29 листопада 2024 року студенти освітньої програми
Новини гуртка
Всесвітній День читання вголос
«Книги мають особливу чарівність; вони дають нам насолоду: вони розмовляють з нами, дають нам добрі поради, вони стають живими друзями для нас» Франческо Петрарка Щороку у лютому світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос. Його мета полягає у тому, щоб надати можливість людям в усьому світі відчути, яке це насправді задоволення – просто читати вголос для інших; щоб нагадати усім про те, що освіта та доступ до книг є одним з основних прав людини; зацікавити молодь у читанні книжок уголос; надихати до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями. Студенти НАСОА – учасники гуртка «English Club», долучилися до цього доволі незвичного свята і разом з модератором гуртка Іриною Стогній зачитали вголос уривок з відомого твору англійського письменника-сатирика й драматурга Джерома Клапки Джерома «Троє у човні і пес». У дружному й теплому колі гуртківці насолодилися не лише читанням вголос, а й ознайомилися з біографією і творчим шляхом автора, проявили зацікавленість і бажання прочитати інші твори письменника. Дякуємо усім учасникам заходу за створення чарівної атмосфери, яка згуртовує, об’єднує, спонукає читати, мислити й ділитися думками.
Свята та традиції – День подяки
День подяки, який відмічають в останній четвер листопада – сімейне американське свято, яке прийнято святкувати у родинному колі. Родичі і друзі з’їжджаються з усієї країни за спільний стіл з традиційними стравами: запеченою індичкою з журавлиним соусом, гарбузовими пирогами, смаколиками з кукурудзи та овочевим рагу. Щедра трапеза є символом того факту, що святкова вечеря – це результат та нагорода за сумлінну працю. Вдячність – це запорука благословення та довголіття народу, це – дух перемоги. День подяки – прекрасний час, щоб допомогти людям, яким у житті пощастило менше. В цей день деякі люди добровільно роздають їжу в притулках для безхатьків, інші роблять пожертвування в притулки або беруть участь в різноманітних доброчинних акціях. Культура вдячності з давніх давен була традицією у багатьох країнах світу. Не винятком є і Україна. Учасники гуртка “English Club” долучилися до традиції святкування Дня подяки. Студенти першого курсу Академії презентували цікаві й змістовні доповіді. Михайло Бородін та Ірина Шмагун ознайомили учасників заходу з символікою Дня подяки, а Маргарита Кобзенко і Аліна Дурицька розповіли про витоки цього свята, керівник гуртка Ірина Стогній доповнила виступи студентів подякою воїнам ЗСУ за захист нашої Батьківщини, за їх щоденний подвиг і надання можливості навчатися і навчати. Почесними гостями на заході були декан фінансово-економічного факультету Вікторія Пархоменко та завідувачка кафедри іноземних мов Марина Горюнова, які подякували усім присутнім за небайдужість, людяність і щирість. З Днем подяки! Добра Вам, везіння, щастя, розуміння, щоб не було безсилля, а тільки лише прагнення добрих справ усяких!
День усіх святих – Хелловін
2 листопада 2023 року учасники гуртка «English Club» на черговій зустрічі ознайомилися з витоками та історією одного з наймістичніших свят року – Хелловін. Існує повір’я, що ніч з 31 жовтня на 1 листопада знайшла містичне значення ще 2000 років тому. Тоді племена кельтів, які жили на території Англії, Шотландії, Північної Франції, Ірландії та Уельсу, вшановували Бога Смерті. Робили вони це, тому що вважали, що саме в цю ніч він збирає всі душі, померлі в минулому році, і поміщає їх в тварин – така плата за гріхи, вчинені за життя. А ось 1 листопада кельти віддавали почесті Богу Сонця для того, щоб він не позбавив їх життя і подарував хороший врожай. Люди розпалювали високі багаття і робили жертвопринесення, намагаючись задобрити могутнього Бога. Дата була обрана невипадково – 1 листопада кельти святкували Новий Рік. У середні віки із запровадженням християнства 1 листопада перетворилося на світле церковне свято, а вечір і ніч 31 жовтня – день для магії і забобонів. Сучасна молодь із задоволенням святкує Хелловін, приміряючи на себе химерні образи потойбічних створінь з метою відігнати злих духів. Але… залишимо глибинність цього свята нащадкам давніх кельтів і торкнімося світлої його сторони: шануймо пам’ять роду, підгодовуймо безпритульних тварин, щиро пригощаймо смаколиками друзів і знайомих! Учасники гуртка «English Club» долучилися до святкування, зробили яскравий макіяж і весело підтримали традицію.
