Пам’яті Івана Федотовича Надольного

Національна академія статистики, обліку та аудиту з глибоким сумом повідомляє, що 07 грудня 2022 року на 86 році життя помер Іван Федотович Надольний,  професор кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін, доктор філософських наук, професор, заслужений працівник освіти України, лауреат багатьох державних премій та нагород.

Адміністрація, профком, колектив кафедри філософії, права та соціально-гуманітарних дисциплін, професорсько-викладацький склад та уся студентська спільнота НАСОА глибоко сумують з приводу втрати колеги, наставника та вчителя і висловлюють щирі співчуття рідним та близьким покійного.

Надольний Іван Федотович народився в с. Ступник Хмільницького району Вінницької обл. 15 листопада 1936 року.

Закінчив Бердичівське педучилище (1955), історико-філософський факультет (відділ філософії) Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка 1960 року. Спеціальність – історик, філософ. Учитель історії середньої школи.

Захистив докторську дисертацію з філософії 1972 року в Київському державному університеті імені Т.Г. Шевченка на тему: «Соціологічні проблеми формування моралі особи соціалістичного суспільства».

Обіймав посади заступника міністра освіти УРСР (1972-1975), професора філософського факультету (з 1977 року), завідувача кафедри філософії гуманітарних наук (1978-1996), декана філософського факультету Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка (1977-1987), декана заочного факультету Національної академії державного управління при Президентові України (1998-2002). Очолював кафедру філософі та соціально-гуманітарних дисциплін НАСОА.

Автор більш як 285 наукових праць з проблем філософії, соціології, етики, політології, теорії культури, державного управління. За його редакцією в 1997 р. опубліковано навчальний посібник «Філософія» (для студентів і аспірантів), який неодноразово перевидавався та став настільною книгою для  не одного покоління студентів. Підготував 60 кандидатів і 5 докторів наук.

Був членом редколегій журналів «Філософські науки», «Філософська думка», «Наука і суспільство» (1980-1986); відповідальним редактором «Вісника Київського університету. Питання філософських наук» (1978-1990); членом редколегії міжвідомчого наукового збірника «Проблеми філософії» (1969-1990); головою Київського обласного бюро Філософського товариства України (1980-1986); членом комісії України в справах ЮНЕСКО (1972-1974), Українського комітету захисту миру (1973-1975); членом Комітету з присудження державних премій в галузі науки і техніки (1972-1975); членом президії товариства «Знання» (1973-1986). Очолював спеціалізовані вчені ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій.