«Обробка статистичних даних для наукових публікацій: сьогодні це просто»

13 березня викладачі кафедри економіко-математичних дисциплін та інформаційних технологій відвідали онлайн захід Українські академічні діалоги освітян (УАДО) на тему: «Обробка статистичних даних для наукових публікацій: сьогодні це просто».

Організатор-модератор діалогу – Ножовнік Олег Миколайович, доцент кафедри романо-германських мов і перекладу Національного університету біоресурсів і природокористування України, кандидат педагогічних наук, доцент, у своїй доповіді ознайомив слухачів з програмними продуктами для представлення даних у публікаціях та звітах.

The jamovi project (2021).jamovi.(Version 1.6) [Computer Software].Retrieved from Jamovi – це нова безкоштовна і відкрита статистична таблиця третього покоління. Розроблений з нуля, щоб бути простим у використанні, jamovi є альтернативою дорогим статистичними продуктам, таким як SPSS і SAS.

Voyant Tools – веб-додаток для аналізу тексту, який можна завантажити з файлу, декількох файлів або за посиланням. Він підтримує багато мов і дозволяє порахувати частотність слів, побудувати по ним хмари тегів і красиві графіки.

Метою даного заходу було ознайомлення науковців різних галузей знань з можливостями обробляти статистичні дані власних досліджень у зручному вигляді, із застосуванням таблиць та інфографіки.