Студентський економічний листок
Випуск №2 (4), березень 2016

Тема випуску: З 8 березня

Фото: З 8 березня!Любі жінки! Щиро вітаємо вас з Міжнародним днем Жінок. Віки світової історії осяяні вашою мудрістю та ніжністю, чарівністю та красою. І завдяки вашій життєвій силі, насназі продовжується рід людський на землі.

У це прекрасне свято від усієї душі бажаємо вам любові, добра, успіхів у навчанні та роботі. Нехай там, де ви з’являєтеся, розцвітають посмішки і чуються компліменти. Будьте улюблені та щасливі!

Історія виникнення свята

У середині XIX століття жінки в Америці працювали до 16-ти годин на добу та отримували за свою працю копійки. Після рішучих виступів все ж таки вдалося домогтися запровадження робочого дня тривалістю 10 годин. На багатьох підприємствах США почали виникати профспілкові організації.

8 березня 1857 року утворилася ще одна профспілка, і її членами вперше стали жінки. Саме цього дня в багатьох місцях Нью-Йорку сотні жінок вийшли на демонстрацію з вимогами надання їм вибірного права, а також поліпшення умов роботи, скорочення тривалості робочого дня, рівної з чоловіками заробітної плати.

Слабка стать в економіці

Навіть у найсильніших економіках світу слабка стать поки що має меншу вагу в управлінському складі великих компаній. Краща половина населення планети все ще не отримала рівної частки м’яких, але відповідальних місць у радах директорів.

Традиційно кращу статистику щодо жіночих прав і свобод показують європейські та північноамериканські країни. У числі лідерів і Австралія. Азіатський діловий кодекс досі не визнає за business woman рівних з бізнесменами, інтелектуальних і організаторських здібностей. Причому найбільше це стосувалося японських керівниць. У середньому в окремо взятій японській корпорації серед 10 начальників не знайти хоч би 1 головну жінку. Фактично їх кількість становить 3%.

Жінки-лауреати Нобелівської премії

Нобелівська премія в галузі економіки вперше дісталася жінці в 2009 році. Нагороду отримала Елінор Остром за аналіз економічного управління. Основна робота Остром, опублікована в 1990 році, називалася “Керування спільним: еволюція інституцій колективної дії” (Governing the Commons: The Evolution of Institutions for Collective Action).

Нобелівська премія була присуджена жінкам усього 49 разів. Марія Склодовська-Кюрі була нагороджена премією двічі.

Цитати видатних жінок

  • Будь-яка жінка, знайома з проблемами ведення домашнього господарства, краще розуміє проблеми управління країною. (М. Тетчер)
  • Для жінки краса важливіша за розум, тому що чоловікові легше дивитися, ніж думати. (М. Дітріх)
  • Кар’єра – чудова річ, але вона нікого не зможе зігріти в холодну ніч. (М. Монро)
  • Свобода не може існувати без економічної свободи. (М. Тетчер)
  • Наші тривоги на дев’яносто відсотків стосуються того, що ніколи не станеться. (М. Тетчер)

ТОП-5 порад

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів. (В. Шекспір)
  • На виставці Ван Гога ТИ – кращий експонат.
  • Виглядати розумною просто.
  • Не пишіть СМСки на лекціях.
  • Посмішка – невід’ємна частина науки.

Новини

Напередодні свята 4 березня 2016 року об 10:00 відбудеться перегляд та обговорення фільму «Суфражистка» (2015 р.) Запрошуємо усіх зацікавлених темою відстоювання прав жінок.

Тема наступного випуску: «April Smile».

закрити

Над випуском працювали: Оксана Півньова, Яна Дробчено, Інна Кравчук, Вікторія Черненька, Святослав Броніславович Сергієнко.