#ШАХРАЙГУДБАЙ: Відкрита лекція з платіжної безпеки

#ШАХРАЙГУДБАЙ: Відкрита лекція з платіжної безпеки

8 листопада 2023 року, в межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству НБУ #ШахрайГудбай, кандидатом економічних наук, доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування Фединою В.В. було проведено заняття з платіжної безпеки «Історія шахрайства з грошима: від фальшивомонетництва до кібершахрайства». Метою заняття було ознайомлення здобувачів вищої освіти з історією розвитку шахрайства з грошима, із загрозами та актуальними сценаріями сучасного платіжного шахрайства, поліпшення знань з платіжної безпеки.

Під час заняття лектор детально розповіла присутнім про підробку готівкових грошей, а саме: витоки фальшування грошей, державне фальшивомонетництво, підробки банкнот у наш час. Друга частина заняття була присвячена платіжному шахрайству, де обговорювалися питання історії виникнення платіжних карток, шахрайства з платіжними картками у нас час, першу у світі масштабну кібервійну. Окрему увагу було приділено порадам щодо платіжної безпеки, які допоможуть уберегти кошти від шахраїв, та освітні ресурси НБУ, де можна покращити навички з платіжної безпеки та фінансової грамотності – онлайн-платформа «Гаразд», центр фінансових знань «Талан».

Присутні на заході викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування, колеги та здобувачі позитивно оцінили його зміст, відзначили актуальність та практичну спрямованість.