Шекспірівські читання в НАСОА
У травні 2023 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту відбулися щорічні Шекспірівські читання, які підготували і провели викладачі кафедри іноземних мов та учасники гуртка «English Club». Цьогорічна зустріч була присвячена творчості Вільяма Шекспіра як драматурга. Присутні переглянули відео про історію заснування театру «Глобус», співзасновником якого був Великий Майстер драми. У виконанні старшого викладача кафедри Ірини Стогній прозвучав знаменитий уривок із п’єси «Як вам це сподобається» «Весь світ – театр…», український переклад натхненно та проникливо зачитала студентка ІІ курсу фінансово-економічного факультету Дар’я Cагайдачна. Перлиною Читань стала сцена на балконі з трагедії «Ромео і Джульєтта» у виконанні студентів І курсу Обліково-статистичного факультету Іллі Мельника та Софії Щеголь, які чуттєво передали щирість почуттів кохання юних героїв. Присутні поповнили скарбничку своїх знань про маловідомі факти з життя великого майстра та звернулися до так званого «Шекспірівського питання», з якими ознайомили учасників студентки ІІ курсу фінансово-економічного факультету Лариса Яцентюк, Марія Гузенко та Ельвіра Клаповська. Модератор зустрічі та керівник гуртка «English Club» Ірина Стогній подякувала всім присутнім за долучення до творчої спадщини Великого Майстра.
Студентська наукова конференція “The Use of Terminological Vocabulary in the Language of Professional Communication”
12 березня 2023 року кафедрою іноземних мов було проведено щорічну англомовну студентську наукову конференцію “The Use of Terminological Vocabulary in the Language of Professional Communication”. У конференції взяли участь студенти І-ІІІ курсів фінансово-економічного та обліково-статистичного факультетів. З доповідями виступили Маркітан Аліна, Трембовецька Єлизавета, Заярний Тимур, Іванова Анастасія, Артемчук Каріна, Королюк Катерина, Яцентюк Лариса, Гузенко Марія, Хандашко Меланія, Щеголь Софія, Острий Микита, Онацько Максим, Голішевський Максим, Павленко Ілля, Демидюк Роксолана. Студенти представили цікаві та інформативні презентації про актуальні проблеми сьогодення глобального та локального значення в економіці, підприємницькій діяльності, менеджменті тощо. Учасників студентської наукової конференції привітали завідувач кафедри іноземних мов, канд. філол. наук, доцент М.М. Горюнова, викладачі кафедри іноземних мов Національної академії статистики, обліку та аудиту – канд. філол. наук, доц. кафедри О.Ф. Загородня, ст. викл. Т.Ф. Погорєлова, ст. викл. І.В. Стогній та побажали подальших успіхів у навчанні, бажання опановувати нові знання, миру і перемоги нашій країні! Модератор заходу – керівник студентського гуртка «English Club» ст. викладач І.В. Стогній.
Дискусійний онлайновий майданчик «Тарас Шевченко і сучасність»
Традиційно в березні Україна вшановує пам’ять Тараса Шевченка. У рамках відзначення Шевченківських днів члени студентських наукових гуртків «СІЧ» та «English Club» організували онлайновий дискусійний майданчик «Тарас Шевченко і Сучасність». На захід були запрошені студенти першого курсу. Надзвичайно патріотичні й переконливі думки було приємно чути від студентів. Прозвучали твори Тараса Шевченка українською та англійською мовами! Переконані, на тлі війни увиразнюється роль українського Пророка в пробудженні й становленні національної свідомості українців, їх високого патріотичного піднесення! Джерелом єднання й боротьби за свободу, безперечно, сьогодні є шевченківське розуміння народом долі України! Модератори заходу – Наталія Діденко, канд. пед. наук, доцент кафедри іноземних мов, Ірина Стогній – старший викладач кафедри іноземних мов.
