Голодомор. Ми пам’ятаємо!

Традиційно, вшановуючи пам’ять жертв трагічних подій, в Академії 7 листопада була проведена ХIV студентська наукова конференція «Голодомор 1932–1933 рр.: геноцид українського народу», приурочена до сумних роковин організованого радянською владою геноциду українського народу – Голодомору 1932–1933 рр. Модерування конференції здійснювалося викладачем курсу «Історія української державності та культури», доцентом кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін – С.Л. Гуменним.

Учасниками освітнього процесу було підготовано низку співдоповідей під загальним заголовком «Голодомор 1932-1933 рр.: причини, перебіг, наслідки» (студенти Гончаров Нікіта, Топчій Валерія, Парейко Владислав, Костюченко В’ячеслав, Синицька Анастасія), які завершилися обговоренням важливості визнання світовою спільнотою Голодомору 1932–1933 рр. геноцидом українського народу.

У рамках другої секції конференції «Голодомор 1932–1933 р.: локальна пам’ять» було презентовано доповіді «Голодомор 1932–1933 р. на Миколаївщині» (Григоращенко Марина), «Голодомор на території Київщини» (Луценко Олексій, Лисюк Єлизавета). Наприкінці засідання секції, в рамках реалізації грантової програми “Badaj na Ukrainie” (The Mieroszewski Centre, Poland), було заслухано доповідь С. Гуменного «Незаконна міграція через радянсько-польський кордон в період Голодомору 1932–1933 рр.».

Ми пам’ятаємо!