10 листопада 2021 року відбувся Круглий стіл Студентського наукового гуртка «СІЧ», присвяченого Дню української писемності та мови і вшануванню пам’яті першого історика України-Русі Преподобного Нестора-літописця.
Традиційно, 9 листопада, у День української писемності та мови відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси, заходи, а також радіодиктант національної єдності, автором тексту та читцем якого цього року був український письменник Юрій Андрухович.
За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-Літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії часів Київської Русі, мислителя й ученого, з постаті якого й починається українська писемна традиція.
Українська мова і писемність мають давню історію, свої закономірності розвитку і давні традиції, які передаються із покоління в покоління. Власне мова об’єднує нас у велику націю.
Цього року 10 листопада 2021 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту відбувся Круглий стіл Студентського наукового гурток «СІЧ», в рамках якого обговорювалися питання історії української писемної традиції, цікаві факти та історії життя українців і української мови, про засновника літописної традиції Нестора-Літописця та інші. В обговоренні питань взяли участь студенти другого курсу, зокрема виступили з доповідями та представили презентації Шкаріна Анастасія, Стецюк Анастасія, Савощенко Аліна, Філюк Анна, Чаплінська Іванна, Степаненко Юлія, Ісаєва Світлана, Слюзар Аліна, Вожик Яна, Клевцова Анастасія, Хандашко Меланія, Корнієнко Владислав.
Українська мова і писемність мають давню історію, свої закономірності розвитку і давні традиції, які передаються із покоління в покоління. Власне мова об’єднує нас у велику націю.
Тому такий захід важливий, в першу чергу, для самоідентифікації молоді, студентів – майбутньої еліти нового українського суспільства, які мають продовжувати і розвивати кращі традиції українського слова.