День святого Валентина 2023
16 лютого 2023 року відбулося чергове засідання гуртка “English Club” при кафедрі іноземних мов Національної Академії статистики, обліку та аудиту, приурочене Дню святого Валентина. У виконанні студентів 2 курсу Фінансово-економічного факультету прозвучали чуттєві й проникливі, окриляючі, ніжні й романтичні історії кохання відомих людей: Антонія й Клеопатри, Наполеона Бонапарта і його дружини Жозефіни, письменника Оноре де Бальзака й Евеліни Ганської, королеви Єлизавети ІІ та її чоловіка принца Філіпа, гетьмана Івана Мазепи та юної Мотрі Кочубей. Наприкінці зустрічі учасники й гості заходу переглянули фільм-презентацію про історію життя й кохання відомих київських меценатів і колекціонерів творів мистецтва Богдана і Варвари Ханенків. Із заключним словом виступила модератор заходу та керівник гуртка Ірина Валеріївна Стогній, і подякувала нашим захисникам за можливість жити, любити, творити й кохати. Гості заходу – завідувач кафедри іноземних мов Марина Миколаївна Горюнова та викладачі Тетяна Феодосіївна Погорєлова й Ольга Феліксівна Загородня, подякували учасникам за теплі емоції й побажали усім учасникам любові в усіх її найкращих проявах. Дякуємо студентам групи ФБСС (21.04.) Аліні Шевченко, Тетяні Красновій, Анастасії Макаренко, Єлизаветі Сторожко, Катерині Соховій, Вікторії та Єлизаветі Качанівським, Вікторії Волошанюк, Маргариті Заплюсвічці за проникливі розповіді неймовірних історій кохання.
День подяки – національне свято США
День подяки – велике національне свято, яке щороку наприкінці листопада відзначають у США, день, коли американці збираються в родинному колі на святковий обід та проводять час з близькими людьми. День подяки в США своїм корінням сягає в 1620 рік, коли після двомісячного плавання до берегів Америки причалив англійський корабель Mayflower, на якому знаходилися близько ста пілігримів, які розшукували нові і вільні землі. Перша зима в новому будинку стала суворою: багато хто загинув, проте ті, хто вижив, навчилися полювати, вирощувати боби, кукурудзу, гарбузи – все завдяки місцевим жителям. В результаті переселенці влаштували свято, як знак подяки Богу за щедрість. На свято запросили й індіанців – так пройшов перший в світі День подяки. У цей день святковий стіл не обходиться без смаженої індички. Вибір пав саме на цю птицю, тому що вона велика, а отже нею можна нагодувати всю сім’ю. Також американці у День подяки традиційно готують гарбузовий пиріг або пиріг з горіхами, батат, який ще називають солодкою картоплею, різноманітні страви із кукурудзи, зелені боби та інші страви, які колись ставили на стіл перші англійські переселенці. Крім того, у передчутті свята заведено робити хороші справи. Учасники гуртка English Club поглибили свої знання про День Подяки у США. Цікаву та змістовну доповідь про історію свята підготували студенти І курсу Обліково-статистичного факультету Шкляр Едуард та Карпенко Карина. Мельник Ілля та Зелінська Ірина ознайомили з символікою Дня Подяки. Присутні студенти охоче брали участь в обговоренні традицій святкування, символічно приєдналися до свята, подякувавши один одному, своїм рідним і близьким, а також тим, хто став на захист нашої країни – незламним воїнам ЗСУ.
