День науки – професійне свято працівників науки України, яке відзначається щорічно у третю суботу травня. Цього року День науки в Україні припадає на 21 травня. День, в який вся українська наукова спільнота знаходить для себе час на свято має давні традиції. Вчені також уміють відпочивати.
Свято Дня науки було встановлено в Україні “…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…” згідно з Указом Президента України “Про День науки” від 14 лютого 1997 року. Основною метою цього свята є вшанування наукових традицій, досягнень учених, якими ми цілком справедливо пишаємося, і на яких покладаємо великі сподівання. Щороку до Дня науки присуджується п’ять Премій Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій.
Існує так само і загальний, міжнародний день науковців з альтруїстичним назвою – «Всесвітній день науки за мир і розвиток», який був заснований ЮНЕСКО і відзначається 10-го листопада.
Україна – це держава з високим рівнем освіти і науки. НАН України – Національна Академія Наук України, була заснована 27-го листопада 1918-го року і зараз має 3 секції, близько 14-ти відділень і 170 інститутів та інших наукових установ, а також 1400 науково-дослідних інститутів і 330 вищих навчальних закладів, в яких працюють понад 7000 докторів і 78000 кандидатів наук.
Це свято – вшанування наукових традицій, досягнень вчених, якими ми по праву пишаємося і на які покладаємо великі сподівання. Сьогодні наука, незважаючи на труднощі, завдяки наполегливій праці наших вчених, має сучасні наукові школи та відомі технологічні розробки. Відомо, що високий професіоналізм українських вчених високо цінується в усьому світі.
Проведено чергове засідання студентського наукового гуртка «СІЧ» (керівник – Т.М. Волошина, ст. викладач кафедри іноземних мов) до Дня науки в Україні. Студенти взяли активну участь у обговоренні актуальних питань цього заходу, таких як історія запровадження свята Дня науки в Україні, мета запровадження свята, завдання й першопричини проведення Всесвітнього дня науки, традиції свята, відзнаки у честь свята та інші. Особливо відзначилися такі студенти: Карпович Аліна, Матвійчук Анна, Гузенко Марія, Дорошенко Марія, Петрів Юліана, Макаренко Анастасія, Трембовецька Єлизавета, Наумчук Крістіна, Маркітан Аліна, Чабан Надія, які виступили з доповідями й представили цікаві презентації.