29-31 березня 2016 року в НАСОА відбулася Всеукраїнська студентська олімпіада з дисципліни «Статистика»

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 1247 від 27 листопада 2015 року «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2015/2016 навчальному році», базовим вищим навчальним закладом з дисципліни «Статистика» було визначено Національну академію статистики, обліку та аудиту (далі – НАСОА).

Олімпіада з навчальної дисципліни «Статистика» – це творче змагання з дисципліни циклу соціально-економічної та природничо-технічної підготовки студентів вищих навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації, які вивчають цю дисципліну у поточному році або закінчили її вивчати у минулі роки.

Учасниками олімпіади цього року стали 54 студенти – представники 25 вищих навчальних закладів, серед яких: Вінницький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету, ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», ДВНЗ «Українська академія банківської справи Національного банку України», Донецький національний університет, Житомирський державний технологічний університет, Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київський національний торговельно-економічний університет, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Львівський національний аграрний університет та ін.

НАСОА прийняла гостей з Вінниці, Дніпропетровська, Житомира, Запоріжжя, Ірпеня, Києва, Кіровограда, Луцька, Львова, Миколаєва, Одеси, Полтави, Сум, Тернополя, Умані, Хмельницького, Чернігова.

Для студентів і викладачів було організовано автобусну екскурсію Київом.

До складу журі увійшли провідні науково-педагогічні працівники НАСОА, вчені наукових установ Національної академії наук України, науково-педагогічні працівники споріднених кафедр, факультетів інших вищих навчальних закладів України: д.е.н., професор, в.о. завідувача кафедри статистики НАСОА Герасименко Сергій Сергійович; д.е.н., професор, завідувач кафедри статистики і демографії Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ковтун Наталія Василівна; к.е.н., доцент, професор кафедри статистики НАСОА Червона Світлана Петрівна; к.е.н., доцент кафедри статистики ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» Мазуренко Ольга Костянтинівна; к.е.н., доцент, професор кафедри статистики та математичних методів в економіці Національного університету державної податкової служби України Заєць Світлана Володимирівна; к.е.н., доцент кафедри статистики НАСОА Колодяжна Олена Іванівна; к.е.н., доцент кафедри статистики НАСОА Свистун-Золотаренко Лінєана Олександрівна; к.е.н., доцент кафедри бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту Чернігівського національного технологічного університету Ющенко Надія Леонідівна; к.е.н., с.н.с., провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України Шишкін Владислав Сергійович.

Науково-педагогічним складом кафедри статистики НАСОА були розроблені кросворд на володіння статистичною термінологією та три завдання логічно-розрахункового характеру українською мовою, при виконанні яких студенти змогли проявити свої знання з дисципліни «Статистика».

За результатами виконання конкурсних завдань журі відзначило 10 учасників. П’ятьом з них, що набрали найбільшу кількість балів, було вручено дипломи та цінні подарунки за перше, два других та два третіх місця:

1. місце – Кондратюк Марія Володимирівна (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).
  2. місце – Косяк Владислав Віталійович (НАСОА);
    Кравцова Анастасія Віталіївна (Університет державної фіскальної служби).
  3. місце – Шапаренко Аліна Вікторівна (Українська академія банківської справи);
    Довгих Тетяна Олегівна (Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара).

Крім того, студенти отримали дипломи в номінаціях «за оригінальність розв’язку», «за нестандартне мислення», «за вдале використання статистичної методології», «за креативний підхід», «за знання статистичної термінології».

Учасниками олімпіади відмічено високий організаційний рівень її проведення і оригінальність завдань.

Сподіваємось, що проведена Всеукраїнська студентська олімпіада сприятиме зростанню числа зацікавлених статистикою студентів і надасть новий імпульс до розвитку студентської науки.