Екскурсія студентів НАСОА на ПАТ «Житомирський маслозавод – компанію «Рудь»

22 травня 2018 року студенти Національної академії статистики, обліку та аудиту та викладачі кафедри обліку та оподаткування відвідали ПАТ Житомирський маслозавод–компанію “Рудь” і Музей космонавтики імені С.П. Корольова в м. Житомирі.

Родзинкою запланованої екскурсії для студентів, була компанія “Рудь”. На зустріч до студентів прийшла адміністрація підприємства: головний бухгалтер компанії “Рудь” Самчук Марія Олександрівна, головний економіст Окрушко Олег Петрович та ветеринарний лікар Мільта Вікторія Леонідівна, які презентували викладачам та студентам своє підприємство.

М.О. Самчук розповіла про структуру діяльності компанії та ведення бухгалтерського обліку, О.П. Окрушко розповів про бюджет компанії, види продукції, собівартість виготовлення морозива та структуру витрат.

Студенти та викладачі дізналися цікаві факти про діяльність компанії “Рудь”, а саме, що:

• Франція – батьківщина пломбіру з XVII cтоліття;
  • ПАТ «Житомирський маслозавод» – компанія “Рудь”, спеціалізується на виробництві морозива, вершкового масла, інших молочних продуктів, а також заморожених овочів, картоплі фрі, грибів, ягід та тіста;
  • у 1998 році створено компанію “Рудь”;
  • компанія “Рудь” – перший виробник органічного морозива;
  • “Рудь” – єдиний виробник морозива в Україні, який пройшов аудит Європейської комісії щодо постачання продукції в країни Євросоюзу;
  • компанія “Рудь” експортує морозиво у понад 40 країн світу;
  • у 2017 році компанія експортувала 265600 тонн морозива;
  • за добу виготовляється 150 тонн морозива;
  • у 2017 році компанія “Рудь” сплатила 79 766 000 грн. податків;
  • найбільше морозива споживає Нова Зеландія – 26 кг/рік на душу населення, а в Україні споживають 2 кг/рік на душу населення.

В.Л. Мільта розповіла, що визнаний бренд морозива компанії “Рудь” – «100% морозиво» пройшов незалежну перевірку в семи лабораторіях Європи та отримав “Добрий знак”, а також про історію створення компанії, про якість і технології виготовлення продукції, вплив факторів на екологію, нагороди та відзнаки компанії (отримані міжнародні сертифікати, дипломи, грамоти, подяки). Крім того під час екскурсії був продемонстрований фільм про створення компанії та її сьогодення, про історію виникнення морозива.

Найбільше позитивних вражень та емоцій студенти отримали від цікавої екскурсії виробничими цехами. Студенти та викладачі ознайомилися з поетапними процесами постачання, виробництва морозива та збуту, а також мали можливість провести дегустацію та досхочу посмакувати морозивом просто з конвеєра!

Скориставшись можливістю та бажанням, студенти відвідали Музей космонавтики ім. С. П. Корольова, який знаходиться в м. Житомирі на батьківщині українського радянського вченого у галузі ракетобудування та космонавтики. Студенти (2-4 курсів) та викладачі кафедри «Обліку та оподаткування» мали можливість ознайомитися з експозицією “Космос”, яка була відкрита 01 червня 1991 року. В центрі експозиції – басейн з водою, який символізує життя, а в середині розміщена Біблія – символ мудрості.

В експозиції представлена унікальна колекція зразків космічної техніки, обладнання, спорядження космонавтів, а також документи, фотографії, сувеніри з космічної тематики. Окремий тематичний комплекс складають музейні предмети, які стосуються розвитку космонавтики в Україні.

Студенти та викладачі НАСОА вдячні за цікаво проведені екскурсії завідувачу кафедри обліку та оподаткування – д.пед.н., професору Теловатій М.Т. і д.е.н., професору кафедри – Малюзі Н.М.
Від імені викладачів та студентів Академії висловлюємо вдячність за організацію екскурсії Президенту компанії “Рудь” Петру Володимировичу Рудю та колективу підприємства, а також сподіваємося на майбутню співпрацю.