19 грудня студенство та професорсько-викладацький
Новини НЦОА
«Організаційні засади аудиту фінансові звітності»
Національний центр обліку та аудиту Національної академії статистики, обліку та аудиту з 04 по 08 листопада 2024 року провів освітній захід для практикуючих фахівців – аудиторів «Організаційні засади аудиту фінансові звітності». Спікерами заходу були д.е.н., проф. Лубенченко О.Е., д.е.н. проф. Костирко Р.О. До заходу приєднались викладачі кафедри обліку, аудиту та оподаткування академії, студенти – майбутні обліковці на чолі із завідувачкою кафедри Афанас’євою І.І. На вебінарі були розглянути важливі питання, такі, як організація суб’єкта аудиторської діяльності; управління якістю на рівні аудиторської фірми та контроль якості окремих завдань; організація процесу аудиторської перевірки фінансової звітності та його нормативне забезпечення; методики аудиту фінансової звітності та її окремих статей; процедури збору аудиторських доказів за відібраними статтями та їх оцінка, та інші питання. Участь у вебінарі з організації аудиту надала змогу: удосконалити професійні знання та навички, необхідні для успішної роботи, як аудиторів, так і викладачів облікових дисциплін; дізнатися про зміни в законодавстві та новітні вимоги до аудиту фінансової звітності, інших аудиторських завдань; отримати практичні навички, що допомагають зрозуміти теоретичні аспекти Міжнародних стандартів аудиту; познайомитися з іншими фахівцями з обліку та аудиту, обмінятися, думками, досвідом, ідеями щодо застосування Міжнародних стандартів аудиту. Національний центр обліку та аудиту виражає глибоку подяку всім присутнім на вебінарі за зацікавленість та активну участь обговоренні питань аудиту, які потребують негайної уваги і практичного вирішення. Сподіваємось, що доробки наших науковців – д.е.н., проф. Редька О.Ю., д.е.н., проф. Лубенченко О.Е., д.е.н. проф. Костирка Р.О., д.е.н. проф.Шульги С.В. будуть застосовані в практичній роботі всіх учасників вебінару.
«Фінансовий моніторинг в аудиторській практиці»
18 жовтня 2024 року представники Національної академії статистики, обліку та аудиту (Національний центр обліку та аудиту, кафедра обліку, аудиту та оподаткування) прийняли участь у вебінарі «Фінансовий моніторинг в аудиторській практиці», що проводивсяАудиторською палатою України. Мета заходу – сприяння підвищенню професійного рівня аудиторів та надання їм методичної допомоги. Спікерами заходу були: Романюк Микола Васильович – член Ради АПУ, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Лубенченко Ольга Едуардівна – член АПУ, практикуючий аудитор, доктор економічних наук, професор кафедри обліку, аудиту та оподаткування, завідувач Національного центру обліку та аудиту Національної академії статистики, обліку та аудиту. Кольцов Михайло Олександрович – експерт з фінансового моніторингу та комплаєнсу YouControl. Модератор заходу: Каменська Тетяна Олександрівна – Голова Аудиторської палати України, доктор економічних наук, професор кафедри обліку, аудиту та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту. Лубенченко О.Е. виступила з доповіддю «Положення (правила) здійснення фінансового моніторингу суб’єктом аудиторської діяльності (приблизний формат з урахуванням вимог законодавства)».
Участь в освітньому форумі «Підготовка аудиторів: від теорії до практики»
04 жовтня 2024 року на запрошення ГО «Професійна організація аудиторів, бухгалтерів та викладачів обліково – контрольних дисциплін» Аудиторської палати України представники Національної академії статистики, обліку та аудиту прийняли участь в освітньому форумі «Підготовка аудиторів: від теорії до практики». Форум був приурочений до Дня працівника освіти. З вітальним словом виступили Олександр Редько, д.е.н., професор, академік Національної академії статистики, обліку та аудиту, Світлана Шульга, д.е.н., професор, проректор з науково-педагогічної та фінансово-економічної роботи Національної академії статистики, обліку та аудиту. Ольга Лубенченко, д.е.н., професор, директор Національного Центру обліку та аудиту Національної Академії статистики, обліку та аудиту презентувала доповідь – «Деякі проблеми підвищення кваліфікації практикуючих аудиторів». Дякуємо всім присутнім на форумі за цікаві доповіді та сучасний погляд на підготовку фахівців з обліку та аудиту, за викладення досвіду зарубіжних колег, зокрема в галузі застосування штучного інтелекту. Дякуємо Наталії Парфенюк, президенту ГО «ПО АБВ», члену Ради Аудиторської палати України за можливість долучитись до плідної дискусії щодо майбутнього професії бухгалтера та аудитора.