Шекспірівські читання У НАСОА
Щовесни наприкінці квітня уся культурна спільнота відзначає пам’ятну дату від дня народження видатного англійського драматурга «Єлизаветинської епохи», поета, сценариста й актора Вільяма Шекспіра. Учасники студентського наукового гуртка “English Club”, який діє на кафедрі іноземних мов традиційно взяли участь у Шекспірівських читаннях, які щорічно проводяться в Академії з метою вшанування пам’яті Великого Майстра. Створені ним більше чотирьох століть тому твори, дивують своєю популярністю і актуальністю. А його безсмертні герої досі проголошують шекспірівські істини зі сцен театрів усього світу, сонети ж вражають щирістю почуттів. Спираючись на традиції англійського народного театру, Шекспір вніс багато нового в драматургічну техніку. Його п’єси побудовані на вільній зміні сцен і сценічних епізодів, на змішуванні трагічного і комічного, швидкій зміні місця і темпу дії, а цитати з творів актуальні й досі. Проникливо й чуттєво пролунали шедеври Вільяма Шекспіра англійською та українською мовами у виконанні студентів І курсу фінансово-економічного факультету Вікторії та Єлизавети Качанівських, Марії Гузенко та Катерини Сохової, Єлизавети Сторожко та Софії Босенко, Юліани Петрів та Лариси Яцентюк, Анастасії Макаренко та Єви Бережної, яких до виступу підготувала старший викладач кафедри іноземних мов Ірина Валеріївна Стогній. Єлизавета та Вікторія Качанівські виступили з презентацією на англійській мові про життєвий і творчий шлях поета. Під керівництвом старшого викладача Тетяни Феодосіївни Погорєлової студенти обліково-статистичного факультету Тетяна Карпенко, Микита Кравцов та Давид Мандельштам запропонували знайти українські еквіваленти до висловів із п’єс Шекспіра, які стали крилатими та проаналізувати їх. Художні образи, створені Майстром надихали митців слова через століття. Студенти Обліково-статистичного та Фінансово-економічного факультетів Меланія Хандашко, Анастасія Кучеренко та Ілля Крячко, виступ яких готувала доцент кафедри Ольга Феліксівна Загородня, емоційно й душевно зачитали поезії Дж. Гордона Байрона та Івана Франка. Ольга Феліксівна залучилася до Читань, запропонувавши до слухання твори з власної лірики. З фінальним словом про значимість таких зустрічей для студентів-економістів, розширення їх знань у сфері культури й літератури виступила завідувач кафедри іноземних мов, кандидат філологічних наук, доцент Марина Миколаївна Горюнова. Почесним гостем на Шекспірівських читаннях була декан фінансово-економічного факультету, кандидат економічних наук, доцент Вікторія Вікторівна Пархоменко, яка підкреслила, що такі заходи розширюють світогляд студентської молоді, формують високий рівень культури студентів, тому випускники Академії є не лише кваліфікованими фахівцями у професійній сфері, а й культурно освіченими всебічно розвиненими особистостями. Керівник гуртка, І. Стогній
HAPPY VALENTINE’S DAY!
