Студентський економічний листок
Випуск №3 (5), квітня 2016

Тема випуску: April smile

Історія виникнення Дня сміху

Фото: Тема випуску - April smile.Точних витоків цього свята ніхто не знає. Є декілька припущень, на честь кого чи чого почали святкувати 1 квітня як День сміху.

На думку деяких дослідників, традиція жартувати 1 квітня походить ще від античного фестивалю Деметрія, який відбувався на початку квітня.

Інша гіпотеза стверджує, що початок святкування Дня сміху заклав імператор Костянтин, точніше його придворний блазень на ім’я Кугель, який сказав, що міг би правити імперією не гірше нього. Заради сміху Костянтин дозволив блазневі зайняти свій престол і керувати державою 1 день. Кугель під час свого правління видав наказ: вважати цей день Днем сміху. З того часу його почали відзначати щороку.

У різних країнах своє ставлення до цього свята. В одних «ловлять рибу», інші кепкують тільки до певної години, а деякі цей день вважають нещасливим.

До України День сміху прийшов з Німеччини приблизно у 18 столітті. За легендами, у цей день дівчата дурили чоловіків, аби ними керувати.

З 1976 року в Одесі відзначають День сміху.

Сміх в економіці

В умовах глобальної економічної кризи в Україні сміються не стільки над самою кризою, скільки над діями вітчизняних політиків.

Що робить прем’єр-міністр, якщо за два дні курс національної валюти обвалюється на 25%, інфляція за рік становить 20%, виробництво падає на 4%, половина металургійних комбінатів стоїть, п’ять системних банків – на межі банкрутства?

  • У Голландії – здає в бюджет всі сімейні цінності та їздить на велосипеді.
  • В Англії – іде у відставку і пише мемуари.
  • У Японії – харакірі.
  • У нас – виграє парламентські й президентські вибори.

Сміх допомагає заробляти

Успішні люди, а особливо багаті, жартують з кожного приводу.

Уоррен Баффет – найбагатша людина у світі – зізнався, що неможливо заробляти гроші без сміху.

Сем Уолтон – власник світової мережі супермаркетів «Уолмарт» – стверджував, що приваблювати людей в магазини йому допомагала посмішка.

Зв’язок грошей з настроєм відмічає і популярний інвестор Джим Роджерс. Також на зв’язок успіху і популярності вказують спостережливі політики. Генрі Кіссінджер у мемуарах пише:

Політика — це спілкування, а яке ж спілкування без жарту. Політик, в арсеналі якого на першому місці стоїть дотепність, завойовує прихильність слухачів без особливих досягнень на політичній арені.

Не смішно: 1 квітня 2016 року

Знову відбувся черговий етап підвищення енерготарифів. Про це повідомив прем’єр–міністр:

Наступний етап змін енергетичних тарифів і фактичного їх підвищення — це 1 квітня. Я також публічно заявляю про те, що це відповідальність всього політичного класу.

Слід зауважити, що минулого року в Україні тарифи на електроенергію, газ, тепло і гарячу воду для населення також значно підвищилися саме в День сміху.

Український Нобель

За ініціативою письменника та літературознавця Григорія Штоня, з 2003 року в с. Нобель Зарічненського району Рівненської області проводиться щорічний всеукраїнський фестиваль гумору «Лауреат Нобелівської премії», символом якого є тлустий сом (мешканці села багато рибалять, а соми з озера, яке з трьох боків оточує село, – то їхній найкращий фестивальний трофей і повсякденний селянський харч).

Влучний погляд на життя

— А можно так: утром – стулья, а вечером – деньги?
— Можно! Но деньги – вперёд!

Ильф и Петров «Двенадцать стульев»

Газеты надо читать! Иногда они сеют разумное, доброе, вечное!

Ильф и Петров «Двенадцать стульев»

Автомобиль, товарищи, не роскошь, а средство передвижения!

Ильф и Петров «Двенадцать стульев»

Время, которое мы имеем, – это деньги, которых мы не имеем.

Ильф и Петров «Двенадцать стульев»

Вы довольно пошлый человек, вы любите деньги больше, чем надо.

Ильф и Петров «Двенадцать стульев»

Идея – человеческая мысль, облеченная в логическую шахматную форму.

Ильф и Петров «Двенадцать стульев»

Юмор – это спасение. А слезы – это жизнь. Потому смех сквозь слезы – наше самое главное достижение за все годы существования.

М. Жванецкий

Деньги я пересчитал, не вынимая руку из кармана.

С. Довлатов

Новини

27 квітня (середа) о 13:00 в 201 аудиторії відбудеться Студентський круглий стіл з нагоди 80-річчя виходу роботи Джона Кейнса «Загальна теорія зайнятості, процента і грошей» та обговорення проблем регулювання ринку в умовах посилення нерівності, викладених у книзі Томаса Пікетті «Капитал в XXI веке» (2015 р.).

закрити

Оголошення: Започатковуємо конкурс на кращий анекдот 2016 року з економічної проблематики. Пропозиції надсилати на e-mail: kaf_fed@nasoa.edu.uа

Тема наступного випуску 6: «Травневий Благовіст»

закрити

Над випуском працювали: Оксана Півньова, Яна Дробчено, Інна Кравчук, Вікторія Черненька, Святослав Броніславович Сергієнко.