«Дистанційне навчання : реалії та перспективи для закладів вищої освіти України»

28 листопада 2023 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування було проведено методичний семінар на тему: «Дистанційне навчання : реалії та перспективи для закладів вищої освіти України». Модератором заходу виступила к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Юлія Ковернінська.

Активну участь в обговоренні питань семінару взяли завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Таїсія Григорівна Бондарук, кандидат економічних наук, доцент Людмила Миколаївна Богріновцева, доцент кафедри, кандидат економічних наук, доцент Ірина Володимирівна Заїчко, доцент кафедри, кандидат економічних наук, доцент Віта Віталіївна Федина.

Презентуючи доповідь Юлія Ковернінська акцентувала увагу учасників заходу на актуальному розумінні поняття «дистанційне навчання» та його складових, основних викликах сьогодення, які активізують розширення використання технологій дистанційного навчання в закладах вищої освіти. Також викладач проаналізувала актуальні дані щодо застосування дистанційного навчання в умовах воєнного стану (за періодами 2021/2022 та 2022/2023 н.р.) та результати опитування проведеного Державною службою якості вищої освіти України серед викладачів та здобувачів вищої освіти щодо ставлення респондентів до різних форматів навчання загалом та дистанційного навчання, зокрема. Визначено переваги та недоліки використання різних елементів дистанційного навчання, окреслено перспективні можливості подальшого розвитку дистанційних технологій у закладах вищої освіти.

Методичний семінар відбувся у доброзичливій атмосфері, усі учасники виявили зацікавленість до теми, ставили питання та активно брали участь у дискусії.