День Святого Валентина – свято особливе, сповнене чудес, любові, ніжних почуттів й тепла! Колектив Кафедри іноземних мов та учасники гуртка English Club щиросердно вітають працівників і студенство Національної академії статистики, обліку та аудиту із Днем закоханих. Шановні колеги, любі наші студенти! Бажаємо Вам щастя, веселощів, ласки, турботи й затишку. Нехай цей день стане для когось прекрасним початком нових відносин, а для когось – щасливих їх продовженням! http://nasoa.edu.ua/wp-content/uploads/2022/02/Valentines-Day_0001.mp4
Святкування Хелловіну в НАСОА
У передчутті вечірок сьогодні молодь вигадує собі химерні образи, аби вразити друзів та налякати перехожих. Що ж приховує в собі це містичне свято, звідки взялися такі химерні традиції та чи по-християнськи взагалі українцям виряджатися в костюми нечисті? Хелловін – кельтське стародавнє свято, яке є одним з найбільших і улюблених у Північній Америці. Однак щороку його популярність дедалі більше зростає і в інших країнах світу. В різних куточках його називають по-різному: Днем реформації, Кельтським Новим роком або Днем мертвих. Батьківщиною Хелловіну вважається Ірландія. Щороку в ніч з 31 жовтня на 1 листопада дорослі переодягаються в містичних страхітливих героїв і влаштовують тематичні вечірки з “моторошними” смаколиками. Діти, також вбираючись в костюми, ходять від будинку до будинку, збираючи солодощі, зі словами “Цукерки або смерть!”. Ця традиція нагадує українські колядки. Що святкують? В “Енциклопедії американського фольклору” сказано: “В основі Хелловіну лежить контакт із духовними силами, більшість з яких лякають або погрожують живим”. 31 жовтня у кельтів випадало свято Самхейн (Samhain), назва якого походить від персонажа Самхейна – князя смерті. Вони вірили, що саме в цей день відкриваються ворота в потойбіччя і душі мерців спускаються на землю та, з допомогою обрядів, живі могли встановити зв’язок з духами. До США Хелловін потрапив у XIX столітті. Однак набув своєї версії святкування, метою яких більше вважалися розваги та веселощі, в той час, як ірландці зберегли елементи вірувань кельтів і друїдів. Християнська церква не могла проігнорувати таке явище, як кельтський День нечисті і тому було вирішено запровадити 1 листопада “День всіх святих”. Це свято тих святих, у яких немає свого особливого дня. Цього дня належало прославляти святих і мучеників. У народі “День всіх святих” – All Saints’ Day – називали Allhallowmas (the mass of all Hallows), а ніч перед цим днем отримала назву All Hallows Eve – “Переддень Дня всіх святих”. Ось звідси і пішла назва свята – Halloween. Чому переодягаються? Версій походження традиції вбиратися на Хелловін у різну нечисть існує декілька. Дехто вважає, що кельти вірили, що моторошним виглядом, виряджаючись у звірині шкури, вони відлякують привидів. За іншою версією, таким способом кельти намагалися задобрити Самхейна, аби він дозволив душам загиблих відвідати свої домівки. А щоб врятуватися від прокляття князя смерті, вони готували також їжу для мандрівних душ та гасили світло у своєму житлі. Хелловін в Україні Свято, подібне Хелловіну, існувало і у Київській Русі. Воно називалося Навій День (від старослов’янського “навь” – мертвець, небіжчик, покійний, померлий) або Проводи і святкувалося навесні. В Україні досі існує це свято. Однак традиції святкування дещо відрізняються. У Навій День у слов’ян починалися обрядові відвідування могил з покладанням до них їжі (тлумачиться як жертвоприношення). Свято Хелловіну в Україну прийшло під час розвалу Радянського Союзу. З кожним роком воно ставало все популярнішим. Молодь організовує тематичні вечірки, по вулицях “гуляють” відьми, вампіри і зомбі, а в меню ресторанів з’являються страви з гарбузів. Учасники гуртка English Club – студенти Фінансово-економічного факультету Національної академії статистики, обліку та аудиту першого курсу (ПУА-1, 21.08) та другого курсу (ФБСС-2, 20.04) також відзначили цей день цікавими містичними образами і приєдналися до тих, хто святкує Хелловін з надією, ЩО ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ! http://nasoa.edu.ua/wp-content/uploads/2021/10/Hellovin-2021.mp4
Мій Києве – величний, златоглавий!
