Сьогодні, 21 листопада 2024 р. відбувся круглий ст
Новини бібліотеки
Research4Life надала безкоштовний доступ до своїх ресурсів для українських установ
Найбільша у світі платформа науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури Research4Life надала безкоштовний доступ до своїх ресурсів для українських установ. Такі провідні міжнародні видавці як Royal Society of Chemistry, Nature, Wiley, Elsevier, Wolters Kluwer, Oxford University Press, Taylor & Francis, De Gruyter, IOP, SAGE, Cambridge University Press, Emerald, BioOne, IOS Press та ін. виявили бажання підтримати Україну у цей нелегкий час. Увесь контент платформи складається з п’яти колекцій: Hinari, AGORA, OARE, ARDI, GOALI. Колекція GOALI об’єднує дослідження в галузі права та суспільних наук, включаючи політичні науки, економіку, філософію, історію та ін. Доступ до платформи наукових матеріалів спільноти Research4Life надається у читальному залі Бібліотеки Національної академії статистики, обліку та аудиту. https://www.youtube.com/watch?v=D86H2RTff1k&t=27s (ознайомче відео з офіційного YouTube каналу) Зверніть увагу, що використання ресурсу вимагає обов’язкового дотримання наступних умов: Не дозволяється поширювати та/або передавати третім особам логін/пароль доступу до ресурсу. Повні тексти документів (статті, книги, розділи тощо) можуть бути роздруковані або збережені тільки для особистого використання з навчальною та дослідницькою метою. Не дозволяється систематичне завантаження документів або результатів пошуку, зокрема з використанням роботів. У разі недотримання вимог цього пункту, доступ до ресурсу буде припинено для усієї установи. Не дозволяються передавати документи третім особам ні в електронному, ні в друкованому вигляді. Не дозволяється комерційне використання результатів досліджень.
«Науковий вісник НАСОА» та «Статистика України» проіндексовано у Index Copernicus
Збірник наукових праць «Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту» та науково-інформаційний журнал «Статистика України», які є фаховими виданнями НАСОА (категорія «Б»), проіндексовано за 2019 рік у цифровій наукометричній базі даних наукових установ, наукових видань і проектів Index Copernicus. Журнали, які проходять процес оцінки, отримують показник Index Copernicus Value (ICV), що відображає рівень розвитку журналу. Унікальний характер оцінки ICV дозволяє щорічно формувати перелік наукових видань з усього світу. Так, «Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту» отримав оцінку ICV2019 – 74.25, а «Статистика України» – 86.37.
Тестовий доступ до платформи Wiley Online Library
За сприяння Державної науково-технічної бібліотеки України, 50 установ з 1 лютого по 30 квітня 2020 р. отримали тестовий доступ до журналів видавництва Wiley. Видавництво публікує матеріали у всіх галузях знань. Компанія володіє правами на понад 21000 наукових книг (щороку видається близько 1000 нових назв), 1600 наукових журналів. У журналах видавництва опубліковано дослідження понад 450 лауреатів Нобелівської премії. В рамках тестового доступу, для користувачів буде доступно понад 1500 назв сучасних журналів. За тематичним спрямуванням журнали охоплюють всі предметні напрямки сучасної науки. Доступ до наукового контенту видавництва відбувається у читальному залі Бібліотеки НАСОА через платформу Wiley Online Library.
Доступ до платформи видавництва Springer Nature
За сприяння Міністерства освіти і науки України, усім ЗВО, які раніше оформили через Державну науково-технічну бібліотеку України доступ до баз даних Scopus та Web of Science, було безкоштовно надано доступ до платформи повнотекстових наукових матеріалів видавництва Springer Nature. Генеральний директор директорату науки МОН – Дмитро Чеберкус наголосив, що такий винятковий доступ до ресурсів провідного наукового видавця організовано вперше. З історії видавництва: у 1842 р. Шпрінгер Ю. відкрив у Берліні книжкову крамницю, на базі якої, згодом було засновано видавництво, яке спеціалізувалося на політичній і філософській літературі, книгах по сільському господарству, лісівництва, аптечній та інженерній справі. У 1917 р. видавництво Springer публікує роботу А. Ейнштейна зі спеціальної та загальної теорій відносності. Після Другої світової війни нащадки Шпрінгера Ю. почали відновлення компанії, що дозволило вийти на нові ринки. У 1964 р. компанія відкрила філію в Нью-Йорку. На сьогодні у компанію входять 70 видавничих будинків з усього світу. Щорічно видається понад 2900 найменувань журналів і 300000 книг. У рейтингу наймасштабніших та найвпливовіших видавців в області «STM» компанія посідає друге місце в світі після Elsevier. Доступ до платформи наукових матеріалів видавництва надається у читальному залі Бібліотеки Національної академії статистики, обліку та аудиту.