«Методи і процедури в аудиторській практиці»
21 серпня 2024 року Аудиторською палатою України було проведено вебінар «Методи і процедури в аудиторській практиці». Спікером заходу був Редько Олександр Юрійович – доктор економічних наук, професор Національного центру обліку та аудиту (НЦОА) Національної академії статистики, обліку та аудиту (НАСОА), голова Спостережної Ради ГО «Професійна організація аудиторів, бухгалтерів та викладачів обліково-контрольних дисциплін» (ПО АБВ), член АПУ. Модератор заходу: Каменська Тетяна Олександрівна — Голова АПУ, професор кафедри обліку та оподаткування. Під час вебінару аудитори оновили знання щодо застосування методів і процедур під час прийняття аудиторських завдань, при плануванні аудиту, зборі аудиторських доказів та формування думки аудитора.
«IFRS Forum Ukraine-2024. Професія перед світовими змінами»
16 – 19 червня 2024 року Федерацією професійних бухгалтерів та аудиторів України організовано захід – «IFRS Forum Ukraine-2024. Професія перед світовими змінами», що присвячений професійному святу «День Бухгалтера та Аудитора». Національний центр обліку та аудиту Національної академії статистики, обліку та аудиту прийняв участь 18 липня 2024 року у цьому заході і представив доповідь щодо аудиту звітності зі сталого розвитку. Доповідачем акцентовано увагу на вимоги Директиви Європейського Парламенту та Ради від 14 грудня 2022 року № 2022/2464/ЄС про корпоративну звітність зі сталого розвитку вступила в дію 05 січня 2023 року та замінила Директиву щодо складання нефінансової звітності.
«НОВА ЕРА ЗНАНЬ: Новітня Директива ЄС про корпоративну звітність зі сталого розвитку. Інтегрована звітність»
Національним центром обліку та аудиту НАСОА 19 грудня було проведено вебінар для викладачів, аудиторів і бухгалтерів «НОВА ЕРА ЗНАНЬ: Новітня Директива ЄС про корпоративну звітність зі сталого розвитку. Інтегрована звітність». Слухачів вебінару було ознайомлено із вимогами Директиви Європейського Парламенту та Ради від 14 грудня 2022 року № 2022/2464/ЄС про корпоративну звітність зі сталого розвитку, що вступила в дію 05 січня 2023 року; із перспективами аудіювання такої звітності. Дослідження та практичний досвід лекторів щодо звітності зі сталого розвитку втілився у навчальному посібнику «Інтегрована корпоративна звітність» (автори Р.О. Костирко, Л.А. Костирко, О.Е. Лубенченко, Е.В. Чернодубова). Усі учасники вебінару отримали електронний примірник посібника. Дякуємо всім, хто долучився до заходу і виявив зацікавленість!
Рішення Комісії з атестації Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю
Рішенням Комісії з атестації Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю від 23 листопада 2023 року № 5.1/14/55 Національна академія статистики, обліку та аудиту внесена у перелік осіб, які можуть проводити освітні заходи відповідно до Порядку безперервного професійного навчання аудиторів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 6 липня 2020 року № 400 (із змінами).
Воєнний стан. Дії аудиторів.
