Всесвітній день поезії – 2019

«Поезія– це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі»
Ліна Костенко

Не підлягає сумніву, що поезія має важливе значення у духовному збагаченні людини. Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, згуртовувати націю і об’єднувати людство.

Саме тому 1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО встановлено Всесвітній день поезії – свято, яке відзначається щороку 21 березня. Вперше воно було відзначене 21 березня 2000 року у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Напередодні Всесвітнього дня поезії 19 березня студенти та викладачі нашої Академії були учасниками літературно-музичної композиції: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».

Улюблені вірші відомих поетів звучали російською, англійською, німецькою мовами. Виразно і проникливо читали поезію не тільки студенти, а й викладачі Академії: Момотюк Л.Є., Пархоменко В.В., Моцний Ф.В., Теловата М.Т., Горюнова М.М., Пилипенко О.І., Стогній І.В., Загородня О.Ф.

Окремою сторінкою композиції прозвучала інтимна лірика Ліни Костенко, бо саме 19 березня видатна українська письменниця відзначає свій день народження.

Також учасники свята мали можливість продекламувати свої перші творіння-поезії. І нехай це перші спроби, проте – написані від душі.

Найбільшої уваги і вдячності слухачів заслужили виступи наших друзів – студентів із різних країн світу. Вони читали поезії та співали пісні англійською, туркменською, турецькою, французькою та арабською мовами. Особливо хочеться відзначити виконання патріотичної пісні «Про свободу» ансамблем студентів із Марокко.

Завершилося свято виконанням усіма учасниками безсмертної пісні українського поета Володимира Івасюка «Червона рута».

Вітаємо усіх із Всесвітнім днем поезії! Нехай поезія наповнює ваші серця безмежною любов’ю, дарує натхнення і гарний настрій!

Керівник наукового студентського гуртка «СіЧ» –
ст. викладач кафедри іноземних мов З.Д.Варавкіна.