Вітаємо учасників ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Прикладна статистика»

26-28 квітня 2017 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Прикладна статистика».

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 1495 від 09 грудня 2016 року «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2016/2017 навчальному році» Національну академію статистики, обліку та аудиту було визначено базовим вищим навчальним закладом для проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Прикладна статистика».

Учасниками олімпіади стали 25 студентів – представники 10 вищих навчальних закладів.

До складу журі увійшли провідні науково-педагогічні працівники НАСОА, вчені наукових установ Національної академії наук України, науково-педагогічні працівники споріднених кафедр, факультетів інших вищих навчальних закладів України.

У перший день олімпіади команди вищих навчальних закладів презентували позаконкурсне домашнє завдання – доповіді на тему «Все про статистику та статистика про все». У цьому змаганні ніхто не міг конкурувати з командою Одеського національного економічного університету, команді якого журі одностайно віддало перше місце. Друге місце зайняла команда Національної академії статистики, обліку та аудиту, а третє – команда Дніпровського національного університету ім.О.Гончара. Всі інші команди отримали дипломи в номінаціях «За відповідність темі», «За емоційність», «За згуртованість команди», «За художнє оформлення», «За оригінальність», «За загальне враження», «За волю до перемоги».

У другий день учасникам Олімпіади для розв’язку було запропоновано чотири завдання, при виконанні яких студенти змогли проявити свої знання зі статистики, а саме: кросворд для перевірки знань статистичних термінів і визначень; задача для перевірки вмінь застосування методу перевірки статистичних гіпотез; задача на перевірку вмінь застосування методу ланцюгових підставлень; задача на аналіз народжуваності.

За результатами виконання конкурсних завдань журі було вручено дипломи та цінні подарунки за перше, друге та третє місця .

1. Перше місце – Когтєв Максим Олексійович, 85 балів (Київський національний університет ім.Т.Г.Шевченка)
  2. Друге місце – Авраменко Надія Федорівна, 84 бали (НАСОА).
  3. Третє місце – Береза Ірина Володимирівна, 80 балів (Львівський національний університет ім. І.Франка).

До привітань переможців приєдналися Міжнародні курси англійської мови International House Kiyv, вручивши подарункові сертифікати на відвідування літніх розмовних інтенсивів та сувенірну продукцію.

Ще 5 учасників кожної з Олімпіад отримали дипломи в номінаціях «За оригінальність розв’язку», «За нестандартне мислення», «За вдале використання статистичної методології», «За креативний підхід», «За знання статистичної термінології».

Під час проведення олімпіади була організована зустріч учасників з начальником Головного управління статистики в м.Києві Віленчук Раїсою Григорівною, яка висвітлила сучасні тенденції розвитку державної статистики України і відповіла на актуальні питання студентів-статистиків.

Результати  II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади

зі спеціальності «Прикладна статистика»

№ п/п Бали Місце Шифр ПІП Місто Навчальний заклад
1. 85 1 ВОС 21 Когтєв Максим Олексійович Київ Київський національний університет ім. Т.Шевченка