У лютому 2022 року відбувся Круглий стіл Студентського наукового гуртка «СІЧ», присвячений Дню Героїв Небесної Сотні, що відзначається 20 лютого, та Поезії Майдану

У лютому 2022 року відбувся Круглий стіл  Студентського наукового гуртка «СІЧ», присвячений  Дню Героїв Небесної Сотні, що відзначається 20 лютого, та Поезії Майдану

Щороку 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні, коли вшановують подвиг учасників Революції гідності й увінчують пам’ять Героїв. Це знаковий і водночас трагічний день в історії української нації.

Цього дня 2014 року на вулиці Інститутській, в середмісті Києва, силові підрозділи розстрілювали протестувальників, які відстоювали демократичні цінності та територіальну цілісність України. Усього за цей день загинуло більше 48осіб. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року назвали “Небесною Сотнею”.

Тож, саме цей день в календарі пам’ятних дат відмічено як День Пам’яті Небесної Сотні (День Героїв Небесної Сотні), із метою вшанування пам’яті громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави.

Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір.

Після Революції Гідності представники громадських організацій, працівники музеїв у співпраці з органами державної влади доклали зусиль, щоб зберегти пам’ять про ті події й надалі розвивати громадські практики, започатковані Майданом, продовжуючи роботу над створенням багатофункціонального відкритого простору.

Починаючи із січня 2014 року ініціатива «Музей Майдану – Музей Свободи» зібрала майже дві тисячі артефактів, документів та усних свідчень, що стали основою Меморіального комплексу, провела низку виставкових проєктів в Україні й за кордоном, здійснила консультації зі світовими експертами-музейниками.

Держава підтримала таку громадську ініціативу і 18 листопада 2015 року Кабінет Міністрів України видав розпорядження № 1186-р “Про утворення державного закладу “Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності”, зареєстрований 20 січня 2016 року.

На особливу увагу заслуговує поезія, породжена майданом. Сотням поетів, митців, звичайних людей відгукнулися в серці події на Майдані та вилилися у твори про патріотизм, волю, гідність, силу духу, вірність, любов, надію та безмежну скорботу за безсмертними Героями України.

Частина друкованих збірників віршів, присвячених Революції гідності розміщена в Громадській організації «Музей Майдану», перша стала локація якого відкрита восени 2018 року в оновленому після пожежі Будинку профспілок. До збірників ввійшли вірші понад двохсот сучасних українських та інших письменників (з України, Польщі, Білорусі, Франції, Італії, Італії, Канади, США), a тaкож непрофесійних авторів про революційну боротьбу українців протягом листопада 2013 — лютого 2014 років проти тиранічної влади та за своє майбутнє. Серед збірників такі гучні назви: «Говорить майдан», «Героям слава!», «Герої не вмирають», «На майдані Землі», «Викрадення Європи», «До барикад!», «Лицарі звитяги», «Навіщо», «Небесна сотня», «Материнська молитва», «Пісні війни», «Ціна свободи», «Майдан – свободи джерело!» та інші. Ці вірші вражають весь світ потужною енергією, висотою духу та силою гідності українців.

Так, у лютому цього року в Національній академії статистики, обліку та аудиту відбувся Круглий стіл Студентського наукового гуртка «СІЧ», присвячений Дню Героїв Небесної Сотні та Поезії Майдану, в рамках якого обговорювалися такі питання: Майдан 2014 року – як це було; Революція гідності: втрати і здобутки; Небесна Сотня – герої не вмирають: поезія і проза, музика, пісні, фільми; Галерея пам’яті; спогади про “Майдан”, протистояння на “Груші”; ніч “апокаліпсису”, Інтернет-сторінки Героїв Майдану; поезія, породжена Майданом; відображення Майдану в мистецтві, кінематографі, музиці та інші.

Особливо хотілося б відмітити молодих науковців, зокрема студентів першого курсу, які надзвичайно активно долучилися до обговорення актуальних питань: Білобровець Ілона, Кичан Ольга, Босенко Софія, Попович Тетяна, Рева Аліна, Хомік Анастасія, Ліневич Анастасія, Волошина Софія, Дорошенко Марія, Мацалак Марія, Галкіна Дарʼя, Лелюх Ангеліна Іванова Катерина, Захаріна Анастасія, Волошанюк Вікторія, Садило Діна, Рояка Тетяна, Ілуца Рената, Карпович Аліна, Клибанський Роман, Кратенко Владислав, Клаповська Ельвіра, Козлова Марія, Якимець Богдан, Острий Микита, Марущенко Юлія, Костенко Дарія, Матвійчук Анна, Мирка Ілля, Радченко Валентин, Овчаренко Марина, Ткаченко Юлія, Сендецький Дмитро, Сохова Катерина, Танчик Катерина, Трембовецька Єлизавета, Наумчук Крістіна, Маркітан Аліна, Коханевич Тетяна, Шевчук Дана, Шевченко Аліна, Орленко Світлана, Яцентюк Лариса, Качанівська Єлизавета та Качанівська Вікторія. Із особливим інтересом студенти цитували поезії про Майдан, Героїв Небесної Сотні, виступили з цікавими доповідями, продемонстрували власні презентації та представили добірку фотографій і документальних фільмів тих подій.