У НАСОА проведено вебінар стосовно можливостей Statista
7 листопада 2019 р. представником порталу Statista (Гамбург, Німеччина) – Артуром Вайнорісом, було проведено ознайомчий вебінар для викладачів НАСОА стосовно можливостей ресурсу для науковців. Варто зазначити, що Statista – це німецький інтернет-портал статистики. За даними компанії, її платформа містить понад 1 000 000 статистичних даних з більш ніж 80 000 тем з більш ніж 22 500 джерел. Охоплює 170 різних галузей. Крім статистичних даних, Statista також надає дані про прогнози ринку, досьє, галузеві звіти, цифрові перспективи ринку та перспективи споживчого ринку.
НАСОА отримала тестовий доступ до порталу Statista
З 8 листопада 2019 р. по 8 грудня 2019 р. Національній академії статистики обліку та аудиту, як учаснику консорціуму ELibUkr, надано тестовий доступ до порталу Statista. Statista – одна з найуспішніших у світі статистичних баз даних, яка містить понад 1 млн статистичних даних з понад 80 000 тем з більш ніж 22 500 джерел. Оцінити усі переваги статистичного ресурсу, ви маєте змогу у Читальному залі бібліотеки НАСОА.
Фахові видання НАСОА успішно пройшли процес оцінки в Index Copernicus
Науково-інформаційний журнал «Статистика України» (ISSN print 2519-1853; e-ISSN 2519-1861) та збірник наукових праць «Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту» (ISSN print 2520-6834; е-ISSN 2521-1323) успішно пройшли процес оцінки в Index Copernicus. Показники ICV за 2018 рік такі: науково-інформаційний журнал «Статистика України» – 81,40; збірник наукових праць «Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту» – 76,10.
Національна академія статистики, обліку та аудиту співпрацює з ТОВ «Антиплагіат»
Національна академія статистики, обліку та аудиту, в рамках забезпечення якості вищої освіти та формування академічної етики, підписала договір про співпрацю з ТОВ «Антиплагіат», з метою запобігання академічного плагіату у наукових, навчально-методичних, кваліфікаційних та навчальних роботах. За допомогою сервісу Unicheck перевірятимуться усі академічні та наукові роботи на оригінальність. Зазначимо, що цей сервіс підтримує більше 22 мов для перевірки, автоматично визначає заміни символів і літер в тексті та виконує зворотнью автоматичну підстановку в текст правильних та здійснює пошук на плагіат.
Фахові видання «Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту» і «Статистика України» зареєстровано у Світовому каталозі наукових журналів
Фахові видання НАСОА – «Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту» і «Статистика України» зареєстровано у World Catalogue of Scientific Journals (Світовому каталозі наукових журналів). Каталог має на меті об’єднувати та популяризувати наукову думку в усьому світі. На сьогодні у цьому каталозі зареєстровано 11760 наукових видань.
«Науковий Вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту» зареєстровано в Directory of Open Access Journals
DOAJ – це міжнародний, авторитетний і популярний каталог відкритого доступу в науковому світі. Directory of Open Access Journals містить понад 10000 назв наукових журналів та метадані статей цих журналів. Каталог прагне охопити усі відкриті наукові журнали, що дотримуються загальних принципів якості наукових видань, і тим самим сприяти їх поширенню, використанню та популяризації руху Відкритого доступу.
«Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту» зареєстровано в базі даних InfoBase Index
«Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту» зареєстровано у всеосяжній, багатофункціональній базі даних, що охоплює наукову літературу з усього світу – InfoBase Index. Індекс InfoBase Index містить індексовані записи з активних, авторитетних журналів з усього світу. Індекс InfoBase Index спрямований на покращення видимості наукових журналів з відкритим доступом, що сприяє їх поширенню та впливу.
Інституційний репозитарій Національної академії статистики, обліку та аудиту зареєстровано в ROARMAP
Інституційний репозитарій Національної академії статистики, обліку та аудиту було зареєстровано в міжнародному реєстрі відкритого доступу Registry of Open Access Repository Mandates and Policies (ROARMAP). ROARMAP – це своєрідний каталог установ і організацій, що підтримують політику або мандат відкритого доступу. ROARMAP існує для того, щоб вести точний облік політики, мандатів електронних архівів з відкритим доступом по всій земній кулі.
«Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту» зареєстровано в базі даних Scientific Indexing Services
«Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту» було зареєстровано в базі даних Scientific Indexing Services (SIS), що фокусується на цитуванні, індексації, аналізі цитованості, та вміщує в собі тисячі наукових журналів. SIS забезпечує кількісну та якісну оцінку рейтингу, а також категоризацію журналів для академічного аналізу та передового досвіду. Цей фактор використовується для оцінювання престижу журналів.
Періодичні видання НАСОА зареєстровано в базі даних Ulrich’s Periodicals Directory
Науково-інформаційний журнал «Статистика України» та щоквартальний збірник наукових праць «Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту» зареєстровано в базі даних Ulrich’s Periodicals Directory американського видавництва Bowker, що є найбільшою базою даних, яка описує світовий потік серіальних (періодичних і продовжуваних) видань по всіх тематичних напрямках життєдіяльності. База даних містить описи майже 300 тис. серіальних видань, з яких понад 200 тис. – видання, що виходять на даний час. Активно використовується науковими установами для проведення НДР з аналізу світового потоку серіальних видань , в довідково-інформаційній роботі та при комплектуванні вхідного потоку періодичних видань та видань.