Тепла пора молодого «Бабиного літа» подарувала чудову нагоду студентам ІІ курсу Фінансово-економічного факультету – учасникам гуртка «English Club» кафедри іноземних мов НАСОА, зустрітися після карантинних обмежень, насолодитись спілкуванням один з одним, дізнатись більше про історію та культурну спадщину міста, де вони живуть та навчаються. 14 вересня 2021 року студенти групи 20.04 відвідали пішохідну екскурсію історичним центром Києва «Kyiv – the Historical, Cultural and Business Center of Ukraine», яку провела для них куратор і модератор гуртка Стогній Ірина Валеріївна. Екскурсія розпочалась з прогулянки Пейзажною алеєю, яка відкрила мальовничі краєвиди давнього міста. Студенти ознайомились з трагічною історією Десятинної церкви (храму Успіння Пресвятої Богородиці), загадали бажання біля 400-літньої липи – символом Старокиївської гори. Далі пройшлися Андріївським узвозом, милуючись виробами майстрів народної творчості та витонченою архітектурою Андріївської церкви й містичною красою прибуткового дому Замок Ричарда Левове серце. Зустріч завершилась на Контрактовій площі та відвідуванням Свято-Вознесенської Флорівської обителі. Учасники гуртка із задоволенням та користю провели час, поглибивши свої знання з історії міста та розширивши словниковий запас англійської мови. « … прогулянка вдалась на славу! Побували у машині часу, мандрували від VIII до XXI ст. Дякуємо за можливість більш глибоко дізнатись про історію нашої столиці.» Блажко Вікторія, ФБСС 20.04/1 «Київ – це моє місто, в якому співіснують старовинні споруди та сучасні пам’ятки, неймовірної краси парки та велика кількість сувенірних магазинчиків й торгівельних центрів. Завдяки цікавим розповідям Ірини Валеріївни ми дізналися багато нового про нашу рідну столицю. У чудовій компанії ми провели гарний та насичений новинами день у нашому красивому місті…» Стецюк Анастасія, ФБСС 20.04/2 «…прекрасна прогулянка з найкращою групою ФБСС 20.04!!! Ще раз переконалася в тому, що Київ – дивовижне місто з безліччю цікавих історій))) Дякую улюбленому куратору за цю неймовірну зустріч!!!…» Філюк Анна, ФБСС 20.04/2 «…дякую за організовану екскурсію та чудову прогулянку Києвом))) Особисто мені дуже сподобалося слухати цікаві розповіді про нашу столицю, прогулюватися вуличками Києва й розглядати його краєвиди. Усе пройшло краще, ніж я очікувала))) З нетерпінням чекаю нових зустрічей)))» Касьян Ангеліна, ФБСС 20.04/1 «Це була незабутня прогулянка містом, адже я мала неймовірну можливість краще дізнатися щось нове про Київ, нарешті поспілкуватися зі своїми одногрупниками та підняти собі настрій! Я отримала найпозитивніші емоції!» Савощенко Аліна, ФБСС 20.04/2 «…нарешті!!! Ми зустрілися після довго карантину!!! Це була чудова, насичена позитивними емоціями та новими знаннями прогулянка. Київ – прекрасне місто, а наші дівчата – найкращі!» Іщук Богдан, ФБСС 20.04/1
14 лютого – День святого Валентина
День всіх закоханих або Валентинів день — одне з улюблених і довгоочікуваних свят. Символічним «талісманом» усіх закоханих вважають Святого Валентина, який став відомим завдяки традиції відзначати цей день і шанувати його пам’ять. Цікаво, як виникло свято Всіх закоханих та які воно має традиції. Історія Дня святого Валентина Виявляється, традиції відзначати День всіх закоханих — 14 лютого вже понад півтори тисячі років. І спочатку згадували про Святого Валентина було в контексті вшанування його мучеництва, без будь-якої прив’язки з заступництвом закоханих. Правда, існує кілька версій появи свята. За однією версією давньоримський імператор Клавдій II заборонив молодим людям призовного віку одружуватись, вважаючи, що так військові будуть більш віддано служити своїй країні. Але священик Валентин, усвідомлюючи всю несправедливість цього указу, всупереч суворим заборонам, ризикуючи життям, продовжував вінчати закохані пари. Правда, це тривало недовго, імператор дізнався про порушення закону і засудив священика до страти. Перебуваючи