3 червня 2015 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту відбулися відкриті лекції доктора економічних наук, професора Багратяна Гранта Араратовича на тему «Мегаекономіка і глобальні проблеми України» та доктора економічних наук, професора Кістерського Леоніда Леонідовича на тему «Світовий досвід організації вищої освіти: можливості для України».
Багратян Грант Араратович
Екс-прем’єр-міністр Вірменії, радник Міжнародного Валютного Фонду. Економічний діяч, визнаний у 2006 році журналістами Вірменії «Економістом, який здійснив найбільший внесок у здобуття незалежності Вірменії та її становлення». Лідер партії «Вірменський національний конгрес» парламенту Вірменії. Автор 61 наукової статті та 9 книг, розробник теорії мегаекономіки. У 1998 році ООН і Кембриджським біографічним центром був визнаний Людиною тисячоліття.
Кістерський Леонід Леонідович
Директор-засновник Інституту міжнародного ділового співробітництва (м. Київ). Член міжнародної наукової ради з проблем ООН (м. Нью-Йорк), член спеціалізованої ради із захисту докторських дисертацій у Київському Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. Визнаний у світі фахівець у галузі міжнародних економічних відносин. Нагороджений медаллю Хуберта Хемфрі за значні досягнення у сфері політичних наук.
За результатами доповідей відбулися обговорення за участю професорсько-викладацького складу Академії, зокрема:
- Осауленка Олександра Григоровича – д.держ.упр., професора, члена-кореспондента НАН України, ректора Національної академії статистики, обліку та аудиту;
- Редька Олександра Юрійовича – д.е.н., професора, першого проректора з науково-педагогічної роботи;
- Шевчука Володимира Олександровича – д.е.н., професора, проректора з науково-педагогічної та наукової роботи;
- Кадієвського Володимира Андрійовича – д.е.н., професора, завідувача кафедри економічної кібернетики;
- Корінька Миколи Даниловича – д.е.н., професора, завідувача кафедри аудиту;
- Надольного Івана Федотовича – д.філос.н., професора, завідувача кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін.
Досвід організації відкритих лекцій відомих у світі економістів та активна участь наших викладачів і студентів є надзвичайно цінними. Це свідчить про те, що Національна академія статистики, обліку та аудиту робить вагомий внесок щодо імплементації видатних ідей у сучасну науку і освіту.