентюк Лариса Андріївна, здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Національної академії статистики, обліку та аудиту; Кобзенко Маргарита Андріївна, здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» Національної академії статистики, обліку та аудиту; Пархоменко Вікторія Вікторівна, к.е.н, доцент, в.о. проректора з науково-педагогічної та виховної роботи Національної академії статистики, обліку та аудиту; Момотюк Людмила Євгенівна, д.е.н., професор, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту; Богріновцева Людмила Миколаївна, к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту; Ковернінська Юлія Вікторівна, к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту; Тищенко Дмитро Олександрович, к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту; Федина Віта Віталіївна, к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту. В процесі обговорення учасники внесли конструктивні пропозиції щодо поліпшення наповнення освітньо-професійних програм, зокрема в частині розширення каталогу вибіркових освітніх компонент. Також особливо активну участь в обговоренні освітньо-професійних програм прийняли здобувачі вищої освіти, які акцентували увагу присутніх на необхідності осучаснення наповнення освітніх компонент з урахуванням процесів розвитку діджиталізації у сфері фінансів, банківської справи та страхування. Загалом учасники заходу позитивно оцінили запропоновані для обговорення проєкти ОПП, як для підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, так і для підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня. Захід мав конструктивний характер та пройшов у позитивному руслі, а за його результатами було прийнято рішення рекомендувати проєктним групам з розробки ОПП опрацювати надані учасниками заходу пропозиції з подальшим врахуванням їх при затвердженні ОПП та розробці навчальних планів. Висловлюємо щиру вдячність учасникам обговорення проєктів ОПП за слушні пропозиції щодо поліпшення наповнення проєктів освітньо-професійних програм підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Фінанси, банківська справа, страхування» та здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти «Фінанси, банківська справа, та страхування».
Міжнародний Круглий стіл “Global Money Week 2024”
З 18 по 24 березня 2024 року одночасно у світі та в Україні відзначається Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей). Це щорічна міжнародна освітня кампанія, метою якої є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді, формування необхідних знань, умінь, поведінки та ставлення, необхідних для прийняття розумних та зважених фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості. З цієї нагоди 22 березня Національною академією статистики, обліку та аудиту разом із польським партнером – Університетом WSB Merito було проведено Круглий стіл “Global Money Week 2024”. З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися Бондарук Таїсія, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту, Азовцева Софія з Фундації Польської науки у м. Варшава та Шишко Магдалена, доктор економічних наук, професор Інституту економіки та фінансів, Університет WSB Merito з міста Познань. В рамках заходу кандидат економічних наук, доцент, ментор від Національного банку України, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Федина Віта презентувала доповідь на тему “Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час”. Про монетарну політику Національного банку Польщі та України в умовах воєнного стану доповіли Шишко Магдалена, доктор економічних наук, професор Інституту економіки та фінансів, Університет WSB Merito та Мотузка Олена, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри менеджменту, маркетингу та публічного управління НАСОА. Старший економіст департаменту статистики та звітності Національного банку України Колесник Яна ознайомила присутніх з інструментарієм Національного банку України для сприяння фінансовій стабільності. Під час заходу були також презентовані результати наукових досліджень здобувачів вищої освіти Гончарової Марії, Стецюк Анастасії, Луценка Олексія та Григоращенко Марини, які викликали жваве обговорення та дискусії. Позитивна атмосфера та взаємодія панували протягом всієї роботи круглого столу. Дякуємо нашим закордонним партнерам за можливість спільного обговорення актуальних для нашої країни і світу питань, обмін досвідом та підтримку!
Обговорення наукової роботи членів гуртка «Фінансист»
20 березня 2024 року відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри фінансів, банківської справи та страхування «Фінансист», яке було присвячене обговоренню наукової роботи членів гуртка в частині підведення проміжних підсумків та окреслення найближчих перспектив його роботи. Діяльність студентського наукового гуртка кафедри фінансів, банківської справи та страхування «Фінансист» спрямована на заохочення та всебічну підтримку наукової діяльності здобувачів вищої освіти, залучення їх на добровільних засадах до самостійної або колективної наукової роботи та досягнення поглибленого освоєння навчальних дисциплін фінансового спрямування освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування». Зокрема, в поточному навчальному році члени студентського наукового гуртка опублікували понад 20 наукових тез; взяли участь та отримали призові місця в І етапі Всеукраїнських студентських олімпіад з таких дисциплін, як «Фінанси» та «Страхова справа», а також ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування»; долучилися до наукових та методичних семінарів кафедри фінансів, банківської справи та страхування; взяли активну участь в гостьових лекціях, які було організовано та проведено за сприяння НПП кафедри фінансів, банківської справи та страхування. Під час засідання було окреслено подальші плани щодо діяльності гуртка на найближчу перспективу, зокрема: підготовка та проведення тематичного засідання на актуальну тему сьогодення; продовження активної наукової діяльності в аспекті участі членів гуртка в різноманітних міжнародних, всеукраїнських, загальноакадемічних та кафедральних наукових заходах; використання набутих практичних навичок щодо формування та представлення наукових думок під час семінарських та практичних занять, а також при написанні курсових робіт. Дякуємо усім учасникам за доброзичливу атмосферу та плідну працю! Пишаємося нашими здобувачами та бажаємо подальших успіхів!
Гостьові лекції – кафедра фінансів, банківської справи та страхування
Кафедрою фінансів, банківської справи та страхування 15 березня 2024 року розпочато цикл відкритих лекцій та семінарів з провідними фахівцями корпорації Linkos Group, компанії-розробника М.Е.Doc. Спікером виступив – Ігор Андрійови Аладьїн. Організаторами зустрічі виступили: кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Тищенко Дмитро Олександрович та керівник навчального центру корпорації Linkos Group – Кондратюк Марина Олександрівна. Під час перших двох занять була розглянута історія вітчизняного документообігу, особливості законодавства в цій сфері та еволюція електронного документообігу. Також студенти та викладачі кафедри набули практичний досвід по роботі з системою електронного документообігу М.Е.Doc. Були розглянуті особливості налаштування та інсталяції програми М.Е.Doc. У студентів та викладачів була можливість протестувати і перевірити основні характеристики програми. У зустрічі брали участь студенти фінансово-економічного факультету спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» 2, 3, 4 та 5 курсів, спеціальності 073 «Менеджмент» 5 курс, обліково-статистичного факультету спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» 2 курс, спеціальності 051 «Економіка» 5 курс та науково-педагогічні працівники кафедри фінансів, банківської справи та страхування. Щиро вдячні спікеру та організаторам за проведену корисну зустріч та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!
«Проблеми формування фіскальної політики економічного розвитку територій в умовах воєнного стану»
Відповідно до плану роботи кафедри фінансів, банківської справи та страхування на 2023–2024 навчальний рік, 13 березня 2024 року завідувачем кафедри фінансів, банківської справи та страхування д.е.н. професором Бондарук Таїсією Григорівною було організовано та проведено науковий семінар на тему: «Проблеми формування фіскальної політики економічного розвитку територій в умовах воєнного стану». Активними учасниками наукового семінару були науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», в тому числі учасники студентського наукового гуртка – «Фінансист». Презентувавши доповідь Бондарук Т.Г. акцентувала увагу учасників заходу на особливостях фіскальної політики, обґрунтувала, що фіскальна політика в умовах війни потребує диверсифікації економіки як за рахунок оптимізації використання наявних ресурсів так і пошуку незадіяних. Висока невизначеність в умовах повномасштабних бойових дій призвела до зниження дієвості ринкових інструментів фіскальної політики та унеможливила її здійснення в традиційному форматі. Звернула увагу, що проведення фіскальної політики було зумовлено значним зростанням бюджетних витрат на забезпечення обороноздатності країни та стимулами для підтримки економіки в умовах воєнного стану. Учасники семінару взяли участь у обговоренні дискусійних питань щодо формування фіскальної політики економічного розвитку територій в умовах воєнного стану. Науковий семінар відбувся у жвавій, доброзичливій атмосфері.
Міжнародне стажування
Кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Богріновцева Людмила Миколаївна, в рамках угоди про співпрацю між Національною академією статистики, обліку та аудиту та ВШТІП Академія прикладних наук (м. Познань, Республіка Польща), в період з 1 грудня 2023 року по 29 лютого 2024 року, пройшла міжнародне стажування на тему “Інноваційні освітні технології у підготовці фахівців з економіки, фінансів та обліку, банківської справи та страхування”. Метою стажування було вивчення сучасного досвіду організації міжнародних науково-освітніх заходів та ознайомлення з інноваційними освітніми технологіями. За результатами стажування Богріновцева Л.М. отримала сертифікат обсягом 180 годин (6 кредитів ЄКТС). Вітаємо з успішним проходженням міжнародного стажування Богріновцеву Людмилу Миколаївну та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з ВШТІП Академія прикладних наук.
