День усіх святих – Хелловін

День усіх святих – Хелловін

2 листопада 2023 року учасники гуртка «English Club» на черговій зустрічі ознайомилися з витоками та історією одного з наймістичніших свят року – Хелловін.

Існує повір’я, що ніч з 31 жовтня на 1 листопада знайшла містичне значення ще 2000 років тому. Тоді племена кельтів, які жили на території Англії, Шотландії, Північної Франції, Ірландії та Уельсу, вшановували Бога Смерті. Робили вони це, тому що вважали, що саме в цю ніч він збирає всі душі, померлі в минулому році, і поміщає їх в тварин –  така плата за гріхи, вчинені за життя.

А ось 1 листопада кельти віддавали почесті Богу Сонця для того, щоб він не позбавив їх життя і подарував хороший врожай. Люди розпалювали високі багаття і робили жертвопринесення, намагаючись задобрити могутнього Бога. Дата була обрана невипадково – 1 листопада кельти святкували Новий Рік.

У середні віки із запровадженням християнства 1 листопада перетворилося на світле церковне свято, а вечір і ніч 31 жовтня –  день для магії і забобонів.

Сучасна молодь із задоволенням святкує Хелловін, приміряючи на себе химерні образи потойбічних створінь з метою відігнати злих духів. Але… залишимо глибинність цього свята нащадкам давніх кельтів і торкнімося світлої його сторони: шануймо пам’ять роду, підгодовуймо безпритульних тварин, щиро пригощаймо смаколиками друзів і знайомих!

Учасники гуртка «English Club» долучилися до святкування, зробили яскравий макіяж  і весело підтримали традицію.