у в’язниці, юний священик закохався в чарівну дочку наглядача. Дівчині також сподобався молодий чоловік, але повідомити про свої почуття вона не наважувалася. Про те, що хлопець небайдужий до неї, вона, на жаль, дізналася тільки після його смерті. У ніч на 14 лютого закоханий Валентин написав молодій дівчині красиве зізнання в любові, а вранці смертний вирок було виконано. На згадку про улюбленого у неї залишилося тільки лист. Вважається, що саме з цього часу бере початок традиція писати в День святого Валентина любовні записки — «валентинки». Символи Дня святого Валентина Головний символ Дня святого Валентина — червоне сердечко. Саме в його формі прийнято дарувати листівки — валентинки. Але крім валентинок символами Дня святого Валентина повноправно вважаються: Купідон, плюшевий ведмедик, а також — квіти і шоколадні цукерки. Їх частенько дарують коханим, друзям і подругам, колегам. Головні кольори Дня святого Валентина — червоний і рожевий. У стародавні часи закохані зізнавалися у гарячих почуттях словами, піснями і танцями. І тільки в XV столітті юнаки та дівчата почали дарувати один одному любовні записки. До речі, одна з таких валентинок до сих пір знаходиться в британському музеї — це гарне освідчення Герцога Орлеанського своїй чарівній і коханій дружині, написане в тюрмі. Пік популярності любовних послань і зізнань доводиться на XVIII століття, тоді валентинки дарували один одному замість квітів і подарунків. Особливою любов’ю саморобні кольорові листівки користувалися в Англії. Їх красиво підписували віршами, а папір проколювали голками так, щоб отримати мережива, а після розфарбовували за допомогою трафаретів і чорнила. Навіть поруч з сучасними і ультрамодними листівками, випущеними в типографії, старовинні сердечка мають гідний вигляд. День святого Валентина в різних країнах У Франції День всіх закоханих відзначають з особливим шиком і розмахом. І чоловіки, і жінки прагнуть зробити подарунок об’єкту свого обожнювання. Французи використовують всі атрибути романтики: квіти, цукерки, прикраси і, звичайно ж, валентинки у формі сердець! Записки тут не прийнято підписувати, адресат повинен сам здогадатися, хто прислав лист. В цей день всі столики в кафе і ресторани заброньовані. Так, вечеря при свічках — неодмінний атрибут французького 14 лютого. А ювелірні магазини отримують піврічну виручку напередодні свята. В Америці за традицією підносять своїм коханим марципани, троянди, шоколад і різнокольорові льодяники. Особлива риса американців: на честь Дня Святого Валентина багато жителів Америки влаштовують святкову вечерю, танцювальну або приватну вечірку в себе вдома. В Англії це свято не тільки для дорослих, але і для дітей, і навіть тварин. Традиційний ранок Дня всіх закоханих в Англії має такий вигляд: британські дівчата рано вранці виглядають у віконце в очікуванні свого судженого — вважається, що перший перехожий і є той, кому судилося стати їхньою долею. Але це не найдивовижніший звичай країни. Популярними подарунками на Валентинів день в Англії вважаються солодощі у вигляді сердечок, м’які іграшки, особливо улюблені в Британії ведмежата Teddy, і незмінні листівки-валентинки. Діти також не упускають можливості отримати подарунок до свята, вони ходять по домівках і співають пісні. Примітно, що 14 лютого британці посилають ніжні любовні послання не тільки всім родичам і знайомим, але і своїм обожнюваним домашнім тваринам. В Україні вперше святкувати День закоханих почали в 90-х роках минулого століття. Просте і нехитре свято швидко полюбилось молоді і не тільки. Сьогодні його відзначають люди всіх поколінь. Адже це чудовий привід подарувати подарунок і освідчитися в любові. Студенти НАСОА також із задоволенням святкують День святого Валентина. Учасники гуртка English Club щиросердно вітають усіх викладачів та студентів Національної академії статистики, обліку та аудиту зі святом та бажають зберегти свою любов у серцях і тепло в душах! http://nasoa.edu.ua/wp-content/uploads/2021/02/Valentines-Day.mp4