І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування»
6 березня 2024 року кафедрою фінансів, банківської справи та страхування, відповідно до наказу ректора Національної академії статистики, обліку та аудиту «Про організацію та проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальних дисциплін та освітніх програм у 2023/2024 навчальному році» від 19.02.2024 р. № 8, організовано та проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої 4 курсу. Змагання здобувачів вищої освіти у творчому застосуванні здобутих знань, умінь і навичок, а також у професійній фаховій підготовці має на меті виявлення та розвиток обдарованої студентської молоді, підвищення їх навчально-пізнавальної активності, формування кадрового потенціалу для майбутньої дослідницької, виробничої, фінансової і бізнесової діяльності. З найкращими побажаннями успіхів до учасників Олімпіади звернулися: голова журі – Бондарук Таїсія Григорівна, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування, Заслужений економіст України, доктор економічних наук, професор; члени журі: Заїчко Ірина Володимирівна, кандидат економічних наук, доцент, гарант ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої; Богріновцева Людмила Миколаївна, кандидат економічних наук, доцент. Олімпіада проходила поетапно, учасники вирішували як тестові завдання на знання теоретико-методичних засад фінансів, банківської справи та страхування, так і ситуаційні завдання практичного характеру. Максимальна кількість балів, яку могли отримати здобувачі вищої освіти – 100. За результатами виконаних завдань перемогу в Олімпіаді здобули: І місце – Савощенко Аліна (група 20.04/2); ІІ місце – Стецюк Анастасія (група 20.04/2), Шкаріна Анастасія (група 20.04/2); ІІІ місце – Фесан Ольга (група 20.04/2). Маємо надію, що наука про фінанси, банківську справу та страхування допоможе студентській молоді опанувати сучасні тенденції розвитку у фінансовій сфері та комплексно і компетентно застосовувати їх у майбутній професійній діяльності.
І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Фінанси»
З метою популяризації фінансової науки, виявлення обдарованої молоді та створення умов для її розвитку і самовдосконалення, кафедрою фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту 05 березня 2024 року було організовано та проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Фінанси». У заході взяли участь здобувачі вищої освіти третього курсу, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Фінанси, банківська справа та страхування». З привітальними словами та побажаннями успіху до учасників звернулися : голова журі ‒ д. е. н., професор, Заслужений економіст України, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Таїсія Григорівна Бондарук та члени журі ‒ Ірина Володимирівна Заїчко, кандидат економічних наук, доцент, Юлія Вікторівна Ковернінська, кандидат економічних наук, доцент. В рамках проведення олімпіади учасники виконували тестові завдання практичного характеру та творче завдання у вигляді написання есе на фінансову тематику. Виконання завдань відбувалося на платформі дистанційного навчання Moodle. Проведений аналіз відповідей на конкурсні завдання засвідчив, що всі здобувачі вищої освіти продемонстрували ґрунтовні знання з дисципліни «Фінанси». За результатами І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Фінанси» перемогу в олімпіаді здобули: І місце – Бережна Єва (група 21.04); ІІ місце – Краснова Тетяна (група 21.04); ІІІ місце – Орленко Світлана (група 21.04); Валіновська Анастасія (група 21.04). Дякуємо всім учасникам І туру Олімпіади з навчальної дисципліни «Фінанси» за участь та бажаємо подальших успіхів і перемог!
І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Страхова справа»
4 березня 2024 року кафедрою фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту було організовано та проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Страхова справа». З привітальним словом та побажаннями успіху і перемоги до учасників звернулася д. е. н., професор, Заслужений економіст України, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Таїсія Григорівна Бондарук. У заході взяли участь 20 здобувачів вищої освіти ІІІ та ІV курсів освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування». Учасники повинні були вирішити конкурсне завдання, яке включало 2 блоки, а саме: тестовий блок (40 тестових завдань) та розрахунковий блок (задача). Максимальна кількість балів, яку могли отримати здобувачі вищої освіти – 100 балів. Роботи учасників олімпіади перевірило кваліфіковане журі у складі Бондарук Т.Г., завідувача кафедри фінансів, банківської справи та страхування, д.е.н., професора; Богріновцевої Л. М., доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування, к.е.н. доцента; Федини В.В., доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування, к.е.н., доцента. За результатами І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Страхова справа» перемогу в олімпіаді здобули: І місце – Тимощук Лілія (група 20.04/2); ІІ місце – Фесан Ольга (група 20.04/2); ІІІ місце – Краснова Тетяна (група 21.04); Яцентюк Лариса (група 21.04). Слід відзначити високу якість робіт учасників і значний науковий потенціал здобувачів вищої освіти ІІІ та ІV курсів – майбутніх фахівців у сфері фінансів, банківської справи та страхування. Вітаємо учасників та переможців олімпіади і бажаємо подальших творчих та наукових здобутків!
Підсумки Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай
Кафедра фінансів, банківської справи та страхування взяла активну участь у заходах з платіжної безпеки, які Національний банк України за підтримки Проєкту USAID «Реформування фінансового сектору» організував у межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай. За внесок у підвищення рівня фінансової грамотності серед молоді та протидію платіжному шахрайству к.е.н., доцента кафедри Федину Віту Віталіївну було відзначено Ментор Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству. Вітаємо нашу колегу! Дякуємо за невтомну працю та вагомий внесок у підвищення рівня знань наших студентів з платіжної безпеки! Бажаємо кафедрі фінансів, банківської справи та страхування та її викладачам подальших успіхів і нових досягнень!
Захист робіт магістрів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» програми «Фінанси, банківська справа та страхування» денної форми навчання
22-23 січня 2024 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту відбувся захист кваліфікаційних робіт магістрів здобувачів вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування» денної форми навчання. З вітальним словом до здобувачів звернулася гарант освітньо-професійної програми підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти «Фінанси, банківська справа та страхування», д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування, Заслужений економіст України Таїсія Григорівна Бондарук, яка ознайомила всіх із процедурою захисту та представила голову комісії д.е.н., професора, професора кафедри фінансових ринків Державного податкового університету, Заслуженого діяча науки і техніки України Світлану Василівну Онишко та членів комісії: д.е.н., професора, проректора з науково-педагогічної та фінансово-економічної роботи Світлану Володимирівну Шульгу, к.е.н., доцента, декана фінансово-економічного факультету Вікторію Вікторівну Пархоменко, к.е.н., доцента, доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування Людмилу Миколаївну Богріновцеву. Усі кваліфікаційні роботи магістра захищені на позитивні оцінки, що свідчить про якісну підготовку здобувачів вищої освіти, які в процесі захисту продемонстрували високий рівень теоретичних знань і практичних навичок у сфері фінансів, банківської справи та страхування. Вітаємо випускників та бажаємо наснаги, успіху, творчих злетів та нових перемог! Пишаємось нашими здобувачами і завжди чекаємо в стінах рідної Академії.
Залучення здобувачів вищої освіти спеціальності «Фінанси банківська справа та страхування» до сфери неформальної освіти
Загальносвітова тенденція сьогодення – рух до зближення та взаємодоповнення формальної та неформальної освіти. Неформальна освіта – це можливості. Можливості для саморозвитку, самореалізації, для здобуття нових знань і практичного досвіду, для пошуку мотивації та натхнення. А якщо можливості є, їх треба використовувати. Однією з форм роботи кафедри фінансів банківської справи та страхування є залучення здобувачів вищої освіти спеціальності «Фінанси банківська справа та страхування» до сфери неформальної освіти. Зокрема, здобувачі вищої освіти фінансово-економічного факультету у рамках вивчення дисципліни «Фінанси» за керівництва доктора економічних наук, професора Таїсії Григорівни Бондарук долучилися до онлайн-курсів «Основи фінансів та інвестицій», «Фінансовий менеджмент» на платформі Prometheus. Відкриті курси дають можливість одержати доступ до інноваційних навчальних методів від провідних фахівців у сфері фінансів, а також зрозуміти загальні принципи управління фінансами як для макрорівня так і конкретного бізнесу. Неформальне навчання дозволяє студентам набути нових компетентностей та збагатити освітній процес цікавим досвідом.
«Інновації в банківській сфері»
7 грудня 2023 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбувся науковий семінар на тему: «Інновації в банківській сфері», модератором якого стала к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Віта Федина. У науковому семінарі прийняли участь науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», в тому числі учасники студентського наукового гуртка кафедри фінансів, банківської справи та страхування «Фінансист». Віта Федина ознайомила присутніх з сучасними підходами до визначення термінів «банківська інновація» та «фінансові технології», звернула увагу на переваги впровадження фінансових технологій у банківських установах, наголосила на загрозах фінтехінновацій для банків, а також розглянула фінтехпропозиції, які можуть використати банки в своїй діяльності у трьох напрямах – платіжні послуги, кредитування та управління капіталом. Семінар пройшов в атмосфері жвавої зацікавленості, учасники отримали можливість висловити свою оцінку процесам інноватизації банківської діяльності та обмінятися думками.
Відкрита лекція на тему «Аналіз прибутковості та рентабельності підприємств»
29 листопада 2023 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбулася відкрита лекція кандидата економічних наук, доцента Ковернінської Юлії Вікторівни з навчальної дисципліни «Фінансовий аналіз» на тему «Аналіз прибутковості та рентабельності підприємств» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування». Відповідно до плану лекційного заняття були розглянуті наступні питання: значення та завдання аналізу фінансових результатів (прибутковості та рентабельності) діяльності підприємства; аналіз рівня, динаміки та структури фінансових результатів діяльності підприємства; факторний аналіз фінансових результатів діяльності підприємства; розрахунок показників рентабельності. Лектор акцентувала увагу присутніх на необхідності та послідовності проведення аналізу таких фінансових результатів діяльності підприємства, як отриманий прибуток (збиток)) та рівень рентабельності. Також викладач представила методику та практичні приклади розрахунку прибутку та рентабельності підприємства. Присутні на відкритому занятті викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування та здобувачі позитивно оцінили його зміст, звернули увагу на послідовність та доступність викладення матеріалу лектором, високий науковий рівень проведеного заняття та його практичну цінність.