Шановні колеги – аудитори! Вже майже два місяці Україна бореться із російською навалою. Не має сумнівів, ми переможемо, вже перемагаємо! 12 квітня 2022 року відбулась спільна зустріч керівництва АПУ, ОСНАД та аудиторської спільноти. Одностайне рішення цієї зустрічі – продовжувати працювати в рамках Закону «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність.» Щодо постійного професійного навчання, то ніяких виключень з реєстру у разі не проходження щорічного навчання не буде у цьому році! Але Закон, не зважаючи на воєнний стан, вимагає від нас дотримуватись приписів статті 19. Національний центр обліку та аудиту Національної академії статистики, обліку та аудиту запрошує Вас на короткостроковий захід – 4 години – «Воєнний стан. Дії аудиторів.» Ми розуміємо, що наразі у всіх аудиторів непростий фінансовий стан, тому керівництвом НАСОА знижені платежі за участь у короткострокових заходах – 200 грн за 4 години. Захід відбудеться 25 квітня 2022 року об 11:00 за київським часом із використанням платформи ZOOM Запис на захід здійснюється за електронною адресою шляхом надсилання заявки на участь у вебінарі : ncau-nasoa@ukr.net (форма заявки додається) Якщо у Вас є запитання з приводу безперервного професійного навчання, надсилайте їх на адресу: ncau-nasoa@ukr.net Телефон для зв’язку +38 063 645 82 31 Реквізити для оплати заходів Отримувач: НАСОА IBAN: UA113052990000026006015007642 АТ КБ «ПриватБанк» м. Києва, МФО 305299, Код ЄДРПОУ 04837462 ОБОВ’ЯЗКОВО вказати в призначенні платежу «за участь у заході з безперервного професійного навчання аудиторів, ПІБ учасника» Модератор РЕДЬКО ОЛЕКСАНДР ЮРІЙОВИЧ сертифікований аудитор; доктор економічних наук, професор Національного центру обліку і аудиту Національної академії статистики, обліку та аудиту Лектор ЛУБЕНЧЕНКО ОЛЬГА ЕДУАРДІВНА сертифікований аудитор ; доктор економічних наук, професор кафедри обліку, аудиту та оподаткування, завідувач Національного центру обліку і аудиту Національної академії статистики, обліку та аудиту ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!
«Організація ефективної роботи аудиторської фірми»
29 листопада 2021 року Громадська організація «Професійна організація Аудиторів, бухгалтерів та викладачів обліково-контрольних дисциплін» спільно з Національним центром обліку та аудиту та Кафедрою обліку, аудиту та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту провели семінар у форматі круглого столу «Організація ефективної роботи аудиторської фірми» для аудиторів та керівників середніх, малих та мікро-аудиторських фірм. З вітальним словом до учасників звернувся доктор економічних наук, професор Олександр Редько. У ході заходу піднімалися та обговорювалися життєво-важливі для аудиторів та підприємців питання, зокрема: Як найкраще структурувати аудиторську фірму ( В.М.Пічкур); Ефективне ціноутворення у суб’єкта аудиторської діяльності (Лубенченко О.Е., Пічкур В.М.); Формування та маневрування кадровим потенціалом (Лубенченко О.Е.); Внутрішній моніторинг якості роботи (Корінько М.Д., Кондратьєв М.М.); Автоматизація аудиту по МСА (Михайлова О.І., Колногозюк О.В.); Ідентифікація ризиків (Михайлова О.І., Потапенко Н.І.); Огляд законодавчих ініціатив по змінам у Законі про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність (Каменська Т.О.). За підсумками роботи Круглого столу внесені пропозиції щодо покращення діяльності середніх, малих та мікро-аудиторських фірм.
Про безперервне професійне навчання аудиторів
До уваги практикуючих аудиторів! Національна академія статистики, обліку та аудиту Держстату України (надалі – Академія) рішенням Комісії з атестації ОСНАД від 09 грудня 2020 року № 3.1/4/10 отримала право на безперервне професійне навчання аудиторів. Форми безперервного навчання визначено наказом Міністерства фінансів України № 400 від 06.06.2020 р. В Академії організатором навчання аудиторів є її структурний підрозділ – Національний Центр Обліку та Аудиту. Інформація про тематику занять, їх види, вартість та графік проведення ви можете знайти на сторінці переліку послуг Центру.
Аудитору про його права, обов’язки та заборони
Опубліковано міні-посібник для аудиторів: О.Ю.Редько, К.О. Редько «Аудитору про його права, обов’язки та заборони» Видання 2020 р. в контексті імперативних норм Закону № 2258-VIII. Ви можете безкоштовно ознайомитися з текстом посібника в нашому інституційному репозитарії.
Графік проведення семінарів НЦОА на лютий 2020 року
На сторінці переліка послуг Національного центру обліку та аудиту оновлено графік проведення семінарів НЦОА на лютий 2020 року. Порядок інформування третіх сторін в процесі аудиту Управління ризиками Реалізація вимог МСА 315, 610 Відповідальність аудитора Заходи з підготовки до КЯ Звіт про управління Ефективна СКЯ Конфіденційність та професійна таємниця Нестандартні ситуації в аудиті Орг. засади аудиту ФЗ
Останні новини
Національною академією статистики, обліку та аудиту і BDO Ukraine було укладено Меморандум про співпрацю
Національною академією статистики, обліку та аудит
Екскурсія до Sigma Software
29 листопада 2024 року студенти освітньої програми