22 вересня за ініціативи к.пед.н., доцента, доцента кафедри філософії та соціально-гуманітарних наук Черушевої Г. Б. в рамках вивчення курсу «Психологія управління» відбулася гостьова зустріч здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня освітніх програм «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Прикладна статистика та бізнес-аналітика», «Облік, аудит та опадаткування», «Фінанси, банківська справа та страхування» з д.психол.н., професором, завідувачем відділу соціальної психології особистості Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, діючим членом Виконавчої Дирекції Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці (УАОППП) – Оксаною Креденцер.
На заняття також були запрошені здобувачі-іноземці першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності «Менеджмент» – з Азербайджану.
Оксана Валеріївна – відомий в Україні практикуючий психолог-консультант, тренер для різних категорій підприємців та менеджерів, започаткувала та активно досліджує інноваційний напрям з психології внутрішньоорганізаційного підприємництва.
Предметом розмови була актуальна тема «Команда, що працює: сучасний психологічний погляд на управління».
Грунтуючись на досвіді управлінської діяльності різних організацій, Оксана Валеріївна визначила основні принципи командної роботи, розкрила рольову структуру, позиції, функції лідера та стилі управління.
Особлива увага була приділена структурним складовим процесу командоутворення:
- формуванню і розвитку навичок командної роботи (team skills), що складає основу системи впровадження командного менеджменту;
- формуванню командного духу (team spirit), що характеризують неформальні відносини співробітників до колег і організації;
- формуванню команди (team building)- дії по підбору, оптимізацції структури команди.
Оксана Валеріївна підкреслила, що цей феномен слід розглядати як форму та результат творчої діяльності керівника організації у досягнення поставлених цілей.
Інтерактивний підхід у взаємодії зі здобувачами вищої освіти сприяв активному обговоренню ключових питань теми, зокрема сутності поняття управлінської команди організацій, ролі командної роботи у менеджменті.
Студенти висловили власне розуміння поняття «команда», визначили основні критерії даного феномену та відмінності команди та робочої групи. На завершення здобувачам освіти було запропоновано діагностичний тест Белбіна «Ролі в команді».
Дякуємо нашій гості за можливість познайомити майбутніх управлінців із особливостями командної роботи!