«Дистанційне навчання : реалії та перспективи для закладів вищої освіти України»
28 листопада 2023 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування було проведено методичний семінар на тему: «Дистанційне навчання : реалії та перспективи для закладів вищої освіти України». Модератором заходу виступила к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Юлія Ковернінська. Активну участь в обговоренні питань семінару взяли завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Таїсія Григорівна Бондарук, кандидат економічних наук, доцент Людмила Миколаївна Богріновцева, доцент кафедри, кандидат економічних наук, доцент Ірина Володимирівна Заїчко, доцент кафедри, кандидат економічних наук, доцент Віта Віталіївна Федина. Презентуючи доповідь Юлія Ковернінська акцентувала увагу учасників заходу на актуальному розумінні поняття «дистанційне навчання» та його складових, основних викликах сьогодення, які активізують розширення використання технологій дистанційного навчання в закладах вищої освіти. Також викладач проаналізувала актуальні дані щодо застосування дистанційного навчання в умовах воєнного стану (за періодами 2021/2022 та 2022/2023 н.р.) та результати опитування проведеного Державною службою якості вищої освіти України серед викладачів та здобувачів вищої освіти щодо ставлення респондентів до різних форматів навчання загалом та дистанційного навчання, зокрема. Визначено переваги та недоліки використання різних елементів дистанційного навчання, окреслено перспективні можливості подальшого розвитку дистанційних технологій у закладах вищої освіти. Методичний семінар відбувся у доброзичливій атмосфері, усі учасники виявили зацікавленість до теми, ставили питання та активно брали участь у дискусії.
«Вплив цифрових технологій на розвиток фінансового ринку України»
23 листопада 2023 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбувся науковий семінар на тему: «Вплив цифрових технологій на розвиток фінансового ринку України», модератором якого виступила к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Людмила Богріновцева. У науковому семінарі прийняли участь науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», в тому числі учасники студентського наукового гуртка кафедри фінансів, банківської справи та страхування «Фінансист». Презентувавши доповідь Людмила Богріновцева акцентувала увагу учасників заходу на основних напрямках та складових цифровізації фінансового ринку України, зокрема необанкінгу, блокчейні, фінансових екосистемах, криптовалюті, штучному інтелекті. Також проаналізувала сучасний стан діяльності фінтех-компаній на фінансовому ринку України та охарактеризувала зміни, що сталися на фінансовому ринку України з початком введення карантинних обмежень і запровадження воєнного стану. Науковий семінар відбувся у жвавій атмосфері, а його учасники отримали можливість обговорити та висловити своє бачення щодо перспектив та ризиків впливу цифрових технологій на розвиток фінансового ринку України.
Питання державного кредиту та сучасного стану державного боргу України
17 листопада 2023 року відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри фінансів, банківської справи та страхування «Фінансист». Студентський науковий гурток «Фінансист» є активною спільнотою молоді, яка під керівництвом викладачів кафедри фінансів, банківської справи та страхування постійно розвиває та реалізує свій науковий потенціал, беручи участь в наукових заходах не лише Національної академії статистики обліку та аудиту, але й за її межами. Цього разу на засіданні гуртка було обговорено питання державного кредиту та сучасного стану державного боргу України. Доповідали здобувачі другого курсу – Павленко Ілля та Гончарова Марія та здобувач третього курсу – Яцентюк Лариса. Особливу увагу дослідники приділили актуальному стану державного кредиту та державного боргу України, теоретичним та практичним аспектам боргової безпеки в сучасних реаліях, дослідженню міжнародного досвіду управління державним боргом та можливостей його використання в Україні. До активного обговорення долучилися не лише члени наукового гуртка, але й інші здобувачі вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» та викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування, зокрема: завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Таїсія Григорівна Бондарук (загальне керівництво гуртком), Юлія Вікторівна Ковернінська (керівництво гуртком); наукові керівники роботи здобувачів-членів гуртка: кандидат економічних наук, доцент Людмила Миколаївна Богріновцева, доцент кафедри, кандидат економічних наук, доцент Ірина Володимирівна Заїчко, доцент кафедри, кандидат економічних наук, доцент Віта Віталіївна Федина. Членами наукового гуртка кафедри фінансів, банківської справи та страхування «Фінансист» передбачається і надалі брати активну участь в різноманітних міжнародних, всеукраїнських, загальноакадемічних та кафедральних наукових заходах. На наступному засіданні гуртка планується обговорити актуальні питання фінансів домогосподарств як особливої сфери фінансової системи країни. Дякуємо усім учасникам за цікаве та пізнавальне спілкування!
«Діяльність інститутів спільного інвестування на фінансовому ринку»
16 листопада 2023 року кафедрою фінансів, банківської справи та страхування була організована та проведена гостьова лекція для здобувачів вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» на тему «Діяльність інститутів спільного інвестування на фінансовому ринку». Запрошеним гостьовим лектором виступила д.е.н., професор, професор кафедри фінансових ринків та технологій Державного податкового університету, академік Академії економічних наук України, відмінник освіти України, сертифікований фахівець з управління активами Юлія КОВАЛЕНКО. Лекцію було проведено в межах вивчення освітніх компонент «Фінансовий ринок», «Операції з цінними паперами». На зустрічі обговорювалися питання функціонування інститутів спільного інвестування в Україні та особливості їх діяльності на фінансовому ринку. Лектор навела аналітику діяльності ІСІ та КУА, а також проаналізувала операційний механізм фондової біржі АТ «Українська біржа» для формування інвестиційного портфеля. Висловлюємо щиру вдячність Юлії Коваленко за глибоку, змістовну та інформативну лекцію, дружню атмосферу та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!
#ШАХРАЙГУДБАЙ: Відкрита лекція з платіжної безпеки
8 листопада 2023 року, в межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству НБУ #ШахрайГудбай, кандидатом економічних наук, доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування Фединою В.В. було проведено заняття з платіжної безпеки «Історія шахрайства з грошима: від фальшивомонетництва до кібершахрайства». Метою заняття було ознайомлення здобувачів вищої освіти з історією розвитку шахрайства з грошима, із загрозами та актуальними сценаріями сучасного платіжного шахрайства, поліпшення знань з платіжної безпеки. Під час заняття лектор детально розповіла присутнім про підробку готівкових грошей, а саме: витоки фальшування грошей, державне фальшивомонетництво, підробки банкнот у наш час. Друга частина заняття була присвячена платіжному шахрайству, де обговорювалися питання історії виникнення платіжних карток, шахрайства з платіжними картками у нас час, першу у світі масштабну кібервійну. Окрему увагу було приділено порадам щодо платіжної безпеки, які допоможуть уберегти кошти від шахраїв, та освітні ресурси НБУ, де можна покращити навички з платіжної безпеки та фінансової грамотності – онлайн-платформа «Гаразд», центр фінансових знань «Талан». Присутні на заході викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування, колеги та здобувачі позитивно оцінили його зміст, відзначили актуальність та практичну спрямованість.
Онлайн-зустріч з представниками АТ «Райффайзен Банк»
7 листопада 2023 року, за ініціативи декана фінансово-економічного факультету Вікторії Пархоменко, в рамках співпраці зі стейкхолдерами, кафедрою фінансів, банківської справи та страхування було організовано та проведено онлайн-зустріч з представниками АТ «Райффайзен Банк» для здобувачів вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», ОПП «Облік, аудит і оподаткування» та ОПП «Прикладна статистика та бізнес аналітика». Запрошеними гостями стали керівник центру продажів Центрально-Північного регіону АТ «Райффайзен Банк» Євген Капран та керівник Голосіївського відділення №9 АТ «Райффайзен Банк» Наталія Гладиш. Модератором заходу виступила к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування, гарант ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» Ірина Заїчко. Євген Капран ознайомив присутніх з особливостями роботи АТ «Райффайзен Банк», основними фактами про банк, базовим набором продуктів, акцентувавши увагу присутніх на застосунках Raiffeisen Online & MyRaif. На зустрічі також були обговорені питання щодо можливості подальшого працевлаштування здобувачів вищої освіти в АТ «Райффайзен Банк» та налагодження подальшої плідної співпраці між банком та НАСОА. Щиро дякуємо Євгену Капрану та Наталії Гладиш за цікаву зустріч.
Відкрита лекція на тему «Фінансовий ринок»
Відповідно до плану проведення відкритих лекцій кафедри фінансів, банківської справи та страхування на 2023–2024 навчальний рік, 30 жовтня 2023 року відбулася відкрита лекція доктора економічних наук, професора, завідувача кафедри фінансів, банківської справи та страхування Таїсії Григорівни Бондарук з дисципліни «Фінанси» для здобувачів 3 курсу ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» на тему: «Фінансовий ринок». Присутніми було відзначено, що лекція витримана у логічній формі. Структура лекції чітка, лектор повністю розкрив зміст кожного питання. Манера читання лекції цікава, жива, культура мови висока. Час лекції розподілений раціонально. Лектор продемонстрував вільне володіння матеріалом, викладення якого здійснювалося з мультимедійним супроводом у вигляді слайдів. Протягом усього заняття з метою встановлення зворотного зв’язку з аудиторією та закріплення отриманих знань лектор приділяв увагу участі студентів в обговоренні питань. На завершення лекційного заняття були виділені ключові моменти теми, яка розглядалась. У цілому лекція була прочитана на високому науково-методичному рівні, повністю відповідає сучасним вимогам до викладачів вищої школи.