Хеллоуїн – ніч перед Днем усіх святих
Історія свята йде своїми коренями в глибоке минуле, ще до стародавніх кельтів. Але свято не загубилося в багатовіковій історії, незважаючи навіть на те, що спочатку його відзначали 13 травня. Згідно з традиціями, його продовжували і продовжують святкувати англійці, шотландці, ірландці. З часом Хеллоуїн і легенди про нього поширилися по світу. У нашій країні Хеллоуїн з’явився не так вже давно, святкують його з жартами і весело, особливо він полюбився молоді. Головним чаклунським атрибутом свята є гарбуз, люди одягають на обличчя маски, переодягаються у різні костюми відьом, чаклунів, скелетів, домових, привидів і розважаються до ранку. Все це звичайно добре, нам потрібні свята, але все-таки давайте розберемося, що це за свято і що воно собою являє – яке його минуле і сьогодення, легенди і традиції. Чому його святкують саме в цей день? Хеллоуїн – історія виникнення, легенди і традиції У наш час вважається, що свято Хеллоуїн символізує собою перемогу життя над смертю, у зв’язку з цим люди і переодягаються в моторошні костюми, щоб, так би мовити, налякати самим смерть, тобто показують всім виглядом, що смерті не бояться. У часи ж язичництва, коли рік ділився на зиму і літо – цей день вважався сакральним. Кельти вважали, що їх головний бог – Сонце, потрапляє з 1 листопада в полон на весь зимовий період до Князя темряви, головного володаря царства мертвих – Самхэйну. Згідно із стародавніми легендами вважалося, що в ніч на 31 жовтня стираються всі межі, відкриваються двері зі світу мертвих у світ живих, і душі померлих відвідують своїх рідних та близьких. Вся темна сила також виходила зі свого потойбічного царства, як правило, перетворюючись на домашню худобу, котів, кішок й кажанів. Традиції Хеллоуїна Якщо у когось було бажання переконатися особисто в існуванні нечисті – вони одягали одяг навиворіт, і проходили близько опівночі задом наперед по вулиці. Вважалося, що якщо ви на це зважилися, то така зустріч могла відбутися обов’язково. Стародавні друїди, виходячи з своїх традицій, в цей день теж збиралися у хащах лісів, розпалювали багаття і приносили різні жертви духам природи. А вранці 1 листопада вони роздавали всім бажаючим вуглинки із священного багаття, як вірний спосіб не тільки обігріву будинку, але й захисту від всілякої нечисті. Ще цікаво, що Хеллоуїн дуже схожий на наші Святки – дівчата в цю ніч ворожили, як правило, сівши перед дзеркалом опівночі, при запаленій свічці вдивлялися у своє відображення… Історія виникнення Хеллоуїна переплелася з багатьма святами, в тому числі і християнським Днем усіх святих. Вважається, що ще в дев’ятому столітті християнство почало широко розповсюджуватися різними країнами і свята просто змішалися… Однак, це не так. Відбулася, в черговий раз, підміна історії, вижилися давні традиції та змінилися іншими. На сьогоднішній день Хеллоуїн являє собою тільки відгомін давно минулого язичництва, перетворивши давнє свято Самхейн – перехід з літа в зиму – у веселий маскарад. Студентам НАСОА також полюбилося це свято, у першу чергу як привід вкотре зустрітися з друзями, приміряти нові яскраві образи і просто насолодитися спілкуванням один з одним. На жаль, через карантин наші зустрічі обмежені, але винахідливі студенти все ж таки змогли відсвяткувати Хеллоуїн он-лайн (на фото – студенти першого та другого курсів ФБСС і ООд фінансово-економічного та обліково-статистичного факультетів, члени гуртка English Club). http://nasoa.edu.ua/wp-content/uploads/2020/11/Halloween-2020_rolik.mp4
Останні новини
Засідання наукового студентського гуртка Bit «Історія розвитку мов програмування»
28 листопада відбулося чергове засідання наукового
Лекція «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація в революції ШІ у викладанні та навчанні» почесного професора Університетського коледжу Лондона Роуз Лаккін
10 грудня проректор з науково-педагогічної та вихо