Військова підготовка

Важливо! Інформація щодо військового обліку

Національна академія статистики, обліку та аудиту, з урахуванням листа Держстату №17.2-05/422-24 від 01.05.2024 року інформує, що Верховна Рада України прийняла низку законів стосовно внесення змін до законів України щодо військового обов’язку і військової служби, забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист, окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Так, 04 квітня 2024 року набув чинності Закон України від 30 травня 2023 року № 3127-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» яким в Україні знижено призовний вік з 27 до 25 років, тобто громадяни, які досягли 25-річного віку, підлягають зняттю з військового обліку призовників та взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.

04 травня 2024 року набув чинності Закон України від 21 березня 2024 року № 3621-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» пунктом 6 якого із Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» виключено поняття обмеженої придатності. Крім цього, статтею 2 розділу ІІ “Прикінцеві та перехідні положення” цього закону встановлено, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.

18 травня 2024 року набув чинності Закон України від 11 квітня 2024 року № 3633-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Згідно з цим законом викладено в новій редакції статтю 22 «Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації» Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», пунктом 6 якої передбачено, що у період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його вимогою уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Окрім цих змін, до інших законів, розділ 2 «Прикінцеві та перехідні положення» цього закону ( далі прикінцеві положення) встановлює додаткову вимогу – відповідно до абзаців четвертого п’ятого пункту 1 статті 2 прикінцевих положень громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані шляхом самостійного прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності) (у разі перебування на території України).

Національний університет оборони України

Документи, необхідні для вступу

Національний університет оборони України імені Івана ЧерняховськогоЗдобувачі вищої освіти (ОКР бакалаври, магістри, аспіранти), які виявили бажання проходити військову підготовку, подають:

  • заяву на ім’я декана факультету (директора інституту) ЗВО;
  • довідку з деканату про форму, курс навчання та середній бал успішності за результатами складання підсумкового контролю у ЗВО за семестри, які передують початку військової підготовки або димплом про вищу освіту;
  • копію паспорта громадянина України (стор. 1, 2, 3, 11);
  • витяг до паспорта (якщо id-карта)
  • копію документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі (ідентифікаційний код);
  • копію військово-облікового документа (приписного свідоцтва ((окрім дівчат), посвідчення військовозобов’язаного або військового квитка);
  • автобіографію (написану власноруч);
  • фото 3х4 – 4 шт. (кольорові);
  • оригінал медичної довідки з ТЦК та СП про придатність до навчання на кафедрі військової підготовки (надається після проходження кандидатом на навчання військово-лікарської комісії (ВЛК) у ТЦК та СП за місцем обліку або реєстрації. Направлення на ВЛК видає Відбіркова комісія НУОУ).

Термін навчання 2 роки (метод військового дня), 1 рік, 4 місяці.

Робота Відбіркової комісії розпочалась з 01 березня 2024 року!!!

Години роботи з 9:00 по 16:00 ПН-ПТ

Контактна інформація

закрити

Каб. 2а, КПП №3 університету, вул. Авіаконструктора Антонова, 2/32, м. Київ, Україна

телефон: +380 (44) 271-09-71, +380 (44) 271-09-72, +380 (63) 519-56-17
e-mail: kafedraviiskovoyi@ukr.net

Internet: nuou.org.ua / Facebook / Instagram

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Студенти Академії денної форми навчання (як хлопці, так й дівчата), за бажанням, можуть паралельно із навчанням в Академії проходити військову підготовку за програмою офіцерів запасу. Підготовка проводиться на міжвузівській основі у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Підстава для навчання студентів — договір між Академією та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. Строк навчання — 2 роки. Курсанти після закінчення навчання отримують військове звання «лейтенант» та військову спеціальність «військовий фінансист».

Студенти Академії 2 та 3 курсів, які виявили бажання проходити військову підготовку за програмою офіцерів запасу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, подають заяву на ім’я ректора Академії на проходження військової підготовки за контрактом. Заява студента повинна містити такі відомості:

      • прізвище, ім’я та по-батькові студента;
      • номер навчальної групи, назва факультету;
      • придатність до навчання у вищому військово-навчальному закладі (згідно з довідкою, яка видана військовим комісаріатом);
      • мотивація студента щодо проходження військової підготовки та його зобов’язання про виконання вимог, що пред’являються до
      • студентів під час проходження військової підготовки.

Крім того, до заяви студенти подають наступні документи:

      • згоду на збір та обробку персональних даних;
      • довідка про придатність студента до навчання у вищому військово-навчальному закладі, які видана військовим комісаріатом (додаток 4 до наказу Міністра оборони України від 14.08.08 № 402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України»);
      • (копії): приписне свідоцтво;
      • ідентифікаційний номер;
      • перші сторінки паспорту громадянина України.

Про правила прийому студентів для підготовки за програмою офіцерів запасу за контрактом можна дізнатися на сайті Військового інституту.

За умови зарахування до навчання у вищому військово-навчальному закладі у дні, визначені днями проведення занять, студенти не знаходяться на заняттях у НАСОА з поважних причин. Але вони мають в індивідуальному порядку відпрацювати пропущені заняття в Академії у формі рефератів, заповнених конспектів лекцій тощо.