Відкрите лекційне заняття на тему: «Бюджетна безпека: теоретичні основи та практика забезпечення»
23 жовтня 2023 року відбулося відкрите лекційне заняття к.е.н., доцента кафедри фінансів, банківської справита страхування Ірини Володимирівни Заїчко з дисципліни «Фінансова безпека» на тему: «Бюджетна безпека: теоретичні основи та практика забезпечення» для здобувачів 4 курсу ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування». На лекції були підняті питання, пов’язані зсутністю бюджетної безпеки як однієї з складових фінансової безпеки держави. Окремо лекторка акцентувала увагу на критеріях та індикаторах оцінки бюджетної безпеки держави. Особлива увага була приділена механізму забезпечення бюджетної безпеки держави. Лектор повністю розкрила зміст кожного питання, а влучно підібраний презентаційний матеріал, посилив зрозумілість, логічність і повноту викладення матеріалу лекції.
ІIІ Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Актуальні проблеми розвитку фінансово-економічної системи: пріоритети та перспективи
19 жовтня 2023 року на базі Львівського торговельно-економічного університету відбулася ІIІ Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Актуальні проблеми розвитку фінансово-економічної системи: пріоритети та перспективи», співорганізатором якої виступила кафедра фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту. У конференції прийняли участь здобувачі вищої освіти і молоді вчені з різних регіонів України та Польщі – Вищої банківської школи (м. Познань), Державного вищого професійного інституту імені С. Тарновського (м. Тарнобжег) та Жешувського університету. Від Академії з вітальним словом до учасників конференції звернулася завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Таїсія Григорівна Бондарук. Наукову спільноту молоді від НАСОА представляла Гончарова Марія, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування, яка презентувала доповідь на тему «Боргова безпека України в контексті євроінтеграційних процесів» (керівник к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Федина В.В.). У заході також активну участь взяли викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування Богріновцева Л.М., Заїчко І.В., Ковернінська Ю.В. та здобувачі вищої освіти ОПП «Фінанси, банківської справи та страхування». Дякуємо організаторам та учасникам за обмін знаннями та досвідом, пошук рішень з актуальних проблем фінансово-економічної системи, зависокий рівень організації та проведення конференції у цей надскладний для нашої держави час.
Відкрита лекція на тему «Страхова організація як частина економічної системи»
10 жовтня 2023 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбулася відкрита лекція кандидата економічних наук, доцента Богріновцевої Людмили Миколаївни з навчальної дисципліни «Страхування» на тему «Страхова організація як частина економічної системи» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківської справи та страхування». Відповідно до плану лекційного заняття були розглянуті наступні питання: економічний зміст страхової організації; структура та органи управління страховою організацією; порядок укладання й ведення договору страхування. Лектор акцентувала увагу присутніх на особливостях діяльності страхових компаній в умовах воєнного стану, ознайомила з основними показниками діяльності страхових компаній у 2022-2023 роках, представила основні новації Закону Україні «Про страхування», які вступають в дію 1 січня 2024 року, а також визначила основні переваги, які отримують страхові компанії від впровадження InsurTech. Присутні на відкритому занятті викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування та здобувачі позитивно оцінили його зміст, відзначили високий науковий рівень проведеного заняття, його практичну спрямованість, послідовність та лаконічність у викладенні матеріалу лектором.
Віртуальна екскурсія «Особливості грошового обігу Київщини»
15 вересня 2023 року наші студенти відвідали віртуальну екскурсію «Особливості грошового обігу Київщини» в рамках вивчення дисципліни «Гроші та кредит» та святкування Дня гривні разом з Національним банком України, організовану к.е.н., доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування Іриною Володимирівною Заїчко. Впродовж заняття здобувачі вищої освіти 2 та 3 курсу ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» мали можливість дізнатися про грошовий обіг Київщини у XVI ст., історію виникнення розмінної одиниці гривні та її вплив на один із проєктів під час підготовки грошової реформи 1996 року в Україні. Студентам були цікаві питання, повʼязані з грошовим обігом часів Богдана Хмельницького. По закінченню віртуальної екскурсії здобувачі разом з викладачем обговорили отриману інформацію, висловили свої враження та думку, що ця подія дозволила краще усвідомити раніше опановані знання за темою: «Грошовий оборот і грошова маса, що його обслуговує». Влучно підібраний презентаційний матеріал віртуальної екскурсії посилив зрозумілість, логічність і повноту матеріалу викладеного на лекції викладачем при вивчені дисципліни «Гроші та кредит».
Участь в благодійній акції «Смілива гривня»
Здобувачі вищої освіти 2 та 3 курсу при підтримці кафедри фінансів, банківської справи та страхування і деканату фінансово-економічного факультету Національної академії статистики, обліку та аудиту долучилися до участі в новій хвилі благодійної акції «Смілива гривня», організованої Національним банком України з 4 вересня по 30 листопада 2023 року. По всій Україні триватиме збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень. Цьогорічний благодійний збір монет, ініційований Національним банком, сприятиме розвитку у молоді культури благодійності, яка є складовою частиною фінансової культури, а також сприятиме мобілізації коштів для підтримки Збройних Сил України.
Захист кваліфікаційних робіт бакалаврів здобувачів ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування»
20-26 червня 2023 року відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалаврів здобувачів ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» денної форми навчання. Державна екзаменаційна комісія працювала у складі: Голова комісії: Онишко Світлана Василівна, д.е.н., професор, професор кафедри фінансових ринків та технологій Державного податкового університету, Заслужений діяч науки та техніки України; Члени комісії: Шульга Світлана Володимирівна, д.е.н., професор, проректор з науково-педагогічної та фінансово-економічної роботи НАСОА; Бондарук Таїсія Григорівна, д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА, Заслужений економіст України; Пархоменко Вікторія Вікторівна, к.е.н., доцент, декан фінансово-економічного факультету НАСОА; Заїчко Ірина Володимирівна, к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА. Комісія відзначила високий теоретико-методичний рівень та практичну значимість результатів проведених досліджень та кваліфікаційних робіт, що є свідченням високого рівня теоретичної та практичної підготовки здобувачів, здобутих ними вмінь та набутих компетентностей як фахівців з фінансів, банківської справи та страхування. Вітаємо з успішним захистом кваліфікаційних робіт бакалавра та бажаємо нових звершень! І, не забувайте, що кожен фініш – це, по суті, старт! Тому, шановні бакалаври, до зустрічі на навчанні на другому (магістерському) рівні вищої освіти за ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» в Національній академії статистики, обліку та аудиту!
Участь у літній школі «Фінансової та цифрової грамотності»
20-22 червня 2023 року д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА, Заслужений економіст України Таїсія Бондарук, к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА Людмила Богріновцева, к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА Ірина Заїчко та здобувачі 2 курсу ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», в межах проходження навчальної практики, долучилися до участі у літній школі «Фінансової та цифрової грамотності», яка була організована факультетом фінансів та цифрових технологій Державного податкового університету. Навчання проводилося online на платформі Zoom. Учасники провели три дні насичені цікавими та крутими лекціями і тренінгами від провідних експертів та практиків у сфері фінансів та цифрових технологій! Спікерами літньої школи виступили: 20 червня 2023 року: В’ячеслав Черняховський, Генеральний директор Асоціації Страховий бізнес, тема «Виклики війни для страхового ринку»; Сергій Москвін, Президент UCMA, кандидат економічних наук, тема «Ринки капіталу до і після війни»; 21 червня 2023 року: Михайло Пацан, інвестор, підприємець, експерт з питань міжнародних фінансових ринків і криптовалют, фінансовий радник, засновник WEB 3-університету професійного майбутнього «Learn to Earn Global», засновник блокчейн-платформи «Amsets», тема «Інвестиції в криптовалюту»; Ігор Порох, керуючий партнер проп-трейдінгової компанії ITG, незалежний аналітик та трейдер на фінансових ринках з 2014 року, на ринку криптовалют із 2017 року, головний аналітик біржі EXMO, тема: «Криптовалюти та критичне мислення: розуміння, ризики та відповідальне використання»; 22 червня 2023 року: Ольга Терещук, керуюча відділення АТ Ощадбанк м.Ірпінь, тема: «Кредитування та бізнес-аналіз юридичних осіб». За результатами навчання всі учасники отримали сертифікати про завершення навчання в літній школі «Фінансової та цифрової грамотності» (30 год., 1 кредит ЄКТС). Щиро дякуємо організаторам за можливість долучитися до цікавого та пізнавального заходу!
Вітаємо здобувачів вищої освіти з успішним захистом кваліфікаційних робіт бакалавра!
З 6 по 8 червня 2023 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалавра здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня заочної форми навчання ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування». Голова та члени державної екзаменаційної комісії відзначили достатньо високий теоретичний і практичний рівень підготовки кваліфікаційних робіт! Вітаємо здобувачів вищої освіти з успішним захистом кваліфікаційних робіт бакалавра та чекаємо зустрічі на магістерській освітній програмі «Фінанси, банківська справа та страхування»!
Віртуальна екскурсія до Музею грошей Національного банку України
14 червня 2023 року студенти 2 курсу ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» кафедри фінансів, банківської справи та страхування, в межах проходження навчальної практики, здійснили віртуальну екскурсію до Музею грошей Національного банку України. Оглядова віртуальна екскурсія була присвячена історії грошового обігу в Україні. Експозицію музею було побудовано за хронологічним принципом: починаючи від примітивних товаро-грошей і закінчуючи національною грошовою одиницею сучасної України – гривнею. Щиро дякуємо організаторам за можливість прийняти участь у такому заході і ще раз переконатися у величності історії нашої країни та її фінансової історії зокрема!
Відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалавра заочної форми навчання ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування»
З 6 по 8 червня 2023 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалавра здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня заочної форми навчання ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування». Голова та члени атестаційної комісії відзначили достатньо високий теоретичний і практичний рівень підготовки кваліфікаційних робіт! Вітаємо здобувачів вищої освіти з успішним захистом кваліфікаційних робіт бакалавра та чекаємо на зустріч на магістерській освітній програмі «Фінанси, банківська справа та страхування»!
«Цифрове майбутнє банкінгу»
26 травня 2023 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбувся науковий семінар на тему «Цифрове майбутнє банкінгу». Захід був організований та проведений кандидатом економічних наук, доцентом Артем’євою І.О. Активну участь у семінарі прийняли члени проблемної групи «З проблем розвитку банківської системи» студентського наукового товариства «Фінансист». Зокрема, окрім доповіді Артем’євої І.О., були заслухані доповіді, підготовлені членами проблемної групи: «Блокчейн у банківській сфері» (доповідач Касьян Ангеліна); «Чатботи у банківській системі» (доповідач Матвійчук Анастасія). Зібрання проходило в атмосфері жвавої зацікавленості, учасники отримали можливість висловити свою оцінку процесам цифровізації банківської діяльності та обмінятися думками.
Захист кваліфікаційних робіт магістрів на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування
30 травня 2023 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики обліку та аудиту відбувся захист кваліфікаційних робіт магістрів. На захисті були присутні голова екзаменаційної комісії Онишко С. В. (доктор економічних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри фінансових ринків та технологій Державного податкового університету), Шульга С.В. (доктор економічних наук, проректор з науково-педагогічної та фінансово-економічної роботи, професор кафедри обліку, аудиту та оподаткування НАСОА), Бондарук Т. Г. (доктор економічних наук, професор, Заслужений економіст України, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА, гарант ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти), Момотюк Л. Є. (доктор економічних наук, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА), Заїчко І. В. (кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА). Магістри показали високий рівень підготовки, що було відзначено комісією. Бажаємо нашим випускникам успіху у подальшому втіленні своїх знань, натхнення і здійснення усіх мрій!
Неформальна освіта: можливості для саморозвитку та здобуття нових знань!
У рамках вивчення дисциплін «Фінанси підприємств» (викладач – к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Заїчко І.В.) та «Публічні фінанси» (викладач – к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Богріновцева Л.М.) здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 051 «Економіка», 281 «Публічне управління та адміністрування» пройшли онлайн курси «Підприємництво. Власна справа в Україні», «Фінансовий менеджмент» та «Є-data: можливості та ефективний контроль за публічними фінансами» на платформі Prometheus. Загалом, здобувачі отримали більше 30 сертифікатів, що засвідчують успішне проходження курсів. Щиро дякуємо викладачам за мотивацію здобувачів до отримання нових знань і пишаємося успіхами наших здобувачів!!! Бурдейний Олександр Вараксова Анна Вожик Яна Довгань Катерина Дуцька Марина Жежкун Володимир Заграй Вадим Закидальська Юлія Заярний Тимур Ісаєва Світлана Касьян Ангеліни Клевцова Анастасія Корнієнко Владислав Крячко Ілля Кузьменко Микита Куценко Катерина Мазур Марія Матвійчук Анастасія Поплавська Катерина Ражик Христина Романишен Андрій Савощенко Аліна Север’янова Вікторія Слюзар Аліна Степаненко Юлія Стецюк Анастасія Тимошенко Кирило Філюк Анна Хандашко Меланія Ходор Каріна Шатайло Дмитро Шкаріна Анастасія Шляхтенко Ліліана Янюк Ріта
Методичний семінар «Позиковий капітал підприємства як джерело розвитку та просування бізнесу в умовах кризи»
04 травня 2023 року старшим викладачем кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА Мельничук І. О. було організовано та проведено методичний семінар на тему: «Позиковий капітал підприємства як джерело розвитку та просування бізнесу в умовах кризи». Активними учасниками методичного семінару були здобувачі вищої освіти – члени студентського наукового товариства «Фінансист», до складу якого входять проблемні групи «З проблем розвитку фінансової системи» та «З проблем розвитку банківської системи». Було розглянуто методичні засади управління структурою капіталу підприємства, висвітлено проблемні питання в управлінні структурою позикового капіталу в умовах сучасної кризи та запропоновано сучасні підходи до оптимізації структури капіталу підприємства.
«Науково-методичні підходи до організації дуального навчання»
20 квітня 2023 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбувся науковий семінар для науково-педагогічних працівників на тему: «Науково-методичні підходи до організації дуального навчання», модератором якого виступила к.е.н., доцент Ірина Заїчко. В умовах глобалізації інновативність і розвиток конкурентоспроможності економіки можливо підтримувати лише за наявності якісної системи освіти. Тому виникає необхідність запровадження нових підходів в організації підготовки фахівців на основі партнерства підприємств, установ, організацій і навчальних закладів, одним з яких є дуальна освіта. Дуальна форма освіти – це освітній процес, що поєднує практичне навчання з частковою зайнятістю на виробництві та навчання в традиційному освітньому закладі. Оскільки модернізація вищої освіти, поряд з іншими важливими аспектами, передбачає і побудову оптимальної моделі співпраці університетів та бізнесу, викладачі кафедри на семінарі обговорили переваги та недоліки дуальної освіти та обмінялися думками з приводу активізації організації взаємодії з представниками бізнесу.
«Особливості емпіричних методів наукового дослідження»
10 квітня 2023 року завідувачем кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА д.е.н. професором Бондарук Т. Г. було організовано та проведено методичний семінар на тему: «Особливості емпіричних методів наукового дослідження». Активними учасниками методичного семінару були здобувачі вищої освіти – члени студентського наукового товариства «Фінансист», до складу якого входять проблемні групи «З проблем розвитку фінансової системи» та «З проблем розвитку банківської системи». У засіданні прийняли активну участь представники обох проблемних груп наукового товариства. На семінарі керівник проблемної групи «З проблем розвитку фінансової системи» д.е.н. професор Бондарук Т. Г. зазначила, що загальнонаукові теоретичні методи використовуються також і в емпіричних дослідженнях. До них належать аналіз і синтез, індукція і дедукція, аналогія і моделювання, абстрагування і конкретизація, системний аналіз, функціонально-вартісний аналіз та обгрунтувала особливості використання цих методів у наукових дослідженнях. Здобувачі вищої освіти взяли участь у обговоренні дискусійних питань щодо використання емпіричних методів в наукових дослідженнях.
Зустріч здобувачів вищої освіти із гарантами ОПП
27 березня 2023 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту відбулася зустріч здобувачів вищої освіти освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Фінанси, банківська справа, страхування» та здобувачів другого (магістерського) рівня вищої «Фінанси, банківська справа та страхування» із гарантами ОПП: д. е. н., професором, Заслуженим економістом України, завідувачем кафедри фінансів, банківської справи та страхування Таїсією Григорівною Бондарук та к. е. н., доцентом, доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування Іриною Володимирівною Заїчко. На зустріч була запрошена к.е.н., доцент, декан фінансово-економічного факультету Пархоменко Вікторія Вікторівна. У ході зустрічі обговорювали дотримання академічної доброчесності у відносинах між учасниками освітнього процесу, неприпустимості плагіату у студентських роботах. Розглянули питання, що стосуються підготовки кваліфікаційних робіт бакалаврів і магістрів, наголосили на дотриманні календарного плану їх виконання та якості написання.
Відбулося обговорення проєктів освітньо-професійних програм підготовки «Фінанси, банківська справа, страхування»
7 березня 2023 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту відбулося обговорення проєктів освітньо-професійних програм підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Фінанси, банківська справа, страхування» та здобувачів другого (магістерського) рівня вищої «Фінанси, банківська справа та страхування». Модераторами заходу виступили гаранти ОПП: д.е.н., професор, Заслужений економіст України, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Таїсія Григорівна Бондарук та к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Ірина Володимирівна Заїчко. У обговоренні проєктів освітньо-професійних програм прийняли участь здобувачі вищої освіти та випускники програм, академічна спільнота та стейкхолдери, зокрема: Житар Максим Олегович, д.е.н., професор, академік Академії економічних наук України, перший проректор Міжнародного європейського університету; Вдовенко Наталія Михайлівна, д.е.н., професор, Заслужений працівник сільського господарства України, завідувач кафедри глобальної економіки Національного університету біоресурсів і природокористування України; Коваленко Юлія Михайлівна, д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансових ринків та технологій Державного податкового університету; Коляда Тетяна Анатоліївна, к.е.н., с.н.с., доцент, завідувач кафедри публічних фінансів Державного податкового університету; Федина Віта Віталіївна, к.е.н., доцент кафедри економіки, фінансів та обліку Європейського університету; Халахур Ігор Вікторович, директор Уманського регіонального центру приватного акціонерного товариства «Страхова група «ТАС»; Пархоменко Вікторія Вікторівна, к.е.н., доцент, декан фінансово-економічного факультету НАСОА; Богріновцева Людмила Миколаївна, к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА; Артем’єва Інга Олександрівна, к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА; Мельничук Ірина Олександрівна, старший викладач кафедри фінансів, банківської справи та страхування, випускниця другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» НАСОА; Яцентюк Лариса Андріївна, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» НАСОА; Шевченко Вероніка Ігорівна, здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» НАСОА. У ході обговорення особливу увагу було приділено необхідності внесення змін до ОПП у зв’язку зі зміною назви спеціальності 072 з «Фінанси, банківська справа та страхування» на «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 р. № 1392 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей». Свої міркування щодо необхідності внесення до обов’язкового блоку ОП першого (бакалаврського) рівня та другого (магістерського) рівня вищої освіти освітніх компонент, які передбачатимуть вивчення особливостей функціонування фондового ринку, а також доповнення відповідними дисциплінами каталогу вибіркових компонент висловили д.е.н., професор Коваленко Ю.М. та д.е.н., професор Житар М.О. На рекомендації щодо покращення ОПП були спрямовані виступи і інших учасників заходу, зокрема д.е.н., професора Вдовенко Н.М., к.е.н., с.н.с., доцента Коляди Т.А., к.е.н., доцента Федини В.В., к.е.н., доцента Богріновцевої Л.М. Присутні здобувачі вищої освіти та випускники програм підтримали пропозиції щодо змін в освітніх програмах. Загалом учасники заходу позитивно оцінити запропоновані для обговорення проєкти ОПП, як підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, так і підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня. Відзначили, що проєкти ОПП відповідають Стандартам вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», в них враховані сучасні освітні тренди і запити роботодавців, при цьому вони дозволяють формувати індивідуальну освітню траєкторію за рахунок вибіркових освітніх компонент. Захід відбувся в форматі конструктивного обговорення, а за його результатами було прийнято рішення рекомендувати проєктним групам з розробки ОПП опрацювати надані учасниками зустрічі пропозиції та врахувати їх при затвердженні ОПП та формуванні навчальних планів. Висловлюємо щиру вдячність учасникам заходу за слушні пропозиції щодо удосконалення проєктів освітньо-професійних програм підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Фінанси, банківська справа, страхування» та здобувачів другого (магістерського) рівня вищої «Фінанси, банківська справа, та страхування»!
