5 грудня 2017 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту відбулася XV Міжнародна науково-практична конференція з нагоди дня працівників статистики «Порівняльні статистичні дослідження розвитку соціально-економічних систем».

У Конференції прийняли участь вчені та практики України і зарубіжних країн – Франції, Королівства Марокко, Польщі, США та Білорусі. Більш як 100 авторів опублікували свої доповіді у збірнику матеріалів конференції.

Конференцію відкрив ректор Національної академії статистики, обліку та аудиту, доктор наук з державного управління, професор, член-кореспондент НАН України, заслужений економіст України Осауленко Олександр Григорович.

З вітальним словом виступив Голова Державної служби статистики України, кандидат технічних наук Вернер Ігор Євгенійович. До привітань долучився також Президент Асоціації марокканських випускників вищих навчальних закладів колишнього СРСР «Амлуіс» Королівства Марокко Faquiri Mohamed.

В обговоренні теоретичних та практичних напрацювань у сфері статистичних досліджень розвитку соціально-економічних систем взяли участь доктор наук, заступник директора Національного інституту статистики та прикладної економіки Королівства Марокко Skalli Ahmed; представники факультету економіки Жешувського університету (Польща): доктор наук, професор, декан Kata Ryszard; доктор наук, віце-декан з питань досліджень і розробок Wosiek Małgorzata, доктор наук цього ж факультету Pyrkosz Damian; представники кафедри статистики та демографії Київського національного університету імені Тараса Шевченка: доктор економічних наук, професор Ковтун Наталія Василівна та доктор економічних наук, професор Єріна Антоніна Михайлівна; доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри математики, статистики та інформаційних технологій Хмельницького університету управління та права Кулинич Роман Омелянович; доктор економічних наук, професор Київського національного торговельно-економічного університету Моторин Руслан Миколайович; кандидат економічних наук, доцент, завідувач відділу міжнародного співробітництва Національної академії статистики, обліку та аудиту Журавльов Олексій Володимирович; кандидат технічних наук, доцент кафедри економічної кібернетики Криворізького факультету Запорізького національного університету Берідзе Тетяна Михайлівна.

Серед інших учасників Конференції були представники Київського національного економічного університету імені В. Гетьмана, Дніпровського національного університету імені О. Гончара, Одеського національного економічного університету та інших вищих навчальних закладів.

Гостям з Королівства Марокко було проведено екскурсію по Академії, організовано зустріч з марокканськими студентами, що навчаються в Академії, проведено екскурсію містом.

6 грудня 2017 року представники Національного інституту статистики та прикладної економіки Королівства Марокко: Skalli Ahmed та Badaoui Fadoua, Асоціації марокканських випускників вищих навчальних закладів колишнього СРСР «Амлуіс» Королівства Марокко: Faquiri Mohamed та Hassan El Mardi, представники Національної академії статистики, обліку та аудиту: проректор Національної академії статистики, обліку та аудиту Момотюк Людмила Євгеніївна, декан фінансово-економічного факультету Пархоменко Вікторія Вікторівна та завідувач відділу міжнародного співробітництва Журавльов Олексій Володимирович відвідали заключний семінар по проекту «Використання декількох методів дослідження на прикладі комплексних досліджень подорожей», організований Статистичним управлінням Підкарпатського воєводства (Польща) у приміщенні Державної служби статистики України. На семінарі були обговорені питання щодо вдосконалення системи статистичної інформації в Україні в контексті моніторингу явищ в прикордонних районах.