Круглий стіл присвячений Дню української писемності та мови

10 листопада 2021 року відбувся Круглий стіл Студентського наукового гуртка «СІЧ», присвяченого Дню української писемності та мови і вшануванню пам’яті першого історика України-Русі Преподобного Нестора-літописця.

Традиційно, 9 листопада, у День української писемності та мови відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси, заходи, а також радіодиктант національної єдності, автором тексту та читцем якого цього року був український письменник Юрій Андрухович.

За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-Літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії часів Київської Русі, мислителя й ученого, з постаті якого й починається українська писемна традиція.

Українська мова і писемність мають давню історію, свої закономірності розвитку і давні традиції, які передаються із покоління в покоління. Власне мова об’єднує нас у велику націю.

Цього року 10 листопада 2021 року в Національній академії статистики, обліку та аудиту відбувся Круглий стіл Студентського наукового гурток «СІЧ», в рамках якого обговорювалися питання історії української писемної традиції, цікаві факти та історії життя українців і української мови, про засновника літописної традиції Нестора-Літописця та інші. В обговоренні питань взяли участь студенти другого курсу, зокрема виступили з доповідями та представили презентації Шкаріна Анастасія, Стецюк Анастасія, Савощенко Аліна, Філюк Анна, Чаплінська Іванна, Степаненко Юлія, Ісаєва Світлана, Слюзар Аліна, Вожик Яна, Клевцова Анастасія, Хандашко Меланія, Корнієнко Владислав.

Тому такий захід важливий, в першу чергу, для самоідентифікації молоді, студентів – майбутньої еліти нового українського суспільства, які мають продовжувати і розвивати кращі традиції українського слова.