«Перестрахування і співстрахування»
7 березня 2023 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбулася відкрита лекція кандидата економічних наук, доцента Богріновцевої Людмили Миколаївни з навчальної дисципліни «Страхування» на тему «Перестрахування і співстрахування» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківської справи та страхування». Відповідно до плану лекційного заняття були розглянуті наступні питання: необхідність і сутність перестрахування; методи перестрахування; особливості та форми операцій перестрахування; договір перестрахування; співстрахування і механізм його застосування. Лектор акцентувала увагу присутніх на особливостях укладання договорів перестрахування в умовах воєнного стану. Лекційне заняття супроводжувалося ґрунтовим презентаційним матеріалом, який здобувачі можуть додатково переглянути на LMS Moodle НАСОА. Присутні на відкритому занятті здобувачі та викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування позитивно оцінили його зміст, відзначили високий науковий рівень проведеного заняття, його практичну спрямованість, послідовність та лаконічність у викладенні матеріалу лектором.
І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування»
З метою підвищення якості підготовки кваліфікованих фахівців, пошуку обдарованої студентської молоді, стимулювання їх творчої праці та відповідно до наказу ректора Національної академії статистики, обліку та аудиту «Про організацію та проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальних дисциплін та освітніх програм у 2022/2023 навчальному році» від 10.02.2023 р. №12, на базі кафедри фінансів, банківської справи та страхування, 1 березня 2023 року проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування» для здобувачів вищої освіти 4 курсу. Змагання здобувачів у творчому застосуванні здобутих знань, умінь і навичок, а також у професійній підготовці спеціалістів має на меті виявлення та розвиток обдарованої студентської молоді, підвищення навчально-пізнавальної активності, формування кадрового потенціалу для майбутньої дослідницької, виробничої, фінансової і бізнесової діяльності майбутніх фахівців. З найкращими побажаннями відмінних успіхів до учасників Олімпіади звернулися: голова журі – Бондарук Т. Г., завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування, доктор економічних наук, професор; члени журі: Богріновцева Л.М., кандидат економічних наук, доцент та Заїчко І.В., кандидат економічних наук, доцент. Учасники повинні були вирішити конкурсне завдання, яке включало 2 блоки, а саме: тестовий блок (35 тестових завдань на знання теоретико-методичних засад фінансів, банківських операцій, інвестування та страхування) та розрахунковий блок (2 задачі на знання і вміння вигідного вкладання коштів у проєкти, закупівлі обладнання або інвестування). Максимальна кількість балів, яку могли отримати здобувачі вищої освіти – 100. За результатами виконаних завдань перемогу в Олімпіаді здобули: І місце – Безпалько Лілія (група 19.04); ІІ місце – Миринець Катерина (група 19.04); ІІІ місце – Ткаченко Яна (група 19.04). Вітаємо наших переможців та бажаємо подальших звершень за обраною спеціальністю!
Відкрита лекція к.е.н., доцента Артемєвої І.О.
27 лютого 2023 року к.е.н., доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування Артем’євою І.О. було проведене відкрите лекційне заняття з навчальної дисципліни «Гроші та кредит». Тема відкритої лекції – «Інфляція у сучасній економіці». У відповідності із планом лекційного заняття були розглянуті такі питання: Сутність інфляції Види інфляції Економічні наслідки інфляції Методи вимірювання інфляції. Присутніми було відзначено, що лекція витримана у логічній формі та повною мірою відповідає робочій програмі навчальної дисципліни. Структура лекції чітка, у ході лекційного заняття були висвітлені всі питання теми. Час лекції розподілений раціонально. Лекторка продемонструвала вільне володіння матеріалом, викладення якого здійснювалося з мультимедійним супроводом у вигляді слайд-презентації. Манера читання лекції цікава, жива; культура мови висока. Протягом усього заняття з метою встановлення зворотного зв’язку з аудиторією та закріплення отриманих знань лекторка приділяла увагу участі студентів в обговоренні питань. На завершення лекції були виділені ключові моменти розглядуваної теми. У цілому лекція була прочитана на високому науково-методичному рівні, повністю відповідає сучасним вимогам до викладачів вищої школи.
Засідання студентського наукового товариства «Фінансист»: готуємось до Олімпіади
Днями у рамках підготовки до І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фінанси» відбулося засідання студентського наукового товариства «Фінансист», до складу якого входять проблемні групи «З проблем розвитку фінансової системи» та «З проблем розвитку банківської системи». У засіданні прийняли активну участь представники обох проблемних груп наукового товариства. На початку засідання керівник проблемної групи «З проблем розвитку фінансової системи», завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування НАСОА, д.е.н. професор Бондарук Т. Г. зазначила, що проведення предметних олімпіад є невід’ємною частиною освітнього процесу. Олімпіада має на меті підвищення якості підготовки фахівців, розвиток творчих здібностей студентів, а також виявлення творчо обдарованої молоді та формування кадрового потенціалу для наукової діяльності. Керівник проблемної групи «З проблем розвитку банківської системи», к.е.н., доцент Артем’єва І.О. додала, що Всеукраїнська студентська олімпіада з дисципліни «Фінанси», – це інтелектуальний конкурс, спрямований на стимулювання інтересу студентів до вивчення дисципліни «Фінанси» як однієї з основоположних у формуванні ключових компетенцій здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування». Такі олімпіади проводяться щорічно у кілька етапів. Перший етап – внутрішньовузівський, який розрахований, насамперед, на претендентів з числа здобувачів 3 курсу, які вже мають ґрунтовні знання з дисципліни «Фінанси». Завдання для цього етапу розроблялися викладачами кафедри. Засідання пройшло у атмосфері зацікавленості, учасники виявили жвавий інтерес до проблематики олімпіади, а також бажання перевірити свої аналітичні й практичні навички з дисципліни «Фінанси», прийнявши у ній участь.
Відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Фінанси»
З метою пошуку обдарованої молоді, позитивної мотивації до навчання, заохочення творчої праці майбутніх фахівців та підвищення якісного рівня підготовки професіоналів з фінансів, кафедрою фінансів, банківської справи та страхування 28.02.2023 року організовано та проведено I етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Фінанси». З побажаннями успіхів до учасників Олімпіади звернулися: голова журі – Бондарук Т. Г., завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування, доктор економічних наук, професор; члени журі – Заїчко І. В., кандидат економічних наук, доцент, Мельничук І. О., старший викладач. У заході взяли участь здобувачі вищої освіти третього курсу, які навчаються за ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування». Під час олімпіади учасники розв’язували письмові творчі та практичні тестові завдання. Виконання завдань відбувалося на платформі дистанційного навчання Moodle. Приємно констатувати факт, що всі здобувачі продемонстрували ґрунтовні знання з дисципліни «Фінанси». Проведений аналіз відповідей на творче і тестові завдання засвідчив достатньо високі результати учасників. За результатами виконаних завдань перемогу в Олімпіаді здобули: 1 місце – Тимощук Лілія, група 20.04/2; 2 місце – Савощенко Аліна, група 20.04/2; 3 місце – Касьян Ангеліна, група 20.04/1; Кафедра дякує всім учасникам I етапу Олімпіади з дисципліни «Фінанси», та бажає подальших плідних успіхів і перемог!
«Капітал підприємства: формування та оптимізація структури»
23 лютого 2023 року відбулося відкрите лекційне заняття к.е.н., доцента, доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування Ірини Володимирівни Заїчко на тему: «Капітал підприємства: формування та оптимізація структури». Впродовж заняття здобувачі 3 курсу ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» та ОПП «Прикладна статистика та бізнес-аналітика» розглядали джерела фінансування активів підприємства та можливості забезпечення діяльності підприємств фінансовими ресурсами в умовах війни. На лекції розглянуті питання доцільності використання позикового капіталу та формування фінансових ресурсів в умовах економічного спаду, зумовленого війною. Окремо лекторка зупинилася на оптимізації фінансової структури капіталу. Заняття відбулося у формі активного дискусійного обговорення актуальних проблем. Здобувачів цікавили питання, пов’язані з інтелектуальним капіталом та його оцінкою в умовах цифровізації. Лекторка повністю розкрила зміст кожного питання, а влучно підібраний презентаційний матеріал, посилив зрозумілість, логічність і повноту викладення лекційного матеріалу.