Відкрито тестовий доступ до міжнародного архіву наукової періодики DeGruyter
З 19 квітня до 30 червня 2017 року в рамках проекту ElibUkr, для бібліотеки Національної академії статистики, обліку та аудиту відкрито тестовий доступ до електронних журналів від міжнародної компанії DeGruyter. Walter de Gruyter GmbH – німецьке наукове видавництво, що спеціалізується на академічній літературі. Архів містить: понад 900 журналів, з них 507 відкритого доступу понад 730 журналів англійською видання з високим імпакт-фактором За галузями знань охоплено: мистецтво, історію, археологію, філософію, біологію, хімію, лінгвістику, літературу, математику, фізику, а також право та медицину. Доступ до ресурсу можна отримати з читального залу бібліотеки НАСОА за посиланням.
Інституційний репозитарій приєднано до міжнародної ініціативи «Оpen Access to Research»
30 березня 2017 року Інституційний репозитарій Національної академії статистики, обліку та аудиту було приєднано до архіву відкритого доступу Registry of Open Access Repositories (ROAR, університет Саутгемптона, Великобританія). Це означає, що фонд репозитарію НАСОА було додано до спеціалізованої системи пошуку, що вміщує в собі більше 40 млн наукових праць з різних галузей знань та з усього світу.
Запрошуємо до написання наукових статей у «Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту» №1-2, 2017
Національна академія статистики, обліку та аудиту запрошує до написання наукових статей для фахового видання, збірника наукових праць «Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту» №1-2, 2017. Збірник наукових праць внесено до Переліку наукових фахових видань України в галузі економічних наук Наказом Міністерства освіти і науки України від 06.11.2014 р. № 1279. «Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту» відображається в інституційному репозитарії НАСОА, довіднику репозитаріїв OpenDoar (Великобританія), базі даних Національної бібліотеки ім. В. І. Вернадського «Наукова періодика України» та Google Scholar. У періодичному виданні друкуються статті з таких рубрик як: статистика; бухгалтерський облік, аналіз та аудит; фінансовий облік; гроші і кредит; банківська справа; світове господарство і міжнародні економічні відносини; економіка та управління; економіка підприємств; інвестування; страхування; податкова справа; фінанси; математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці; соціальна економіка і політика; суспільство; світогляд, наука, культура; педагогіка, мовознавство; вища математика. Ознайомитися з вимогами до подання матеріалів можна на сайті видання.
Вийшов друком новий випуск «Наукового вісника НАСОА»
Повідомляємо, що вийшов друком новий випуск фахового щоквартального збірника наукових праць «Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту». Детально ознайомитися із випуском можна на сайті видання або ж завітавши у бібліотеку.
Бібліотека НАСОА стала учасником інноваційного проекту ELibUkr 2016
4 жовтня 2016 року бібліотека Національної академії статистики, обліку та аудиту отримала позитивне рішення щодо приєднання до інноваційного проекту, що об’єднує бібліотеки вищих навчальних закладів, національні бібліотеки та інші організації України – ELibUkr. Основу ELibUkr становить єдиний потужний портал, який спрямовує користувачів до всіх типів електронної інформації. Студенти, викладачі і науковці отримують вільний доступ до всіх ресурсів проекту. Більш детальну інформацію, щодо використання ресурсу можна отримати у бібліотеці НАСОА або ж на сайті проекту.
Книжкова виставка
Шановні викладачі та студенти! Бібліотека запрошує вас до читального залу, задля ознайомлення з постійно діючими книжковими виставками, що присвячені працям викладачів НАСОА та подарунковій літературі, що була отримана від професорсько-викладацького складу Академії та студенства. Відвідати виставки можна у будь-який ручний для вас час: з 8.30 до 17.00, окрім обідньої перерви: з 13.00 до 14.00. Будемо раді вас бачити!
Запрошуємо на анкетування
Шановні студенти! Просимо вас пройти анкетування з метою удосконалення та розширення спектру бібліотечних послуг, задля кращого задоволення ваших користувацьких потреб. Це усього дві хвилини Вашого часу! Заздалегідь вдячні!
Новини бібліотеки
Шановні студенти та викладачі! На численні прохання користувачів, в бібліотеці буде організовано фонд художньої літератури. Отож, до Вас прохання: кому не шкода – подаруйте, будь ласка, бібліотеці гарну, актуальну, сучасну або класичну художню книгу! Також бібліотека запрошує професорсько-викладацький склад та студентство відвідати читальний зал з метою ознайомлення із новими періодичними виданнями, що надійшли до фонду протягом 2015-2016 р.р.
Останні новини
Зустріч представників академічної спільноти НАСОА з командою освітнього департаменту компанії Genesis
19 листопада відбулася важлива зустріч між командо
День Гідності та Свободи
21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свобо