Хеллоуїн – ніч перед Днем усіх святих

Хеллоуїн – ніч перед Днем усіх святих

Історія свята йде своїми коренями в глибоке минуле, ще до стародавніх кельтів. Але свято не загубилося в багатовіковій історії, незважаючи навіть на те, що спочатку його відзначали 13 травня. Згідно з традиціями, його продовжували і продовжують святкувати англійці, шотландці, ірландці.

З часом Хеллоуїн і легенди про нього поширилися по світу. У нашій країні  Хеллоуїн з’явився не так вже давно, святкують його з жартами і весело, особливо він полюбився молоді. Головним чаклунським атрибутом свята є гарбуз, люди одягають  на обличчя маски, переодягаються у різні костюми відьом, чаклунів, скелетів, домових, привидів і розважаються до ранку.

Все це звичайно добре, нам потрібні свята, але все-таки давайте розберемося, що це за свято і що воно собою являє – яке його минуле і сьогодення, легенди і традиції. Чому його святкують саме в цей день?

Хеллоуїн – історія виникнення, легенди і традиції

У наш час вважається, що свято Хеллоуїн символізує собою перемогу життя над смертю, у зв’язку з цим люди і переодягаються в моторошні костюми, щоб, так би мовити, налякати самим смерть, тобто показують всім виглядом, що смерті не бояться.

У часи ж язичництва, коли рік ділився на зиму і літо – цей день вважався сакральним. Кельти вважали, що їх головний бог – Сонце, потрапляє з 1 листопада в полон на весь зимовий період до Князя темряви, головного володаря царства мертвих – Самхэйну.

Згідно із стародавніми легендами вважалося, що в ніч на 31 жовтня стираються всі межі, відкриваються двері зі світу мертвих у світ живих, і душі померлих відвідують своїх рідних та близьких. Вся темна сила також виходила зі свого потойбічного царства, як правило, перетворюючись на домашню худобу, котів, кішок й кажанів.

Традиції Хеллоуїна

Якщо у когось було бажання переконатися особисто в існуванні нечисті – вони одягали одяг навиворіт, і проходили близько опівночі задом наперед по вулиці. Вважалося, що якщо ви на це зважилися, то така зустріч могла відбутися обов’язково.

Стародавні друїди, виходячи з своїх традицій, в цей день теж збиралися у хащах лісів, розпалювали багаття і приносили різні жертви духам природи. А вранці 1 листопада вони роздавали всім бажаючим вуглинки із священного багаття, як вірний спосіб не тільки обігріву будинку, але й захисту від всілякої нечисті.

Ще цікаво, що Хеллоуїн дуже схожий на наші Святки – дівчата в цю ніч ворожили, як правило, сівши перед дзеркалом опівночі, при запаленій свічці вдивлялися у своє відображення…

Історія виникнення Хеллоуїна переплелася з багатьма святами, в тому числі і християнським Днем усіх святих. Вважається, що ще в дев’ятому столітті християнство почало широко розповсюджуватися різними країнами і свята просто змішалися…

Однак, це не так. Відбулася, в черговий раз, підміна історії, вижилися давні традиції та змінилися іншими. На сьогоднішній день Хеллоуїн являє собою тільки відгомін давно минулого язичництва, перетворивши давнє свято Самхейн – перехід з літа в зиму – у веселий маскарад.

Студентам НАСОА також полюбилося це свято, у першу чергу як привід вкотре зустрітися з друзями, приміряти нові яскраві образи і просто насолодитися спілкуванням один з одним. На жаль, через карантин наші зустрічі обмежені, але винахідливі студенти все ж таки змогли відсвяткувати Хеллоуїн он-лайн (на фото – студенти першого та другого курсів ФБСС і ООд фінансово-економічного та обліково-статистичного факультетів, члени гуртка English Club).