І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Страхова справа»
22 лютого 2023 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Страхова справа». Організатором та відповідальною за проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади була кафедра фінансів, банківської справи та страхування. У заході взяли участь 19 здобувачів вищої освіти ІІІ та ІV курсів освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування». З привітальним словом та побажаннями успіху і перемоги до учасників звернулася д. е. н., професор, Заслужений економіст України, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Таїсія Григорівна Бондарук. Учасники повинні були вирішити конкурсне завдання, яке включало 2 блоки, а саме: тестовий блок (35 тестових завдань) та розрахунковий блок (2 задачі). Максимальна кількість балів, яку могли отримати здобувачі вищої освіти – 100 балів. За результатами І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Страхова справа» перемогу в олімпіаді здобули: І місце – Ткаченко Яна (група 19.04); ІІ місце – Савощенко Аліна (група 20.04); ІІІ місце – Ісаєва Світлана (група 20.04) та Тупіка Аліна (група 19.04). Вітаємо учасників та переможців олімпіади і бажаємо подальших творчих та наукових здобутків!
«Особливості розвитку офшорного бізнесу в Україні в умовах воєнного стану»
8 лютого 2023 року, в рамках співпраці зі стейкхолдерами, кафедрою фінансів, банківської справи та страхування було організовано та проведено зустріч із кандидатом економічних наук, заступником директора департаменту внутрішнього аудиту Міністерства внутрішніх справ України Віталієм Андрійовичем Новицьким для здобувачів вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» на тему: «Особливості розвитку офшорного бізнесу в Україні в умовах воєнного стану». На зустрічі обговорювалися питання функціонування офшорів в Україні в умовах воєнного стану як одного з небагатьох способів отримати додаткову свободу в бізнесі і легально зменшити податкове навантаження. Також здобувачі вищої освіти взяли участь у обговоренні дискусійних питань щодо розвитку офшорних центрів у системі міжнародного бізнесу, переваг та недоліків офшорів як для бізнесових структур, так і для держави. Щиро дякуємо Віталію Андрійовичу Новицькому за цікаву доповідь на актуальну тему та можливість для здобувачів отримати додаткові практичні знання.
Сучасний тренд української освіти – активна студентська наукова діяльність
17 листопада 2022 року відбулася ІХ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція здобувачів вищої освіти та молодих учених «Сучасні проблеми і перспективи економічної динаміки» на базі Уманського державного педагогічного університету. Під керівництвом доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування Заїчко І. В здобувачі 3 і 4 курсів ОПП «Фінанси, банківської справи та страхування» Дайбов А. І., Іщук Б. М., Матвійчук А. О., Миринець К. Ю., Степаненко Ю. Ю. прийняли активну участь у конференції, показавши високий рівень підготовки і професійних знань. Наукові доповіді включені до збірки матеріалів конференції, а студенти отримали додаткові бали при вивчені дисципліни «Інвестування» за творчий підхід до навчання та активну наукову роботу. Дякуємо організаторам за запрошення до участі в конференції, висловлюємо надію на майбутню співпрацю, а учасникам щиро бажаємо подальших творчих і наукових здобутків!
Академічна доброчесність як цінність наукової діяльності
29 листопада 2022 р. на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбувся методичний семінар «Академічна доброчесність як цінність наукової діяльності», організований гарантом освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування» доцентом Заїчко І. В. В обговоренні питань семінару активну участь прийняли завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування професор, Бондарук Т.Г., доцент Богріновцева Л.М., ст. викладач Мельничук І.О. та здобувачі 3 і 4 курсів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування». Академічна доброчесність лежить в основі корпоративної культури НАСОА і є невід’ємною частиною якості освіти. Тому так важливо пояснювати і нагадувати здобувачам, що таке академічна доброчесність. Про що вона, з яких елементів складається і який позитивний результат принесе здобувачам у майбутньому. На методичному семінарі обговорювалися питання, що стосуються видів, причин виникнення академічної доброчесності та шляхів уникнення порушень. Особливо корисними були рекомендації здобувачам, як готувати навчальні і наукові роботи без академічного плагіату. Разом зі здобувачами вищої освіти змодельовано ситуації порушення академічної доброчесності, які можуть виникнути в освітньому процесі. Організатори і учасники впевнені, що набуті знання під час методичного семінару сприятимуть їх широкому використанню в освітньому процесі.
«Фінансист»: засідання від 24.11.22
24 листопада 2022 р. відбулось засідання наукової студентської групи з проблем розвитку банківської системи студентського наукового товариства «Фінансист», присвячене проблемам функціонування банківської і фінансової системи України під час війни. Засідання було проведене під керівництвом к.е.н., доцента, доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту І.О. Артем’євої та за участі здобувачів бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування». На засіданні були представлені доповіді: «Фінансова система під час війни» (доповідач Яворська Руслана); «Державний борг України» (доповідач Ткаченко Яна); «Вплив іноземного капіталу на стабільність банківської системи України» (доповідач Безпалько Лілія). Окреслена доповідачами проблематика була жваво обговорена учасниками проблемної групи. Учасники зустрічі дійшли згоди, що хоча війна суттєво впливає на роботу та функціонування банківської системи, але банківська та фінансова система України довели свою стійкість і виконують, наразі, всі свої функції. Підсумовуючи результати засідання, керівник проблемної групи І.О. Артем’єва відзначила високий рівень підготовки доповідей та презентацій, якими вони супроводжувалися, і висловила сподівання, що отриманий учасниками засідання досвід принесе їм відчутну користь у подальшому навчанні та практичній діяльності.
Неформальна освіта – можливості для саморозвитку
Кафедра фінансів, банківської справи та страхування у своїй роботі керується Стратегією розвитку вищої освіти в Україні на 2022-2032 роки та Операційним планом її реалізації у 2022-2024 роках, відповідно до яких визнано результати навчання неформальної та інформальної освіти в системі формальної освіти. На виконання Стратегічної цілі 4: Інтернаціоналізація вищої освіти України, в Національній академії статистики, обліку та аудиту, неформальна освіта з кожним роком актуалізується, а під час дистанційного навчання набула неабиякої популярності серед викладачів та студентів. Відкриваючи нові можливості для саморозвитку, самореалізації, здобуття нових знань і практичного досвіду, неформальна освіта виступає потужним аспектом мотивації та натхнення для отримання нових знань під час воєнного стану. Ретельно підбираючи онлайн-платформи для реалізації цілей неформальної освіти, студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», в рамках вивчення дисципліни «Інвестування» та «Фінанси», керувались своїми вподобаннями, потребами та можливостями набуття й вдосконалення професійних умінь та навичок. Загалом студенти отримали сертифікати з 16 курсів на різних онлайн-платформах та скористалися можливістю зарахувати результати навчання, отримані в неформальній освіті при вивченні матеріалу з окремих тем дисципліни «Інвестування» та «Фінанси».
«Особливості діяльності страхових компаній у сфері недержавного пенсійного забезпечення»
15 листопада 2022 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбувся науковий семінар на тему: «Особливості діяльності страхових компаній у сфері недержавного пенсійного забезпечення», модератором якого виступила к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Людмила Миколаївна Богріновцева. З вітальним словом до учасників семінару звернулися д. е. н., професор, Заслужений економіст України, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Таїсія Григорівна Бондарук та к.е.н., доцент, гарант ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» Ірина Володимирівна Заїчко. У заході взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування». Презентувавши доповідь, Людмила Богріновцева акцентувала увагу учасників зустрічі на варіантах співпраці страхових компаній і НПФ, а також проблемах та перспективах діяльності страхових компаній у сфері НПЗ. Активну участь у семінарі взяли також здобувачки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Вікторія Котковська з доповіддю «Особливості здійснення пенсійної реформи в Україні: плюси та мінуси. Світовий досвід пенсійного страхування та можливості його використання в Україні» та Лілія Безпалько з доповіддю «Оцінка діяльності страхових компаній у сфері недержавного пенсійного забезпечення». Учасники наукового семінару отримали можливість обговорити та висловити своє бачення щодо запровадження системи недержавного пенсійного забезпечення в Україні, місця і ролі страхових компаній у сфері недержавного пенсійного забезпечення.
Відкрита лекція «Організація фінансового планування у корпорації»
10 листопада 2022 року к.е.н., доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування Артем’євою І.О. було проведене відкрите лекційне заняття з навчальної дисципліни «Корпоративні фінанси». Тема відкритої лекції – «Організація фінансового планування у корпорації». У відповідності із планом лекційного заняття розглядалися такі питання: Сутність та основні етапи фінансового планування у корпорації. Перспективне фінансове планування. Поточне фінансове планування. Оперативне фінансове планування. Основні підходи до бізнес-планування у корпорації. Лекція була проведена викладачем на високому науковому та навчально-методичному рівні і отримала схвальні відгуки. Присутні відзначили вміння лектора викладати навчальний матеріал послідовно, у доступній формі, майстерно утримувати увагу аудиторії протягом усього заняття. Тема лекції викладачем повністю розкрита. Демонстрація змістовних презентаційних слайдів посилила зрозумілість, логічність і повноту викладення матеріалу лекції.
Вебінар від стейкхолдера «Організація та фінансування власного бізнесу»
Днями за ініціативи доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування, гаранта ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» І. В. Заїчко здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня освіти взяли участь в онлайн вебінарі «Організація та фінансування власного бізнесу» за участі генерального директора ТОВ «НК БУД» Володимира Немировського. Спілкування відбулось у рамках підготовки здобувачів за ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» з метою формування професійних компетенцій майбутніх бакалаврів в галузі фінансів. Під час онлайн вебінару Володимир Немировський ознайомив молодь із ключовими механізмами ефективного функціонування бізнесу, розповів про ідею його організації та існування в сучасних українських реаліях. Дізнавшись чимало професійних секретів, молодь цікавилась, як працює бізнес в умовах війни, чи вдається уникнути труднощів і переформатувати бізнес-процеси. «Важливо пам’ятати, що головним, наразі, є підтримка держави, тож варто підлаштовуватись і продовжувати працювати», – зауважив Володимир Немировський. Навчання на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування продовжує захоплювати молодь змістовними фаховими зустрічами та спілкуванням із професіоналами-практиками українського бізнесу.
«Забезпечення академічної доброчесності у закладах вищої освіти»
26 жовтня 2022 р. в онлайн-форматі кафедрою фінансів, банківської справи та страхування було проведено методичний семінар на тему: «Забезпечення академічної доброчесності у закладах вищої освіти». Модератором заходу виступила к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Людмила Миколаївна Богріновцева. Предметом обговорення стали вітчизняні нормативні документи, що регулюють питання дотримання академічної доброчесності, принципи та види порушень академічної доброчесності, а також види академічної відповідальності за порушення академічної доброчесності, як педагогічними, науково-педагогічними та науковими працівниками закладів вищої освіти, так і здобувачами вищої освіти. Науковий семінар відбувся у жвавій атмосфері, а основним його меседжем стало те, що система забезпечення академічної доброчесності покликана попередити порушення, а не боротись з їх наслідками.
Співпраця зі здобувачами вищої освіти Львівського торговельно-економічного університету
20 жовтня 2022 року, в рамках проведенння ІІ Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Актуальні проблеми розвитку фінансово-економічної системи: пріоритети та перспективи», знов зустрілися зі здобувачами вищої освіти Львівського торговельно-економічного університету – нашого партнера по програмі Студентської академічної мобільності (і не тільки), які у минулому році за програмою САМ навчалися в Національній академії статистики, обліку та аудиту. Раді були знов побачити наших друзів! Передали всім привітання з Києва і цінні подарунки. Сподіваємося на подальшу співпрацю на освітянському та науковому фронті! Разом до ПЕРЕМОГИ!
ІI Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми розвитку фінансово-економічної системи: пріоритети та перспективи»
Кафедра фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту виступила одним із співорганізаторів ІI Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «Актуальні проблеми розвитку фінансово-економічної системи: пріоритети та перспективи», яку було проведено 20 жовтня 2022 року на базі Львівського торговельно-економічного університету. Від Академії з вітальним словом до учасників конференції звернулася завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування, доктор економічних наук, професор, Заслужений економіст України Таїсія Григорівна Бондарук. У заході активну участь взяли викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування Інга Олександрівна Артем’єва, Людмила Миколаївна Богріновцева, Ірина Володимирівна Заїчко та здобувачі вищої освіти ОПП «Фінанси, банківської справи та страхування». Здобувачка 4 курсу ОПП «Фінанси, банківської справи та страхування» Лілія Безпалько виступила з доповіддю на тему: «Розвиток ринку державних цінних паперів в Україні в умовах війни”. Дякуємо організаторам та учасникам за інтелектуальну комунікацію, інформативний, корисний та гарно організований науковий захід, можливість прийняття участі в діалозі з міжнародною науковою спільнотою, яка щиро підтримує не тільки воєнний, а й науковий фронт!
«Особливості формування фіскального простору місцевих бюджетів України в період воєнного стану»
Відповідно до плану проведення наукових семінарів кафедри фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту на 2022 – 2023 н. р. під модераторством завідувача кафедри фінансів, банківської справи та страхування, доктора економічних наук, професора Бондарук Таїсії Григорівни було проведено науковий семінар «Особливості формування фіскального простору місцевих бюджетів України в період воєнного стану». У семінарі прийняли активну участь здобувачі вищої освіти освітньо-професійної програми “Фінанси, банківська справа та страхування” – учасники проблемоної групи «З проблем розвитку фінансової системи» студентського наукового товариства «Фінансист». Науковий захід відбувся у дружній та доброзичливій атмосфері. Високий рівень доповідей, презентацій та дискусій підтверджує ґрунтовну фахову підготовку здобувачів вищої освіти – учасників проблемної групи. Діяльність таких проблемних груп доводить важливість подібних заходів для залучення здобувачів вищої освіти до самостійної науково-дослідної роботи, розвитку аналітичного мислення та розширення наукового кругозору.
«Страхування. Страховий ринок»
17 жовтня 2022 року відбулася відкрита онлайн-лекція з дисципліни «Фінанси» для здобувачів вищої освіти ІІІ курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» на тему «Страхування. Страховий ринок», що була проведена завідувачем кафедри фінансів, банківської справи та страхування Національної академії статистики, обліку та аудиту, доктором економічних наук, професором Бондарук Таїсією Григорівною. Лекція характеризувалася чіткою структурою, логічністю, доступністю та аргументованістю викладу матеріалу. Бездоганно оформлена презентація ілюструвала центральні моменти лекції. Позитивним аспектом лекції була постійна взаємодія лектора із здобувачами вищої освіти. Постановкою проблемних питань, ознайомленням з історією наукового пошуку, залученням студентів до діалогу, використанням доречних та вмотивованих засобів активізації уваги студентів, висловленням власних міркувань Таїсія Григорівна стимулювала активність здобувачів вищої освіти, розвиток їх критичного, творчого мислення. У ході заняття лектором широко застосовувався аналітичний матеріал, який є невід’ємною складовою частиною процесу навчання. Органічне застосовування різноманітних методів та прийомів педагогічного впливу сприяло встановленню контакту зі студентами та активізації їх пізнавальної діяльності. Варто відзначити якість, чіткість, забарвленість та грамотність мовлення лектора. Схвальним аспектом лекції також є уміння Таїсії Григорівни встановлювати з слухачами лекції контакт, створюючи позитивну атмосферу, що свідчить про високий професіоналізм лектора. Лекція мала серйозне наукове підґрунтя, високу інформаційну цінність та професійну спрямованість.
Онлайн-зустріч з гарантом освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування»
15 вересня 2022 року відбулася онлайн-зустріч з гарантом освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування», доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування, к.е.н. Заїчко Іриною Володимирівною зі студентами 3 та 4 курсів, які здобувають перший (бакалаврський) рівень вищої освіти. Під час обговорення наукового фокусу освітньо-професійної програми увагу слухачів було привернуто до використання актуальних результатів сучасних наукових досліджень під час навчання та активізації науково-дослідної роботи студентів, як важливої складової освіти. Забезпечуючи формування фахового наукового світогляду та сприяючи розвитку можливостей самонавчання і самореалізації в професійній діяльності, наукова робота покликана розвивати творче мислення та проявляти індивідуальні здібності здобувачів. Саме тому, студентська молодь активно відгукнулася на пропозицію гаранта долучитися до науково-дослідної роботи кафедри та приймати активну участь у науково-практичних конференціях різного рівня та підготовці наукових статей.
Захист кваліфікаційних робіт бакалаврів ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування»
21-23 червня 2022 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбувся успішний захист кваліфікаційних робіт студентів-бакалаврів, які навчалися за ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування». Захист проходив в дистанційному ZOOM-форматі на засіданні Екзаменаційної комісії у складі: Голова екзаменаційної комісії – Луніна І.О. доктор економічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, завідувач відділу державних фінансів ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»; члени комісії: Момотюк Л.Є. – д.е.н., професор, перший проректор з науково-педагогічної роботи; Бондарук Т.Г. – д.е.н., професор, Заслужений економіст України, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування; Пархоменко В.В. – к.е.н., доцент, декан фінансово-економічного факультету; секретар екзаменаційної комісії – Заїчко І.В. к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування. Захист пройшов у позитивній та плідній атмосфері. Здобувачі вищої освіти ґрунтовно та впевнено відповідали на питання членів екзаменаційної комісії, продемонстрували високий рівень набутих теоретичних знань та готовність до їх практичного впровадження. Голова комісії та завідувач кафедри відзначили актуальність обраних тем досліджень та високий рівень виконання кваліфікаційних робіт бакалаврів, їх відповідність діючим нормативним документам та методичним рекомендаціям щодо виконання та захисту кваліфікаційних робіт. Комісія рекомендувала, також, найкращим студентам продовжити навчання на магістерському рівні. Щиро вітаємо бакалаврів з успішним захистом та бажаємо нашим випускникам, щоб досвід навчання, спілкування, вміння працювати автономно та незалежно був корисним у майбутній професійній діяльності! Успіхів вам, натхнення та швидкого професійного зростання під мирним небом України!
Останні новини
«Автоматизація процесів бюджетування у межах Microsoft Dynamics 365 finance and operations applications»
19 листопада 2024 року науково-педагогічні працівн
«ШАГ – відновлення історичної справедливості»
18 листопада 2024 року кафедрою фінансів, банківсь